Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Αρχισαμε να ζηταμε το δικιο μας για τα σκυλια ..
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 7

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2009 :  23:02:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπητέ theop ο κανόνας έχει πάντα και εξαιρέσεις.....................Και τα σκυλιά έχουν τα ψυχολογικά τους.
quote:
Originally posted by Theop

quote:
Originally posted by gargadua

Ο σκύλος θέλει χαλαρότητα και κανά γλυκόλογο, ούτε πέτρες ούτε σπρέι. Αν επιμείνει να γαβγίζει, χαμήλωσε και κατέβα στο επίπεδό του όσο το δυνατόν και να δεις που θα κουνάει την ουρά του χαρούμενο.



gargadua, αν τύχει και έρθεις προς Τρίπολη έλα να πάμε μια προπόνηση στο Μαίναλο. Στη διαδρομή θα περάσουμε δίπλα από τρία μαντριά με 3-4 σκυλιά το καθένα. Να δούμε αν θα περάσεις μόνος σου από εκεί με χαλαρότητα και γλυκόλογα...

http://www.menalon.com
http://www.arcadia-images.com



ΤΡΕΧΩ-ΤΡΕΧΕΙΣ-ΤΡΕΧΕΙ!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

BASILIS
Senior Forum-Runner

Greece
463 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2009 :  10:35:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Theo πολύ ωραίες οι φωτογραφίες σου...τυγχάνει να είμαι από αυτήν την περιοχή και να έχω και εγώ πάρα πολλές από αυτά τα μέρη, ειδικά από αυτόν τον καταρράκτη!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Theop
Newbie Forum Runner

Greece
25 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2009 :  21:34:28  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Theop Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
BASILIS, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για τις φωτό μου.
Ο καταρράχτης της Λεπίδας καθώς και το ποτάμι/φαράγγι είναι μαγευτικό μέρος. Οπως και όλη η γύρω περιοχή του Πάρνωνα δηλαδή.
Πρέπει να έχει φανταστικές διαδρομές για προπόνηση βουνού έτσι?

http://www.menalon.com
http://www.arcadia-images.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2009 :  09:51:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χτές το απόγευμα είχα και εγώ την εμπειρία μου με σκύλο,εκεί που πηγαίνω για τρέξιμο.
Στο μέρος αυτό έχει αρκετά αδέσποτα τα οποία όμως ποτέ δεν έχουν κάνει την παραμικρή κίνηση.
Χτές όμως μέσα σε μονοπάτι ήταν ένας ηλίθιος με το σκυλογομάρι του,και όπως περνούσα από δίπλα μου όρμηξε κ μου εσκισε το μανίκι από το μπουφάν.
Μετά τα σχετικά "καντήλια" που του έριξα...οταν τον ρώτησα αν ξέρει πόσο κάνει αυτό το μπουφάν...μου απάντησε με ειρωνικό τρόπο.."θέλεις να στο πληρώσω κιόλας"?
Σε αλλη περίπτωση θα τον είχα "θάψει" στο ίδιο σημείο...αλλά είχε το γομάρι μαζί του και αν και δεν είμαι και ο ποιό ψύχραιμος ανθρωπος σε τέτοιες περιπτώσεις...τελικά έφυγα.
Εσείς τι θα κάνατε?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2009 :  09:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φωτογραφίες με το κινητό και αστυνομία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2009 :  10:03:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Φωτογραφίες με το κινητό και αστυνομία.



Χμμ..επειδή σε κάποια αλλη φάση με κάποιον αλλον νταή...οταν τις "έφαγε" φώναξε την αστυνομία και μπλέξαμε....το αποφευγω...αν κ ουσιαστικά είναι το ποιό σωστό.
Αλλά μετά να τρέχεις για μηνύσεις..δικαστήρια..κτλ...είναι μπέρδεμα.!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2009 :  10:39:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by THANOS_KTM

Χτές το απόγευμα είχα και εγώ την εμπειρία μου με σκύλο,εκεί που πηγαίνω για τρέξιμο.
Στο μέρος αυτό έχει αρκετά αδέσποτα τα οποία όμως ποτέ δεν έχουν κάνει την παραμικρή κίνηση.
Χτές όμως μέσα σε μονοπάτι ήταν ένας ηλίθιος με το σκυλογομάρι του,και όπως περνούσα από δίπλα μου όρμηξε κ μου εσκισε το μανίκι από το μπουφάν.
Μετά τα σχετικά "καντήλια" που του έριξα...οταν τον ρώτησα αν ξέρει πόσο κάνει αυτό το μπουφάν...μου απάντησε με ειρωνικό τρόπο.."θέλεις να στο πληρώσω κιόλας"?
Σε αλλη περίπτωση θα τον είχα "θάψει" στο ίδιο σημείο...αλλά είχε το γομάρι μαζί του και αν και δεν είμαι και ο ποιό ψύχραιμος ανθρωπος σε τέτοιες περιπτώσεις...τελικά έφυγα.
Εσείς τι θα κάνατε?



Του την φυλάς. Αυτοκίνητα δεν θα 'χει; Σπίτι με παράθυρα; Κανένας ενδοιασμός. ΚΑΝΕΝΑΣ.


"But it's been no bed of roses, no pleasure cruise
I consider it a challenge before the whole human race and I ain't gonna lose"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2009 :  10:53:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikats

quote:
Originally posted by THANOS_KTM

Χτές το απόγευμα είχα και εγώ την εμπειρία μου με σκύλο,εκεί που πηγαίνω για τρέξιμο.
Στο μέρος αυτό έχει αρκετά αδέσποτα τα οποία όμως ποτέ δεν έχουν κάνει την παραμικρή κίνηση.
Χτές όμως μέσα σε μονοπάτι ήταν ένας ηλίθιος με το σκυλογομάρι του,και όπως περνούσα από δίπλα μου όρμηξε κ μου εσκισε το μανίκι από το μπουφάν.
Μετά τα σχετικά "καντήλια" που του έριξα...οταν τον ρώτησα αν ξέρει πόσο κάνει αυτό το μπουφάν...μου απάντησε με ειρωνικό τρόπο.."θέλεις να στο πληρώσω κιόλας"?
Σε αλλη περίπτωση θα τον είχα "θάψει" στο ίδιο σημείο...αλλά είχε το γομάρι μαζί του και αν και δεν είμαι και ο ποιό ψύχραιμος ανθρωπος σε τέτοιες περιπτώσεις...τελικά έφυγα.
Εσείς τι θα κάνατε?



Του την φυλάς. Αυτοκίνητα δεν θα 'χει; Σπίτι με παράθυρα; Κανένας ενδοιασμός. ΚΑΝΕΝΑΣ.


"But it's been no bed of roses, no pleasure cruise
I consider it a challenge before the whole human race and I ain't gonna lose"



Είσαι...."δικός" μου εσύ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2009 :  11:21:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με αυτοδικία δεν κάνουμε δουλειά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2009 :  17:33:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε μιά μάχη το θέμα δεν είναι η νίκη αλλά το τίμημα της νίκης.
Και να του έσπαγες τα μούτρα τι θα γινόταν; Θα ερχόταν το μανίκι πίσω; Ηθική ικανοποίηση; Αγγούρια.
Πες μου έναν ηλίθιο που άλλαξε...........ή φαντάσου να του προξενούσες ζημιά σωματική , γιατί πάνω στα νεύρα μας πολλά κάνουμε.
Για μένα καλά έκανες και έφυγες. Δεν υποχώρησες, φέρθηκες πολύ καλά. Αλλωστε η ζωή είναι τροχός.

quote:
Originally posted by THANOS_KTM

Χτές το απόγευμα είχα και εγώ την εμπειρία μου με σκύλο,εκεί που πηγαίνω για τρέξιμο.
Στο μέρος αυτό έχει αρκετά αδέσποτα τα οποία όμως ποτέ δεν έχουν κάνει την παραμικρή κίνηση.
Χτές όμως μέσα σε μονοπάτι ήταν ένας ηλίθιος με το σκυλογομάρι του,και όπως περνούσα από δίπλα μου όρμηξε κ μου εσκισε το μανίκι από το μπουφάν.
Μετά τα σχετικά "καντήλια" που του έριξα...οταν τον ρώτησα αν ξέρει πόσο κάνει αυτό το μπουφάν...μου απάντησε με ειρωνικό τρόπο.."θέλεις να στο πληρώσω κιόλας"?
Σε αλλη περίπτωση θα τον είχα "θάψει" στο ίδιο σημείο...αλλά είχε το γομάρι μαζί του και αν και δεν είμαι και ο ποιό ψύχραιμος ανθρωπος σε τέτοιες περιπτώσεις...τελικά έφυγα.
Εσείς τι θα κάνατε?




ΤΡΕΧΩ-ΤΡΕΧΕΙΣ-ΤΡΕΧΕΙ!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS
Great Master of Literature



1704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2009 :  17:39:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μπραβο gargadua αψογη θεση,σσε καμμια περιπτωση δεν ξερεις τι καπνο φουμαρει ο αλλος,και τι πανω του κουβαλαει,ειδα στην πετρου ραλλη διενεξη πεζου με αυτοκινητιστη γιατι του εκλεισε καθος προχωρουσε τον καθρεπτη κατα λαθος,κι εβγαλε μαχαιρι του εριξε μια στο ποδι κι εφυγε,-οι πινακιδες πρασινες δεν ηταν καθαρες....ειμαι και ψιλοστραβουλιακας-τον πηγα στο κρατικο και τον ραψανε.Μακρυα απο καυγαδες με αγνωστους............και γνωστους φυσικα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDROSG
Senior Forum-Runner

Greece
640 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2009 :  18:11:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παίδες, μια κι ο λόγος για στενές επαφές με σκύλους, διαβάστε σ'ένα από τα τελευταία καλοκαιρινά τεύχη του RUNNER τη δική μου τρομαχτική εμπειρία με γνήσιους ποιμενικούς στο Βίτσι.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2009 :  18:16:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Σε μιά μάχη το θέμα δεν είναι η νίκη αλλά το τίμημα της νίκης.Στο τίμημα περιλαμβάνω και το αν θα φύγω απ το πεδίο αυτής της μάχης με το κεφάλι ψηλά ή σκυμμένο.
Και να του έσπαγες τα μούτρα τι θα γινόταν; Θα ερχόταν το μανίκι πίσω; Ηθική ικανοποίηση; Αγγούρια.Ειναι κρίμα να το λές αυτό, εισαι νέος άνθρωπος. Με τον τρόπο αυτό τους πολλαπλασιάζεις.
Πες μου έναν ηλίθιο που άλλαξεΠολλούςΑλλαξαν διαδρομή με τα σκυλιά τους. Οι ίδιοι νοοτροπία δύσκολα αλλάζουν. Αλλά εγώ τρέχω εκεί που θέλω να τρέχω............ή φαντάσου να του προξενούσες ζημιά σωματική , γιατί πάνω στα νεύρα μας πολλά κάνουμε.
Για μένα καλά έκανες και έφυγες. Δεν υποχώρησες, φέρθηκες πολύ καλά. Αλλωστε η ζωή είναι τροχός.

quote:
Originally posted by THANOS_KTM

Χτές το απόγευμα είχα και εγώ την εμπειρία μου με σκύλο,εκεί που πηγαίνω για τρέξιμο.
Στο μέρος αυτό έχει αρκετά αδέσποτα τα οποία όμως ποτέ δεν έχουν κάνει την παραμικρή κίνηση.
Χτές όμως μέσα σε μονοπάτι ήταν ένας ηλίθιος με το σκυλογομάρι του,και όπως περνούσα από δίπλα μου όρμηξε κ μου εσκισε το μανίκι από το μπουφάν.
Μετά τα σχετικά "καντήλια" που του έριξα...οταν τον ρώτησα αν ξέρει πόσο κάνει αυτό το μπουφάν...μου απάντησε με ειρωνικό τρόπο.."θέλεις να στο πληρώσω κιόλας"?
Σε αλλη περίπτωση θα τον είχα "θάψει" στο ίδιο σημείο...αλλά είχε το γομάρι μαζί του και αν και δεν είμαι και ο ποιό ψύχραιμος ανθρωπος σε τέτοιες περιπτώσεις...τελικά έφυγα.
Εσείς τι θα κάνατε?




ΤΡΕΧΩ-ΤΡΕΧΕΙΣ-ΤΡΕΧΕΙ!!



"But it's been no bed of roses, no pleasure cruise
I consider it a challenge before the whole human race and I ain't gonna lose"

Edited by - nikats on 07/10/2009 18:21:19
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Faith No More
Senior Forum-Runner



604 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2009 :  18:54:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikats

quote:
Originally posted by THANOS_KTM

Χτές το απόγευμα είχα και εγώ την εμπειρία μου με σκύλο,εκεί που πηγαίνω για τρέξιμο.
Στο μέρος αυτό έχει αρκετά αδέσποτα τα οποία όμως ποτέ δεν έχουν κάνει την παραμικρή κίνηση.
Χτές όμως μέσα σε μονοπάτι ήταν ένας ηλίθιος με το σκυλογομάρι του,και όπως περνούσα από δίπλα μου όρμηξε κ μου εσκισε το μανίκι από το μπουφάν.
Μετά τα σχετικά "καντήλια" που του έριξα...οταν τον ρώτησα αν ξέρει πόσο κάνει αυτό το μπουφάν...μου απάντησε με ειρωνικό τρόπο.."θέλεις να στο πληρώσω κιόλας"?
Σε αλλη περίπτωση θα τον είχα "θάψει" στο ίδιο σημείο...αλλά είχε το γομάρι μαζί του και αν και δεν είμαι και ο ποιό ψύχραιμος ανθρωπος σε τέτοιες περιπτώσεις...τελικά έφυγα.
Εσείς τι θα κάνατε?



Του την φυλάς. Αυτοκίνητα δεν θα 'χει; Σπίτι με παράθυρα; Κανένας ενδοιασμός. ΚΑΝΕΝΑΣ.


"But it's been no bed of roses, no pleasure cruise
I consider it a challenge before the whole human race and I ain't gonna lose"




..kaνονικά φίλε..μάμα του το οτομομπίλε και πάτσι..

_____________________________________
..what u wanted 2 see good has made u blind
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

angie
Advanced Forum-Runner



244 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2009 :  00:59:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το τελευταίο 3μηνο είχα δύο ατυχήματα με σκυλιά. Τη μια φορά κάνοντας ποδήλατο με δάγκωσε ένα (ευτυχώς στραβοδάγκωσε μόνο)αφήνοντας μου ένα μεγάλο αιμάτωμα στη γάμπα, και τη δεύτερη φορά στο άλσος στα ιλισια τρέχοντας με δάγκωσε ψηλά στο μηρό σκυλί που περνούσε εκείνη την ώρα με την psycho** ιδιοκτήτρια που το είχε σε λουρί κιόλας.

**την αποκαλώ έτσι, καθώς επέμενε πως δεν με είχε δαγκωσει ο δικός της σκύλος..άντε βγάλε άκρη!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 7 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000