Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 "Rodopi Ultra Trail"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 28

mercebest
Forum-Runner

Greece


135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2009 :  15:16:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δηλαδή για να καταλάβω ,και αναφέρομαι στον πάτροκλο και στον stibens , υπάρχουν απειλές εναντίον αυτών που θα συμμετέχουν στον ROUT;
Ότι θα γίνει τί;
Θα μας χτυπήσουν;
Θα αλλάξουν τα σημάδια;
Εξηγήστε μου τι;



Υπομονή, επιμονή και συνεχή προσπάθεια !!!

Edited by - mercebest on 27/03/2009 15:25:11
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2009 :  16:19:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προς πατροκλο...
Καταρχην πες μας αν μιλας ως αθλητης που ενδιαφερεται για τους αγωνες ή ως 'απεσταλμενος' καμικαζι που ηρθε να μπουμπουνισει την ατμοσφαιρα...
Μονο μη με αποκαλεσεις μαναρι μου!!!

Προς Νεκταριο...
Νεκταριε εμαθα οτι εκπαιδευουν αρκουδες τις οποιες θα αμολησουν την ημερα του αγωνα.



Η δημαρχος επαιξε και εχασε. Μαλλον καλυτερα, ετρεξε μονη της και ηρθε δευτερη. Οι επιλογες απεδειξαν οτι τα κινητρα για τη διεξαγωγη του αγωνα ειναι περισσοτερο πολιτικα παρα αθλητικα. Η ουσια ειναι πως απεχει μακρα απο το χωρο που υποτιθεται παει να υπηρετησει.
Η κοινοτητα των αθλητων και ενημερωνεται κ ανταλλασει αποψεις αλλα κυριως ενδιαφερεται για το 'καλο' του χωρου.




Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PATROKLOS
Newbie Forum Runner

39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2009 :  17:39:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Rockoskin εσένα θα σε αποκαλώ κούκλε μου αν δεν έχεις αντίρρηση. Γιατί ηθελημένα παρεμηνεύετε τα πάντα εσύ και ο mercebest; Που τις είδατε τις απειλές. Απλά δεν υπάρχουν απειλές γιατί δεύτερος αγώνας δεν θα γίνει. Κατάλαβε ότι κάποιοι σε χρησιμοποιούν ως αριθμό για να πιέσουν καταστάσεις ή ως άλλωθι για δικό τους λόγο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

AMALIA
Mountain Runner

Greece


953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2009 :  17:44:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by PATROKLOS

Μερικά ερωτήματα για προβληματισμό.1)Γιατί ενώ σ' όλους τους αγώνες (βλ.ΟΜ, VFT 2006 και2007 υπάρχουν κάποιοι αγώνες κριτήρια για την συμμετοχή των αθλητών στην διοργάνωση, στον ROUT δεν υπάρχει κανένας αγώνας κριτήριο; Μήπως για να υπάεχει αθρόα εγγραφή μεγάλου αριθμού αθλητώ; 2)Γιατί άραγε τίθενται απο τους διοργανωτές οι αγώνες κριτήρια; 3)Με τι εχέγγυα ζητά η διοργάνωση ή ο διοργανωτής την εγγραφή αθλητών σ' έναν αγώνα όταν δεν ορίζει την αρχή και το τέλος της διαδρομής, τις υψομετρικές και το ακριβές μήκος της; Όταν δεν γνωστοποιεί τις ασφάλειες, την υποστήριξη, και την τοπογραφία της διαδρομής;


quote:
Originally posted by PATROKLOS

Μανάρι προεγγραφές ξεκίνησε ο ROUT, ο ΒΦΤ όπως τον αποκαλείς θα τις κάνει φαντάζομαι όταν καθορίσει την διαδρομή. Διάβασε όμως τους κανονισμούς και όχι την πρικήρυξη


-Επανερχομαι. Εσειs διαβασατε τουs κανονισμουs του ΒΦΤ? Το θεωρειτε ασφαλεs για τουs αθλητεs, μονο με 2 βαθμουs να παιρνουν μεροs σε αγωνα βουνου 100 χιλιομετρων περιπου? Μηπωs θα επρεπε τα κριτηρια συμμετοχηs να ειναι λιγο πιο δυσκολα για τετοιο αγωνα?


ΤΡΕΧΑΛΙΣΙΟΥΣ ΒΟΥΝΑΛΙΣΙΟΥΣ

Edited by - AMALIA on 27/03/2009 18:30:13
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2009 :  17:58:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
κουκλε μου δε μου απαντησες καταρχην αν το ενδιαφερον σου ειναι αθλητικο ή 'τοπικο'...

επισης κουκλε μου καποιοι 'περιεργοι' ξαφνικα και ενω ισως δεν εχουν ξανατρεξει στη ζωη τους και επειδη θεωρουν τον vfut 'παιδι' τους αρχισαν να εξαπολυουν διαφορες απειλες.

το αν εχεις κληρονομικο χαρισμα για να γνωριζεις οτι ενας απο τους δυο αγωνες δε θα γινει, δεν το ξερω...παντως τα 200 ατομα που δηλωσαν δειχνουν πως ο ενας σιγουρα θα γινει!





Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nata23
Advanced Forum-Runner

Greece


360 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2009 :  18:01:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
όχι, μην επανέρχεσαι εσύ. Το θέμα που εξελίσσεται είναι πιο ενδιαφέρον από τα κριτήρια -προς το παρόν-.
Συνεχίστε, θέλω να ακούσω απόψεις. Εμένα πες με "μανάρι μου" δεν με πειράζει πάντως.

train hard and go home...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

billias66
Advanced Forum-Runner



379 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2009 :  18:09:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by rockonskin

το αν εχεις κληρονομικο χαρισμα για να γνωριζεις οτι ενας απο τους δυο αγωνες δε θα γινει, δεν το ξερω...παντως τα 200 ατομα που δηλωσαν δειχνουν πως ο ενας σιγουρα θα γινει!


Σίγουρα έχει κληρονομικό χάρισμα, εδώ έχει προβλέψει τι καίρο θα κάνει τότε, εσύ στους αγώνες κόλλησες;

"'Οτι απ'τα δυό κι αν σκέφτεσαι, μπορείς ή δεν μπορείς, έχεις δίκιο!"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PATROKLOS
Newbie Forum Runner

39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2009 :  19:05:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γλύκες μου γειά σας για σήμερα. Περισσότερα αύριο. Και να κάτι της τελευταίας στιγμής. Ο ΒΦΤ όπως τον αποκαλεί το μανάρι έχει προεγγράψει 226 άτομα. Δεν το ανακοινώνει όμως για δικούς του λόγους. Σε ποόν αγώνα ποντάρετε;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

polyenios
Forum-Runner

Greece
193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2009 :  19:09:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε συ Πάτροκλε... δεν αφήνεις τα στοιχήματα και τις φυτιλιές. Ο κόσμος έχει καλύτερα πράγματα να ασχολείται από την ανούσια και χαιρέκακη συμπεριφορά σου. Δεν προσφέρεις καμία υπηρεσία ούτε ενημέρωση για κανέναν από τους δύο αγώνες.

Όπως έχω πει... ας γίνουν με επιτυχία και οι δύο αγώνες να έχετε κόσμο στα μέρη σας επί δύο!!! Το βουνό δεν ανήκει σε κανέναν! Επίσης οι επιλογές είναι δεδομένες για τους αθλητές. Δεν μπορεί κανείς να τις "περιορίσει".

Σταματήστε να "χαλάτε" τις συζητήσεις και κοιτάξτε να ανοίξετε δικό σας Thread συζήτησης. Λίγη δικτυακή κουλτούρα δεν βλάπτει.

polyenios, polyfotos, polyelaios, poluxronos, poluxromos, polu....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

AMALIA
Mountain Runner

Greece


953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2009 :  19:47:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nata23

όχι, μην επανέρχεσαι εσύ. Το θέμα που εξελίσσεται είναι πιο ενδιαφέρον από τα κριτήρια -προς το παρόν-.
Συνεχίστε, θέλω να ακούσω απόψεις. Εμένα πες με "μανάρι μου" δεν με πειράζει πάντως.

Ααα μαναρι νουμερο2 θα αλληλοκοτσιδοτραβηχτουμε,κανονισε ε! χιχιχι
-Τωρα ειδα στη σελιδα του ΡΟΥΤ οτι η προκηρυξη θα βγει την πρωταπριλια....???

ΤΡΕΧΑΛΙΣΙΟΥΣ ΒΟΥΝΑΛΙΣΙΟΥΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jkassot
Advanced Forum-Runner

Greece


226 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2009 :  20:08:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχει τέτοιος ανταγωνισμός και πολεμική ατμόσφαιρα μεταξύ των δύο πλευρών (περισσότερο βέβαια από του VFT). Δεν νομίζω ότι υπάρχουν λόγοι οικονομικοί αφού δεν πιστεύω ότι οι εμπλεκόμενοι θα έχουν κανένα ουσιαστικό κέρδος. Τι είναι λοιπόν, θέμα γοήτρου και μόνο?
Το να γίνουν δύο αγώνες βουνού, υψηλού επιπέδου, έστω και την ίδια περίοδο στην ίδια περίπου περιοχή, και με άνω των 200 προεγγραφών έκαστος ένα εξάμηνο νωρίτερα, μόνο θετικό μύνημα μπορεί να αποτελεί για την ανάπτυξη του Mountain Running - Ultra trails στην χώρα μας...
Στο κάτω κάτω διαλέγει ο καθένας το Σαββατοκύριακο που τον βολεύει ανάγολα με τις υποχρεώσεις του...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PATROKLOS
Newbie Forum Runner

39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2009 :  20:23:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παίζω μόνος με αρκετούς αντίπαλους, απ' ότι βλέπω. Αλλα no problem. Ρε JKassotεσένα αν σου έλεγε κάποιος θα μπω στην αυλή σου σ' αρέσει δεν σ' αρέσει τι θα έκανες; Κανω τον συνήγορο του διαβόλου γιατί η άλλη πλευρά δεν απαντά καθόλου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

AMALIA
Mountain Runner

Greece


953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2009 :  20:34:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by PATROKLOS

Παίζω μόνος με αρκετούς αντίπαλους, απ' ότι βλέπω. Αλλα no problem. Ρε JKassotεσένα αν σου έλεγε κάποιος θα μπω στην αυλή σου σ' αρέσει δεν σ' αρέσει τι θα έκανες; Κανω τον συνήγορο του διαβόλου γιατί η άλλη πλευρά δεν απαντά καθόλου.

Οσοι τρεχουν θελουν να γινουν και οι δυο αγωνεs. Γιατι οχι? Τι πειραζει? Δηλαδη αν καποιοs θελει να τρεξει και στιs δυο διοργανωσειs τι θα γινει? Θα τ'ακουει απ'τη μια πλευρα θα τ'ακουει κι απ'την αλλη?

ΤΡΕΧΑΛΙΣΙΟΥΣ ΒΟΥΝΑΛΙΣΙΟΥΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mercebest
Forum-Runner

Greece


135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2009 :  20:35:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λοιπόν έχουμε και λέμε.
200+ άτομα στον ROUT( αποδεδειγμένα ).
200+ άτομα στον VFUT ( θα αποδειχθεί ).

Συμπέρασμα : Στην Ελλάδα υπάρχουν σχεδόν 500 άτομα που μπορούν ( ή πιστεύουν ότι μπορούν ) να ολοκληρώσουν έναν αγώνα βουνού 100+ χιλιομέτρων.

Σαν πολλά μου φαίνονται. Μήπως κάποιος λέει ψέματα;

Μακάρι όχι , διότι αν αληθεύει αυτό τότε το επίπεδο έχει ανέβει σε εντυπωσιακό επίπεδο τα τελευταία δύο χρόνια .

Πάτροκλε ποιός αγώνας ισχυρίζεσαι ότι δεν θα γίνει; Δεν το ξεκαθάρισες. Ούτε το αιτιολόγησες.

Εκτίθεσαι.

Επίσης θα πρέπει να μας πεις ποιός θεωρεί αυλή του το δάσος.

Αυλή του;

Υπομονή, επιμονή και συνεχή προσπάθεια !!!

Edited by - mercebest on 27/03/2009 20:38:39
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PATROKLOS
Newbie Forum Runner

39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2009 :  20:35:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποιον φοβερίζει ο Λάζαρος όταν αναγράφει ο αγώνας θα γίνει έστω και με την παρουσία εισαγγελέα;
Τον πρώτο που θα συλλάβει ο εισαγγελέας είναι ο ίδιος. Αν έχει άδειες απο δασαρχεία, υπηρεσίες κλπ ας τα παρουσιάσει. Αφού ο πρώτος παράνομος είναι αυτός. Μη μου πει ότι σεβεται θεσμούς, φύση κλπ. Ένα καπρίτσιο θέλει να κάνει. Δε θα του περάσει όμως. Ας το καταλάβει. Είναι δε και ανεπυθύμητος στην περιοχή απο πολλούς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 28 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000