Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 "Rodopi Ultra Trail"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 28

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/04/2009 :  13:31:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...επι της ουσίας και εσύ, μόκο. Ελπίζω τουλάχιστον να διάβασες και να αναγνώρισες τα λόγια του "Κυρίου" και ας στα θύμισε ο 666

Και δε πειράζει, από το να βλέπουμε να δολοφονείται η νοημοσύνη μας με απίστευτες απαιτήσεις για φίμωση και μάγκικες απειλές για μηνύσεις ας διαβάζουμε πλέον τα "ιερά λόγια" του Αλάθητου στο νέο (Σου) στυλ...

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RunningNews.gr
The Forum



521 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2009 :  09:19:22  Εμφάνιση Προφίλ  Visit RunningNews.gr Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά τις τελευταίες εξελίξεις και τις επαναλαμβανόμενες επιθετικές προς εμάς δημοσιεύσεις του κ. Ρήγου στο Φόρουμ του a - z.gr (και με ανακοίνωση-link και στην ιστοσελίδα του rout) με λύπη μας διαπιστώνουμε πως δεν υπάρχει καμιά διάθεση γόνιμου διαλόγου και λογικής προσέγγισης στην αντιπαράθεση που έχει προκύψει. Έχουμε παραθέσει γεγονότα, επιχειρήματα και ερωτήματα στον κ. Ρήγο μέσα στα οποία βρίσκει ασήμαντες αφορμές για να εξαπολύσει νέες επιθέσεις, αποφεύγοντας να ασχοληθεί με την ουσία του θέματος.

Κάθε δημόσια και προσωπική επικοινωνία του κ. Ρήγου με το RunningNews.gr, τους συντάκτες και τα μέλη του Φόρουμ του προκαλείται σε ένα επίπεδο που εμείς δεν θα ακολουθήσουμε. Θα μπορούσαμε από πλευράς μας να δώσουμε πάρα πολλές διευκρινήσεις σχετικά τα «παράπονα» (πολύ ήπιος ο όρος…) που δημοσιεύει ο κ. Ρήγος για το RunningNews.gr και τους συντάκτες του όμως θεωρούμε πως πλέον δεν έχει κανένα νόημα. Είναι προφανές πως απλώς ψάχνει αφορμές για να ανακυκλώσει τον φαύλο κύκλο της διχόνοιας που ο ίδιος ξεκίνησε και να υποτιμήσει την ιστοσελίδα μας στα μάτια του κοινού (με βασικό επιχείρημα μάλιστα το σχετικά νεαρό της ηλικίας των συντακτών!). Στο τέλος θα καταντήσουμε να προσπαθούμε να αποδείξουμε πως παραμένουμε άνθρωποι στη διαχείριση της πληροφορίας και όχι ελέφαντες.

Η αντικειμενικότητα, η λογική προσέγγιση και οι ίσες αποστάσεις που κρατά το RunningNews.gr στην ενημέρωση του κοινού και σε κάθε αντιπαράθεση που προκύπτει στη δρομική κοινότητα αντικατοπτρίζεται από την αποδοχή που έχει στην πλειονότητα του κοινού και όχι από την δυσαρέσκεια που διατυμπανίζει οποιοσδήποτε υπεύθυνος διοργάνωσης επειδή αρνηθήκαμε να δημοσιεύσουμε μια επιστολή του (από τις πολλές), επειδή δεν συστρατευθήκαμε τυφλά με το μέρος του (σε μια αντιπαράθεση που δεν μας αφορούσε) και βεβαίως ούτε επειδή δεν σπεύσαμε να του προσφέρουμε ασυλία στις επικρίσεις που δέχθηκε για τις ενέργειες του.

Όποτε τυχόν κάνουμε λάθη στη διαχείριση της πληροφορίας είμαστε έτοιμοι να δεχθούμε την κριτική και να γίνουμε ακόμα καλύτεροι, θα θέλαμε ωστόσο τα παράπονα να εκφράζονται με κόσμιο τρόπο. Επίσης θα επιθυμούσαμε να έχουν και οι επικριτές μας το θάρρος να κάνουν την αυτοκριτική τους. Ουδείς αναμάρτητος και ουδείς αλάνθαστος!


Η ουδετερότητα του κοινού

Τόσο σε αυτή την αντιπαράθεση, όσο και σε οποιαδήποτε άλλη προκύπτει και μας αφορά δεν ζητάμε από κανέναν να συστρατευθεί με το μέρος μας. Δεν θα θέσουμε διλήμματα του στυλ «ή μαζί μας ή εναντίον μας». Ο κόσμος ας προβληματιστεί και ας καταλήξει σε όποια συμπεράσματα θέλει, χωρίς να ταυτίζεται φανατικά με κανέναν και προπάντων χωρίς να εκτίθεται ο ίδιος σε διενέξεις που μόνο βλαπτικές μπορεί να είναι. Ευτυχώς πιστεύουμε πως υπάρχει ακόμα κοινή λογική και αυτή θα επικρατήσει. Οι δρομείς και οι φίλαθλοι δεν μπορούν να μετατρέπονται σε πιόνια στο παιχνίδι κανενός και το εννοούμε: κανενός. Η καλή πλευρά του καθενός μπορεί να τον βοηθήσει να πράξει τα καλύτερα για τον κόσμο αλλά η κακή πλευρά του μπορεί αντίστοιχα να τον παρασύρει σε σφάλματα και να τον εκθέσει ανεπανόρθωτα.

Κλείνοντας θέλουμε να επισημάνουμε το RunningNews.gr ποτέ δεν προσπάθησε να διαμορφώσει συνειδήσεις πόσο μάλλον να εκβιάσει τη διαμόρφωση αυτών γι’ αυτό και και θεωρούμε ιδιαίτερα άστοχους τους χαρακτηρισμούς περί «πνευματικών ταγών» κτλ. Από την ίδρυση του στόχο είχε, πέρα από την αντικειμενική και σφαιρική ενημέρωση, την καλλιέργεια προβληματισμών και τον ελεύθερο διάλογο/επικοινωνία μεταξύ των αναγνωστών, σε σημείο μάλιστα να βρισκόμαστε υπόλογοι ακόμα και για αυτό!

Ήμασταν ανέκαθεν αντίθετοι σε τακτικές δημαγωγίας και κάθε προσπάθεια χειραγώγησης της κοινής γνώμης στο βωμό προσωπικών φιλοδοξιών, πολιτικών και οικονομικών συμφερόντων. Ενδεχομένως πολλοί θα ήθελαν να εκμεταλλευτούν για τέτοιους λόγους την επικοινωνιακή δύναμη του RunningNews.gr, όμως ευτυχώς εμείς δεν επιτρέπουμε να γίνει κάτι τέτοιο μέσα από την ιστοσελίδα μας. Αν κάποιος έχει απωθημένα να γίνει «πνευματικός ταγός» ή οτιδήποτε άλλο, ας προσπαθήσει να το κάνει αναδεικνύοντας τα δικά του μέσα και χωρίς να προσπαθεί να υποβιβάσει και να υποτιμήσει το RunningNews.gr και τους συντάκτες του.


Επίλογος (?)

Το παρόν κείμενο γράφεται με την ελπίδα να αποτελέσει και την τελική τοποθέτηση μας σχετικά με το θέμα. Οποιοσδήποτε μπορεί να συνεχίζει να προσβάλει το RunningNews.gr και τους συντάκτες του, εάν νομίζει πως έτσι επιβεβαιώνει τον εγωισμό του και εξυπηρετεί τα συμφέροντα του. Ο κόσμος όμως που παρακολουθεί όλα αυτά έχει κουραστεί, έως αηδιαστεί, με τις εν λόγω αντιπαραθέσεις. Εάν τελικά σκοπός μας είναι ο κατακερματισμός του χώρου και ο διχασμός τότε φαίνεται πως μπορούμε να τα καταφέρουμε πολύ εύκολα. Το δύσκολο είναι να ενώνουμε όπως έχει καταφέρει το RunningNews.gr στο θέμα της ενημέρωσης και ο κ. Ρήγος στους αγώνες που διοργανώνει. Γιατί πρέπει να εκτιθόμαστε έτσι και να χωρίζουμε?

Έτσι παρακαλούμε τον κ. Ρήγο να σεβαστεί το άθλημα, τους αθλητές και επιπλέον να προστατέψει τον ίδιο του τον εαυτό βάζοντας ένα τέλος σε στην αντιπαράθεση αυτή. Ακόμα κι αν εξακολουθεί να πιστεύει πως το RunningNews.gr δεν αποτελεί αντικειμενικό μέσο ενημέρωσης, εμείς για αυτόν εξακολουθούμε να πιστεύουμε πως μπορεί να προσφέρει στον χώρο με τη διοργάνωση αγώνων, και καλύτερα να ασχολείται με αυτό που ξέρει να κάνει καλά. Ο κύριος Ρήγος είναι αυτός που ξεκίνησε την αντιπαράθεση και είναι πλέον στο χέρι του να την λήξει χωρίς περαιτέρω προκλήσεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/05/2009 :  12:45:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Nέα απάντηση...
http://www.adventurezone.gr/index.php?name=Forums&file=viewtopic&p=1035#1035

ΛΟΑΣΔΑ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

transalpine
Newbie Forum Runner

Greece
8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/05/2009 :  01:20:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Mην λες το ονομα του .Του τρισκαταρατου ... του εξω απο ΄δω.... του δεν λεμε τ΄ονομα του ...ΡΗΓΟΣ!!!Θα βγει απο κανενα μοικτο ορκωτο ο S.FORUM RUNNER SAM και σε βλεπω παρεα στο εδωλιον του κατηγορουμενου πλαι στον...ΡΗΓΟ!!!σε ακρωατηριο με ειδικη συνθεση . εισαγγελευς ,ενορκοι και εδρα ο ιδιος ο SAM!
Και εισαι και ασχετος !δεν λεγεται _απαντηση_ απολογια λεγεται!
για να γραψεις φιλε μου σ΄αυτο το θεμα πρεπει να ξερεις ποινικη δικονομια!
Για να δοκιμασω την τυχη μου.ΡΗΓΟΣ ΡΗΓΟΣ ΡΗΓΟΣ ΡΗΓΟΣ ΡΗΓΟΣ ΡΗΓΟΣ
ΩΧ την πατησα ! απελαση απο το forum / υποχρεωση για παρων μια φορα τον μηνα στην δρομικη αστυνομια του sam/ και απαγορευση εισοδου στο site!!!
Καλα λενε οτι ο sam ειναι τυφλος ...συγνωμη η δικαιοσυνη ηθελα να πω! ελπιζω να σας διασκεδασα ολους εκτος απο τον ........ sam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fintel
Forum-Runner



200 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/05/2009 :  07:41:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by transalpine

Mην λες το ονομα του .Του τρισκαταρατου ... του εξω απο ΄δω.... του δεν λεμε τ΄ονομα του ...ΡΗΓΟΣ!!!Θα βγει απο κανενα μοικτο ορκωτο ο S.FORUM RUNNER SAM και σε βλεπω παρεα στο εδωλιον του κατηγορουμενου πλαι στον...ΡΗΓΟ!!!σε ακρωατηριο με ειδικη συνθεση . εισαγγελευς ,ενορκοι και εδρα ο ιδιος ο SAM!
Και εισαι και ασχετος !δεν λεγεται _απαντηση_ απολογια λεγεται!
για να γραψεις φιλε μου σ΄αυτο το θεμα πρεπει να ξερεις ποινικη δικονομια!
Για να δοκιμασω την τυχη μου.ΡΗΓΟΣ ΡΗΓΟΣ ΡΗΓΟΣ ΡΗΓΟΣ ΡΗΓΟΣ ΡΗΓΟΣ
ΩΧ την πατησα ! απελαση απο το forum / υποχρεωση για παρων μια φορα τον μηνα στην δρομικη αστυνομια του sam/ και απαγορευση εισοδου στο site!!!
Καλα λενε οτι ο sam ειναι τυφλος ...συγνωμη η δικαιοσυνη ηθελα να πω! ελπιζω να σας διασκεδασα ολους εκτος απο τον ........ sam




Φιλε εχεις να φας πολλα καρβελια για να γινεις Κοτσυφας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/05/2009 :  22:54:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλη επιτυχια σε οσους τρεξουν αυριο!


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

billias66
Advanced Forum-Runner



379 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/05/2009 :  11:43:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλά να περάσετε παιδιά! Άντε και στα 120!

"'Οτι απ'τα δυό κι αν σκέφτεσαι, μπορείς ή δεν μπορείς, έχεις δίκιο!"

Edited by - billias66 on 10/05/2009 11:45:14
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/05/2009 :  12:01:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
που σε ρε billia!!


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

billias66
Advanced Forum-Runner



379 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/05/2009 :  13:45:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
I'm back!!

"'Οτι απ'τα δυό κι αν σκέφτεσαι, μπορείς ή δεν μπορείς, έχεις δίκιο!"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2009 :  16:49:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αρχισαν οι εγγραφες για τον ROUT...


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spyros1976
Senior Forum-Runner

889 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2009 :  20:48:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ROUTίζεις λίγο ή μου φαίνεται;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2009 :  00:40:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αν εννοεις ρε Σπυρο οτι θα δηλωσω στον ROUT το εχω κανει ηδη! οι αποψεις μου γνωστες για τους 2 αγωνες


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2009 :  02:11:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
όμως εδώ μας έχει "απαγορευθεί" να μιλάμε για τον rout οπότε τι το ζαλίζουμε?

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spyros1976
Senior Forum-Runner

889 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/06/2009 :  01:21:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το οτι δήλωσες στο ROUT το έχεις γράψει από την πρώτη μέρα που ανακοινώθηκε ο αγώνας. ROUTίζεις=διαφημίζεις το ROUT.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ttsog
Senior Forum-Runner

Greece


835 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/06/2009 :  12:20:33  Εμφάνιση Προφίλ  Visit ttsog Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spyros1976

Το οτι δήλωσες στο ROUT το έχεις γράψει από την πρώτη μέρα που ανακοινώθηκε ο αγώνας. ROUTίζεις=διαφημίζεις το ROUT.



Πυροβολήστε τον! Άκου εκεί! Να γραφτεί στον ROUT... Τι πράγματα είναι αυτά ;;;;;

"Πιο δύσκολο είναι να το σκεφτείς, παρά να το κάνεις..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 28 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000