Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 "Rodopi Ultra Trail"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 28

spyros1976
Senior Forum-Runner

889 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2009 :  14:07:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως δε γίνεται να λέμε οτι αγαπάμε τη φύση και να γίνονται τόσοι αγώνες σε 15 μέρες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

κότσυφας
Newbie Forum Runner

17 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2009 :  16:07:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
.-

Edited by - κότσυφας on 26/04/2009 23:20:04
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kanivallos
Elite Forum-Runner

Greece


1857 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2009 :  20:00:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kanivallos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Κότσυφα σε συγχαίρω. Σκεφτόμουν να γράψω κι εγώ παρόμοιο πόνημα αλλά:
1. Αποδείχθηκες κλάσης ανώτερος συγγραφεύς
2. Λόγω του πρότερου "άτιμου" βίου μου στο φόρουμ, η άποψη μου θα αντιμετωπιζόταν περισσότερο γραφική παρά φυσιολατρική.

Μη σπαταλάτε την περιφρόνηση σας. Υπάρχει μεγάλος αριθμός ανθρώπων που τη χρειάζεται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Run Forest Run
Advanced Forum-Runner



359 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2009 :  20:01:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κότσυφας αν και το ύφος σου είναι υπερβολικά ποιητικό για μένα, συμφωνώ με την ουσία, ότι με το μοναχικό-μη ανταγωνιστικό τρέξιμο αφουγκράζεσαι καλύτερα τη φύση και το βουνό. Κατά τα αλλά θεωρώ λυπηρή την αντιπαράθεση γύρω απ τον αγώνα στο βουνό, παρ αυτός αγώνας ξεπερνά τις δρομικές μου δυνατότητες και επιδιώξεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2009 :  20:11:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Run Forest Run

Κότσυφας συμφωνώ με την ουσία, ότι με το μοναχικό-μη ανταγωνιστικό τρέξιμο αφουγκράζεσαι καλύτερα τη φύση και το βουνό. Κατά τα αλλά θεωρώ λυπηρή την αντιπαράθεση γύρω απ τον αγώνα στο βουνό, παρ αυτός αγώνας ξεπερνά τις δρομικές μου δυνατότητες και επιδιώξεις.


+10000

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spyros1976
Senior Forum-Runner

889 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2009 :  22:15:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πες τα ρε κότσυφα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2009 :  22:56:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πολυ ωραιο το δοκιμιο του κοτσυφα οντως.

δινει μια διασταση 'ρομαντικη' στο τρεξιμο στο βουνο. οι περισσοτεροι εξαλλου που τρεχουμε σε ορεινα τερεν για αυτο εχουμε επιλεξει το βουνο λιγο πολυ, απο αγαπη για τη φυση, για την απομονωση που προσφερει, την ομορφια, τη διαφορετικοτητα, τη δυσκολια του.

το 'βουνισιο τρεξιμο' ομως σε καμια περιπτωση δεν ευτελιζεται μεσα απο αγωνες. Αντιθετως θα ελεγα. Μεσα απο αγωνες δε δινεται η δυνατοτητα σε περισσοτερους να γνωρισουν νεες περιοχες και νεα βουνα? Τι με νοιαζει ποιος και γιατι κανει τον αγωνα (ειτε για ηθικους, ειτε για οικονομικους ειτε για να ικανοποιησει τη ματαιοδοξια του), αφου μεσα απο τις καταλληλες συνθηκες μου δινει τη δυνατοτητα να τρεξω σε βουνα που διαφορετικα δε θα το εκανα...

παραδειγμα για εμενα η Ανοπαια Ατραπος...πως αλλιως εγω θα ειχα τη δυνατοτητα διαφορετικα να τρεξω σε μια τετοια ομορφη κ ιστορικη περιοχη αν δεν υπηρχε ο συγκεκριμενος αγωνας?

μακαρι κ οι 2 αγωνες (vft-rout) να στεριωσουν σε διαφορετικες βεβαια ημερομηνιες κ απλα να εχουμε ολοι τη δυνατοτητα να κανουμε τη διαδρομη 2 φορες το χρονο!




Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2009 :  01:29:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ πάντως ξέρω ότι οταν το παίζεις ναπολέοντας δύσκολα θα το γλυτώσεις το βατερλώ κάποια στιγμή ...είναι κανόνας. Το ξέρουν και οι ζοζεφίνες και ας μη το λένε...

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2009 :  09:29:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Εγώ πάντως ξέρω ότι οταν το παίζεις ναπολέοντας δύσκολα θα το γλυτώσεις το βατερλώ κάποια στιγμή ...είναι κανόνας. Το ξέρουν και οι ζοζεφίνες και ας μη το λένε...

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.



σωστος σταματη....

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spyros1976
Senior Forum-Runner

889 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2009 :  11:07:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εμένα θα με ενοχλούσε να εκμεταλλευτεί κάποιος την αγάπη μου για το τρέξιμο ώστε να ικανοποιήσει τη ματαιοδοξία του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Agiofws
Forum-Runner

176 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2009 :  13:25:24  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Agiofws Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Και βέβαια, είναι δυο φορές βάνδαλος, εκείνος που ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ( το ορεινό τρέξιμο, δηλαδή), τη βλέπει σαν εργαλείο, ώστε να δώσει διέξοδο σε προσωπικές του μικρότητες, να ικανοποιήσει ανόητες δικές του ματαιοδοξίες και κενά που δυστυχώς θα τα κουβαλάει εσαεί μέσα του, αφού δεν μπόρεσε τόσα χρόνια, να τα καλύψει, πατώντας στ' Άγια Βουνά.

Το ορεινό, και γενικά τρέξιμο, είτε σε αγώνα, είτε ΜΟΝΟΣ σου μέσα στα αγρια βουνά, είναι ψυχική ανάταση είτε συναγωνιζόμενος το δικό σου χρονόμετρο είτε του ΑΛΛΟΥ, αποτελεί διέξοδος σε πολλά... ίσως και σε μικρότητες...


http://agiofws.com

Edited by - Agiofws on 21/02/2009 13:26:10
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2009 :  15:26:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ελπιζω ο κοτσυφας να ηρθε για να μεινει...κ οχι να πεταξει στο πουθενα!



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nata23
Advanced Forum-Runner

Greece


360 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2009 :  16:57:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spyros1976

Πάντως δε γίνεται να λέμε οτι αγαπάμε τη φύση και να γίνονται τόσοι αγώνες σε 15 μέρες.



Εξήγησέ το μας λίγο αυτό που λες.

train hard and go home...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2009 :  17:17:21  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μάλλον εννοεί τη "φέρουσα ικανότητα" ενός οικοσυστήματος να αντέξει τόση όχληση - που όσο νάναι επιφέρουν οι αγώνες και τα συναφή που τους συνοδεύουν. Θέλει μια ρέγουλα το θέμα.

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimis7
Senior Forum-Runner

Greece


807 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2009 :  21:29:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αριστοτέλη ως δασολόγος τα ξέρεις αρκετά καλά, οπότε δώσε μας τα φώτα σου. Πάντως και εγώ συμφωνώ με το γεγονός ότι όταν με το καλό πραγματοποιηθούν και οι 2 αγώνες, οι οποίοι απέχουν χρονικά μόλις 2 εβδομάδες ο ένας από τον άλλον, τότε ο μεγάλος χαμένος της όλης υπόθεσης θα είναι το οικοσύστημα του Παρθένου Δάσους.

Όσο ζω μαθαίνω,πιστεύω, ελπίζω και τρέχω!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 28 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000