Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 "Rodopi Ultra Trail"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 28

alkal
Newbie Forum Runner

Greece
42 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2009 :  10:30:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλος ο μονολογος της "Οργανωτικης επιτροπης αγωνων Δημου Παρανεστιου, κ.λ.π. κ.λ.π.",
αλλα ουτε λεξη για την ταμπακιερα. Απο την πολη ερχομαι και στην κορφη κανελα.
Νομιζει οτι βρισκεται σε αιθουσα ποινικου δικαστηριου.....οπου χωρις να μπορει να αποδειξει
την αθωοτητα του κατηγορουμενου, φλομωνει τον κοσμο με αερολογιες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Evita
Elite Forum-Runner

Botswana


1076 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2009 :  13:47:21  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Evita Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Παντως ειναι η πρωτη φορα που ο Λαζαρος αναφερεται σε οικονομικα μεγεθη.

Εγω εαν ημουν στη θεση του θα τους επαιρνα 10 χιλιαρικα μονο για την ΙΔΕΑ και οχι για 2 αψογες διοργανωσεις και ιστιοσελιδα !!!

Ελπιζω βεβαια, οπως εχει υποσχεθει αλλωστε, να αναφερει και τις αντιστοιχες αμοιβες του απο τον olympus marathon.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigos
Newbie Forum Runner

Barbados
10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2009 :  14:20:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Evita

Παντως ειναι η πρωτη φορα που ο Λαζαρος αναφερεται σε οικονομικα μεγεθη.

Εγω εαν ημουν στη θεση του θα τους επαιρνα 10 χιλιαρικα μονο για την ΙΔΕΑ και οχι για 2 αψογες διοργανωσεις και ιστιοσελιδα !!!

Ελπιζω βεβαια, οπως εχει υποσχεθει αλλωστε, να αναφερει και τις αντιστοιχες αμοιβες του απο τον olympus marathon.



Αγαπητή Evita

Καθώς ο ρόλος μου δεν μου το επιτρέπει, δεν έχω σκοπό να παρέμβω άλλη φορά στον διάλογο που αναπτύσσεται εδώ αν και τον παρακολουθώ, οφείλω όμως να δώσω απάντηση στο δικό σου –και είμαι βέβαιος και πολλών άλλων- ερώτημα, πόσο δηλαδή αμείβομαι στον ΟΜ. Λοιπόν, σύμφωνα με το Καταστατικό της μη κερδοσκοπικής εταιρείας «Μαραθώνιος Ολύμπου», η οποία και διοργανώνει τον ΟΜ, κανένα μέλος της εταιρείας (ένας απ αυτούς είμαι κι εγώ) και ειδικά του ΔΣ, ΔΕΝ ΑΜΕΙΒΕΤΑΙ ! Το Καταστατικό μας είναι καταχωρημένο στο Μητρώο του Πρωτοδικείου Κατερίνης και διαθέσιμο σε όποιον ζητήσει σχετικό απόσπασμα.

Πέρα απ αυτό, θα πρέπει να σου πω ότι τα δύσκολα χρόνια του ΟΜ (2005-2006) όταν όλα εξαρτιόταν από τον πατριωτισμό ενός, στήριξα με δικά μου χρήματα την προσπάθεια και αυτή τη στιγμή η εταιρεία μου οφείλει το ποσό των 4000 ευρώ. Δεν πρόκειται ποτέ να το απαιτήσω αλλά αν ποτέ καταφέρω να το πληρωθώ θα είμαι ευτυχής. Όπως όλοι μας, έτσι κι εγώ έχω οικογένεια και ανάγκες.

Ότι φαίνεται δεν είναι κατ’ ανάγκη και ότι πραγματικά ισχύει. Καλή συνέχεια σε όλους μας και εύχομαι λιγότερη λάσπη και περισσότερη πέτρα, για να κρατήσει το οικοδόμημα.

Λάζαρος Ρήγος

ΥΓ. Εξακολουθεί να ισχύει η πρότασή μου να τρέξουμε παρέα κάποτε σε έναν αγώνα. Είμαι βέβαιος ότι θα το χαρούμε και οι …τέσσερις ή όποιοι από εσάς μπορείτε τελοσπάντων!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2009 :  14:41:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigos

quote:
Originally posted by Evita

Παντως ειναι η πρωτη φορα που ο Λαζαρος αναφερεται σε οικονομικα μεγεθη.

Εγω εαν ημουν στη θεση του θα τους επαιρνα 10 χιλιαρικα μονο για την ΙΔΕΑ και οχι για 2 αψογες διοργανωσεις και ιστιοσελιδα !!!

Ελπιζω βεβαια, οπως εχει υποσχεθει αλλωστε, να αναφερει και τις αντιστοιχες αμοιβες του απο τον olympus marathon.



Αγαπητή Evita


ΥΓ. Εξακολουθεί να ισχύει η πρότασή μου να τρέξουμε παρέα κάποτε σε έναν αγώνα. Είμαι βέβαιος ότι θα το χαρούμε και οι …τέσσερις ή όποιοι από εσάς μπορείτε τελοσπάντων!



Τετράδα είναι?Εγώ νόμιζα ότι είναι τριάδα.

ΛΟΑΣΔΑ

edit...ουπς λάθος μου...εννοούσες κ τον εαυτό σου.
Το διάβασα στα γρήγορα.

Edited by - THANOS_KTM on 06/03/2009 14:43:59
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS
Great Master of Literature



1704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2009 :  14:54:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξεκινησε ενα καλοκαιρι του 2007 σαν πλακα μεταξυ των παλαιων-νυν αποντων προς το παρον-κι εγινε θρυλος η Εβιτα,κοφτερη γλωσσα,πανεξυπνη,καποια στιγμη πρεπει σοβαρα να κανει αποκαλυπτηρια να μαθουμε πιο κοριτσακι με λεει πουλεν της τοσο καιρο,-ετσι κι αλλιως κανεις μας δεν κραταει κακια και ολοι ειμαστε μεγαλοκαρδοι-,φανταστειτε πως ημουν διακοπες κι εφευγα απ τις παραλιες κι εψαχνα internet καφε,ξεχασα εβαλά καμμια τελεια?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Yianniko
Forum-Runner



170 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2009 :  15:00:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ουτε τελεια ουτε τονο.....

Run4fun
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

george-s
Senior Forum-Runner

Greece


443 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2009 :  16:20:55  Εμφάνιση Προφίλ  Visit george-s Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλό ειναι να μην πολιτικολογούμε εδω μέσα αλλα να λέμε πιο ξεκάθαρα την γνώμη μας.
Η αποψη του Ρήγου με καλύπτει αρκετα σχετικά και την δέχομαι ως ειλικρινή. το γεγονός οτι κάπποιος διοργανωτής απολογειται για τις πράξεις του ειναι σημαντικό, ενισχυώμενο δε και απο τις επιτυχημένες διοργανώσεις μεχρι τώρα.
Τα ποσά που αναφέρονται ειναι γελοία για να κατηγορηθουν διοργανωτές για πλουτισμό εις βάρος των δρομέων. Περισσότερη βάση πρέπει να δωθεί στο γεγονός της χρήσης ευαισθητων οικοσυστημάτων και απο ποιούς.
Μιας και ομολογουμένως ολες οι πλευρές διαβάζουν το συγκεκριμένο thread ας γινει εποικοδομητικός διάλογος και ας μην χαθεί η ευκαιρία για κάτι πιο καλό στους αγώνες βουνού.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2009 :  16:23:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by george-s

Καλό ειναι να μην πολιτικολογούμε εδω μέσα αλλα να λέμε πιο ξεκάθαρα την γνώμη μας.
Η αποψη του Ρήγου με καλύπτει αρκετα σχετικά και την δέχομαι ως ειλικρινή. το γεγονός οτι κάπποιος διοργανωτής απολογειται για τις πράξεις του ειναι σημαντικό, ενισχυώμενο δε και απο τις επιτυχημένες διοργανώσεις μεχρι τώρα.
Τα ποσά που αναφέρονται ειναι γελοία για να κατηγορηθουν διοργανωτές για πλουτισμό εις βάρος των δρομέων. Περισσότερη βάση πρέπει να δωθεί στο γεγονός της χρήσης ευαισθητων οικοσυστημάτων και απο ποιούς.
Μιας και ομολογουμένως ολες οι πλευρές διαβάζουν το συγκεκριμένο thread ας γινει εποικοδομητικός διάλογος και ας μην χαθεί η ευκαιρία για κάτι πιο καλό στους αγώνες βουνού.




+10000



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mandis
Newbie Forum Runner

Greece
1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2009 :  17:46:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε Λάζαρε,

Δεν θέλω να μπλεχτώ στο όλο θέμα. Μακάρι να πρυτανεύσει η σύνεση.

Ένα μικρό σημείο το οποίο θα ήθελα να θίξω είναι ότι οι 24 ώρες που έχετε βάλει σαν όριο των singles δείχνουν λίγες για εμάς τους ερασιτέχνες.

ΜΦΧ
Μάντης.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2009 :  23:12:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by rockonskin

που εισαι ρε Κωστα.....τωρα να δω τι θα γραψεις με τις 2 επιστολες...

Άντε,μ'έπεισες πάλι! Ας πω κι εγώ τα δικά μου.

Πολλές οι παρεμβάσεις,οι επιστολές,οι πρωτοβουλίες που διαβάζουμε καθημερινά.Ακόμη περισσότερα τα σχόλια που ακολουθούν στις ανακοινώσεις.Από τα σχόλια των ανώνυμων,τα περισσότερα είναι κατά του αγώνα του άλλου και όχι υπέρ του αγώνα που υποστηρίζουν.

Προς τους διοργανωτές των δύο αγώνων.
Επτά μόνο μήνες έμειναν για τους αγώνες.Ελάχιστοι μήνες για τόσο δύσκολους αγώνες.Θα περάσει ο καιρός πριν το καταλάβετε κι αντί να είστε έτοιμοι για τον αγώνα σας,δεν θα τον έχετε ετοιμάσει καλά γιατί ασχολούσασταν με το τι έκανε ο άλλος.Αφού λοιπόν ο αγώνας χωρίστηκε στα δύο,κάτι που διαφωνώ κατηγορηματικά,τουλάχιστον ασχοληθείτε με το πως ο αγώνας σας θα έχει επιτυχία και μηδενικά προβλήματα.
Μάθαμε από τα σχόλια τι παράπονα υπάρχουν για την άλλη πλευρά,βέβαια είναι αδύνατον να ξέρουμε αν ισχύουν.Με το να συνεχίζονται τα σχόλια,δεν αλλάζει κάτι,απλά θα κουραστεί ο κόσμος να διαβάζει και θα βγείτε ζημειωμένοι κι οι δύο,ακόμη κι αν έχετε δίκιο.
Περάστε στα έργα!!!

Γνωρίζω κάποιον αγώνα που υποβαθμίστηκε,γιατί οι διοργανωτές του ασχολούνταν με το τι κάνει κάποιος άλλος και ξέχασαν ότι πρέπει να φροντίσουν τον αγώνα τους.Το ίδιο θα γίνει και με σας,με μαθηματική ακρίβεια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spyros1976
Senior Forum-Runner

889 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2009 :  09:13:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με τόσες επιστολές και πισώπλατα μαχαιρώματα σας βλέπω εξώφυλλο στην espresso και πρώτο θέμα σε μεησημεριανές εκομπές του star. Πέρα από την πλάκα, το μόνο που δε μας έχουν πει είναι για ποιο λόγο αποφάσισαν την αποπομπή του Λάζαρου Ρήγου. Η επιστολή της οργανωτικής επιτροπής του VFT κάθε άλλο παρά διαφωτιστική είναι.

Edited by - spyros1976 on 07/03/2009 10:13:33
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2009 :  14:56:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Την επιστολη την εχει γραψει σιγουρα 'πολιτικος', τοσο αερολογια μονο απο καποιον ειδικο στο θεμα θα μπορουσε να γραφτει! Δε γνωριζω τη δημαρχινα προσωπικα, την ειδα στο βιντεακι του τερματισμου του Καλοφυρη (στο site της διοργανωσης). Οπως και να το κανεις φαινεται οτι 'το χει'...που να την κανει καποιος ευκολα περα!



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

2mints
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2009 :  15:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by rockonskin

Την επιστολη την εχει γραψει σιγουρα 'πολιτικος', τοσο αερολογια μονο απο καποιον ειδικο στο θεμα θα μπορουσε να γραφτει! Δε γνωριζω τη δημαρχινα προσωπικα, την ειδα στο βιντεακι του τερματισμου του Καλοφυρη (στο site της διοργανωσης). Οπως και να το κανεις φαινεται οτι 'το χει'...που να την κανει καποιος ευκολα περα!





Το ρητό "έμαθα τη μαστοριά και γ..ώ τον μάστορα" σου θυμίζει κάτι?

____________________________
ούτε το δικό σου μ'αρέσει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fintel
Forum-Runner



200 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2009 :  16:26:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
«αφήστε όλα τα λουλούδια ν' ανθίσουν»
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Evita
Elite Forum-Runner

Botswana


1076 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2009 :  18:51:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Evita Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Η Άλικη έχει μαζί της όλους τους τοπικούς φορείς.
http://www.paranestivft.com/index.php/press/dt.html

Ο Λάζαρος τους αθλητές (πλην Ιωαννίδη, Καλοφύρη, Σταμούλη).
http://www.vft.gr/index.php?name=News&file=article&sid=23

Για μένα, ο Λάζαρος κερδίζει, γιατί αγώνας χωρίς την υποστήριξη των τοπικών φορέων μπορεί έστω και δύσκολα να γίνει.
Αγώνας όμως χωρίς αθλητές (ή ελάχιστους) δεν μπορεί να γίνει, ή εάν γίνει θα είναι παρωδία.

Δλδ ο Λάζαρος έχει το φαί και η Άλικη το τσουκάλι.
Το τσουκάλι σκέτο δεν αξίζει τίποτα, ενώ το φαί έστω κι ώμο μπορεί να φαγωθεί.



Λάζαρε χαίρομαι ιδιαίτερα που απάντησες στο ερώτημα μου, έστω και με καθυστέρηση (περσινά ξινά σταφύλια).

Οι αλήθειες πρέπει να λέγονται ανοικτά και ξεκάθαρα.

Εμένα με ικανοποιεί πλήρως η απάντηση σου και σε πιστεύω απολυτά.

Ήμουν βέβαιη (και αυτόπτης μαρτυράς) ότι τις 2 πρώτες διοργανώσεις έμπαινες μέσα αλλά μετά «παιχτήκαν» πολλά επεισόδια …

Όσο για την πρόταση σου με κολακεύει ιδιαίτερα μιας κι έχουμε τρέξει παρέα στο παρελθόν , αλλά πλέον γεράσαμε και δεν περνάει η μπογιά μας … ΤΟΠΟ ΣΤΑ ΝΙΑΤΑ

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 28 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000