Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Ανέκδοτα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 125

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/03/2006 :  22:32:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το συγκεκριμενο βιβλιο περιέχει εδάφια ασφαλτινα, ανώμαλα, χωματινα και διαφορα άλλα...
Για χόρτο δεν ξερω αλλά άμα θες έχω έναν γνωστο που κατι μπορει να σου βρει



Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy

Edited by - Speedy on 30/03/2006 23:15:01
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/03/2006 :  23:13:39  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ετσι όπως πας σε λίγο καιρο να δεις που θα επισκέπτονται την ιστοσελιδα όχι για να διαβασουν νεα, προκυρηξεις, αποτελεσματα κτλ αλλά μόνο για να διαβασουν nickp7

Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickp7
persona NON grata

Greece


2071 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/03/2006 :  23:16:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Speedy

Ετσι όπως πας σε λίγο καιρο να δεις που θα επισκέπτονται την ιστοσελιδα όχι για να διαβασουν νεα, προκυρηξεις, αποτελεσματα κτλ αλλά μόνο για να διαβασουν nickp7

Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy



Εκει αποσκοπω και εγω...Να εμπλουτισω την υλη μου και με τα προσωπικα μου και να μου δινεις ενα καλο ημερομισθιο...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

bipbip
Senior Forum-Runner

British Indian Ocean Territories


494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2006 :  11:08:10  Εμφάνιση Προφίλ  Visit bipbip Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ένας ναύτης έχει δει ένα πειρατικό πλοίο να πλησιάζει το δικό τους
ΝΑΥΤΗΣ:"Καπετάνιε βλέπω ένα πειρατικό πλοίο να μας πλησιάζει"

ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ:"Γρήγορα πήγαινε στην καμπίνα μου και φέρε μου το κόκκινο παντελόνι."

ΝΑΥΤΗΣ΅"Γιατί;"

ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ:"Για να μην δουν τα αίματα οι ναύτες και φοβηθούν"

Ύστερα από λίγο ...
ΝΑΥΤΗΣ:"Καπετάνιε, τώρα βλέπω δέκα πειρατικά να μας πλησιάζουν"

ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ:"Γρήγορα φέρε μου το καφέ μου παντελόνι..."

Η τύχη βοηθάει εκείνους που βοηθούν τον εαυτό τους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

bipbip
Senior Forum-Runner

British Indian Ocean Territories


494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2006 :  11:13:34  Εμφάνιση Προφίλ  Visit bipbip Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ήταν ένας Άγγλος,ένας Τούρκος και ένας Έλληνας και τους πιάνουν οι Ζουλού.Τους λένε ότι θα τους αφήσουν μόνο αν περάσουν μία δοκιμασία:Να μαζέψει ο καθένας ένα είδος φρούτου ανεξαρτήτως ποσότητας και να τουσ το φέρει.
Πάει ο Άγγλος και μαζεύει μπανάνες.Τότε η Ζουλού τον βάζουν κάτω και του βάζουν τις μπανάνες στον κ...ο,ο Άγγλος άρχισε να γελάει.Τον ρωτάνε οι Ζουλού:"Γιατί γελάς;"και τους λέει "Μου αρέσει".
Πάει ο Έλληνας κι αυτός με μπανάνες,του κάνουν το ίδιο και αρχίζει και γελάει κι αυτός,τον ρωτάνε οι Ζουλού:"Γελάς επειδή σου αρέσει?"
Έλληνας:"Όχι,γιατί βλέπω τον Τούρκο να έρχεται με καρπούζια"

Η τύχη βοηθάει εκείνους που βοηθούν τον εαυτό τους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

bipbip
Senior Forum-Runner

British Indian Ocean Territories


494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2006 :  11:26:27  Εμφάνιση Προφίλ  Visit bipbip Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ήταν γύρω στις δώδεκ ατο βράδυ ώσπου χτυπάει το κουδούνι στο σπίτι ενός ζευγαριού.Σηκώνεται το ανδρόγυνο ανάστατο:
-Ποιός είναι;
-Φίλε έλα να με σπρώξεις!
-Βρε άντε χάσου.
Πάει το ζευγάρι πάλι για ύπνο.Ύστερα από λίγο χτυπάει και πάλι.
-Ποιός είναι;νευριασμένος ο άντρας.
-Φίλε σε παρακαλώ έλα να με σπρώξεις.
-Φύγε από δω μη σε σπάσω στο ξύλο.
Πάνε πάλι για ύπνο.Μετά από λίγο πάλι το κουδούνι.Ο άνδρας δε σηκονώταν,του λέει η γυναίκα του πήγαινε να τον βοηθήσεις δε θα μας αφήσει σε ησυχία.Βγαίνει λοιπόν έξω από το σπίτι δε βλέπει κανέναν.
-Που είσαι ρε φίλε;
-Εδώ στις κούνιες.


Η τύχη βοηθάει εκείνους που βοηθούν τον εαυτό τους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2006 :  11:36:50  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Θέλανε οι ξανθιές να αποδείξουνε ότι δεν είναι χαζές, οπότε μαζευτήκανε στο ΣΕΦ (όσες χωρούσανε) και βρήκανε και κάποιους επιστήμονες για κριτές.
Παίρνουν οι κριτές μια τυχαία ξανθιά από το κοινό και άρχισαν τις ερωτήσεις.
-Πείτε μας, δεσποινίς πόσο κάνει οχτώ και επτά;
-Δώδεκα, απαντά μετά από λίγη σκέψη.
Αρχίζουν οι υπόλοιπες ξανθιές να φωνάζουν:
-Δωσ'της άλλη μια ευκαιρία, δωσ'της άλλη μια ευκαιρία...
Οι κριτές για να μη φανούν κακοί την ξαναρωτάνε:
-Παρακαλώ πείτε μας, πόσο κάνει έξι και έξι;
-Εντεκα ,απαντά η ξανθιά.
Αρχίζει πάλι το κοινό:
-Δωσ'της άλλη μια ευκαιρία, δωσ'της άλλη μια ευκαιρία...
Οι κριτές τελικά το παραβλέπουν και ρωτούν για τελευταία φορά:
-Πείτε μας πόσο κάνει τρία και ένα;
Νεκρική ησυχία στο κοινό από την αγωνία, η ξανθιά να τρέμει, οπότε όλο αμφιβολία απαντά:
-Μήπως τέσσερα;
Και αρχίζουν να φωνάζουν από το κοινό:
-Δωσ'της άλλη μια ευκαιρία, δωσ'της άλλη μια ευκαιρία....


Περαστικά τους

Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy

Edited by - Speedy on 31/03/2006 11:37:47
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2006 :  11:37:30  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ητανε δυο γνωστοί που μένανε σε ένα προάστιο μίας πόλης και η δουλειά και των δύο ήτανε στο κέντρο της. Κάθε πρωί έπαιρναν το αυτοκίνητο τους και πήγαιναν στη δουλειά τους. Κάποια περίοδο έπρεπε του ενός το αυτοκίνητο να μείνει στο συνεργείο, για λίγες μέρες οπότε προσφέρθηκε ο άλλος να τον πηγαίνει στη δουλειά του. Το πρώτο πρωί ενώ πηγαίνουν στη δουλειά τους, σε μια απότομη στροφή που είχε γκρεμό από κάτω ,πετάγεται ο συνοδηγός και λέει στα πεταχτά "κιχ-κιχ". Ο οδηγός το άκουσε αλλά δεν έδωσε σημασία. Στο γυρισμό το μεσημέρι ενώ περνούσαν από την ίδια στροφή, πετάγεται πάλι ο συνοδηγός και λέει πάλι "κιχ-κιχ". Αυτή τη φορά ο οδηγός δεν άντεξε και τον ρώτησε γιατί το κάνει αυτό.
-Να μωρέ, του απαντά ο άλλος ,τις προάλλες περνούσε από εδώ ένας ξάδερφος μου και του έφυγε το αυτοκίνητο και πήγε στον γκρεμό και γίναν όλα τόσο γρήγορα που ούτε κιχ δεν πρόλαβε να κάνει.


Περαστικά τους

Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2006 :  11:38:14  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δυο ποντικάκια συζητούν:
-Ασε ρε, εχτές το βράδυ μου κλέψανε το CD του Σφακιανάκη.
-Και μένα μου κλέψανε δυο κιλά φασόλια.
Εκείνη την ώρα περνούσε ένα τρίτο ποντικάκι και τραγουδούσε:
-Ο αετός πεθαίνει στον αέρααα, πριτςς πριτςς.


Περαστικά του

Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy

Edited by - Speedy on 31/03/2006 11:38:38
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2006 :  11:39:32  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Τοτός κάνει πάρτι στο σπίτι του για τα γενέθλια του. Η μητέρα του είναι στην κουζίνα και ετοιμάζει λιχουδιές για τα παιδιά. Εκείνη την ώρα έρχεται ο πατέρας του Τοτού από τη δουλειά και λέει στη γυναίκα του.
-Γυναίκα έχω ορμές και θέλω να κάνουμε έρωτα τώρα αμέσως.
-Μα αντρούλη, έχουμε πάρτι, καλεσμένους και θα γίνουμε ρεζίλι.
-Δεν αντέχω ούτε λεπτό και πρέπει να κάνουμε κάτι για να τα βολέψουμε.
-Δηλαδή σαν τι;
-Να, εσύ θα κοπείς λίγο με το μαχαίρι, θα σπάσουμε και ένα πιάτο και θα πούμε ότι έσπασε ένα πιάτο και κόπηκες όταν μάζευες τα σπασμένα και ότι θα πάμε πάνω για να στο δέσω.
Πράγματι κόβεται λίγο η μητέρα του Τοτού, πετάνε και ένα πιάτο κάτω για να σπάσει. Ακούει ο Τοτός το θόρυβο και τρέχει στην κουζίνα.
-Τι έγινε;
-Τίποτα σημαντικό, απαντάει ο πατέρας του, έσπασε ένα πιάτο η μαμά σου και κόπηκε όταν τα μάζευε και θα πάμε πάνω να το δέσουμε.
-Καλά, λέει ο Τοτός και ξαναγυρίζει στους φίλους του, ενώ οι γονείς του πήγανε επάνω.
Η ώρα περνούσε, οπότε ο Τοτός ανησύχησε και πήγε επάνω να τι γίνεται. Περνώντας έξω από την κρεβατοκάμαρα των γονιών άκουσε βογκητά. Σκύβει και βλέπει τους γονείς του να κάνουν έρωτα. Αμέσως αλλάζει χρώμα και γίνεται άσπρος, κατεβαίνει με τα τέσσερα τα σκαλοπάτια, τρέχει κλείνει τη μουσική και γυρίζει προς τους φίλους του και τους λέει:
-Μην τολμήσει κανένας να σπάσει πιάτο γιατί θα τον γ@...σει ο πατέρας μου.


Περαστικά της

Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy

Edited by - Speedy on 31/03/2006 11:39:58
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2006 :  12:00:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ειναι ο Τοτος στο σπιτι με τον πατερα του και βλεπουν μπαλα.Καποια στιγμη λεει ο πατερας του Τοτου να παει να του φερει τις παντοφλες απο το δωματιο του.
Ωχ ρε πατερα ασε με να δω τον αγωνα
Ρε πηγαινε ρε μαλακ....νο να τις φερεις μην σε γ....ω.
Ωχου καλα ρε πατερα απαντα ο Τοτος και πηγαινει μεσα.
Οπως πηγαινε λοιπον στο δωματιο του πατερα του περναει απο το δωματιο
της αδερφης του η οποια βρισκοταν με μια φιλη της και τους λεει.
Γειας σας κοριτσια τι κανετε?
Βρε αι χασου απο δω του λεει η αδερφη του.
Να σου πω της λεει ο Τοτος μην μου μιλας εμενα ετσι γιατι πριν λιγο ο μπαμπας μου ειπε να ερθω εδω και να σας γ....ω και τις δυο.
Καλα ρε μα..κα ανωμαλε του κερατα ενταξει πες οτι ο μπαμπας σου ειπε ετσι θα σου ειπε να γ....εις και εμενα την ιδια σου την αδερφη ρε βρωμιαρη ανωμαλε.
Ναι μωρη ετσι μου ειπε σου λεω να ερθω εδω και να σς γ....ω και τις ΔΥΟ.
Φυγε ρε παλιοψευτη,σιχαμενε απο δω να μην σε βλεπω.
ΔΕν πιστευεις μωρη περιμενε και θα δεις
"Πατερα,Πατερα και τις δυο μου ειπες η την μια."
"καιτις δυο βρε μα..κα και τις δυο".
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unknown
Advanced Forum-Runner

221 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2006 :  23:24:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μια φορά κι ένα καιρό ζούσε σ’ ένα χωριό ένας καλός άνθρωπος. Κάποτε γνώρισε μια καλή γυναίκα, την ερωτεύτηκε, την παντρεύτηκε. Πάνε μετά το γάμο στο σπίτι του, της δείχνει όλο το σπίτι, όλα, τα πάντα, την πιάνει στην άκρη και της λέει: «Όλο το σπίτι δικό σου! Ότι δες κάνε στο σπίτι, πρόσεξε μόνο το γάϊδαρο στο σταύλο, είναι άγριος. Μην πλησιάσεις το γάϊδαρο!».
Πέρασε ο καιρός, ζούσανε καλά, πέρασαν 2-3 χρόνια, κάποια μέρα η γυναίκα ξεχάστηκε, μπήκε στο σταύλο, της έδωσε μια ο γάϊδαρος, πάρτην κάτω τη καϋμένη.
Στην κηδεία της μαζεύτηκε όλο το χωριό, διάβαζε την γυναίκα ο παπάς του χωριού, ο σύζυγος αμίλητος με κατεβασμένο το κεφάλι. Μετά μπήκαν στη σειρά οι χωριανοί να τον συλλυπηθούν. Ένας ένας του έσφιγγαν το χέρι, του έλεγαν μια κουβέντα. Εκεί που στεκόταν παράμερα ο παπάς παρατήτησε κάτι περίεργο: οι γυναίκες του έσφιγγαν το χέρι, κάτι του ψιθύριζαν κι αυτός έσκυβε το κεφάλι κάπως σαν να έλεγε ναι. Οι άντρες έκαναν το ίδιο, μόνο που ο πονεμένος σύζυγος σήκωνε το κεφάλι προς τα πάνω, σα να έλεγε όχι. Τέλος πάντων ο παπάς δεν έδωσε παραπάνω σημασία. Μετά από 40 μέρες έγινε το μνημόσυνο, πάλι τα ίδια. Ήρθε όλο το χωριό, στη σειρά άντρες και γυναίκες, στις γυναίκες έγερνε προς τα μπρος το κεφάλι, στους άντρες προς τα πίσω. «Περίεργο», σκέφτηκε ο παπάς, «τι να του λένε άραγε;».
Πέρασε ο καιρός, πέρασε το πένθος, μετά από 2-3 χρόνια, γνώρισε ο καλός άνθρωπος μια καλή γυναίκα, την ερωτεύτηκε, την παντρεύτηκε. Πάνε μετά το γάμο στο σπίτι του, της δείχνει όλο το σπίτι, όλα, τα πάντα, την πιάνει στην άκρη και της λέει: «Όλο το σπίτι δικό σου! Ότι δες κάνε στο σπίτι, πρόσεξε μόνο το γάϊδαρο στο σταύλο, είναι άγριος. Μην πλησιάσεις το γάϊδαρο!».
Πέρασε πάλι ο καιρός, ζούσανε καλά, πέρασαν 2-3 χρόνια, κάποια μέρα η γυναίκα ξεχάστηκε, μπήκε στο σταύλο, της έδωσε μια ο γάϊδαρος, πάρτην κάτω κι αυτή. Άλλη μια κηδεία, μαζεύτηκε ξανά το χωριό, ξανά η ίδια ιστορία: στα συλληπητήρια, ο πονεμένος σύζυγος έσκυβε το κεφάλι στις γυναίκες, στους άντρες το σήκωνε προς τα πίσω. Ο παπάς μπήκε σε σκέψεις πάλι. Στο μνημόσυνο στέκεται πιό κοντά να δεί τι τρέχει. Ξανά τα ίδια.
Πέρασε ο καιρός, κάποια μέρα ήταν περαστικός από την εκκλησία ο πονεμένος σύζυγος, τον φωνάζει ο παπάς μέσα, «σε παρακαλώ», του λέει, «λύσε μου μια απορία, τι γινόταν κάθε φορά στα συλληπητήρια;». «Α ναι», του λέει ο πονεμένος σύζυγος, «οι γυναίκες μου λέγανε ζωή σε σένα και γω έλεγα ευχαριστώ, οι άντρες μου λέγανε: τον πουλάς το γάϊδαρο; και γώ έλεγα όχι!»
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

igetis3
Newbie Forum Runner

Greece


32 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2006 :  00:09:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
>Ένας άνδρας συνοδευόμενος απ' τη γυναίκα του οδηγεί σ' έναν
επαρχιακό
>δρόμο, όταν ένας τροχονόμος εμφανίζεται στον καθρέφτη να τους κάνει
>σινιάλο
>να σταματήσουν. Ο οδηγός κάνει δεξιά και ο αστυνομικός πλησιάζει το
>αυτοκίνητό τους.
>
>
> >Τροχαία: "Αδεια και δίπλωμα, παρακαλώ."
>
> >Οδηγός: "Συγγνώμη αξιωματικέ, αλλά ποιο είναι το πρόβλημα;"
>
> >Τροχαία: "Σας έπιασα στο ραντάρ να έχετε υπερβεί τα 70 χλμ. που
είναι το
>όριο."
>
> > Οδηγός: "Πρέπει να έχει γίνει κάποιο λάθος. Πήγαινα μόνο με 60."
>
> > Σύζυγος: "Μα Κώστα, πήγαινες τουλάχιστον με 90."
>
> > Τροχαία: "Επίσης σας κόβω και άλλη μια κλήση για το φανάρι που δεν
>ανάβει
>
> > πίσω."
>
> > Οδηγός: "Μα κύριε, δεν το γνώριζα. Πρέπει να κάηκε πριν από λίγο."
>
> > Σύζυγος: "Μα Κώστα... Το ξέρεις ότι δεν δουλεύει εδώ και δύο
μήνες."
>
> > Τροχαία: "Και επίσης ακόμη ένα πρόστιμο για το ότι δεν φοράτε την
ζώνη
>σας."
>
> > Οδηγός: "Όχι κύριε αστυνομικέ.. Την έβγαλα τώρα που πλησιάζατε στο
>
> > αυτοκίνητό μου."
>
> > Σύζυγος: "Κώστα... Το ξέρεις ότι ποτέ δεν φοράς ζώνη!
>
> > Οδηγός(Αγανακτισμένος): "Ακουσέ με καλά, ηλίθια γυναίκα. Θα το
βουλώσεις
>
>
> >ποτέ αυτό το βρομόστομα ή θα σου πω καμιά βαριά κουβέντα;"
>
> > Τροχαία: "Κυρία μου, έτσι σας μιλά πάντα;"
>
> > Σύζυγος: "Όχι, όχι... Μόνο όταν είναι μεθυσμένος...."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

prasinopodilato
Forum-Runner

USA


206 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2006 :  08:25:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάποιος τύπος έχει πάει διακοπές μόνος του και αφού αφήνει στο δωμάτιο τα πράγματα του, κατεβαίνει στην πισίνα για να αράξει. Βλέπει στις ξαπλώστρες έναν τύπο και αφού κάθετε δίπλα του και συστήνεται τον ρωτάει:
- Θέλετε να παίξουμε ένα τάβλι;
- Μια φορά έπαιξα και δεν μου άρεσε...
Ο ήρωας μας επιμένει:
- Γιατί δεν βουτάτε στην πισίνα;
-Μια φορά βούτηξα και δεν μου άρεσε...
Απαντάει βαριεστημένα
Απελπισμένος πλέον ξαναπροσπαθεί...
- Να κεράσω μια μπύρα;
- Μια φορά ήπια και δεν μου άρεσε...
Απαντάει με το ίδιο βαριεστημένο ύφος.
Κάποια στιγμή σκάει μύτη ένα πιτσιρίκι.
- Δικό σας; Ρωτάει ο ήρωας μας.
- Ναι...
- Μοναχοπαίδι να υποθέσω, έτσι;;;
------------------------------------------------------------------------------------
Πάει ο σύζυγος στη σύζυγο και της λέει:
- Αγάπη μου, δεν θα το πιστέψεις, μόλις κυκλοφόρησαν τα "ολυμπιακά" προφυλακτικά!
- Τα "ολυμπιακά" προφυλακτικά; Και γιατί είναι τόσο σπέσιαλ τα "ολυμπιακά" προφυλακτικά;
- Γιατί κυκλοφορούν σε τρεις παραλλαγές: χρυσό, αργυρό και χάλκινο.
- Και τι χρώμα θα φορέσεις απόψε, αγάπη μου;
- Μα το χρυσό, φυσικά!
- Δεν βάζεις καλύτερα το αργυρό, μπας και επιτέλους "τερματίσεις" δεύτερος;


Οτι ανεβαινει....κατεβαινει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

prasinopodilato
Forum-Runner

USA


206 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2006 :  08:32:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φθινόπωρο και πρώτη μέρα στα θρανία για τους μαθητές του αμερικανικού κολεγίου. Η δασκάλα παρουσιάζει στα αμερικανάκια έναν καινούριο συμμαθητή τους, τον Ιάπωνα Σακίρο Σουζούκι (γιο του διευθυντή της Σόνυ) και το μάθημα αρχίζει με μικρές ερωτήσεις ιστορίας.

«Για να δούμε λοιπόν, πόσο καλοί είστε στην αμερικανική ιστορία;» λέει η δασκάλα. «Ποιος είπε 'δώστε μου ελευθερία ή δώστε μου θάνατο';»

Κάποιοι μουρμουρίζουν αλλά κανείς δεν σηκώνει το χέρι του, εκτός από τον καινούριο:
«Ο Πάτρικ Χένρυ το 1775 στη Φιλαδέφεια», απαντά.
«Μπράβο Σουζούκι, και ποιος είπε: 'Κυβέρνηση του λαού, από το λαό και για το λαό';», ξαναρωτά την τάξη η δασκάλα.

«Ο Αβραάμ Λίνκολν, το 1863 στο Γκέτυσμπουργκ», απαντά και πάλι ο Σουζούκι.
Η δασκάλα κοιτάζει αυστηρά την τάξη και λέει:

«Ντροπή σας! Ο Σουζούκι είναι γιαπωνέζος και ξέρει την αμερικανική ιστορία καλύτερα από σας!»

Τη σιωπή στην τάξη σπάει μια μικρή φωνή από τα πίσω θρανία: «Ρε δεν πάτε να ****θείτε όλοι, ******* γιαπωνέζοι!»

«Ποιος το είπε αυτό;;;» ρωτάει αυστηρά η δασκάλα.

Ο Σουζούκι σηκώνει το χέρι του και χωρίς να περιμένει λέει: «Ο στρατηγός Μακάρθουρ, το 1942, στη διώρυγα του Παναμά και ο Λι Ιακόκα, το 1982 στη γενική συνέλευση της Τζένεραλ Μότορς.

Η τάξη βυθίζεται στη σιωπή. «Θέλω να ξεράσω», ακούγεται μια ξεψυχισμένη φωνή.
«Ποιος το είπε αυτό;;;» ξαναρωτάει με το ίδιο βλοσυρό ύφος η δασκάλα.

Και ο Σουζούκι πετάγεται πάλι: «Ο Τζορτζ Μπους ο πρώτος, στον πρωθυπουργό Τανάκα κατά τη διάρκεια επίσημου δείπνου στο Τόκιο το 1991».
Ένας μαθητής σηκώνεται όρθιος και ξεσπάει: «Ρε δε μας παίρνεις καμιά π...πα, λέω γω!!!»

Και ο Σουζούκι, ψύχραιμα: «Μπιλ Κλίντον στη Μόνικα Λουίνσκι, το 1997, στο οβάλ γραφείο του Λευκού Οίκου».
Δυο τρεις μαθητές πετάγονται και φωνάζουν: «Α γα..σου ρε ***********, Σουζούκι».

Ατάραχος ο γιαπωνέζος: «Βαλεντίνο Ρόσι, παγκόσμιο πρωτάθλημα μοτοσικλέτας, ράλι Νότιας Αφρικής, το 2002».

Κόλαση στην τάξη, οι μαθητές ουρλιάζουν και πετάνε καρέκλες, η δασκάλα έχει σωριαστεί λιπόθυμη και ξαφνικά ανοίγει η πόρτα και μπαίνει ο διευθυντής: «Ε, μα την Παναγία δεν έχω ξαναδεί τέτοιο μπουρδέλο».

Και στο βάθος ακούγεται πάλι η φωνή του Σουζούκι:

«Ο πρωθυπουργός της Ελλάδας, Κώστας Καραμανλής, το 2004, στο πρώτο υπουργικό συμβούλιο της κυβέρνησής του».

Οτι ανεβαινει....κατεβαινει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 125 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000