Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Ανέκδοτα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 125

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/08/2008 :  00:06:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι κοινό έχουν η Ελλάδα στη Γιουροβίζιον,ο Ολυμπιακός και η ΑΕΚ??????????????

Δίνουν πόντους στην Κύπρο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lampros Runner
Senior Forum-Runner

Greece


846 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/08/2008 :  22:08:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ηταν 2 φιλοι στο καφενειο και παιζαν ταβλι. Μπαινει ενας γνωστος τους στο καφενειο αλαφιαζμενος και λεει στον εναν. Ρε συ καθεσε και παιζεις ταβλι? Η γυναικα σου πηδιεται μ'αλλονε. Κλεινει λοιπον το ταβλι γρηγορα ο τυπος και τρεχει για το σπιτι. Ερχεται σε λιγο ησυχος ο τυπος σφυροντας ανεμελα και λεει στον γνωστο. Ελα ρε φιλε και με τρομαξες.......με τον ιδιον ειναι!!!

Anima Sana In Corpore Sano
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lampros Runner
Senior Forum-Runner

Greece


846 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/08/2008 :  22:58:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ηταν ενα ζευγαρι ποντιων και ενας μαγκας απο τον Πειραια και ταξειδευαν με το πλοιο κρουαζιερα. (Σημειωτεον ο μαγκας γουσταρε την γκομενα). Το πλοιο ναυαγει στον ειρηνικο και σωνονται μονο οι τρεις τους σ'ενα νησακι με εναν φοινικα στο κεντρο. Λεει ο μαγκας κοιμηθειτε εσεις και εγω θα ανεβω στον φοινικα να δω αν ερχεται κανενα πλοιο. Μετα απο μιση ωρα αφου ειχε παρει ο υπνος τους ποντιους κατω απο τον φοινικα ακουγετε η δυνατη φωνη του μαγκα ΡΕ ΣΥ ΠΗΔΑΣ ΡΕ ΠΗΔΑΣ? Σηκωνεται τρομαγμενος ο ποντιος οχι ρε κοιμαμαι! μετα απο μιση ωρα παλι το ιδιο ΡΕ ΣΥ ΠΗΔΑΣ ΡΕ ΠΗΔΑΣ? Συνεχιστηκε δυο-τρεις φορες ακομα δεν αντεχει αλλο ο ποντιος. Κατεβα κατω θα ανεβω εγω στον φοινικα να βλεπω για πλοιο. Κατεβαινει κατω ο μαγκας κ' πλακωνονται στο πηδημα με τη γυναικα του ποντιου. Σκυβει σε καποια στιγμη ο ποντιος και λεει απο ψηλα: ρε συ εχει δικιο ο μαγκας! απο δω πανω σαν να πηδας φαινεται!!

Anima Sana In Corpore Sano
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stibens
Senior Forum-Runner

Greece


928 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/08/2008 :  09:58:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit stibens Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι 5 πιο αστείες διαφημίσεις μπύρας

http://www.men24.gr/html/ent/854/ent.34854.asp


Μου φάνηκε καλό:
Η δήλωση του Ντιόγκο στο αεροδρόμιο πως «είναι γαύρος» και πως «θα σκοράρει εναντίον του Παναθηναϊκού» ηχεί μελωδικά στα αυτιά των οπαδών της νέας του ομάδας. Επειδή το ενδεχόμενο να είναι γραμμένος ο 21χρονος επιθετικός στην τοπική ΠΕΦΟ του χωριού του στη Βραζιλία, για εμένα, δεν συγκεντρώνει πολλές πιθανότητες καλό θα ήταν ο κ. Σωκράτης Κόκκαλης να υπερασπιστεί αυτήν του την επένδυση. Να απομακρύνει αύριο το πρωί αυτόν που δασκάλεψε τον Ντιόγκο ν΄ αρχίσει τις γραφικότητες (αυτά ισχύουν για όλους τους προέδρους των ομάδων ανά τον κόσμο!) από το αεροδρόμιο, βλέποντας πως μαζεύτηκαν πολλά που πρέπει να καλύψει ο Βραζιλιάνος με την απόδοσή του.



Ένας ασθενής μετά από τροχαίο περιμένει με αγωνία στο νοσοκομείο τα αποτελέσματα των εξετάσεων του. Μετά από λίγη ώρα έρχεται ο γιατρός και λέει στον ασθενή:
- "Έχετε σπάσει το πόδι σας και το χέρι σας".
- "Ευτυχώς τουλάχιστον που δεν είμαι νεκρός", απαντάει ο ασθενής.
Ο γιατρός όμως του λέει με δισταγμό:
- "Μόνο που..."
- "Μόνο που, τι;" τον διακόπτει ο ασθενής.
Κι ο γιατρός του απαντάει:
- "Ώρες, ώρες μπορεί να έχετε κενά μνήμης".
Κι ο ασθενής του απαντάει:
- "Δεν πειράζει γιατρέ. Ευτυχώς τουλάχιστον που δεν έσπασα κανένα πόδι ή κανά χέρι..."



--------------------------------------------------------------------------------

Η νόστιμη νεαρή κοπέλα βγήκε ένα βράδυ με τον άντρα που συνάντησε στην εκπομπή "Ραντεβού στα Τυφλά" και όταν πήγαν στο δωμάτιό του και ήταν έτοιμοι να πάνε στο κρεβάτι, ξέσπασε σε κλάματα:
- "Φοβάμαι ότι θα σχηματίσεις κακή ιδέα για μένα. Ξέρεις, δεν είμαι τέτοιο κορίτσι!"
- "Σε πιστεύω", της λέει αυτός, για να την παρηγορήσει.
- "Είσαι ο πρώτος..." του λέει με σπασμένη φωνή.
- "Ο πρώτος άντρας που θα κάνεις έρωτα μαζί του;" ρώτησε αυτός.
- "Όχι", απάντησε αυτή. "Ο πρώτος που με πιστεύει!"



Πάει ένας τύπος σε ένα συνεργείο με ένα Zastava σαραβαλιασμένο. Τον πλησιάζει ο μάστορας και του λέει:
- "Τι θέλετε;"
- "Ακου φίλε του λέει, θέλω να φτιάξεις το παρμπρίζ, τους προφυλακτήρες να βάλεις immobilizer/sun-roof/αυτόματο κλείδωμα, ηλεκτρικούς καθρέφτες, ABS και οπωσδήποτε κλιματισμό".
- "Έγινε", του λέει ο μάστορας.
- "Σε πόση ώρα να έρθω να το πάρω"; του λέει ο πελάτης.
- "Έλα σε κανένα μισάωρο", του λέει ο μάστορας.
- "Μη λες μαλακ...ς", του λέει ο πελάτης.
- "Εσύ άρχισες πρώτος..."

Η μαμά μαλώνει τον γιο:
- "Είσαι ένας τεμπέλης και ψεύτης! Ιδιος ο ανεπρόκοπος ο πατέρας σου!"
- "Γιατί ρε γυναίκα; Είμαι εγώ τεμπέλης και ψεύτης;", πετάγεται ο πατέρας.
- "Δεν μιλάω για σένα!"

Ελα να το κάνω μάκια
http://www.contra.gr/Columns/Paparazzi/207003.html


Δήλωση του αΔΕΞΙΟΥ υπουργού Εθνικής Οικονομίας και Οικονομικών:

"Ως υπουργός Οικονομίας και Οικονομικών έχω ευθύνη να εφαρμόζω την κυβερνητική πολιτική για την ανάπτυξη, την απασχόληση και την κοινωνική συνοχή. Αυτό έκανα, αυτό κάνω και αυτό θα συνεχίσω να κάνω."
Μας απειλεί (θα συνεχίσω να κάνω).



Ερώτηση: Πόσοι forumίτες χρειάζονται για να αλλάξουν μία λάμπα;

Απάντηση:
1 για να αλλάξει τη λάμπα και να ποστάρει ότι η λάμπα έχει αλλαχτεί.
14 για να μοιραστούν παρόμοιες εμπειρίες αλλαγής λαμπών και για να προτείνουν διαφορετικούς τρόπους που θα μπορούσε να γίνει η διαδικασία.
7 για να προειδοποιήσουν για τους κινδύνους που περιέχει η αλλαγή λάμπας.
1 για να μετακινήσει το τόπικ στη θεματική ενότητα περί λυχνιών.
2 που αντιδρούν στην μετακίνηση στη θεματική ενότητα περί λυχνιών και προτείνουν τη μετακίνηση στη θεματική ενότητα περί ηλεκτρολογικών.
7 για να υποδείξουν Greeklish / ορθογραφικά / γραμματικά λάθη στα posts.
5 για να την πουν στους moderators που επέτρεψαν τα λάθη αυτά.
3 moderators για να διαγράψουν τα flames περί των λαθών.
6 που μαλώνουν για το εάν πρέπει να προφέρετε λάμπα ή λάμ-πα...
άλλοι 6 που αποκαλούν τους προαναφερόμενους ηλίθιους.
2 επαγγελματίες που πληροφορούν πως η σωστή ονομασία είναι λαμπτήρας.
15 ξερόλες που θεωρούν τους εαυτούς τους επαγγελματίες και υποστηρίζουν ότι η ονομασία λάμπα είναι απόλυτα σωστή
19 για να πουν ότι το φόρουμ δεν ασχολείτι με λάμπες και η συζήτηση θα πρέπει να γίνει σε φόρουμ που ασχολείται με λάμπες
11 για να υποστηρίξουν πως αφού όλοι χρησιμοποιούμε λάμπες τότε μας αφορά.
36 για να συζητήσουν ποια μέθοδος αλλαγής είναι η καλύτερη, που θα βρείτε τις καλύτερες λάμπες, ποιες είναι οι καλύτερες μάρκες και ποιες οι χειρότερες.
7 για να ποστάρουν λινκς όπου υπάρχουν διαφορετικά είδη λαμπών.
4 για να ποστάρουν τα σωστά λινκς γιατί τα παραπάνω ήταν λάθος.
13 που κάνουν quote σχεδόν όλα τα ποστς που έχουν γίνει μέχρι τώρα και προσθέτουν κάτω-κάτω ένα smile.
5 για να δηλώσουν ότι αφού αμφισβητούνται ή παρεξηγούνται οι προθέσεις τους δεν θα ξαναγράψουν στο φόρουμ.
4 για να πουν ότι τα θέμα αυτό έχει ξανασυζητηθεί και παλιότερα.
13 για να πουν ότι όποιος θέλει να ρωτήσει κάτι σχετικό με λάμπες να κάνει πρώτα ένα ψάξιμο στο Google.
και 1 ξεχασμένος που κάνει reply στο αρχικό ποστ μετά από 6 μήνες ξαναρχίζοντας τα όλα από την αρχή...



Πάει ένας άντρας στο γιατρό...
- Γιατρέ κάνε κάτι, παντρεμένος είμαι, αλλά δεν μπορώ να ευχαριστηθώ το σέξ, εκσπερματώνω πολύ γρήγορα.

- Χμ... Πάρε αυτό το πιστόλι..

- Πιστόλι;

- Πιστόλι κρότου είναι, κάθε φορά που θα βλέπεις οτι φτάνεις στο τέλος, θα ρίχνεις μια και απ' τον κρότο θα φοβάσαι και θα μαγκώνεσαι.

-Ο.Κ.

Την άλλη μέρα...

- Γιατρέ χάλια η θεραπεία...

- Γιατί;

- Να, χτές έκανα το 69 με την γυναίκα μου. Πάνω λοιπόν που κόντευα, τραβάω μια πιστολιά...

- Και;

- Πρώτον χέστηκε η γυναίκα απ' το φόβο της στα μούτρα μου.
- Δεύτερο μου τον δάγκωσε για τα καλά απ' την τρομάρα της.
- Και τρίτον, πετάχτηκε ένας απ' τη ντουλάπα με τα χέρια ψηλά ...!!!!!!!!!!!!


Η...Θυσία....!!!!!!

Ένας μαύρος κατάδικος στην Καλιφόρνια, 1.95, 140 κιλά με ξυρισμένο κεφάλι, καταφέρνει να αποδράσει από τη φυλακή που τον κράταγαν για 15 χρόνια. Είχε φάει ισόβια για ληστεία με φόνο που τον είχε κάνει με τα χέρια του.

Καθώς έτρεχε στα χωράφια για να ξεφύγει, βρίσκει ένα σπίτι και μπαίνει μέσα σπάζοντας την πόρτα.

Βρίσκει ένα νεαρό ζευγάρι που κοιμόταν στο κρεβάτι του.

Πιάνει το σύζυγο, τον πετάει από το κρεβάτι, και τον δένει σε μια καρέκλα.

Δένει και τη γυναίκα στο κρεβάτι, και πέφτει από πάνω της.

Τη φιλάει στο λαιμό, και στη συνέχεια σηκώνεται και μπαίνει στο μπάνιο.

Ο άντρας, δεμένος στην καρέκλα λέει αλαφιασμένος στη γυναίκα του:
- Κοίτα, αυτός ο τύπος είναι εγκληματίας, πρέπει να την έχει κοπανήσει από τη φυλακή, είδες τα ρούχα του; Τα ρούχα του είναι ρούχα φυλακισμένου. Πιθανό να μην έχει δει γυναίκα πολλά χρόνια. Τον είδα πως φίλαγε το λαιμό σου! Αν σου ζητήσει σεξ, μην αντισταθείς, μη πεις όχι, μη παραπονεθείς, γιατί μπορεί να μας σκοτώσει και τους δυο. Δώσ' του ότι σου ζητήσει. Δωσ' του ικανοποίηση, μη κινδυνέψουμε. Μη τον θυμώσεις! Να φανείς δυνατή γλυκιά μου, σ' αγαπάω πολύ!

Και η γυναίκα του απαντάει:
- Δε φίλαγε το λαιμό μου. Ψυθίριζε στο αυτί μου.
Μου είπε ότι σε βρίσκει πολύ σέξυ, και με ρώτησε αν έχουμε βαζελίνη στο μπάνιο.
Να φανείς δυνατός χρυσέ μου, και εγώ σ' αγαπάω πολύ..... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ttsog
Senior Forum-Runner

Greece


835 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/08/2008 :  10:13:32  Εμφάνιση Προφίλ  Visit ttsog Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KostasPVol

Τι κοινό έχουν η Ελλάδα στη Γιουροβίζιον,ο Ολυμπιακός και η ΑΕΚ??????????????

Δίνουν πόντους στην Κύπρο.




ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Πολύ καλό! (Αν και είμαι γαύρος ...)

------------------------------------------------------
"Πιο δύσκολο είναι να το σκεφτείς, παρά να το κάνεις..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/08/2008 :  11:29:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο καινούριος παπάς της ενορίας ήταν τόσο νευρικός στην πρώτη του λειτουργία, που δε μπορούσε να μιλήσει.
Πριν την επόμενη λειτουργία ρωτάει τον Αρχιεπίσκοπο, τι θα μπορούσε να κάνει για να χαλαρώσει.
Ο Αρχιεπίσκοπος τον συμβουλεύει ως εξής: "Την επόμενη φορά ρίξε μερικές σταγόνες βότκα στο νερό που θα πιεις και θα δεις πώς θα χαλαρώσεις."
Την Κυριακή ο παπάς ακολουθεί τη συμβουλή και πραγματικά νιώθει ότι θα μπορούσε να κάνει κήρυγμα χωρίς άγχος.
Μετά τη λειτουργία επιστρέφει στο σπίτι του, όπου μετά από λίγο εμφανίζεται ο Διάκος του Αρχιεπισκόπου και του παραδίδει ένα σημείωμα που έγραφε τα εξής:

"Αγαπητέ πάτερ, την επόμενη φορά να ρίξετε μερικές σταγόνες βότκα στο νερό, κι όχι, μερικές σταγόνες νερό στη βότκα. Σας παραθέτω μερικές παρατηρήσεις, για να μην επαναληφθούν τα σημερινά:

*Δε χρειάζεται να τοποθετείτε φέτα λεμονιού στο χείλος του δισκοπότηρου.
*Το κουβούκλιο στην αριστερή πλευρά είναι το εξομολογητήριο, όχι το μπάνιο.
*Ο Αρχάγγελος είπε στη Παρθένο: "Χαίρε κεχαριτωμένη", όχι "Γεια σου πιπίνι".
*Καλό θα είναι να μην ακουμπάτε στο άγαλμα της Παναγίας, πόσο μάλλον να το αγκαλιάζετε και να το φιλάτε με τέτοιο πάθος.
*Οι εντολές είναι 10 και όχι 12.
*Οι απόστολοι ήταν 12 και όχι 7. Κανείς δεν ήταν νάνος.
*Δεν αναφερόμαστε στον Ιησού Χριστό και στους αποστόλους ως "Ι. Χ και Σία ".
*Ο Ιούδας ήταν προδότης, όχι "σκατορουφιάνος του κερατά" που είπατε εσείς.
*Ο Χριστός μας, είπε στον Πέτρο ότι "πριν αλέκτωρ λαλήσει τρίς, θα με αρνηθείς", δε του είπε: "Μέχρι να λαλήσουν τα κοκόρια θα με έχεις γράψει στα αρ...ια σου".
*Δεν επιτρέπετε να αποκαλούμε την κεφαλή της εκκλησίας μας "Νονό".
*Το καθαγιασμένο ύδωρ είναι για να ευλογούμε, όχι για να δροσίζουμε τον σβέρκο μας.
*Ποτέ δε κηρύττουμε καθισμένοι στα σκαλιά του ιερού και σε καμία περίπτωση δεν ακουμπάμε το πόδι μας πάνω στη Βίβλο.
*Ο άρτος χρησιμεύει για τη Θεία Ευχαριστία όχι ως απεριτίφ που συνοδεύει το κρασί.
*Η παρότρυνση να χορέψει το ποίμνιο ήταν ενδιαφέρουσα, δε χρειαζόταν όμως και να χορέψει γιάνκα γύρω από την εκκλησία.
*Τη λειτουργία την τελειώνουμε με "Αμήν", όχι με "Όλε"!
*Αυτός που καθόταν στην άκρη του Ιερού και τον οποίο αποκαλέσατε "αδελφάρα" και "τραβεστί με μάξι" ήμουν εγώ!!!
*Τις σκάλες του άμβωνος τις κατεβαίνουμε κανονικά, όχι τσουλήθρα στο κάγκελο.

Ελπίζω αυτά τα λάθη να διορθωθούν την ερχόμενη Κυριακή!

Με τιμή,
Ο Αρχιεπίσκοπος"


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vaios
Advanced Forum-Runner

Greece
227 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/08/2008 :  11:49:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
έκτακτη είδηση ....απο ΠΕΚΙΝΟ 2008

Αναβλήθηκε το ματς μεταξύ Τζαμάικα-Κολομβία ......
...οι Τζαμαικανοί κάπνισαν ...το χόρτο , οι δε Κολομβιανοί ήπιαν τις .... γραμμές

-:)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vaios
Advanced Forum-Runner

Greece
227 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/08/2008 :  23:24:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τι είναι παγκοσμιοποίηση ?

Να κάνουν ντού τα ΕΚΑΜ στα Ζωνιανά , και να γονατίζει η ...Ολλανδική οικονομία !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fanis.
Advanced Forum-Runner

Greece


373 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/08/2008 :  23:54:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Lampros Runner

Ηταν 2 φιλοι στο καφενειο και παιζαν ταβλι. Μπαινει ενας γνωστος τους στο καφενειο αλαφιαζμενος και λεει στον εναν. Ρε συ καθεσε και παιζεις ταβλι? Η γυναικα σου πηδιεται μ'αλλονε.

Anima Sana In Corpore Sano


Αυτο εχει γινει στην πραγματικοτητα.Αλλα ο τυπος που πηδιοταν η γυναικα του δεν πηγε σπιτι του απλα λεει στον τυπο που τον ενημερωσε,''και τι θες να κανω,κρατιεται ο λυκος''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stibens
Senior Forum-Runner

Greece


928 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/08/2008 :  09:45:16  Εμφάνιση Προφίλ  Visit stibens Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάει ένας κύριος σε ένα petshop και βλέπει στην βιτρίνα ενα κλουβί με δύο σπάνια πουλιά. Το ένα από τα δύο του άρεσε, οπότε πάει στον μαγαζάτορα και τον ρωτάει πόσο κοστίζει εκείνο το πουλί.
- "Πάρε και τα δύο πουλιά 200 ευρώ", του λέει ο μαγαζάτορας.
- "Μα εγώ θέλω μόνο εκείνο που τραγουδάει".
- "Ναι, αλλά το άλλο του γράφει τα τραγούδια..."

Μία γυναίκα πηγαίνει στα επείγοντα και την βλέπει ένας νεαρός γιατρός. Μετά απο 3 λεπτά εξέτασης, ο γιατρός της λέει ότι είναι έγκυος. Αμέσως η γυναίκα βγαίνει έξαλλη από το εξεταστήριο και αρχίζει να ουρλιάζει, τρέχοντας στον διάδρομο.
Ένας άλλος γιατρός, την πλησιάζει, ρωτά την συνέβει, την ηρεμεί και την βάζει να καθίσει σε ένα άλλο δωμάτιο. Μετά πηγαίνει στο εξεταστήριο του νεαρού γιατρού:
- "Τι στο καλό σκεφτόσουνα; Η γυναίκα είναι 63 χρονών, έχει δύο μεγάλα εγγόνια, και της λες ότι είναι έγκυος;"
Ο νεαρός γιατρός ατάραχος συνεχίζει να σημειώνει στο μπλοκ του, και χωρίς να σηκώσει το κεφάλι του λέει:
- "Ναι, αλλά δεν της πέρασε ο λόξυγκας;"




Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Carol
Senior Forum-Runner

Greece


585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/08/2008 :  02:27:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ερώτηση: Πόσοι forumίτες χρειάζονται για να αλλάξουν μία λάμπα;

Απάντηση:
1 για να αλλάξει τη λάμπα και να ποστάρει ότι η λάμπα έχει αλλαχτεί.
14 για να μοιραστούν παρόμοιες εμπειρίες αλλαγής λαμπών και για να προτείνουν διαφορετικούς τρόπους που θα μπορούσε να γίνει η διαδικασία.
7 για να προειδοποιήσουν για τους κινδύνους που περιέχει η αλλαγή λάμπας.
1 για να μετακινήσει το τόπικ στη θεματική ενότητα περί λυχνιών.
2 που αντιδρούν στην μετακίνηση στη θεματική ενότητα περί λυχνιών και προτείνουν τη μετακίνηση στη θεματική ενότητα περί ηλεκτρολογικών.
7 για να υποδείξουν Greeklish / ορθογραφικά / γραμματικά λάθη στα posts.
5 για να την πουν στους moderators που επέτρεψαν τα λάθη αυτά.
3 moderators για να διαγράψουν τα flames περί των λαθών.
6 που μαλώνουν για το εάν πρέπει να προφέρετε λάμπα ή λάμ-πα...
άλλοι 6 που αποκαλούν τους προαναφερόμενους ηλίθιους.
2 επαγγελματίες που πληροφορούν πως η σωστή ονομασία είναι λαμπτήρας.
15 ξερόλες που θεωρούν τους εαυτούς τους επαγγελματίες και υποστηρίζουν ότι η ονομασία λάμπα είναι απόλυτα σωστή
19 για να πουν ότι το φόρουμ δεν ασχολείτι με λάμπες και η συζήτηση θα πρέπει να γίνει σε φόρουμ που ασχολείται με λάμπες
11 για να υποστηρίξουν πως αφού όλοι χρησιμοποιούμε λάμπες τότε μας αφορά.
36 για να συζητήσουν ποια μέθοδος αλλαγής είναι η καλύτερη, που θα βρείτε τις καλύτερες λάμπες, ποιες είναι οι καλύτερες μάρκες και ποιες οι χειρότερες.
7 για να ποστάρουν λινκς όπου υπάρχουν διαφορετικά είδη λαμπών.
4 για να ποστάρουν τα σωστά λινκς γιατί τα παραπάνω ήταν λάθος.
13 που κάνουν quote σχεδόν όλα τα ποστς που έχουν γίνει μέχρι τώρα και προσθέτουν κάτω-κάτω ένα smile.
5 για να δηλώσουν ότι αφού αμφισβητούνται ή παρεξηγούνται οι προθέσεις τους δεν θα ξαναγράψουν στο φόρουμ.
4 για να πουν ότι τα θέμα αυτό έχει ξανασυζητηθεί και παλιότερα.
13 για να πουν ότι όποιος θέλει να ρωτήσει κάτι σχετικό με λάμπες να κάνει πρώτα ένα ψάξιμο στο Google.
και 1 ξεχασμένος που κάνει reply στο αρχικό ποστ μετά από 6 μήνες ξαναρχίζοντας τα όλα από την αρχή...

Να 'σαι καλά ρε Στίβενς. Θυμίζεις σε κάποιους τις παραξενιές τους.

"Δε θυμόμουν ποτέ να ένιωσα μετά το τρέξιμο χειρότερα απ' όσο πριν από το τρέξιμο."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vaios
Advanced Forum-Runner

Greece
227 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/08/2008 :  12:42:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι 22 διαφορετικοί τύποι του Μαλάκα


1. Ο ορατός: κοίτα ένα μαλάκα
2. Ο τεφάλ: ξεκόλλα ρε μαλάκα
3. Ο σταθερός: έμεινε μαλάκας
4. Ο αδιόρθωτος: ε τον μαλάκα
5. Ο επώνυμος: έλα ρε Μαλάκα
6. Ο νυχτωμένος: ξύπνα μαλάκα
7. Ο χαμένος: που σε ρε μαλάκα;
8. Ο φευγάτος: την έκανε ο μαλάκας
9. Ο βαθμοφόρος: ά, τον αρχιμαλάκα
10. Ο αμφίβολος: καλά μαλάκας είσαι;
11. Ο διττός: και πούστης και μαλάκας
12. Ο ευρεσιτέχνης: μαλάκας με πατέντα
13. Ο εμετικός: τα ξέρασε όλα ο μαλάκας
14. Ο καλοδεχούμενος: καλώς τον μαλάκα
15. Ο εξακριβωμένος: είναι τελικά μαλάκας
16. Ο επιρρεπής: Μη γίνεσαι μαλάκας τώρα
17. Ο εκνευριστικός: άει γαμήσου ρε μαλάκα
18. Ο ανεκδιήγητος: μα πόσο μαλάκας να 'σαι!
19. Ο αργοκίνητος: άντε ρε μαλάκα, κουνήσου
20. Ο φαφλατάς: μιλάμε για πολύ χοντρομαλάκα
21. Ο επαναλαμβανόμενος: την είπε πάλι ο μαλάκας
22. Ο σωβινιστής: μαλάκας μπορεί να είμαι, πούστης όμως όχι

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stibens
Senior Forum-Runner

Greece


928 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/08/2008 :  13:45:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit stibens Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Βύρωνας Πολύδωρας πήρε το "όπλο" του! Η επιστολή

Η επιστολή
«Αληγείς άνεμοι, μου γράφεις, “φοβεροί σεισμοί ρημάζουμε το παν”, που λέει ο Νίκος Εγγονόπουλος, προσθέτω εγώ. Ακολουθώ την προτροπή σου. Φωνάζω, αντιστέκομαι, διατυπώνω τον λόγο της αλήθειας και της συνείδησης. Αλλά, φωνή βοώντος εν τη ερήμω. Το πρόβλημα είναι πολύ μεγάλο. Ο,τι αγαπήσαμε, σε ό,τι αφοσιωθήκαμε και αφιερωθήκαμε μοιάζει να χάνεται. Και στη θέση του να μπαίνει, να θέτουν με το στανιό απαξίες και μορμολύκεια κάθε λογής. Η άλλη, εξίσου δραματική, διάσταση του προβλήματος είναι το γεγονός ότι μας εκβιάζουν σε σιωπή. Να μην έχουμε εμείς (εσύ και εγώ και οι όμοιοί μας) δικαίωμα λόγου. Για την πατρίδα μας, για την παράταξή μας, για το λαό και για τις αξίες μας. Και να έχουν λόγο οι ουτιδανοί. Και λόγον αμφίβολον, θολούρας, σύγχυσης, ασάφειας και τολμώ να πω δυνητικά προδοτικό. Θα πολεμήσουμε μέχρις εσχάτων. Δίνω αγώνα desperado, χωρίς καν το κίνητρο της νίκης. Είναι γλυκός αγώνας ο αγώνας χωρίς ελπίδα. Το μόνο κίνητρο που με κρατάει ή με κινεί είναι να σώσω (σώσουμε) την τιμή. Σ’ ευχαριστώ που με καταλαβαίνεις, γενναία Ροδάνθη μου.

Με πολλή εκτίμηση και αγάπη».

http://www.youtube.com/watch?v=BZgG0Egvw9A&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=5lvCMt6WzWY

http://www.youtube.com/watch?v=TiD79GBazMw&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=ny4MzzexWl0&feature=related


Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stibens
Senior Forum-Runner

Greece


928 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/08/2008 :  13:52:02  Εμφάνιση Προφίλ  Visit stibens Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το είχα ξεχάσει..

Κρύο Ανέκδοτο:
Γαύρος θέλει να ... και παίρνει ένα viagra. Δυστυχώς δεν ανταποκρίνεται. Καταπίνει δεύτερο ...τίποτα, τρώει το τρίτο και νάσου η Ανόρθωση!


Έτσι και προκριθεί απόψε ο ΟΣΦΠ πρέπει να αλλάξω forum.. με αυτά που γράφω.


Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Carol
Senior Forum-Runner

Greece


585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/08/2008 :  14:44:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ ψηφίζω Stibens!!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 125 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000