Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Γιατι ξεκινησατε το τρεξιμο?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 10

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/04/2012 :  14:19:09  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ είχα χωρίσει, και δεν την πάλευα ιδιίατερα να κάθομαι σπίτι μου. Ήθελα κάπου να εκτονωθώ για 1-2 ώρες την ημέρα. (ενώ παλαιότερα, κάθε βδομάδα τέλειωνα και ένα βιβλίο) και 1/3/2011 πήγα γράφτηκα γυμναστήριο. Αρχικά έκανα βάρη και κανά 5-10λεπτο διάδρομο.

Σταδιακά όμως αποχωρίστηκα τα βάρη, και με κέρδισε το τρέξιμο σε εξωτερικό περιβάλλον. θα έλεγα από τον Μάιο και μετά. Μέσα Απριλίου του 11' έτρεξα για πρώτη φορά συνεχόμενα 3.7χλμ. Ήταν οι άδειες του Πάσχα, και ήμουν στο χωριό, οπότε για να μην αφήσω την γυμναστική μου 7μέρες (ελλείψει γυμναστηρίου εκεί), πήγα και έτρεξα έξω, συνεχόμενα 3.7χλμ. Μάλλον είχα ξανατρέξει τόσο 2-3 φορές ακόμα στην ζωή μου, αλλά ήταν η πρώτη φορά που με gps μέτρησα ακριβώς την απόσταση και τον χρόνο μου, και μετά ήθελα να ξαναβγώ να δώ, πόσο θα το βελτίωσω την επόμενη φορά.
Από τότε σταδιακά κόλλησα. Γύρος της Αθήνας σε 48λεπτά, 7,6χλμ. Πέρισυ τον Μάιο. Πρώτος αγώνας (αν τον λές αγώνα...)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/04/2012 :  14:56:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρομερή εξέλιξη, Γιώργο!!!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/04/2012 :  15:21:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
6,5, χρόνια. Αν δεις φωτογραφία Νίκο, θα καταλάβεις. Απ' όταν ήμουν 33. Κάποτε θα δεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  02:20:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
... Και αφού δεν το εβαλε ο Κώστας, το βάζω εγώ.

Κωνσταντίνος Μπαλατσούκας (κατά κόσμον Rigelian): “Runner’s high! Όλοι όσοι τρέχουμε είμαστε εξαρτημένοι”.

http://www.andro.gr/zoi/contstantinos-balatsoukas/


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  08:55:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KostasPVol

... Και αφού δεν το εβαλε ο Κώστας, το βάζω εγώ.

Κωνσταντίνος Μπαλατσούκας (κατά κόσμον Rigelian): “Runner’s high! Όλοι όσοι τρέχουμε είμαστε εξαρτημένοι”.

http://www.andro.gr/zoi/contstantinos-balatsoukas/






Διαβάστε το. Αξίζει!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  10:41:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roberto4carlos
Advanced Forum-Runner



421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  10:57:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σκέφτηκα πως δεν πήγαινε άλλο η ζωή να είναι δουλειά σπίτι καναπέ υπολογιστή φαγητό ύπνο κτλ....
Ένοιωθα το σώμα σαν να είναι εγκλωβισμένο στα πλοκάμια ενός μεγάλου χταποδιού. Ένοιωθα το σώμα μαζεμένο, πιεσμένο, μουδιασμένο, οπότε είπα να δοκιμάσω το περπάτημα-τρέξιμο και όσο πάει μιας και βαριέμαι και εύκολα.
Τελικά έχω φτάσει κοντά στα πρώτα 500χλμ απόσταση με 2 αγώνες (και το μετάλλιο από 5κ του ΑΜΑ σε περίοπτη θέση) και προσπαθώ να συνεχίσω.

Μεγάλο ρόλο έπαιξε ότι κοντά μου είναι το ΟΑΚΑ όπως και το άλσος Συγγρού κάτι που είναι ιδανικό. Ούτε αμάξι χρειάζεται να πηγαινοέρχομαι, ούτε τρέξιμο σε δρόμους και σοκάκια.

Επίσης μεγάλο ρόλο έχει πλέον και η παρέα που έχω βρει εδώ στο φόρουμ και με κάνει να νιώθω ένας από πολλούς.

Ελπίζω και εύχομαι να συνεχίσω. Το ίδιο εύχομαι και για εσάς

Edited by - roberto4carlos on 25/11/2014 10:58:15
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

denvas
Advanced Forum-Runner

Greece


260 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  11:12:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πήραμε σκύλο, και επειδή ήταν ζωηρός η λύση ήταν να τον τρεχω για να τον κουράζω. Πλέον και τον σκύλο τρέχω, και μόνος μου τρέχω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pappaki
Forum-Runner

Greece
52 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  11:25:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έκοψα το κάπνισμα πριν 5 χρόνια και πήρα περίπου 2 κιλά που δεν μπορούσα να χάσω με τίποτα!!! Έτσι γράφτηκα στο γυμναστήριο της γειτονιάς μου.
Ο γυμναστής μου λέει: ανέβα στο διάδρομο και κάνε "ζέσταμα" 15 λεπτά στο 6km/h. Το πόσο κουράστηκα δε λέγεται!!
Μετά λέω στον εαυτό μου: Κοπελιά, αν θες να χάσεις βάρος πρέπει να ιδρώσεις λίγο.
Ξεκίνησα λοιπόν σιγά σιγά να ανεβάζω την ταχύτητα στο διάδρομο και να τρέχω περισσότερη ώρα.
Μετά από πέντε χρόνια,αρκετούς αγώνες και τέσσερις Κλασσικούς Μαραθωνίους, έτρεξα το 10άρι της Κυριακής σε 45'39''.
Νιώθω πολύ τυχερή που έχω πλέον "κολλήσει" με αυτή την υπέροχη συνήθεια!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  11:29:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πολυ ωραια συνεντευξη!!! πολλες αληθειες!!!
ξεκινησα καθαρα συμπτωματικα πριν 2 χρονια. βρισκομουν σε <<λαθος>> μερος και στιγμη... δεν ειχα ψαχτει στο τρεξιμο αλλα ειχα κανει τη γυροβολια μου απο πολλα σπορ (πολεμικες τεχνες, ποδοσφαιρο, μπασκετ,ποδηλατο)αλλα το κολλημα μου ειναι οι αγωνιστικες ξυλορακετες και ο βυθος! τη λαθος στιγμη βρεθηκα παραμονες του 1ου Φιλιππειου στη Βεροια για 3ημερακι. με ενημερωσε η πεθερα μου οτι ο αντρας της (παλιος πρωταθλητης στα 5000 μετρα στον ΠΑΟΚ) θα εριχνε την πιστολια στον εν λογο αγωνα. τον ανθρωπο αυτο τον αγαπω πολυ και ειπα να τον τιμησω με την παρουσια μου. πηγα το σαββατο το πρωι και αγορασα ενα απαραδεκτο (τελικα) παπουτσι για το ποδι μου, και χωρις να το τρεξω καθολου πιο πριν , σταθηκα στην αφετηρια και εβγαλα τα 14,6χλμ της διαδρομης σε κατι λιγοτερο απο 1 1/2 ωρα. αφου δεχτηκα τα ευσημα απο τον πεθερο (μιας και εκανα την συγκεκριμενη επιδοση απο μηδενικη βαση) μπηκα πιο ενεργα στην πριζα, γνωρισα εξαιρετικους δρομεις - συμβουλατορες - ανθρωπους στο συλλογο δρομεων Βεροιας και δεν αργησε να μπει το μικροβιο. μετα ηρθε και το φορουμ το οποιο περα απο ενημερωτικα, συμβουλευτικα λειτουργει θετικα στην ψυχολογια μου αφου εδω βρισκω την κατανοηση στην τρελας μας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  14:03:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα χτίσω γύρω κάγκελα
για να μην βγεις ποτές
κι αιτήσεις από άγνωστους
θα γίνουνε δεκτές
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  14:22:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Ευχαριστώ!


λές να βρεθούν και οι χορηγοί τώρα για το....4×4.....
....λογικά ο 1ος θα είναι η πρεσβεία της Βραζιλίας...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  14:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χαχαχα!!! ο ΤΕΜΟΝ ΑΕΚ και ο ΣΕΛΕΣΑΟ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  14:26:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και το ΚΟΠΑΚΑΜΠΑΝΑΣ ειναι πιασαρικο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  14:31:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Α ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ, οκ, θα τα έχω υπ'όψιν μου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 10 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000