Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Για θεαματικά αποτελέσματα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 6

kanivallos
Elite Forum-Runner

Greece


1857 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 08/05/2009 :  07:49:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του kanivallos.  Απάντηση σε αποστρόφους
Τέρμα, το αποφάσισα, θα γίνω κι εγώ αθληταράς.
Θα αγοράσω 8 διαφορετικά είδη αθλητικών υποδημάτων (τα μισά από το ίντερνετ για να είμαι και στο πνεύμα της εποχής) και μετά θα τα μεταπουλήσω διότι θα έχω κάνει λάθος στο νούμερο ή στο χρώμα (δώρο τα κορδόνια).
Ακολούθως, έχει σειρά το ρολόι – gps – υψόμετρο – βαρόμετρο – πιεσόμετρο – καρδιοσυχνόμετρο – πισινοβυθόμετρο - ραδιόφωνο και mp3 τύπου γκαγκάρμιν.
Έπεται απαραιτήτως σακιδιάκι πλάτης, μέσης και γλουτών με ενσωματωμένο ασκό ύδατος (αναμεμειγμένου με λοιπά χημικά πρόσθετα) και θηκούλες διαφόρων μεγεθών, προκειμένου να μεταφέρω μπανάνες, ξηρούς καρπούς, τζελάκια, μπιλ κριμ κλπ παρελκόμενα.
Φυσικά δεν κάνω βήμα χωρίς το εφαρμοστό κολάν μου (η χαρά του ομοφυλόφιλου) που συνοδεύεται με κλιπς για το κλειδί του αυτοκινήτου (προκειμένου για τζιπ τύπου γκραντ τσερόκυ και άνω, δεν είναι απαραίτητο να ευρίσκεται εντός θυλακίου (τσέπης) αλλά προβλέπεται να μεταφέρεται εξωτερικώς αυτής, με το σήμα της μάρκας στην εμφανή πλευρά).
Τέλος δοκιμάζω το πετσετολάστιχο στο κεφάλι μου (για τον ιδρώτα, μόνο οι μπετατζήδες ιδρώνουνε?).
Επίσης προ του αγώνος απαιτείται υποχρεωτική μελέτη χάρτου, πυξίδος, αεροφωτογραφιών, google earth, απεικονιστή διαδρομής και λοιπών νατοϊκών δορυφόρων, ώστε να έρθω πλήρως ενημερωμένος για τον αγώνα (έτσι θα πάρουμε την Πόλη?)
Θα στριμωχθώ στη γραμμή της αφετηρίας για να κερδίσω αυτά τα 2 μοναδικά και σημαντικά δευτερόλεπτα (και άλλα 2 που θα κλαφτώ στην επιτροπή στο τέλος) για να αποδείξω και έμπρακτα την αξία μου.
Θα γλείψω λιγουλάκι και το φωτογράφο της διοργάνωσης για να προωθήσει τη δικιά μου φωτό στο μηνιαίο περιοδικό τρεξίματος (πρώτη μούρη στο Καβούρι) σάμπως καταφέρω να «ρίξω» και τη Μαιρούλα, την περιπτερού της γειτονιάς μου, που βγαίνει με έναν λεχρίτη που καβαλά παπάκι (άκουσον άκουσον, κρίμα τα καινούργια ζαντολάστιχα που πήρα).
Γμτ, το τσάμπα μπλουζάκι δεν το πήρα στο νούμερο μου και το μετάλλιο δεν είναι πολύ γυαλιστερό, αν φωνάξω όμως υπάρχει περίπτωση να πάρω κύπελλο ηλικιακής κατηγορίας?
Την επομένη του αγώνα στο φόρουμ θα αναπτύξω ένα δριμύ κατηγορώ για τη φιλοξενία, τους σταθμούς διανομής, την ώρα εκκίνησης κλπ, μόνο και μόνο βέβαια για να τους παραδειγματίσω για την επόμενη διοργάνωση.
Ευτυχώς είμαι αθλητής και είμαι καλύτερος άνθρωπος (ανιδιοτελής, σεμνός και ταπεινός)




"Το χειρότερο σημάδι των καιρών μας είναι ότι το χαρτί της τουαλέτας γίνεται όλο και πιο χοντρό, ενώ το χαρτί των βιβλίων όλο και πιο λεπτό"

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2009 :  09:09:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μιλάς με γρίφους Κανίβαλλε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stefrun
Senior Forum-Runner

New Zealand


563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2009 :  09:27:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Aγαπητέ kanivalle , δεικτική η περιγραφή σου αλλά μονομερής . Παρουσιάζεις μόνο μια όψη με βάση μερικά χαρακτηριστικά που οι περισσότεροι ( άλλοι όλα , άλλοι κάποια από αυτά ) έχουν.

Και στο τέλος καταλήγεις να ταυτίσεις τον αθλητή/ταρα με τον επιδειξία της γειτονιάς

Σου λείπει όμως ένα βασικό στοιχείο στην περιγραφή σου . Οι ατελείωτες ώρες προσπάθειας που ξοδευει . Και το ξέρεις πιστευω ότι σε αυτές τις ατελείωυτες ώρες είσαι μόνος με τον εαυτό σου , δεν μπορείς να τον κοροιδέψεις όσα gadgents και αν έχεις . Και δεν ειναι η Μαιρούλα εκεί για να σε βλέπει , είναι το στοιχημα με τον εαυτό σου που σε πεισμώνει . Και τελικά στον αγώνα αυτός ο μπαγάσας που προσπαθείς να περάσεις είναι σύμμαχος σου στην προσπάθεια και όχι αντίπαλος

Δεν ξέρω αν οι περισσότεροι αθλητές είναι καλύτεροι άνθρωποι ( πιθανώς όχι ) , ξέρω όμως ότι τουλάχιστον έχουν μάθει να προσπαθούν και να αγωνίζονται

" running up that hill "
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kanivallos
Elite Forum-Runner

Greece


1857 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2009 :  09:44:02  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kanivallos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Θερμή παράκληση πρός τους αγαπητούς αναγνώστες: Κοιτάτε ΠΙΣΩ από τα γραπτά, μην αναλώνεστε μόνο στο επιφανειακό.

"Το χειρότερο σημάδι των καιρών μας είναι ότι το χαρτί της τουαλέτας γίνεται όλο και πιο χοντρό, ενώ το χαρτί των βιβλίων όλο και πιο λεπτό"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

george-s
Senior Forum-Runner

Greece


443 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2009 :  11:48:41  Εμφάνιση Προφίλ  Visit george-s Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχω γυρίσει το μόνιτορ ανάποδα και γράφει Samsung.
τώρα ξεκινάω με κατσαβίδι για να μην αναλωθω μόνο στην επιφανεια..

Merci ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ttsog
Senior Forum-Runner

Greece


835 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2009 :  12:33:31  Εμφάνιση Προφίλ  Visit ttsog Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο φίλτατος κανίβαλος απλά προσπάθησε σε ένα ποστ να καυτηριάσει και να διακωμωδήσει συμπεριφορές και τάσεις που συναντάει κανείς σε μια τόσο μεγάλη (πια...) κοινότητα όπως αυτή την δρομέων και δη του φόρουμ αυτού. Το κάνει πολύ καλά. Έχω πιάσει και εγώ τον εαυτό μου πιο πολύ ώρα να ψάχνει την διαδρομή στο google παρά να την τρέχει. Και άλλα τέτοια ωραία. Που στο κάτω κάτω "ομορφαίνουν" το χόμπυ μας ή μας κάνουν πραγματικά καμιά φορά να θέλουμε να τρέξουμε για αυτά. Η τελευταία όμως πρόταση τα χαλάει όλα. Δεν νομίζω να νομίζει κανείς ότι επειδή απλά τρέχει είναι όλα αυτά (ανιδιοτελής, σεμνός και ταπεινός). Σε αγώνες έχω δει ακριβώς το αντίθετο μάλιστα. Από την πλειοψηφία. Και από μένα. Ίσως και από τον ίδιο τον κανίβαλο χωρίς να το έχει καταλάβει. Φίλε κανιμπάλ μην βγάζεις την ουρά σου απ'έξω. Αν έχεις στραβοκοιτάξει το ρολόι σου την ώρα που τρέχεις η τερματίζεις ανήκεις και εσύ στις κατηγορίες που περιγράφεις τόσο ειρωνικά. Ο πρώτος "αναμάρτητος" τω λίθω βαλέτω...

"Πιο δύσκολο είναι να το σκεφτείς, παρά να το κάνεις..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

BASILIS
Senior Forum-Runner

Greece
463 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2009 :  12:47:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ με τον Κανίβαλλο αλλά και τον Τάκη! Απλώς, αυτός που καυτηριάζει κάποια πράγματα πάντα είναι και λίγο υπερβολικός, προκειμένου να έχει και νόημα η παρέμβαση! Την μέση λύση την δίνουμε εμέις από το φόρουμ ή μετά από οποιαδήποτε συζήτηση ή διάλογο, λειαίνοντας τις υπερβολές. Για να καταθέσω όμως και εγώ την αμαρτία μου...πολλές φορές έχω πιάσει τον εαυτό μου να ασχολούμε περισσότερο με το GPS παρά με τον ίδιο τον αγώνα ή την προπόνησή του ή να θέλω να πάω για τρέξιμο για να δοκιμάσω τα καινούρια μου παπούτσια!!!! Γενικά όμως νομίζω ότι καμιά φορά το ένα τραβάει το άλλο...αλλά ποτέ να μην ξεχνάμε ότι τρέχουμε για το χόμπυ μας, για την υγεία και την αίσθηση ελευθερίας και αυτό πρέπει κατά καιρούς να συνηδητοποιούμε μέσα από τέτοιους διαλόγους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Evita
Elite Forum-Runner

Botswana


1076 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2009 :  13:21:21  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Evita Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τέρμα, το αποφάσισα, θα γίνω κι εγώ αθληταράς.
Αθληταρας γεννιεσαι δεν γινεσαι.

Θα αγοράσω 8 διαφορετικά είδη αθλητικών υποδημάτων (τα μισά από το ίντερνετ για να είμαι και στο πνεύμα της εποχής) και μετά θα τα μεταπουλήσω διότι θα έχω κάνει λάθος στο νούμερο ή στο χρώμα (δώρο τα κορδόνια).
8 ειναι λιγα, θες τουλαχιστον 20, υπαρχουν και με ελατηρια για να πηγαινεις πιο γρηγορα
http://www.trisports.com/zoot-mens-running-shoes.html
Ξεχασες τις καλτσουλες διαβαθμισμενης συμπιεσης
http://www.trisports.com/sls3-compression-sox.html
Πιο ακριβες απο παπουτσια

Ακολούθως, έχει σειρά το ρολόι – gps – υψόμετρο – βαρόμετρο – πιεσόμετρο – καρδιοσυχνόμετρο – πισινοβυθόμετρο - ραδιόφωνο και mp3 τύπου γκαγκάρμιν.
Εκτος οτι πρεπει να εχεις pc (κατα προτιμηση laptop) για να περνας και να συγκρινεις μεσω διαδυκτιου της προπονησεις σου, για να εισαι in πρεπει να περνας και τα τελευταια hit στο Mp3
νομιμα http://www.apple.com/itunes/whatson/music.html
ή παρανομα http://www.greek-fun.com/

Έπεται απαραιτήτως σακιδιάκι πλάτης, μέσης και γλουτών με ενσωματωμένο ασκό ύδατος (αναμεμειγμένου με λοιπά χημικά πρόσθετα) και θηκούλες διαφόρων μεγεθών, προκειμένου να μεταφέρω μπανάνες, ξηρούς καρπούς, τζελάκια, μπιλ κριμ κλπ παρελκόμενα.
Στους ασκους υπαρχει μεγαλη ποικοιλια, πρεπει να εχεις ενα για το χερι, ενα για την μεση και ενα πλατης. Στα Gel οπως και τα λοιπα συμπληρωματα για πριν κατα και μετα την προπονηση ΧΑΜΟΣ.

Φυσικά δεν κάνω βήμα χωρίς το εφαρμοστό κολάν μου (η χαρά του ομοφυλόφιλου) που συνοδεύεται με κλιπς για το κλειδί του αυτοκινήτου (προκειμένου για τζιπ τύπου γκραντ τσερόκυ και άνω, δεν είναι απαραίτητο να ευρίσκεται εντός θυλακίου (τσέπης) αλλά προβλέπεται να μεταφέρεται εξωτερικώς αυτής, με το σήμα της μάρκας στην εμφανή πλευρά).
Τουτου παρε οποιο θελεις, αλλα κολανακι αυτο θα σου πηγαινει μουρλια:
http://www.wiggle.co.uk/p/run/8/Salomon_Exo_II_Tight/5360040469/
Και για να μην μου συγκαεις
http://www.new-life.com.gr/product_info.php?products_id=191

Τέλος δοκιμάζω το πετσετολάστιχο στο κεφάλι μου (για τον ιδρώτα, μόνο οι μπετατζήδες ιδρώνουνε?).
H δουλεια κανει τους αντρες, το γιαπι το πηλοφορι το μυστρι
http://www.rei.com/product/710872

Επίσης προ του αγώνος απαιτείται υποχρεωτική μελέτη χάρτου, πυξίδος, αεροφωτογραφιών, google earth, απεικονιστή διαδρομής και λοιπών νατοϊκών δορυφόρων, ώστε να έρθω πλήρως ενημερωμένος για τον αγώνα (έτσι θα πάρουμε την Πόλη?)
Επισης αν σκοπευεις να απομακρυνθεις να εχεις απαραιτητα μαζι σφυρικτρα και φαρμακειο.
http://www.rei.com/product/708126


Θα στριμωχθώ στη γραμμή της αφετηρίας για να κερδίσω αυτά τα 2 μοναδικά και σημαντικά δευτερόλεπτα (και άλλα 2 που θα κλαφτώ στην επιτροπή στο τέλος) για να αποδείξω και έμπρακτα την αξία μου.
Μην παιζεις με τα οσια και ιερα.

Θα γλείψω λιγουλάκι και το φωτογράφο της διοργάνωσης για να προωθήσει τη δικιά μου φωτό στο μηνιαίο περιοδικό τρεξίματος (πρώτη μούρη στο Καβούρι) σάμπως καταφέρω να «ρίξω» και τη Μαιρούλα, την περιπτερού της γειτονιάς μου, που βγαίνει με έναν λεχρίτη που καβαλά παπάκι (άκουσον άκουσον, κρίμα τα καινούργια ζαντολάστιχα που πήρα).
Πρεπει ομως εισαι συνδρομητης στο περιοδικο, οπως επισης και σε 3 τουλαχιστον ξενα.
https://secure.rodale.com/webapp/wcs/stores/servlet/OaeEntryPage?storeId=10057&keycode=I91WA012E&jspStoreDir=oae&mktOfferId=RWD16846&cm_mmc=runnersworld.com-_-Interstitial-_-2%20Free%20Issues-_-OfferId_RWD16846_keycode_I91WA012E" target="_blank">https://secure.rodale.com/webapp/wcs/stores/servlet/OaeEntryPage?storeId=10057&keycode=I91WA012E&jspStoreDir=oae&mktOfferId=RWD16846&cm_mmc=runnersworld.com-_-Interstitial-_-2%20Free%20Issues-_-OfferId_RWD16846_keycode_I91WA012Ehttps://secure.rodale.com/webapp/wcs/stores/servlet/OaeEntryPage?storeId=10057&keycode=I91WA012E&jspStoreDir=oae&mktOfferId=RWD16846&cm_mmc=runnersworld.com-_-Interstitial-_-2%20Free%20Issues-_-OfferId_RWD16846_keycode_I91WA012E


Γμτ, το τσάμπα μπλουζάκι δεν το πήρα στο νούμερο μου και το μετάλλιο δεν είναι πολύ γυαλιστερό, αν φωνάξω όμως υπάρχει περίπτωση να πάρω κύπελλο ηλικιακής κατηγορίας?
Το μπλουζακι που δινουν ειναι οτι πρεπει για σφουγγαροπανο, εσυ θα φορας αυτο:
http://www.fitsn.com/el-gr/Products.aspx?ElementID=95eb2340-e892-4d8f-993d-d4d9e68fee5e
Τζαμπα πραμα, ουτε 100 ευρωπουλα.
Και για να μην χαλασεις με παραμανες
http://www.wiggle.co.uk/p/cycle/7/Orca_Race_Belt/5360041583/
Για μεταλλια και κυπελλα μπορεις να αγοραζεις και μονος σου
http://www.epathlazeus.gr/images/catalogues/kipela/page14.html

Την επομένη του αγώνα στο φόρουμ θα αναπτύξω ένα δριμύ κατηγορώ για τη φιλοξενία, τους σταθμούς διανομής, την ώρα εκκίνησης κλπ, μόνο και μόνο βέβαια για να τους παραδειγματίσω για την επόμενη διοργάνωση.
Σας παράτησε η γκομενά σας? Δεν σας κάθεται ο άνδρας τον ονείρων σας? Αποτύχατε για πολλοστή φορά στο μάθημα??? Τα σπερματοδιάγραμμα σας έπιασε πάτο??? Σας έκοψαν το τηλέφωνο??? Δεν τρώει η γάτα σας??? Σας δαγκώνει ο σκύλος σας??? Δεν σας φτιάχνουν καλό τον καφέ? Πλημμύρισε το υπόγειο σας? Τσακωθήκατε με την θεία Κούλα??? Σας «πετάει» το msn?
Για όλα τα παραπάνω μπορεί να μην έχω τη λύση αλλά έχω έναν ώμο για όλους σας ….και μεγάληηηη υπομονή. Γραφείο παραπόνων «η θεία Evita». Και Κυριακή ανοιχτά… Λειτουργούμε όλο το 24h.



Ξεχασες να αναφερεις οτι αφου τρεχεις καλο ειναι να κανεις που και που λιγο ποδηλατο για εναλακτικη προπονηση.
http://www.evanscycles.com/

Και αφου τρεχεις και κανεις ποδηλατο ειναι κριμα να μην δοκιμασεις την τυχη σου σε ενα τριαθλο.
http://triuk.com/web/index.php/vmchk.html

Ευτυχώς είμαι αθλητής και είμαι καλύτερος άνθρωπος (ανιδιοτελής, σεμνός και ταπεινός)
Και να φανταστεις οτι το τρεξιμο ειναι το αθλημα των φτωχων.
Χρειαζεται μονο ενα ζευγαρι παπουτσια.

http://www.youtube.com/watch?v=TYkfCEUTJPc&eurl=http%3A%2F%2Fdjmouzz%2Ewordpress%2Ecom%2F2008%2F08%2F26%2F%25CE%25B6%25CE%25AE%25CF%2584%25CE%25B1%2D%25CE%25B5%25CE%25BB%25CE%25BB%25CE%25AC%25CF&feature=player_embedded



Μάλλον γαρ πεφόβημαι τας
οικείας ημών αμαρτίας
ή τας των εναντίων διανοίας

Edited by - Evita on 08/05/2009 13:27:54
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kanivallos
Elite Forum-Runner

Greece


1857 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2009 :  13:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kanivallos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δια πάσαν νόσον και πάσαν μαλακίαν (Κατά Ματθαίον Ευαγγέλιον)

ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΠΙΤΑΦΙΟΝ ΤΟΥ ΠΕΡΙΚΛΕΟΥΣ
φιλοκαλούμεν μετ' ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μαλακίας


"Το χειρότερο σημάδι των καιρών μας είναι ότι το χαρτί της τουαλέτας γίνεται όλο και πιο χοντρό, ενώ το χαρτί των βιβλίων όλο και πιο λεπτό"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2009 :  14:34:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλα η αναλυση της εβιτας απαιχτη...

οταν συνελθω θα επανελθω....

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2009 :  14:58:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by stefrun


............. είναι το στοιχημα με τον εαυτό σου που σε πεισμώνει . Και τελικά στον αγώνα αυτός ο μπαγάσας που προσπαθείς να περάσεις είναι σύμμαχος σου στην προσπάθεια και όχι αντίπαλος

Δεν ξέρω αν οι περισσότεροι αθλητές είναι καλύτεροι άνθρωποι ( πιθανώς όχι ) , ξέρω όμως ότι τουλάχιστον έχουν μάθει να προσπαθούν και να αγωνίζονται

" running up that hill "



+1000000000
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lampros Runner
Senior Forum-Runner

Greece


846 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2009 :  16:11:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Μιλάς με γρίφους Κανίβαλλε...

+1 και-Αυτο που εχεις να πεις πεστο και ας πεσει χαμω, γιατι ειμαστε σκοτισμενοι απο την δουλεια, μας λες και τα δικα σου, μας λες και να μην το δουμε και επιφανειακα π.χ. {εβαλες} τωρα την Evita και σου κανει πληρη αναλυση με αυτα που ενοεις {Evita χαρας το κουραγιο σου που ειχες το κεφι και ασχοληθηκες τοσο!!}Παντως καταλαβα οτι το ΘΕΑΜΑΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ειναι οτι δεν εισαι ο τυπος που λεγοντας λιγα εννοεις πολλα, αλλα λεγοντας πολλα να εννοεις ......λιγα! Βαρεθηκα ουφ πα'ναφυγω!
Και στο κατω κατω το FORUM γι'αυτο υπαρχει ακους και σωστα πραγματα, και το κοντο και το μακρυ του καθενος!!! hose cuervo
Anima Sana In Corpore Sano

Edited by - Lampros Runner on 08/05/2009 19:18:33
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2009 :  22:31:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με αξεσουάρ ή χωρίς, με ρολόγια ή χωρίς, με γκατζετ ή χωρίς, το μόνο που μετράει είναι κάθε φορά να ξεπερνάει κανείς τον εαυτό του (και μόνον), να ξεπερνάει τα δικά του όρια, να κάνει και να πραγματοποιεί όνειρα. Με μοδάτα πράγματα ή χωρίς, με οτιδήποτε βοηθάει πραγματικά ή ψυχολογικά γι αυτό τον σκοπό.
Τα άλλα όλα είναι................................
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

demain
Advanced Forum-Runner



277 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2009 :  22:45:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ο kanivallος (μην σας κανει εντυπωση,το εχει ξανακανει),καλως καυτηριαζει την ενσωματωση του "συγχρονου" (τρομαρα του) δρομεα στην κατα τα αμερικανικα πρωτυπα καταναλωτικη κοινωνια!
Το τρεξιμο ειναι αμιγως το πιο φτηνο και ευκολο αθλημα(μονο ενα ζευγαρακι παπουτσια χρειαζεσαι)...Γιατι τσιμπατε λοιπον με τις αληθειες που λεει??
μπορεις ή δεν μπορεις να τρεξεις: χωρις ασφαλτινα ή χωματινα παπουτσια? χωρις gps δεν μπορεις να υπολογισεις τον ρυθμο σου? τι σημασια εχει αν τερματισεις 100στος ή 99ος,και αν δεν δεις τη φωτογραφια σου στο internet τι εγινε? ποσοι απο εμας γκρινιαζουμε μονιμα την επομενη του αγωνα αντι να λεμε ενα τεραστιο ευχαριστω στους ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ διωργανωτες??
....γιατι σας κανει εντυπωση???

---------------------------
"use drugs to be a champion,drink water to be an athlete"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2009 :  23:12:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by demain

........τι σημασια εχει αν τερματισεις 100στος ή 99ος.........???

---------------------------
"use drugs to be a champion,drink water to be an athlete"



Αυτό δεν έχει καμμία σημασία. Σημασία έχει να ξεπερνάς τον εαυτό σου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

swtki
Senior Forum-Runner

991 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2009 :  23:26:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Dimosthenis

quote:
Originally posted by demain

........τι σημασια εχει αν τερματισεις 100στος ή 99ος.........???

---------------------------
"use drugs to be a champion,drink water to be an athlete"



Αυτό δεν έχει καμμία σημασία. Σημασία έχει να ξεπερνάς τον εαυτό σου.



όχι, σημασία έχει αν έδωσαν μετάλλιο στον τερματισμό σε όλους-ή μάλλον " ωραίο μεταλλιάκι"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000