Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ημιμαραθώνιος Μεγαρα Ελευσινα 30/4
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 7

TRYPOKARYDOS
Elite Forum-Runner



1213 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2006 :  22:07:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit TRYPOKARYDOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωραιος ο αγωνας, σημερα συστηθηκα και με καποια αλλα παιδια του φορουμ πραγμα που μου αρεσε. Να ειμαστε καλα να παμε και του χρονου.Μπραβο σε ολους που πρωτα απο ολα αγνοησαν τον πρωινο καιρο χωρις να ειναι αυτο "σποντα " για τον Nickp7.
Διαμαντη να σε ευχαριστησω κι εγω για τις οδηγιες του πως να παμε στην αφετηρια.

Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasso
Senior Forum-Runner

Greece


576 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2006 :  22:48:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
να σας ρωτήσω εσεις που ξερετε. σημερα νιωθω μια ασυνηθηστη κουραση. μπορει να εχει να κανει με το γεγονος οτι εγινα αιμοδοτρια πριν απο 2 εβδομαδες?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickp7
persona NON grata

Greece


2071 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2006 :  22:57:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδια ευχαριστουμε ολους για την ενημερωση(ωραιο και το μινι ρεπορταζ του Diamanti στα αρθρα).Vasso, Diamanti και Τrypokaryde ευχαριστω ιδιαιτερα που κανετε αναφορα στην απουσια μου.Diamanti εχεις απολυτο δικιο και δε θα το ξανακανω.Απο το μεσημερι και μετα ειχα τυψεις και πηγα τωρα το βραδυ στον Αγιο Κοσμα και εκανα 20χλμ. σε δυο ωρες μονος μου.Για να με αυτοτιμωρησω και να μη το ξανακανω.Χαιρομαι πολυ που ολο το φορουμ τα πηγε παλι πολυ καλα.Συγχαρητηρια σε ολους.Vasso μη λες οτι εσυ δεν τα πηγες καλα.Ξερεις οτι το σημαντικο ειναι οτι ησουν εκει, ετρεξες και τερματισες οπως παντα.Θα περιμενω με ενδιαφερον τα πληρη αποτελεσματα.
Και να φανταστειτε οτι μου αρεσει να τρεχω με βροχη...
Μαλλον νυσταζα πολυ ή νομιζα οτι θα αναβληθει ο αγωνας...
Vasso, Ψαχνα-Χαλκιδα 21/5 και γυρος Νεας Σμυρνης 28/5.
Σε αυτους τους αγωνες θα ειμαι σιγουρα εκει, ακομα και κουτσος...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unknown
Advanced Forum-Runner

221 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2006 :  22:58:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ναι αμέ, αν έχεις πολύ χαμηλή αιμοσφαιρίνη ή έκανες κάτι ιδιαίτερα κουραστικό χτες ή τις τελευταίες μέρες
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasso
Senior Forum-Runner

Greece


576 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2006 :  23:04:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νικο θα προσπαθησω και εγω. ελπιζω να εχω καταφερει να καταπολεμησω την τενοντιτιδα στο αριστερο γονατο, το τελευταιο μου αποκτημα. αν και θα πρεπει να βρω καποιον να με βοηθησει με την προπονηση και αποκατασταση των τραυματισμων μου γιατι προφανως το πεισμα μονο δεν με βοηθαει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickp7
persona NON grata

Greece


2071 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2006 :  23:11:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Diamantis

quote:
Originally posted by nickp7

...Απο το μεσημερι και μετα ειχα τυψεις και πηγα τωρα το βραδυ στον Αγιο Κοσμα και εκανα 20χλμ. σε δυο ωρες μονος μου.Για να με αυτοτιμωρησω και να μη το ξανακανω...




Έτσι εξηγείται βρε Νίκο ότι έκανες 1:30 ώρα να απαντήσεις !

Κι ανησύχησα !




Το σκεφτηκα οταν εγραφα το προηγουμενο post οτι καποιος μπορει να κανει αυτο το σχολιο...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickp7
persona NON grata

Greece


2071 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2006 :  23:18:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by vasso

Νικο θα προσπαθησω και εγω. ελπιζω να εχω καταφερει να καταπολεμησω την τενοντιτιδα στο αριστερο γονατο, το τελευταιο μου αποκτημα. αν και θα πρεπει να βρω καποιον να με βοηθησει με την προπονηση και αποκατασταση των τραυματισμων μου γιατι προφανως το πεισμα μονο δεν με βοηθαει.



Vasso επειδη αναφερεις συνεχεια μικροτραυματισμους πρεπει να το συζητησουμε το θεμα καποια στιγμη.Κανεις σιγουρα καποια λαθη (πιθανον στο τροπο προπονησης).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2006 :  07:41:07  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια στα παιδιά που έτρεξαν

Τα αναλυτικά αποτελέσματα εδω:
http://www.runningnews.gr/show_apotelesma.asp?id=74&parent=home&type=apotelesma

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy

Edited by - Speedy on 01/05/2006 22:23:37
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2006 :  08:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια σ΄όλα τα παιδιά που συμμετείχαν στον χθεσινό αγώνα. Και απ΄οτι ειδα τερμάτισαν σε αξιοζήλευτες θέσεις. Ακόμα και αυτοί που "έκαναν βόλτα"..- βόλτα στο 1.46.00!!- Χθές τερμάτισα -ελπίζω οριστικά αυτή τη φορά- και γω τον αγώνα μου, ο οποίος κράτησε... 3 μήνες! Ελπίζω, την επόμενη φορά που θα συναντηθούμε να...χαμογελάω. Καλό μήνα σ΄όλους.-
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasso
Senior Forum-Runner

Greece


576 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2006 :  10:46:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Nikats καλημερα και καλο Μηνα. ελπιζω να ειναι καλος ύγιης και... γρηγορος!!!! ηθελα να σε ρωτησω αν ολα ειναι καλα γιατι δεν σε ειδα εχθες. και επειδη ειχες αναφερει το υγεια, ελπιζω ολα να εινα καλα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickp7
persona NON grata

Greece


2071 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2006 :  12:37:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παντως αν η διαδρομη ηταν σωστα μετρημενη σχεδον ολοι εχουν βελτιωθει...καντε μια συγκριση των περσινων και των φετινων αποτελεσματων ( το 2005 ηταν 22,1χλμ. και το 2006 21,1χλμ.)
Αναφερω μερικα ονοματα (τυχαια επιλογη)
Χαμοδρακας 1.23.53(05) - 1.15.50(06)
Γιαννουσας 1.25.20(05) - 1.18.48(06)
Πανος 1.34.04(05) - 1.22.26(06)(21¨/χλμ!μαζι μου προπονειται?)
Τζουανακης 1.30.49(05) - 1.23.36(06)
Κανελλης 1.52.19(05) - 1.32.36(06)
Παπαπαναγης(καθε χρονο Παπαναγη τον γραφουν, παλι καλα, αλλου δε τον γραφουν καθολου...) 1.52.40(05) - 1.33.28(06)(40΄΄/χλμ.!!!).Τι γινεται, τον Κανελλη κυνηγαει καθε χρονο?
Ρουσσος Δ.ή Roudi ...οπα...λαθος...δεν ετρεξε...μαλλον ασχολειται ολη μερα με τη διαιτα και δεν ασχολειται με προπονησεις και αγωνες

Edited by - nickp7 on 01/05/2006 12:46:48
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2006 :  15:58:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Vasso ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου, καθώς και τα άλλα παιδιά που μας πήραν τηλ. Σκεψου πως ειναι να ξεπερνας το 'τοίχο' στο 30Κ σ΄ενα μαραθώνιο; μετά τα 12 χιλ "βγαίνουν". Προσεκτικά, συντηρητικά,κουτσά-στραβά θα τερματίσεις. Το δυσκολότερο λες το ξεπέρασα. Εκεί βρισκόμαστε τώρα. Στη ανάρρωση μετά απο 2 μήνες θεραπεία και 1 μήνα στο Υγεία. Αλλά που θα πάει, ΘΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΟΥΜΕ.- Ευχαριστώ πάλι όλα τα παιδιά που μας συμπαραστάθηκαν και ειδικά εκείνους που πρόσφεραν αίμα. (μου ζήτησαν να κρατήσω την ανωνυμία τους, και θα το σεβαστώ. Ειναι παιδιά γνωστά,με τα οποία όλοι έχουμε τρέξει στο πλάι τους). Θα τα πούμε σύντομα.-
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickp7
persona NON grata

Greece


2071 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2006 :  16:56:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νikats χαιρομαι πολυ που πανε τα πραγματα καλα.
Αντε και την επομενη φορα να σε δω με χαμογελο(οπως το ειπες και εσυ)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2006 :  19:43:43  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερίζω το forum των αθλητών και αθλούμενων, μιας και είμαι νέος σε αυτό το forum ^_^.

Αυτός ο αγώνας ήταν ο πρώτος μου μεγάλος αγώνας. Ο μεγαλύτερος που είχα τρέξει ποτέ ήταν 15km και αυτό πριν 2 χρόνια. Όπως ήταν αναμενόμενο δεν πήγα ιδιαίτερα καλά (168 θέση στους άντρες 2.04') καθώς αυτά τα χιλιόμετρα δεν τα είχα δυστυχώς στα πόδια μου. Μέχρι το 15km όλα μου τα περάσματα ήταν 5,23 - 5,25 (όπως ακριβώς ήθελα να πάω) αλλά μάλλον κάπου εκεί τα πόδια μου έμειναν από γλυκογόνο (20στο km 6.36 και 21στο km 7,00). Από άποψης διοργάνωσης έμεινα πλήρως ικανοποιημένος αφού σε κάθε σταθμό των 5km μας περίμεναν νερό και ισοτονικά ποτά ενώ τα ασθενοφόρα και οι λοιποί συνεργάτες πέρναγαν σε πολύ συχνά διαστήματα από δίπλα μας. Gratz σε όλους που έτρεξαν σε αυτόν τον αγώνα

bb hf <3 all

______________________
*They told me to get a life, but I don't know where to download it*
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GeorgeY
Marathon Runner

Greece


989 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2006 :  21:06:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλως όρισες Dejan.

Πιθανότερα η πτώση της απόδοσης σου να είναι και θέμα προπόνησης, έχεις κάνει στην προετοιμασία σου και μεγάλα κομμάτια 2 ώρες + συνεχόμενο τρέξιμο ; Όσο για το γλυκογόνο αν έχεις μεγάλη κατανάλωση υδατανθράκων στο τρέξιμό σου ίσως να χρειάζεσαι να πάρεις και κάποιο τζελ εκτός από τα ισοτονικά των σταθμών, ιδιαίτερα όταν η διάρκεια του αγώνα είναι πάνω από 90 λεπτά.

Φτάσε όπου δεν μπορείς!
Νίκος Καζαντζάκης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 7 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000