Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ευρυτάνιος 2009-Κοκκάλια Ευρυτανίας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

Kostasxalarosxiastos
Elite Forum-Runner

Greece


1976 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 26/07/2009 :  16:41:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ένας όμορφος αγώνας μέσα σε ένα πανέμορφο τοπίο, με αρκετά καλή οργάνωση-συμμετοχή 180 και πλεόν αθλητών, με αρκετά καλή θερμοκρασία αγώνα...Για την ιστορία πρώτος ο Μάντζαρης με 1,16, 48 απο άντρες και απο γυναίκες πρώτη η Πουλοπάτη Μ. με 1,24,16.Περισσότερες λεπτομέρειες θα ακολουθήσουν σε Δελτίο τύπου εντός της ημέρας.

AVE, SALVE,XAΙΡΕ, ΣΠΟΛΛΑΤΗ, ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΣ!

avou
Forum-Runner

Greece
100 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/07/2009 :  22:14:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ ωραίος αγώνας σε μια πανέμορφη διαδρομή!! Ιδανική η ώρα εκκίνησης γύρω στις 18:30, αν και αυτή προέκυψε από διάφορες καθυστερήσεις όπως τρισάγιο στους Αιτωλούς που πολέμησαν το 279 π.Χ.(!!), αναπάρασταση αρχαίας μάχης (οκ..), κατάθεση στεφάνων και κάποιες σύντομες ομιλίες. Εν τέλει πιστεύω πως όλα αυτά ήταν προς ώφελος των αθλητών καθώς ο ήλιος χαμήλωσε αρκετά και η διαδρομή έγινε κατά 80% περίπου στη σκιά και με όχι ιδαίτερα υψηλές θερμοκρασίες.
Σταθμοί υπήρχαν κάθε 3χλμ με νερό και ισοτονικά. Κάπου είδα και σταφίδες και κάτι γλυκάκια αν δεν κάνω λάθος.
Η διαδρομή (~19,5χλμ) ήταν κατά βάση κατηφορική με εξαίρεση κάποια κομμάτια ανηφορικά (ήπια ανηφόρα από το 2 έως το 7χλμ και πιο απαιτητική από το 15,5 έως το 18χλμ περίπου).
Υπήρχαν άφθονα δώρα από τους χορηγούς και τους διοργανωτές (μετάλλιο, δίπλωμα, μπλουζάκι, καπέλο, διάφορα είδη για την περιποίηση των ποδιών, ένα τζελάκι και ένα κουτάκι δημητριακά).
Όλα τέλειωσαν με ένα ωραίο γλέντι και φαγητό στην πλατεία του χωριού. Πληρωμένη και η διαμονή για τους αθλητές. Τί άλλο να ζητήσει κανείς;;;
Να σημειώσω πως δεν υπήρχε χρηματική συμμετοχή των αθλητών.
Μπράβο στους διοργανωτές για το πολύ καλό αποτέλεσμα!!

Edited by - avou on 27/07/2009 00:42:01
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/07/2009 :  00:08:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ολα ήταν πολύ ωραία, αλλά για να αποδώσουμε τα του Καίσαρος τω Καίσαρι δεν ήταν πληρωμένη η διαμονή των αθλητών αλλά μόνο η μεταφορά. Οι αθλητές κλήθηκαν να καταβάλουν απο 20 € έκαστος για την διαμονή μέσα σε απίστευτη ταλαιπωρία που κράτησε 2 ώρες μέχρι να βρεθεί άκρη με τα δωμάτια.
Το φαγητό ήταν πολύ καλό όντως και μάλιστα περιλάμβανε και τα ποτά ότι ήθελες και όσο ήθελες, γιατί σε άλλους αγώνες σου δίνουν φαγητό αλλα πληρώνεις τα ποτά η πληρώνεις απο το δεύτερο.
Προσωπικά πήρα μόνο μετάλλιο και δίπλωμα. Αν υπήρχαν μόνο για κάποιο αριθμό και όχι για όλους προσμετράται στα μείον.


MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

JOHAN
Senior Forum-Runner

539 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/07/2009 :  00:41:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νομιζω οτι ειχε για ολους..δωρα μεσα στην τσαντουλα,αναψυκτικα,ισοτονικα,γλυκα..(οπως τελειωνες τον αγωνα..στο δεξι σου χερι κολλητα στην εκκλησια)
Αρκετο ενδιαφερον πιστευω για τους αθλητες,με αρκετο χαμογελο απο ευγενικους ανθρωπους ολου του χωριου,προσφεροντας με κοπο και μερακι τα τοπικα τους εδεσματα και οχι μονο!!!
Ψυχη της οργανωσης ο βλασης και "οι φιλοι-συνεργατες του"εδωσαν τον καλυτερο εαυτο τους.
Μικροπροβληματα δεν θα λειψουν ποτε...αλλα με λιγη υπομονη και καλη διαθεση ολα διορθωνονται!!!!

Φτασε στα ορια σου....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

avou
Forum-Runner

Greece
100 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/07/2009 :  00:45:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Manolis2004, τερμάτισα περίπου στις 2 ώρες και μου έδωσαν μια σακούλα του Hondos με όλα όσα ανέφερα. Μήπως δε συνέχισες προς την πλατεία (παράλληλα με την εκκλησία και αμέσως δεξιά) μετά τον τερματισμό;
Για τη διαμονή, να προσθέσω ότι είχα δηλώσει σχετικά νωρίς (πριν 25 μέρες περίπου) και πως η προκύρηξη έγραφε "δωρεάν διαμονή για 100 αθλητές με έδρα που βρίσκεται σε απόσταση > 250χλμ".
Θα ανεβάσω κάποια στιγμή το διάγραμμα με τις υψομετρικές διαφορές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/07/2009 :  01:06:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πήγα στην πλατεία, αλλά θα είχανε τελειώσει...Οσο για την διαμονή εμείς είχαμε πάει με τον σύλογο απο την Αθήνα. Είμαστε περίπου 80 άτομα απο τους 180 που τρέξανε και κληθήκαμε να καταβάλουμε 20 Ευρώ έκαστος. Δεν τίθεται θέμα, αλλοίμονο, αλλά όπως είπα και πριν για να αποδώσουμε τα του Καίσαρος τω Καίσαρι..Δεν ήταν δωρεάν η διαμονή η τουλάχιστον δεν ήταν για όλους..ούτε καν για 100 άτομα γαιτί αυτό σημαίνει ότι φιλοξενήθηκαν δωρεάν όλοι οι υπόλοιποι εκτος απο εμάς που πήγαμε με τα πούλμαν απο Αθήνα..

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/07/2009 :  01:08:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οχι έκανα ένα μικρό λάθος..το ένα πούλμαν επέστρεψε Αθήνα οπότε γύρω στα 40 άτομα μείναμε εκεί.

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

BASILIS
Senior Forum-Runner

Greece
463 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/07/2009 :  09:25:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια στους διοργανωτές, σε έναν από τους καλύτερους αγώνες που διοργανώθηκαν στον χώρο.Ελπίζω και του χρόνου και πάντα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

soula
Senior Forum-Runner

872 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/07/2009 :  11:30:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν ημουν εκει,αλλα εχετε την απαιτηση να πατε τελευταια στιγμη και να αποφασισετε οτι θα μεινετε και να εχουνε τσαμπα δωματιο και να τακτοποιηθειτε ακαριαια!Γιατι αραγε το λεγανε να δηλωσεις απο πριν;Για πλακα;Φαινεται στη ζωη σας τα κανονιζει ολα η μανουλα σας γιαυτο νομιζετε οτι ειναι αυτορυθμιζομενα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Anastasios1992
Newbie Forum Runner

Greece


3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/07/2009 :  12:25:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πόλυ καλή διαδρόμη αν και είναι ο δεύτερος μου αγώνας... Πάντως όσα προβλήματα προέκυψαν αντιμετωπίστηκαν με επιτυχία. Συγχαρήτηρια στους διοργανώτές...

Edited by - Anastasios1992 on 27/07/2009 12:34:29
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kostasxalarosxiastos
Elite Forum-Runner

Greece


1976 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/07/2009 :  13:45:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μανώλη, σακκούλες είχε για όλους! μάλλον είχες κουραστεί πολύ και όταν τερμάτιζες δεν έβλεπες μπρος σου! Προσωπικά αν και δεν ήμουν στην διοργάνωση το έκανα σχετικά χαλαρά στο 1.36.30 και στη συνέχεια επειδή είδα ότι τα παιδιά στη γραμματεία είχαν πρόβλημα κάθησα 4ώρες και 30 λεπτά στα λαπτοπ για να ξεκαθαρίσω τα αποτελέσματα με το γιο του Κατσίφα, να βγάλουμε κατηγορίες και καταφέραμε να βγάλουμε άκρη ενω με έλουσε άλλες δυο φορές ο ιδρώτας εκτος της μίας φοράς απο τον αγώνα που τερμάτισα με πόνους στη μέση, με μπανταρισμένο πόδι ενω εσείς τρώγατε και πίνατε και χορεύατε. Δεν όφειλα να το κάνω αυτό για κανέναν όντως με πόνους και να παίρνω αναλγητικά χάπια εκείνη τη στιγμή αλλά και να χάσω το γλέντι το έκανα όμως με τη ψυχή μου για χάρη των ΝΤΟΠΙΩΝ ανθρωπων της Φιλοξενίας της Προθυμίας τους και του Φίλου Βλάση. Προσωπικά μου δόθηκε δωρεάν δωμάτιο αλλά προτίμησα να δώσω 20 ευρώ και να μείνω σε ένα δωμάτιο με άλλους 3 χωρίς να κάνω ουδεμία φασαρία, παράπονο, ή σωφρυωμένη μούρη επειδή κάποια πράγματα δεν ήταν όπως τα ήθελα, δηλαδή να μείνω αποκλειστικά με το φίλο μου ή μόνος μου σε ένα δίκλινο....να έχω τηλεοραση πλάσματος και κλιματιστικό....πράγμα που δεν είχα και δεν με ενδιεφερε..και όμως στο ξενοδοχείο ΕΛΒΕΤΙΑ είδα πολλούς να κάνουν πείσματα, να ζητάνε απαιτητικά πράγματα και να μην μπορούν να είναι αν μη τι άλλο λίγο διακριτικοί, και συγκαταβατικοί, δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποιοι αθλητές σκληραγωγημένοι φορούν μεταξωτά βρακιά....και απαιτούν τόσο εύκολα...έχοντας δηλώσει κάποι την τελευταία στιγμή, ενω κάποιοι άλλοι απέσυραν την συμμετοχή τους την τελευταία στιγμή περί των 15 ατόμων το έκαναν αυτό...και μετά μιλάμε για συνέπεια...εξάλλου ακόμα και το 20ευρω ήταν εξευτελιστικό ως τιμή στο peak του Καλοκαιριού!!!
quote:
Originally posted by MANOLIS2004

Πήγα στην πλατεία, αλλά θα είχανε τελειώσει...Οσο για την διαμονή εμείς είχαμε πάει με τον σύλογο απο την Αθήνα. Είμαστε περίπου 80 άτομα απο τους 180 που τρέξανε και κληθήκαμε να καταβάλουμε 20 Ευρώ έκαστος. Δεν τίθεται θέμα, αλλοίμονο, αλλά όπως είπα και πριν για να αποδώσουμε τα του Καίσαρος τω Καίσαρι..Δεν ήταν δωρεάν η διαμονή η τουλάχιστον δεν ήταν για όλους..ούτε καν για 100 άτομα γαιτί αυτό σημαίνει ότι φιλοξενήθηκαν δωρεάν όλοι οι υπόλοιποι εκτος απο εμάς που πήγαμε με τα πούλμαν απο Αθήνα..

MANOLIS2004



AVE, SALVE,XAΙΡΕ, ΣΠΟΛΛΑΤΗ, ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΣ!

Edited by - Kostasxalarosxiastos on 27/07/2009 13:50:41
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

BASILIS
Senior Forum-Runner

Greece
463 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/07/2009 :  14:15:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν έχεις "περιεργειες" κλείνεις ένα δωμάτιο στο Καρπενήσι και κοιμάσαι ήσυχος μες τις ανέσεις που γουστάρεις...αν δεν έχεις, μένεις με το τσάμπα (ή σχεδόν) και κάνεις και λίγο υπομονή!
Ποτέ μην κατηγορεις κάποιον που σου προσφέρει (δωρίζει) κάτι!! ΕΙΝΑΙ ΑΜΑΡΤΙΑ, ειδικά όταν υπάρχουν πλήθος ανθρπωπων που δουλέυουν εθελοντικά για να διασκεδάσεις εσύ και εμείς.

Κώστα συμφωνώ απόλυτα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/07/2009 :  16:05:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by soula

Δεν ημουν εκει,αλλα εχετε την απαιτηση να πατε τελευταια στιγμη και να αποφασισετε οτι θα μεινετε και να εχουνε τσαμπα δωματιο και να τακτοποιηθειτε ακαριαια!Γιατι αραγε το λεγανε να δηλωσεις απο πριν;Για πλακα;Φαινεται στη ζωη σας τα κανονιζει ολα η μανουλα σας γιαυτο νομιζετε οτι ειναι αυτορυθμιζομενα.




Τελείως offside...

Αφού δεν ήσουν εκεί ωρέ σούλα τι ανακατεύεσαι και σχολιάζεις κιόλας ...

Και κανείς άλλωστε δεν έκανε θέμα για τζάμπα δωμάτια ...Το πραγματικό στοιχείο έδωσε κάποιος ότι στους δρομείς της Αθήνας είχε ζητηθεί ένα 20έυρο... (και εγώ δεν είδα κανέναν προσωπικά να έχει πρόβλημα με αυτό)

(...και όχι δεν ανήκω ούτε στους παραμένοντες στα δωμάτια καθώς εγώ ήμουν σε αυτούς που είχαν δηλώσει ότι δεν ήθελαν να μείνουν και δεν έμειναν και ούτε είχα κάποιο πρόβλημα με τον αγώνα που ήταν υπέροχος και η φιλοξενία του χωριού ξεπέρασε κάθε προσδοκία αλλά έτυχε ρε γαμώτο να είμαι εκεί και να γνωρίζω από πότε είχαν δηλώσει οι περισσότεροι δρομείς της Αθήνας και εάν χρειάστηκε τελικά να ξαναδηλώσουν εκεί για λόγους τη διοργάνωσης καθώς και κάποια στοιχεία περισσότερα από άλλους ...τουλάχιστον αυτούς που ΔΕΝ ήταν εκεί)

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.

Edited by - sam on 27/07/2009 16:10:00
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/07/2009 :  16:21:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...να συμπληρώσω ότι το μόνο που με ενόχλησε εμένα προσωπικά ήταν λίγο η κατάσταση στα πουλμαν για να ανέβουμε πάνω...

Ούτε για το μποτιλιάρισμα είναι υπεύθυνος κάποιος και όσο για την ξαναεγγραφή το έχουμε ξαναζήσει ενώ και για την καθυστέρηση στα αποτελέσματα λάθη γίνονται από όλους και δε τρέχει και τίποτα και ποτέ να μην έβγαιναν. Ακόμα και ο παπάς, χαριτωμένος ήταν και αυτός...

Σε περιόδο επιδημιών όμως είναι τουλάχιστον επικύνδυνο να στοιβάζονται 100 άτομα σε ένα πούλμαν για 30-40 λεπτά ενώ και τα πόδια ορισμένων από εμάς από την ορθοστασία μέσα στο πούλμαν σε παράξενες στάσεις τύπου γάμα και πι, ήταν ότι χειρότερο πριν τον αγώνα .... Είμαι ωστόσο σίγουρος ότι τα ίδια στεναχώρησαν και τον Βλάσση και εάν είναι στο χέρι του δεν θα επαναληφθούν

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

smokovo
Forum-Runner

Greece


89 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/07/2009 :  16:59:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όταν κάποιοι δεν βοηθούν τις οργανωμένες προσπάθειες τότε κάποιοι κάθονται μέχρι τις 3 το πρωί για να βγάζουν αποτελέσματα Στην προκειμένη περίπτωση είχαμε τις παρακάτω περιπτώσεις
1)Μερικά λάθη κατά την καταχώρηση ονομάτων και ταύτιση αριθμού χρόνου 2)Αθλητές που λάβανε δυο αριθμούς ένα ο συνοδός στην γραμματεία και ένα ο ίδιος στην εκκίνηση
3)Συμμετοχή αθλητών χωρίς αριθμό και δήλωση συμμετοχής που χρονομετρήθηκαν (μάλιστα με πρώτους χρόνους στην γενική και στην κατηγορία τους)
4) Αθλητές που δεν δηλώθηκαν καθόλου αφού είχαν πάρει αριθμό
Όλα αυτά μας φέρανε αναστάτωση και προβλήτα στην ηλεκτρονική ταυτοποίηση και έτσι μετά από πολύ κόπο παρουσιάσαμε τα αποτελέσματα
Κατ εξαίρεση μόνο ο ΜΑΤΖΑΡΗΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΧΩΡΙΣ ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ ΑΡΙΘΜΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝΕ ΝΙΚΗΤΗΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΚΑΤΣΙΦΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/07/2009 :  00:34:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπητή Σούλα μιας και δεν ήσουνα εκεί, καλό θα ήτανε να μην κάνεις σχόλια ούτε για μας ούτε για τις μαμάδες μας. Είχαμε δηλώσει εδω και ένα μήνα συμμετοχή και δεν κάναμε κανένα παράπονο για την ταλαιπωρία που υποστήκαμε, ούτε θέλαμε τσάμπα δωμάτιο. Απλά κάποιος είπε ότι ήταν δωρεάν το δωμάτιο και μόνο για την τάξη των πραγμάτων και μόνο για αυτό είπαμε ότι δώσαμε 20 ευρώ το άτομο. Αυτά

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000