Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Εντυπωσιακά βίντεο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 49

joker is job
Senior Forum-Runner

Greece
499 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/07/2013 :  13:24:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nick F

η παρακολούθηση διαστροφικού αποκεφαλισμού,βασανιστικά,είναι για να ξυπνήσει ο "πολιτισμένος" κόσμος("προοδευτικά" άτομα) και να δεί ποια είναι η αλήθεια...αν δεν θέλει να χαλάσει την ουτοπία που ζεί,μπορεί απλά να το προσπεράσει...
______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!



ποια αλήθεια χάνει κάποιος εάν δεν δει αυτό το βίντεο???




Edited by - joker is job on 03/07/2013 13:29:12
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/07/2013 :  13:30:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και ποιά είναι η αλήθεια ακριβώς;

(Edit: Με πρόλαβε ο joker!)
________________________

Aν δεν σου δώσει η μάνα σου το πιό καλό χωράφι, χρόνια πολλά θα σε θωρεί να κάθεσαι στο ράφι!

Edited by - Koukouvagia on 03/07/2013 13:31:41
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/07/2013 :  13:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by joker is job

quote:
Originally posted by Nick F

η παρακολούθηση διαστροφικού αποκεφαλισμού,βασανιστικά,είναι για να ξυπνήσει ο "πολιτισμένος" κόσμος("προοδευτικά" άτομα) και να δεί ποια είναι η αλήθεια...αν δεν θέλει να χαλάσει την ουτοπία που ζεί,μπορεί απλά να το προσπεράσει...
______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!



ποια αλήθεια χάνει κάποιος εάν δεν δει αυτό το βίντεο?






οτι οι ισλαμιστές δεν είναι "φίλοι" με τους χριστιανούς,οτι ο πόλεμος στην Συρία δεν είναι επειδή τους ενοχλεί ο Άσαντ αλλά θρησκευτικός,κλπ-κλπ...

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/07/2013 :  13:34:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επέτρεψέ μου φίλε Νίκο, αλλά η αλήθεια δεν είναι απαραίτητα ο τρόπος με τον οποίο ερμηνεύεις εσύ. ή εγώ, ή ο οποιοσδήποτε την οποιαδήποτε εικόνα.

________________________

Aν δεν σου δώσει η μάνα σου το πιό καλό χωράφι, χρόνια πολλά θα σε θωρεί να κάθεσαι στο ράφι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/07/2013 :  13:37:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Koukouvagia

Επέτρεψέ μου φίλε Νίκο, αλλά η αλήθεια δεν είναι απαραίτητα ο τρόπος με τον οποίο ερμηνεύεις εσύ. ή εγώ, ή ο οποιοσδήποτε την οποιαδήποτε εικόνα.

________________________

Aν δεν σου δώσει η μάνα σου το πιό καλό χωράφι, χρόνια πολλά θα σε θωρεί να κάθεσαι στο ράφι!


προσωπική μου άποψη είναι.... εσύ μπορεί να πιστεύεις και στον ροζ δράκο. δεν με απασχολεί.

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/07/2013 :  13:39:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτό είναι απόλυτα δεκτό! Συμφωνούμε επίσης φαντάζομαι ότι άλλο η προσωπική άποψη, άλλο η αλήθεια...

________________________

Aν δεν σου δώσει η μάνα σου το πιό καλό χωράφι, χρόνια πολλά θα σε θωρεί να κάθεσαι στο ράφι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

joker is job
Senior Forum-Runner

Greece
499 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/07/2013 :  13:40:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nick F

quote:
Originally posted by joker is job

quote:
Originally posted by Nick F

η παρακολούθηση διαστροφικού αποκεφαλισμού,βασανιστικά,είναι για να ξυπνήσει ο "πολιτισμένος" κόσμος("προοδευτικά" άτομα) και να δεί ποια είναι η αλήθεια...αν δεν θέλει να χαλάσει την ουτοπία που ζεί,μπορεί απλά να το προσπεράσει...
______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!



ποια αλήθεια χάνει κάποιος εάν δεν δει αυτό το βίντεο?



οτι οι ισλαμιστές δεν είναι "φίλοι" με τους χριστιανούς,οτι ο πόλεμος στην Συρία δεν είναι επειδή τους ενοχλεί ο Άσαντ αλλά θρησκευτικός,κλπ-κλπ...
______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!


το βιντεο δεν βοηθάει να τα βρουν παντως φίλε μου!
μάλλον τους σπρώχνει σε περισσότερη βία!
στην αντίθετη κατεύθυνση τους οδηγεί, αυτό προσπαθώ να σου πώ

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/07/2013 :  13:41:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Koukouvagia

Αυτό είναι απόλυτα δεκτό! Συμφωνούμε επίσης φαντάζομαι ότι άλλο η προσωπική άποψη, άλλο η αλήθεια...

________________________

Aν δεν σου δώσει η μάνα σου το πιό καλό χωράφι, χρόνια πολλά θα σε θωρεί να κάθεσαι στο ράφι!


εσύ σε αυτό το βίντεο με τον αποκεφαλισμό τη βλέπεις...???

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/07/2013 :  13:42:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by joker is job


το βιντεο δεν βοηθάει να τα βρουν παντως φίλε μου!
μάλλον τους σπρώχνει σε περισσότερη βία!
στην αντίθετη κατεύθυνση τους οδηγεί, αυτό προσπαθώ να σου πώ





Συμφωνώ απόλυτα

________________________

Aν δεν σου δώσει η μάνα σου το πιό καλό χωράφι, χρόνια πολλά θα σε θωρεί να κάθεσαι στο ράφι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/07/2013 :  13:48:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Koukouvagia

quote:
Originally posted by joker is job


το βιντεο δεν βοηθάει να τα βρουν παντως φίλε μου!
μάλλον τους σπρώχνει σε περισσότερη βία!
στην αντίθετη κατεύθυνση τους οδηγεί, αυτό προσπαθώ να σου πώ





Συμφωνώ απόλυτα

________________________

Aν δεν σου δώσει η μάνα σου το πιό καλό χωράφι, χρόνια πολλά θα σε θωρεί να κάθεσαι στο ράφι!


Σωστός...! +1

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/07/2013 :  13:54:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nick F

quote:
Originally posted by Koukouvagia

Αυτό είναι απόλυτα δεκτό! Συμφωνούμε επίσης φαντάζομαι ότι άλλο η προσωπική άποψη, άλλο η αλήθεια...

________________________

Aν δεν σου δώσει η μάνα σου το πιό καλό χωράφι, χρόνια πολλά θα σε θωρεί να κάθεσαι στο ράφι!


εσύ σε αυτό το βίντεο με τον αποκεφαλισμό τη βλέπεις...???

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!



Χωρίς να θέλω να το δω, αν μπορώ να "μαντέψω" τι δείχνει, υποθέτω ότι κάποιος/οι φανατισμένοι σκοτώνουν βάναυσα/σαδιστικά κάποιον άλλον.

Κατά την άποψή μου, το να οδηγηθούμε στο συμπέρασμα ότι όλοι οι ισλαμιστές μισούν θανάσιμα όλους τους χριστιανούς και θέλουν να τους κάνουν τα ίδια, είναι ένα τεράστιο λογικό (σφ)άλμα, ακόμα και αν το θύμα είναι πράγματι χριστιανός (που το ξέρουμε;). Να σου υπενθυμίσω επίσης, ότι στον εμφύλιο στην Συρία, αλληλοσκοτώνονται οι Σύριοι μεταξύ τους (ισλαμιστές), κάπως όπως αλληλοσκοτωνόμασταν και εμείς μεταξύ μας μετά τον 2ο παγκόσμιο πόλεμο (χριστιανοί).

Καμιά φορά βλέπουμε αυτό που θέλουμε, που πολύ εύστοχα όπως ανέφερε και ο joker συντηρεί την ένταση και τον όποιον φανατισμό...

________________________

Aν δεν σου δώσει η μάνα σου το πιό καλό χωράφι, χρόνια πολλά θα σε θωρεί να κάθεσαι στο ράφι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/07/2013 :  14:14:32  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
H βία δυστυχώς συνήθως φέρνει βία και ορισμένες φορές ακόμη μεγαλύτερη από την αρχική. Τέτοιου είδους βίντεο κατά την άποψή μου ορισμένες φορές φανατίζουν το κόσμο και μάλιστα και προς τις δύο κατευθύνσεις. Τόσο κάποιοι χριστιανοί μπορεί να θελήσουν να πάρουν εκδίκηση ή στο όνομα της "ειρήνης" να το χρησιμοποιήσουν ως πρόσχημα εισβολής όσο και οι ισλαμιστές για να δείξουν πως πρέπει να αποδίδεται "δικαιοσύνη".

Φυσικά και δεν μισούν όλοι οι ισλαμιστές τους χριστιανούς.... έχω αρκετούς φίλους και γνωστούς όπως έχω αναφέρει στο παρελθόν....

Για τους παραπάνω λόγους τέτοιου είδους βίντεο δεν θέλω να γίνονται αποδεκτά...

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/07/2013 :  17:30:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η αλήθεια είναι ότι στην Συρία η κατάσταση έχει ξεφύγει αρκετά. Δεν ξέρω ποιος φταίει γιατί δεν έχω ασχοληθεί σε βάθος για τις πραγματικές αιτίες, όμως το σίγουρο είναι ότι σε κάθε πόλεμο γίνονται ωμότητες και από τις 2 πλευρές.
Στον συγκεκριμένο όμως έχει υπερτονιστεί η βία των μουσουλμάνων η οποία ας μην ξεχνάμε ότι γίνεται με την τροφοδότηση όπλων από..........χριστιανούς!!!!! Σωστά Νίκ;
Βέβαια αν υπήρχαν χαρακτηριστικά σημάδια βίας από χριστιανούς επίσης θα τα βλέπαμε στο διαδίκτυο. Μέχρι στιγμής δεν υπάρχουν.
Δεν μ΄αρέσουν τέτοια βίντεο όπως και παρόμοιες δήθεν ταινίες τέχνης απείρου βίας (βλέπε Ταραντίνο κλπ κλπ)που σε κάνουν να ξεχνάς για ποιο λόγο υπάρχεις σαν άνθρωπος. Και αν τα βίντεο έχουν λόγο ύπαρξης για να μας θυμίζουν τις ακρότητες του "ανθρωπισμού" μας, τα δεύτερα που το κοινό πληρώνει για να τις δει, γιατί υπάρχουν;
Ας μην ξεχνάμε επίσης ότι σκηνές με ανθρώπους που δεν έχουν να φάνε ή ανθρώπους που τους τρώει η ανθρώπινη ματαιοδοξία(βλέπε χρήμα και κέρδος) είναι σαφώς πιο σκληρές.

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.

Edited by - gargadua on 03/07/2013 20:09:13
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/07/2013 :  21:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το βιντεο αρνουμαι να το δω..οχι γιατι προσπερνω την αληθεια ή τη βια..αρνουμαι να γινω δεκτης των μηνυματων..λυπαμαι για τις ψυχες ενθεν κι ενθεν που θυσιαζονται στο βωμο του παραλογου..

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/07/2013 :  22:32:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

το βιντεο αρνουμαι να το δω..οχι γιατι προσπερνω την αληθεια ή τη βια..αρνουμαι να γινω δεκτης των μηνυματων..λυπαμαι για τις ψυχες ενθεν κι ενθεν που θυσιαζονται στο βωμο του παραλογου..

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...


+1

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 49 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000