Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ivorteam vs Nikatsteam
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 298

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  13:35:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο πιο ψύχραιμος προβληματισμός του Sam, με... προβλημάτισε!!!

Μάλλον να το δούμε πιο καλά το θέμα και όχι ''να ξεμπερδεύουμε''...


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  13:39:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
οντως ειναι αλμυρη τιμη με τοσο κοσμο πουναι ναρθει...απο τοποθεσια+ εγγυτητα στο καλλιμαρμαρο παντως σκιζει

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Plesia
Senior Forum-Runner

Germany


598 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  13:43:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ούτως ή άλλως, η έρευνα θα συνεχιστεί (με την ησυχία μου) αύριο, οπότε Δευτέρα θα ποστάρω και άλλες προτάσεις!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  13:48:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
9/10 είναι καλύτερα να πληρώνεις ότι παραγγέλνεις και να μην έχεις και υποχρέωση σε κανέναν ότι σου κάνει "προσφορά" και να ντρέπεσαι/προβληματίζεσαι μετά για να πάρεις μια επιπλέον μπύρα...

Θα μου άρεσε να πει ένας μαγαζάτορας. Μπράβο παιδιά ...20% κάτω στο λογαριασμό σε ότι πάρετε, αλλά ΔΕ ΤΟ ΛΕΕΙ και το γιατί είναι έυκολο να το καταλάβει κανείς. Ξέρει ότι θα βγάλει περισσότερα χρεώνοντας κεφάλια. Ακόμα και να δώσει περισσότερο φαγητό εάν κάποιοι υπερβάλουν ...απλά σπαταλάει λίγη περισσότερη φύρα. Είναι στατιστικά σίγουρο ότι στα πενήντα άτομα εάν παράγγελνε ο καθένας ότι ήθελε κανονικά θα υπήρχαν και άτομα που θα παράγγελναν μόνο μια μακαρόνια και ο γενικός λογαριασμός θα ήταν μικρότερος...

Είναι το αμερικάνικο σύστημα του "φάε όσο μπορείς" ή το "φάε με 5 δολλάρια επιπλέον τη διπλάσια μερίδα". Φυσικά και "νιώθεις" ότι "κερδίζεις", όμως ...χρειαζόσουν πραγματικά τη διπλάσια μερίδα?


ΙVORTEAM! Οδηγεί τις εξελίξεις, Οδηγεί τον ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ! (και μας αρέσουν τα φιλικά "στοιχήματα" και οι κερασμένες κρύες μπύρες) ...και IVORMAN ...και KOUKOUVAGIA ...και RIGELIAN ...και PLESIA ...και PAUL C ...και RELADIC ...και IVORWOMAN ...και KOSTASPVOL (2.59.39!!!) ...και MANOLIS ...και SAM ...και LEONARDO ..και ΑΜΑΛΙΑ! Μήπως ο επόμενος είσαι ΕΣΥ ??????

Συμμετοχές/Κανονισμοί εδώ! - Δήλωσε συμμετοχή με την IVORTEAM εδώ!

Edited by - sam on 09/10/2009 13:53:42
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  18:09:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα συμφωνήσω απο τη μεριά μου με...τον Sam!!!
Όμως έχει 100% δίκιο όπως το θέτει.
ΚΑι ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ. Εχω "κακιά πείρα".
Το "δύο μεγάλα τραπέζια" και ξεχωριστοί λογαριασμοί (φαγιά-ποτά) ταιριάζει καλύτερα στη περίπτωσή μας.
Όσον αφορά στο θέμα της γειτνίασης με το ΜΕΤΡΟ, θα επιμείνω.
Μετά απο 7 ΚΜΑ, έχω το δικαίωμα νομίζω να κρίνω τη σπουδαιότητα του σημείου αυτού.

"No need to run and hide
no need to laugh and cry
it's a wonderful, wonderful life!"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Diamantis
Lost Poet of Forum

Greece


1847 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  18:27:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν νομίζετε ότι θα πεινάτε αμέσως μετά το μαραθώνιο (άντε 1-3 ώρες μετά) κάνετε λάθος.
Το στομάχι γίνεται στουπέτσι από την εξάντληση, τα ισοτονικά, τις μπανάνες, τα τζελ και τα νερά, και το μόνο που θέλει είναι λίγο χρόνο για να συνέρθει και να αρχίσει (από το απόγευμα και μετά, πλέον) να ζητάει ακατάπαυστα τροφή.
Οπότε μη νομίζετε ότι θα φάμε πολύ στην ταβέρνα.

Υ.Γ. Ενώ εγώ (και κάποιοι λίγοι ακόμα) που θα τρέξουμε μόνο 10 (ή 5) χλμ, θα είμαστε σε καλύτερη κατάσταση από πλευρά όρεξης (χεχεχε!).

-----------------------------------------------------------------------------
http://www.runnersroostlakewood.com/images/links/rwr480.mov

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  18:30:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Diamantis

Αν νομίζετε ότι θα πεινάτε αμέσως μετά το μαραθώνιο (άντε 1-3 ώρες μετά) κάνετε λάθος.
Το στομάχι γίνεται στουπέτσι από την εξάντληση, τα ισοτονικά, τις μπανάνες, τα τζελ και τα νερά, και το μόνο που θέλει είναι λίγο χρόνο για να συνέρθει και να αρχίσει (από το απόγευμα και μετά, πλέον) να ζητάει ακατάπαυστα τροφή.
Οπότε μη νομίζετε ότι θα φάμε πολύ στην ταβέρνα.

Υ.Γ. Ενώ εγώ (και κάποιοι λίγοι ακόμα) που θα τρέξουμε μόνο 10 (ή 5) χλμ, θα είμαστε σε καλύτερη κατάσταση από πλευρά όρεξης (χεχεχε!).

-----------------------------------------------------------------------------
http://www.runnersroostlakewood.com/images/links/rwr480.mov





και γω το είπα αυτό... Οτι δε πολυπεινάω αμέσως μετά, αλλά φαγώθηκαν να με φάνε οι λαίμαργοι!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  18:33:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εσείς μη φάτε!
Αστε τα να τα φαμε εμείς!

"No need to run and hide
no need to laugh and cry
it's a wonderful, wonderful life!"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  19:58:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τη στιγμη που υπαρχει ταβερνα διπλα στο σταδιο, το να παμε ως το μετρο κι απο κει καπου αλλου ειναι επιπλεον και περιττος κοπος κατα τη γνωμη μου..σε καποια απο αυτες τριγυρω στο σταδιο ειναι πιο..ξεκουραστο μετα τη δοκιμασια

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  20:45:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ok καλά τα λές.
Κάποιοι ίσως μεταξύ αυτών και εγώ, να προτιμήσουν τις οικογένειές τους.Αν τεθεί θέμα επιλογής, ειδικά για τον Μαραθώνιο, συγνώμη αλλά δεν θα ρθω παρέα σας. Δεν θα 'χω τη δύναμη να κουβαλάω απο τον Ευαγγελισμό τον γυιό μου. Και χωρις αυτόν δεν ...γιορτάζω.
Αυτό ειναι προσωπική τοποθέτηση και επ ουδενί δεν πιέζω καταστάσεις.
Στο κατω-κάτω κανείς δεν υποχρεώνεται.

"No need to run and hide
no need to laugh and cry
it's a wonderful, wonderful life!"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Run Forest Run
Advanced Forum-Runner



359 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  21:14:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
2 θέματα
1ον Δημήτρη η ερώτηση μου δεν απαντήθηκε. Αυτό το ήξερα. Το ερώτημα μου είναι από ποιο συγκεκριμένο τρέξιμο (αγώνας ή προπόνηση dailymile, ημερομηνία, χιλιόμετρα) προκύπτει η καλύτερη επίδοση του κάθε νέου δρομέα.
2ον +1000 στον Διαμαντή. Η προσωπική μου εμπειρία μετά από 3 κλασσικές και 1 Όλυμπο είναι ότι τις πρώτες ώρες θέλω να πιω και να τσιμπήσω κάτι ελαφρύ. Και μόνο οι μυρωδιές από βαριά εδέσματα (μουσακάδες, λουκάνικα, σουτζουκάκια …) τις 2 πρώτες ώρες μετά τον αγώνα προκαλούν αηδία

ΚΤΩΜΕΝΟΣ ΗΔΟΥ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  21:25:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
"από ποιο συγκεκριμένο τρέξιμο (αγώνας ή προπόνηση dailymile, ημερομηνία, χιλιόμετρα) προκύπτει η καλύτερη επίδοση του κάθε νέου δρομέα;"

Ασε να φωνάξω εγώ. Ειμαι και πιο άγριος.Ειμαι και Πρόεδρος γαμώτο!

"No need to run and hide
no need to laugh and cry
it's a wonderful, wonderful life!"

Edited by - nikats on 09/10/2009 21:25:34
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  23:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο μπάμπη δεν απαντησα αρχικά γιατί μου ζήτησε σαφώς να μη το κάνω αλλά σε σένα νομίζω νίκο ότι μπορώ να απαντήσω.

Λοιπόν από όσο έχουμε καταλήξει είναι βάσει της καλύτερης επίδοσης τους σε διάφορες μικρότερες αποστάσεις μέχρι 30/9. Καλύτερη θεωρείται αυτή που βγάζει το αυστηρότερο αποτέλεσμα (σε κάποια λογικά πλαίσια πάντα ...δε τσεκάρουμε το κατοστάρι κάποιου που θα τρέξει μαραθώνιο αλλά αποστάσεις πάνω απο τα 10κ και όσο μεγαλύτερη τόσο το πιο καλή πιστεύω είναι η σύγκριση)

Νομίζω ότι ΟΛΩΝ τις καλύτερες επιδόσεις ο δημήτρης τις έχει περάσει στο online excel (φαίνονται οι αγώνες που έχουν δηλωθεί ως στοιχεία στις επόμενες κάθετες στήλες καθώς και σε πολλές το λινκ που επιβεβαιώνονται)

Οι επιδόσεις είναι απο αυτές που έχουν αναφερθεί εδώ απο τους ίδιους και/ή έχουν βρεθεί/τσεκαρισθεί απο διάφορα sites όπως π.χ. το dailymile.

Το εάν αυτές έιναι όντως οι καλύτερες ή έαν κάποιος έχει και καλύτερες που δεν αναφέρθηκαν εδώ ή δεν έχουν γραφτεί στο dailymile είναι ένα θέμα που μπορεί να απασχολήσει την αντίπαλη ομάδα εάν πιστεύει ότι κάποιος είναι ψεύτης. Εδώ βέβαια πιστεύουμε τη ντενιζ που ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ όταν μας λέει ότι πέρσι έχει τρέξει καλύτερα στη βοστώνη 4 ώρες και δεν έχει τρέξει καλύτερο μαραθώνιο πέρσι. ΚΑΝΕΙΣ απο εμάς δε μπορεί να ξέρει ποιους μαραθώνιους έχει τρέξει η ντενίζ πέρσι (αλοίμονο δηλαδή) ωστόσο δεχόμαστε ακόμα και τη ντενιζ πόσο μάλλον λοιπόν τη σάντρα ή τον bad...

Εάν πάντως, έστω και κατα λάθος γραφτεί επίδοση για άτομο για το οποίο γνωρίζει κάποιος (από την άλλη ομάδα προφανώς που έχει και το συμφέρον) ότι υπάρχει καλύτερη επίδοση πιστεύω ότι μπορεί αυτή να αναφερθεί και να διορθωθεί ο στόχος (όπως και έγινε δηλαδή και για τη ζήνια της ομάδας σας όπου αρχικά πέρασε ο δημήτρης στόχο βάσει ενός δεκαριού της που δήλωθηκε εδώ αλλά αναφέρθηκε εκ των υστέρων ότι ο αγώνας της στα γιάννενα της βγάζει αυστηρότερο στόχο)

Τα αναφέρω όλα αυτά γιατί ελπίζω ότι πραγματικά κάποιος/κάποιοι δεν έχουν καταλάβει τη διαδικασία και όχι επειδή θέλουμε να δημιουργήσουμε θέμα απο το πουθενά χωρίς λόγο (το λέω όμως και αυτό γιατί απόρησα λίγο που ο μπάμπης δεν ήθελε αρχικά να του απαντησω εγώ ή όποιος άλλος γνωρίζει, έαν δεν έχει δει ο ίδιος τους αγώνες αναφοράς στο excel)


ΙVORTEAM! Οδηγεί τις εξελίξεις, Οδηγεί τον ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ! (και μας αρέσουν τα φιλικά "στοιχήματα" και οι κερασμένες κρύες μπύρες) ...και IVORMAN ...και KOUKOUVAGIA ...και RIGELIAN ...και PLESIA ...και PAUL C ...και RELADIC ...και IVORWOMAN ...και KOSTASPVOL (2.59.39!!!) ...και MANOLIS ...και SAM ...και LEONARDO ..και ΑΜΑΛΙΑ! Μήπως ο επόμενος είσαι ΕΣΥ ??????

Συμμετοχές/Κανονισμοί εδώ! - Δήλωσε συμμετοχή με την IVORTEAM εδώ!

Edited by - sam on 09/10/2009 23:29:37
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Run Forest Run
Advanced Forum-Runner



359 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2009 :  00:26:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τώρα είδα ότι το excel και ότι έχει δίπλα το τρέξιμο προκύπτει η καλύτερη επίδοση του κάθε νέου δρομέα
Με 5 λεπτά ψάξιμο στο dailymile βρήκα τα ακόλουθα.

Paul C http://www.dailymile.com/people/Assimilate/entries/475538 35k με αναγωγή σε 20 miles βγάζει 4:15:36
Plesia http://www.dailymile.com/people/Plesia/entries/487035 15k βγάζει 4:42:29

Και τα δυο είναι προπονήσεις άρα χαλαρότερα από αγώνα και είναι μεγαλύτερες αποστάσεις απ αυτές που έχετε δηλώσει άρα πιο αντιπροσωπευτικά.


ΚΤΩΜΕΝΟΣ ΗΔΟΥ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2009 :  01:01:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Run Forest Run

Τώρα είδα ότι το excel και ότι έχει δίπλα το τρέξιμο προκύπτει η καλύτερη επίδοση του κάθε νέου δρομέα
Με 5 λεπτά ψάξιμο στο dailymile βρήκα τα ακόλουθα.

Paul C http://www.dailymile.com/people/Assimilate/entries/475538 35k με αναγωγή σε 20 miles βγάζει 4:15:36
Plesia http://www.dailymile.com/people/Plesia/entries/487035 15k βγάζει 4:42:29

Και τα δυο είναι προπονήσεις άρα χαλαρότερα από αγώνα και είναι μεγαλύτερες αποστάσεις απ αυτές που έχετε δηλώσει άρα πιο αντιπροσωπευτικά.


ΚΤΩΜΕΝΟΣ ΗΔΟΥ



είναι μετά τις 30/09 μπαμπη... Ειχαμε συμφωνήσει στο χρονικό όριο όλοι μας.

Άλλωστε είναι και λογικό το τελευταίο μήνα να βελτιωθούμε όλοι καθώς είναι και τα τελυεταία test event :) ...Πολυ περισσότερο οι νέοι

...εμένα πάντως το purdy αρχίζει και μου βγάζει πλέον χρόνους στο 3.45!!!! ...Εάν κάνω κάτω απο 3.55 θα κάνω δεύτερο πάρτυ μετά τη ταβέρνα...


ΙVORTEAM! Οδηγεί τις εξελίξεις, Οδηγεί τον ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ! (και μας αρέσουν τα φιλικά "στοιχήματα" και οι κερασμένες κρύες μπύρες) ...και IVORMAN ...και KOUKOUVAGIA ...και RIGELIAN ...και PLESIA ...και PAUL C ...και RELADIC ...και IVORWOMAN ...και KOSTASPVOL (2.59.39!!!) ...και MANOLIS ...και SAM ...και LEONARDO ..και ΑΜΑΛΙΑ! Μήπως ο επόμενος είσαι ΕΣΥ ??????

Συμμετοχές/Κανονισμοί εδώ! - Δήλωσε συμμετοχή με την IVORTEAM εδώ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 298 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000