Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ivorteam vs Nikatsteam
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 298

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2009 :  09:41:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Axaxaxa!!! Ρε ρεζίλια των σκυλιώνε, Αφού σασ το φωνάζω: Θα κατουρηθούμε στα γέλια μ αυτό που πάτε να κάνετε. 15 φορές σας είπα για το 15 και σεις το νού σας τον είχατε στα ...βρακιά!!!!!!!! Αχαχαχα......σπουδαία βόμβα!!!!!!!!!! Να στε καλά, μου φτιάξατε τη Μέρα ΧΑΧΑΧΑΧα Καλή βδομάδα.

Υ.Γ. Αν έχετε κι άλλες τέτοιες βόμβες, να τις κοινοποιήσετε. Μολις εβγαλα το πλυντήριο και τα......στεγνώνω!!!!!!!!!!

"il n'y a pas pire ennemi que toi-meme "

Edited by - nikats on 12/10/2009 10:06:39
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2009 :  09:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikats

Axaxaxa!!! Ρε ρεζίλια των σκυλιώνε, Αφού σασ το φωνάζω: Θα κατουρηθούμε στα γέλια μ αυτό που πάτε να κάνετε. 15 φορές σας είπα για το 15 και σεις το νού σας τον είχατε στα ...βρακιά!!!!!!!! Αχαχαχα......σπουδαία βόμβα!!!!!!!!!! Να στε καλά, μου φτιάξατε τη Μέρτα ΧΑΧΑΧΑΧα Καλή βδομάδα.

Υ.Γ. Αν έχετε κι άλλες τέτοιες βόμβες, να τις κοινοποιήσετε. Μολις εβγαλα το πλυντήριο και τα......στεγνώνω!!!!!!!!!!

"il n'y a pas pire ennemi que toi-meme "



Αυτό με τα βρακιά να το προσέξεις... Όλοι οι δρομείς της ομάδας μου με πήραν τηλέφωνο και μούπαν ''μακρυά από τα βρακιά μας ο Νίκατς, εντάξει?''.

Όλοι, εκτός από έναν, τον Μανώλη, που ενθουσιασμένος, δήλωσε ότι τον βολεύει γιατί ''θέλει κάτι να ακουμπήσει κάπου'', δεν κατάλαβα καλά.

Αλλά η αίσθησή μου είναι ότι πρέπει να το προσέξεις...


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2009 :  10:05:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Aστα τώρα, γελάνε και οι πέτρες μαζί σας. Αν είχανε βρακιά οι πέτρες θα ταν και αυτές στα πλυντήρια! Αχαχαχα ακου.....Βομβα........
Ακόμα γελάω που δεν θα μπορέσει να έρθει ο Haile....xaxaxa Υπάρχουν κι άλλοι πρωτοκλασσάτοι διαθέσιμοι, Χτυπήστε καμμιά πόρτα, που ξέρεις Χαχαχαχαχα.....Να μας το πέιτε όμως πρώτα, γιατί πίνουμε νερά πολλά τελευταία και δεν μας έχει μείνει βρακί για βρακίσ τεγνό με σας που μπλέξαμε!! Χαχαχα........

"il n'y a pas pire ennemi que toi-meme "
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Plesia
Senior Forum-Runner

Germany


598 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2009 :  15:09:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το Σάββατο που μας πέρασε, κατηφόρισα προς Αθήνα για να ερευνήσω και τα υπόλοιπα μαγαζιά.

Πέρασα 2 φορες από του "Ηλία" και το αφεντικό έλλειπε.
@Savvas: Από ότι μου έχεις πει, είσαι πολύ κοντά με το εν λόγω μαγαζί. Θα ήθελα τη βοήθεια σου στο συγκεκριμένο, δηλαδή αν γίνεται, επειδή μου είναι δύσκολο να κατέβω αυτή την εβδομάδα, να περάσεις και να κάνεις μια συζήτηση, εφό9σον τον γνώριζες κιόλας(αν θυμάμαι καλά?). Γενικότερα, δεν είμαι γνώστης του Θησείου/Μοναστηρακίου και δυσκολεύτηκα αρκετά. Ευχαριστώ.

Πέρασα από την πάνω μεριά του Καλλιμάρμαρου, όπου έχει 2 ταβέρνες, "Βυρίνης" και μία άλλη που μου διαφεύγει το όνομα (ήταν κλειστή το Σάββατο).
Στον "Βυρίνη" συζήτησα αρκετή ώρα, ζήτησα αυτό που λέτε, ξεχωριστή λογαριασμοί φαγητά-ποτά και κάποια έκπτωση μιας και θα είμαστε πολλοί. Έκπτωση δεν δίνουν εκ των προτέρων, θεωρούν τον αριθμό μας μικρό, και επειδή θα είμαστε τουλάχιστον 20, αν όχι περισσότεροι, θα πρέπει να έχουν κάποια φαγητά έτοιμα, οπότε πρότειναν μενού (μου έκαναν 2 προτάσεις) των 16€ και 17€/άτομο (χωρίς ποτά)...

Γενικά καταλαβαίνω ότι αν πάει κανείς να συζητήσει κάτι τέτοιο, σίγουρα ο μαγαζάτορας πρέπει να ξέρει πόσοι θα είμαστε για να είναι και έτοιμος. Αν από ότι καταλαβαίνω δεν θα είμαστε τελικά πολλοί ή δεν θα φάμε πολύ, τότε θα πρέπει να βρούμε κάποιον πρόθυμο να μας δεχτεί, χωρίς μενού, να πάμε, και ότι φάμε και πιούμε.

Επίσης καταλαβαίνω ότι είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να ικανοποιηθούν όλοι με την επιλογή του μαγαζιού. Πάντα κάποιος ή κάποια θα έχει αντίρρηση με κάτι, πολύ λογικό, εφόσον είμαστε πολλοί και διαφορετικοί συμμετέχοντες. Ειλικρινά δεν ξέρω πως να καλύψω το θέμα ικανοποιητικά. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, πολύ ευχαρίστως. Δεν είμαι έμπειρη στα θέματα αυτά, και ειλικρινά (κακώς βέβαια) νόμιζα ότι θα είναι πιο εύκολο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2009 :  15:14:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
για το βυρινη εχω να πω τα καλυτερα ως προς το φαι, κι αν μας κανει καλο καιρο εχει κι αυλη...παντως χωρις απωλειες ειναι 30 των 2 ομαδων συν οι φιλοι-συγγενεις..παντα χωρις απωλειες μιλαω..

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Plesia
Senior Forum-Runner

Germany


598 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2009 :  15:25:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

για το βυρινη εχω να πω τα καλυτερα ως προς το φαι, κι αν μας κανει καλο καιρο εχει κι αυλη...παντως χωρις απωλειες ειναι 30 των 2 ομαδων συν οι φιλοι-συγγενεις..παντα χωρις απωλειες μιλαω..

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



Κοίτα, εγώ τους μίλησα (και στον "Μαγεμένο αυλό" και στον "Βυρίνη") για τουλάχιστον 30 άτομα....έτσι ώστε κάτι οι απώλειες, κάτι οι φίλοι και συγγενείς αυτών που θα ακολουθήσουν να είναι ένας αντιπροσωπευτικός αριθμός...., ελπίζω, μην βρεθούμε προ εκπλήξεως....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2009 :  16:17:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΟΚ Κατερινα θα περασω αυτην την εβδομαδα να ρωτησω.
30 ατομα οι ομαδες + οι υπολοιποι παμε σιγουρα για 50 ατομα πιστευω.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2009 :  17:04:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Plesia

Στον "Βυρίνη" συζήτησα αρκετή ώρα, ζήτησα αυτό που λέτε, ξεχωριστή λογαριασμοί φαγητά-ποτά και κάποια έκπτωση μιας και θα είμαστε πολλοί. Έκπτωση δεν δίνουν εκ των προτέρων, θεωρούν τον αριθμό μας μικρό, και επειδή θα είμαστε τουλάχιστον 20, αν όχι περισσότεροι, θα πρέπει να έχουν κάποια φαγητά έτοιμα, οπότε πρότειναν μενού (μου έκαναν 2 προτάσεις) των 16€ και 17€/άτομο (χωρίς ποτά)...

Γενικά καταλαβαίνω ότι αν πάει κανείς να συζητήσει κάτι τέτοιο, σίγουρα ο μαγαζάτορας πρέπει να ξέρει πόσοι θα είμαστε για να είναι και έτοιμος. Αν από ότι καταλαβαίνω δεν θα είμαστε τελικά πολλοί ή δεν θα φάμε πολύ, τότε θα πρέπει να βρούμε κάποιον πρόθυμο να μας δεχτεί, χωρίς μενού, να πάμε, και ότι φάμε και πιούμε.


Plesia, γνώμη μου είναι να μη κουράζεσαι και πολύ στις κουβέντες...

Ούτε εκπτώσεις απαιτούμε (η έκπτωση αναφέρθηκε σε διαφορετική κουβέντα) ...ούτε ΜΕΝΟΥ θέλουμε! Εάν κάποιος θέλει και μπορεί να εξυπηρετήσει με το κατάλογο του 30-40 άτομα μια κυριακή (6 τραπέζια παραπάνω δηλαδή των 6-7 ατόμων) που τον προειδοποιούμε κιόλας ...ΚΑΛΩΣ. Εάν πάλι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δε μπορεί ούτε τα 20-25 ...εγώ θα λεγα να αλλάξει επάγγελμα, εκτός εάν μιλάμε για πολύ μικρό μαγαζί των 6-8 τραπεζιών. Σε μια απλή κυριακή μια μέση ταβέρνα/μεζεδοπωλείο που σέβεται τον ευατό της εξυπηρετεί πολλαπλάσια άτομα. Το να ζητήσουμε δε ξεχωριστό λογαριασμό για τα ποτά δε χρειάζετε να το αναφέρεις καν. Δικαίωμα μας είναι....

Τις προάλλες σταματήσαμε στο γυρισμό απο τα Γιάννενα 2 πούλμαν απο τον απόλλωνα ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΤΑ σε σχετικά απόμερη ταβέρνα και 2-3 σερβιτόροι μας εξυπηρέτησαν 70-80 άτομα πολύ όμορφα και γρήγορα και φάγαμε και μια χαρά...

Είναι ΤΕΛΕΙΩΣ, μα ΤΕΛΕΙΩΣ, παράδοξο να λες ότι 20-30 άτομα είναι λίγα (όταν και καλά τους είπες για έκπτωση που δε μας χρειάζετει επαναλαμβάνω) ...αλλά απο την άλλη ότι πρέπει να σας φορτώσουμε μενού για να σας εξυπηρετήσουμε και να έχουμε προγραμματίσει για να έχουμε φαγητό...

Νομίζω ότι και σε ψητοπωλείο για σουβλάκια να πάμε ...θα βρούμε την άκρη.

Edited by - sam on 12/10/2009 17:19:30
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2009 :  17:22:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
100% στον Sam.
δεν κλέινουμε μαγαζί γιατί πολύ απλά μπορεί να ρίχνει καρεκλοπόδαρα εκείνη τη μέρα και να πάμε 5-6 ατομα.
Επίσης, ποιός θα δώσει προκαταβολή για το "κλείσιμο";
Plaisia πήγες, είδες και νίκησες. Απλά πες τι προτείνεις εν τέλει. Αυτό και αυτό, εκεί και εκεί. Γνώμονα σου έχουμε δωσει.
Σαββα, 30 άτομα μαζί με οικογένειες maximum. Aκου τι σου λέω. Αφού ξέρεις πως ξέρω!
Προσωπικά κανένα πρόβλημα με τον Ηλία. Ο Ηλίας μην έχει πρόβλημα(εννοώ αυτό με τη προκαταβολή).
-"Ηλία, καμμιά 20αρία ατομα Κυριακή μεσημέρι, μπορούμε;" Αυτό. Τίποτ' άλλο.
Και όσο για τους ξεχωριστούς λογαριασμούς ποτών, τι στο διάολο έχει τις ταμειακές μηχανές για κάθε τραπέζι; Δε είμαστε και τελείως άσχετοι.

"il n'y a pas pire ennemi que toi-meme "

Edited by - nikats on 12/10/2009 17:26:15
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2009 :  17:27:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στην ανάγκη πάρτε, κάποιες μέρες πριν, 3 άτομα τηλέφωνο σε ένα οποιοδήποτε μαγαζί που θα αποφασιστεί χωρίς πολλά πολλά και λεπτομέρειες. Ο νίκατς και καλά με τη νικατσομάδα του, ο ίβορ με τους νικητές και ο δημήτρης αργηγός των συνοδών και φίλων και ζητήστε/κλείστε τηλεφωνικά τραπέζι για 10-12 άτομα ο καθένας να δείτε τι ωραία που θα σας εξυπηρετήσουν...Και εάν έρθουν και 5-6 παραπάνω στο σύνολο σιγά μην υπάρξει πρόβλημα.

Και όταν φτάσουμε εκεί τη βρίσκουμε την άκρη μεταξυ μας.

Edited by - sam on 12/10/2009 17:47:50
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2009 :  17:41:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
To πολυζαλίζουμε. Μες τη βδομάδα αποφασίζουμε ΤΕΛΙΚΑ.
Απ την άλλη θα προτείνω και το εξης:
Την άλλη ΚΥ, μετά το 14Κ του ΣΔΥΠ, συνεστίαση ανεπίσημη -όπου θέλετε εσείς του...Πειραιά- για to know us better.
Yπο προυποθέσεις βεβαίως-βεβαίως αλλά και για να αποκτήσουμε το "know how".
Kαι πιστέψτε με. Θα δούμε...πολλά.
Ακούει... (που λέει και ο Μπάμπης!)

"il n'y a pas pire ennemi que toi-meme "
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2009 :  17:45:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γίνεται να μας κεράσετε τις μπύρες ΚΑΙ στο ΣΔΥΠ προκαταβολικά? (για να αποκτήσετε το "know how" πάντα)

Edited by - sam on 12/10/2009 17:46:02
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2009 :  18:03:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θες να βάλουμε το ΣΔΥΠ σαν test event?
ΣΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ, κοττούλες;

"il n'y a pas pire ennemi que toi-meme "
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2009 :  18:04:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ένας με έναν, εγώ και συ ...σε πάω χαλαρά (ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ !)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2009 :  18:11:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ με τον Sam και τον υποστηρίζω!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 298 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000