Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ivorteam vs Nikatsteam
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 298

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2009 :  17:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ πολύ παίδες.

Είπαμε, έχουμε ένα στοίχημα και θα τρέξουμε ακόμα και κουτσοί. Αλλά και κοψομεσιασμένοι? Αυτό δεν το θέλει ούτε ο θεός ούτε ο διάολος (ο Κατσαρός δεν είμαι σίγουρος...).


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam

Edited by - Ivorman on 28/10/2009 17:49:57
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Diamantis
Lost Poet of Forum

Greece


1847 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2009 :  18:14:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το είχα αναφέρει προ καιρού, αλλά θα το ξαναπώ:
Αμέσως μετά τους αγώνες της 8ης Νοέμβρη θα είμαστε όλοι - άλλος λιγότερο, άλλος περισσότερο - "κομμάτια" και το μόνο που θα θέλουμε είναι να βρούμε ένα ζεστό κρεββάτι και να ξαπλώσουμε για 2-3 ώρες. Άσε που δεν θα είμαστε σε θέση να υπολογίσουμε ποια ομάδα πέτυχε το στόχο της (συγκέντρωση αποτελεσμάτων, καταγραφές στο excel, συγκρίσεις +5%, -10% κλπ).
Η συνάντηση σε ταβερνείο το μεσημέρι της Κυριακής 8 Νοεμβρίου φοβάμαι λοιπόν πως δεν θα έχει την χαβαλεδιάρικη κατάληξη που προσδοκούμε.
Θα ψαχνόμαστε μεταξύ μας μέσα στο πλήθος να βρεθούμε και να μαζευτούμε να πάμε στην ταβέρνα, οι δικοί μας άνθρωποι που πιθανόν θα έχουν έρθει να μας δουν θα διεκδικούν κι αυτοί το δικό τους μερίδιο από την ... "δόξα" του τερματισμού μας, άλλοι από εμάς θα την "κάνουν" με ελαφρά πηδηματάκια όχι γιατί δεν θα θέλουν να κεράσουν, αλλά λόγω καταπόνησης, λόγω αϋπνίας, λόγω ακεφιάς, λόγω της &%#@^$% φουσκάλας ή του μαυρισμένου νυχιού στο μεγάλο δάκτυλο του αριστερού τους ποδιού κλπ.
Καταννοώ πως η Κυριακή 8 Νοεμβρίου είναι μια από τις λίγες ευκαιρίες να βρεθούμε μαζί με φίλους από διαφορετικά σημεία της Ελλάδας, για αυτό θα μπορούσαμε να πάμε για ένα ζεστό ρόφημα / καφεδάκι / χυμό σε παρακείμενο μαγαζί / καφέ / ζαχαροπλαστείο, just to know us better.

Οπότε προτείνω να ορίσουμε άλλη ημερομηνία για το φαγοπότι με τα κεράσματα, ώστε να είμαστε φρέσκιοι και να έχουμε κάνει με ησυχία τους υπολογισμούς μας για τους χαμένους και κερδισμένους των αγώνων.

Υπογραφή : ο Διασπαστής...

Ivorman, τα περαστικά κι από μένα. Και θυμίσου (εσύ και όλοι όσοι θα είστε γύρω στο 30 χλμ στο μαραθώνιο) : μόνο οι νεκροί δεν πονάνε!



Edited by - Diamantis on 28/10/2009 18:18:08
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Run Forest Run
Advanced Forum-Runner



359 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2009 :  18:19:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
+10 στο Διαμαντή.

ΚΤΩΜΕΝΟΣ ΗΔΟΥ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Leonardo
Elite Forum-Runner



2254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2009 :  18:33:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Περαστικά Γιάννη
Τι να κανουμε... σε γλωσσοφαγε ο βουτυράτος

________________________________________________________________________
...και τι ζητάω, τι ζητάω, μια ευκαιρια στον παραδεισο να πάω...

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2009 :  19:23:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@ivor, γιάννη κάνω βουντού για να σου περάσει...

@diamantis... διαμαντή το έιχαμε ξανασυζητήσει και είπαμε τελικά ότι η ίδια μέρα είναι η μόνη που μπορεί να εξυπηρετήσει και τους εκτός αθηνών οπότε είπαμε να το κάνουμε έτσι. Και εγώ νομίζω ότι μια άλλη μέρα θα ταν καλύτερα αλλά ίσως να ήταν και χειρότερα τελικά. Σε κάθε περίπτωση δε μπορούμε να βρούμε το τέλειο οπότε ίσως είναι καλύτερα να το πάμε όπως είπαμε.

Όσο για το άλλο που είπες ...ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ ΑΣ ΜΗ ΔΗΛΩΣΕΙ!!!!!!!!! Δε το κατάλαβα δηλαδή γιατί κάποιος να δηλώσει εάν δεν είναι σίγουρος ότι μπορεί να είναι συνεπής! Κανέναν δε τον αναγκάσαμε. Αλλά περιμένω να τηρήσουμε όλοι το λόγο μας. Εάν κάποιος ΔΕΝ τον τηρήσει προσωπικά για μένα θα σημαίνει πολλά (ακριβώς επειδή ΔΕΝ τον ανάγκασε κανείς να τον δώσει)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thepharmacist
Forum-Runner

Greece


146 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2009 :  21:03:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδες εγω προτεινω να μην αγχωνωμαστε και να μην κακοκαρδιζομαστε.Ας απολαυσουμε τις στιγμες μας κατα την προετοιμασια του αγωνα,τον αγωνα τον ιδιο αλλα και τις ωρες μετα απο αυτον.Τωρα αν για μενα η μετα τον αγωνα απολαυση σημαινει μπυρες με τους φιλους μου η μπανιο και ξαπλα ειναι σεβαστο και στις δυο περιπτωσεις.Μην ξεχναμε οτι στην τελικη αποφαση θα παιξουν μεγαλο ρολο και τα 42,2κμ που θα εχουμε τρεξει.Συμπερασματικα εγω προσωπικα δε θα παρεξηγησω κανεναν που δε θα ερθει μετα και ας εχει δηλωσει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2009 :  21:18:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δυστυχώς, δεν είναι τόσο απλό. Δεν είναι θέμα παρεξήγησης, είναι ότι είναι μέρος ενός στοιχήματος και η μη εμφάνιση κάποιου, χαντακώνει τους υπόλοιπους.

Θερμή παράκληση προς όλους τους φίλους που ίσως έχουν δεύτερες σκέψεις για την παρέα που ετοιμάζουμε μετά τον ΚΜΑ, ή που πιστεύουν ότι ίσως δεν θα τα καταφέρουν να παρευρεθούν : δηλώστε εγκαίρως την ακύρωση της συμμετοχής σας, είναι απόλυτα αποδεκτό και κατανοητό.

Διαμαντή, όντως οι μαραθωνοδρόμοι θάναι κομμάτια, αλλά δεν γίνεται αλλιώς, το έχουμε ψάξει διεξοδικά, οι εκτός Αθηνών δεν μπορούν αλλιώς.


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2009 :  22:35:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by thepharmacist
Τωρα αν για μενα η μετα τον αγωνα απολαυση σημαινει μπυρες με τους φιλους μου η μπανιο και ξαπλα ειναι σεβαστο και στις δυο περιπτωσεις. Μην ξεχναμε οτι στην τελικη αποφαση θα παιξουν μεγαλο ρολο και τα 42,2κμ που θα εχουμε τρεξει.


Χρήστο αυτό το λές για τον εαυτό σου? Θα αποφασίσεις δηλαδή εάν προτιμάς να πας για ξάπλα ή να έρθεις μαζί μας, σύμφωνα με τη διάθεση σου εκείνη την ώρα?

Να διευκρινήσω ότι ελπίζω να μη τίθεται τέτοιο θέμα σε όποιον πραγματικά γουστάρει τη φάση. Για μένα όπως δεν τίθεται θέμα εάν θα αποφασίσω το προηγούμενο βράδυ εάν θα τρέξω στο μαραθώνιο δε τίθεται θέμα και να κρεμάσω τους "φίλους" μου σε κάτι που έδωσα το λόγο μου (ακόμα και εάν δε ξέρω προσωπικά και 2-3 απο αυτούς)

Edited by - sam on 28/10/2009 22:36:47
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2009 :  22:51:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλό θα είναι όσοι δεν είναι σίγουροι να μην δηλώσουν. Τώρα αν κάποιος την Κυριακή αλλάξει γνώμη δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα. Το να πει πως θα 'ρθει και να μην εμφανιστεί είναι νομίζω χειρότερο.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thepharmacist
Forum-Runner

Greece


146 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2009 :  23:11:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

quote:
Originally posted by thepharmacist
Τωρα αν για μενα η μετα τον αγωνα απολαυση σημαινει μπυρες με τους φιλους μου η μπανιο και ξαπλα ειναι σεβαστο και στις δυο περιπτωσεις. Μην ξεχναμε οτι στην τελικη αποφαση θα παιξουν μεγαλο ρολο και τα 42,2κμ που θα εχουμε τρεξει.


Χρήστο αυτό το λές για τον εαυτό σου? Θα αποφασίσεις δηλαδή εάν προτιμάς να πας για ξάπλα ή να έρθεις μαζί μας, σύμφωνα με τη διάθεση σου εκείνη την ώρα?

Να διευκρινήσω ότι ελπίζω να μη τίθεται τέτοιο θέμα σε όποιον πραγματικά γουστάρει τη φάση. Για μένα όπως δεν τίθεται θέμα εάν θα αποφασίσω το προηγούμενο βράδυ εάν θα τρέξω στο μαραθώνιο δε τίθεται θέμα και να κρεμάσω τους "φίλους" μου σε κάτι που έδωσα το λόγο μου (ακόμα και εάν δε ξέρω προσωπικά και 2-3 απο αυτούς)

Σταματη εγω προσωπικα οταν με το καλο φτασω στο σταδιο(πραγμα που σημαινει οτι δε θα εχω καποιο προβλημα τραυματισμου)θα περιμενω πως και πως να μαζευτουμε και να παμε για χαβαλε(δεν τιθεται θεμα διαθεσης ουτε κουρασης).Αυτο που θελω να πω ειναι οτι δε θελω να πιεσω ψυχολογικα καποιον που εχει δηλωσει συμμετοχη σε καποια απο τις δυο ομαδες να ερθει ντε και καλα μαζι μας.Θα συμφωνησω μονο μια που πλησιαζει και ο καιρος οποιος εχει δευτερη σκεψη να το δηλωσει απο τωρα διοτι οποιος τωρα ειναι demi ας πουμε μετα τα 42κμ θα ειναι σιγουρα αρνητικος.
ΥΓ:Να ξερεις επισης οτι ποτε δε λεω οχι οταν ειναι να πιω τσαμπα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2009 :  23:22:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by thepharmacist
ΥΓ:Να ξερεις επισης οτι ποτε δε λεω οχι οταν ειναι να πιω τσαμπα!



...μα για αυτό φοβήθηκα. Επειδή θα συμβαίνει το ανάποδο και θα ναι να πλερώσεις!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thepharmacist
Forum-Runner

Greece


146 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2009 :  23:37:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξεχασα επισης να σου πω οτι αν δε βρεχει θα ερθουμε οικογενειακως ....και ο γιος μου πινει πολυ ο αφιλοτιμος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2009 :  07:21:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
η ενσταση του διαμαντη ειναι λογικη κι οντως θαναι δυσκολο να δουμε και πρακτικα ποιος εκανε τι σε σχεση με περσι χωρις τους νετ χρονους που λογικα δεν θαχουν βγει.προσωπικα θα περασω ολους τους χρονους σε 1 χαρτι- υπολογιστη να κουβαλαω κομματι δυσκολο, αν μπορει αλλος να του το στειλω το εξελ με μειλ- οπως ειναι στο εξελ. απο κει και περα και λογω των συμμετεχοντων εκτος αθηνας υπαρχουν 2 επιλογες.η συναξη να γινει αμεσως μετα το μεσημερι ή το ιδιο απογευμα..μιας και ζυγωνει ο καιρος, ας καταληξουμε καπου ΟΡΙΣΤΙΚΑ. και με το ταβερνειο υπαρχει νεοτερο;

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2009 :  08:45:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για μένα όπου θέλετε, όποτε θέλετε!
(είμαι σαν την 356ΜΤΜ, 112 ΠΜ: "Οπουδήποτε, οποτεδήποτε"!!!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2009 :  09:31:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αρχηγέ (Γιάννη) ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αντώνης Δραγώνας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 298 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000