Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ivorteam vs Nikatsteam
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 298

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  16:13:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Ivorman

Sam, θύμισέ μου, στο χρόνο του Κωστή, δεν πρέπει να μπει ο ανώτατος χρόνος που χρησιμοποιούμε για τους νέους ή θα αφήνουμε τον πραγματικό χρόνο και θα το υπολογίσουμε στο τέλος σαν 4:15:00 ?


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam moto


Επιτέλους, μια σωστή παρατήρηση.
Μήπως αντι να τα μαγειρεύτετε τα δυό σας, να ζητούσατε τη "σύμφωνη γνώμη" των αντιπάλων; Λέω εγω τώρα......

"....σκεφτείτε τι είναι η ληστεία μιας τράπεζας μπροστά στην ίδρυση μιας τράπεζας!"Β.Β
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  16:16:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΝΑΙ, για την Nikats μιλάω.
Αυτή την ομάδα εκπροσωπώ.Εγώ.Το σπίτι μου κοιτάω και τα χάλια μου. Στο τι κάνουν οι άλλοι μου 'μαθαν να μην χώνω τη μύτη μου.

"....σκεφτείτε τι είναι η ληστεία μιας τράπεζας μπροστά στην ίδρυση μιας τράπεζας!"Β.Β
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  16:20:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ (final - Να παρατίθονται πάντα για αποφυγή παρεξηγήσεων)

- Στον Μ.Ο. προστίθονται όλες οι βελτιώσεις του ΚΜΑ μείον τη καλύτερη και μέχρι 6 το ανώτερο
- ΔΥΟ φορές ο Μ.Ο. της ομάδας ΚΜΑ*
- ΜΙΑ φορά ο Μ.Ο. της ομάδας 10k

Στο ΚΜΑ εάν δεν υπάρχει βελτίωση κάποιου δρομεά θα προστίθεται το "0"

Στο ΚΜΑ* εάν δεν υπάρχει βελτίωση κάποιου δρομέα (κάτω από τα θεωρητικά 4.15 αντρες / 4.40 γυναίκες) θα προστίθεται το "0" για να βγει ο επιμέρους Μ.Ο. του ΚΜΑ*

Στα 10κ εάν δεν υπάρχει βελτίωση κάποιου δρομέα (θεωρητικά όρια για τους νέους δρομείς: 56.00 άντρες / 60.00 γυναίκες) θα προστίθεται το "0" για να βγει ο επιμέρους Μ.Ο. των 10k

Εάν δεν υπάρχει προηγούμενη επίδοση περσινού ΚΜΑ ή ΚΜΑ/10κ και υπάρχει άλλου μαραθωνίου/10κ πέρσι θα υπολογίζεται αυτή. Εάν ωστόσο ειδικά για τα 10κ όπου οι βελτιώσεις είναι πιο εύκολες, η επίδοση αυτή ήταν μεγαλύτερη του ορίου για τους νέους τότε υπολογίζεται ως μέτρο σύγκρισης και για αυτούς το όριο για τους νέους

Εάν σε κάποιο τμήμα ΔΕΝ κατεβάσει δρομείς η ομάδα τότε θα προστίθεται στο γενικό Μ.Ο. το "0" (δύο φορές για το ΚΜΑ* / μία φορά για τα 10k)

(σημείωση*)
================================================================


νικατς τιμ:

ΚΜΑ
νικ (nikats)4:07:05 (4363,checked)
αριστοτελης (thrax) 4.11.22 (ΚΜΑ 2008)
kostis (faith no more) 05:05:12 κμα 2008 - 4873
μπαμπης (rfr)
γιωργος (geo pap)

KMA*
-

10κ
-

---------------------

ιβορτιμ

ΚΜΑ
σταματης (sam)4:11:57 (4180,checked)
ντινος (reladic)
κωστας π. (kostaspvol)

ΚΜΑ*
*σαντρα (ιβοργουμαν) 4.45.00
*Paul C 4.15.00

10κ
κωστας μπ. (rigelian) 56.00 (δεν έχει τρέξει δεκάρι ..το γνωρίζουμε όλοι)
γιάννης φιλ. (ivorman) 56.00
ανδρεας (koukouvagia)



=========================
(*)ΣΗΜΕΙΩΣΗ (αυτή δεν χρειάζεται να παρατίθεται!) Αλλαξα μόνο τις αρνητικές βελτιώσεις στο KMA* και στα 10k για να γίνει το σύστημα πιο απλο και να είναι ομοιόμορφο για όλους. Πιστεύω συμφωνούμε ότι εάν κάποιος κάνει 1.05 ή 1.10 στα 10κ δεν έχει νόημα να ψυρίζουμε τη μαιμού. Ούτως η άλλως έαν προστέσουμε το "0" θα πέφτει ο συνολικός μέσος όρος της ομάδας και πάλι. Να μη το μπλέξουμε με όρια κλπ ...Και έτσι επίσης δε θα έχουμε "τεράστιο" πρόβλημα ακόμα και να έρθει και κάποιος (πως να το πω: ..."αδύναμος") στην ομάδα μας. Δε κυνηγάμε να κερδίσουμε το στοίχημα απο την αδυναμία της άλλης ομαδας αλλά απο τη δική μας δύναμη....έτσι δεν είναι?).

Επίσης: Οι χρόνοι που είχα δώσει αρχικά ως θεωρητικά όρια ήταν αυτοί (56 λεπτά και 60 λεπτά στα 10κ - 4.15 και 4.40 στο ΚΜΑ*) Στη πορεία αναφέρθηκαν μαλλον εκ παραδρομής και άλλοι χρόνοι. Για λόγους συνέπειας αναφέρω ΤΟΥΣ ΑΡΧΙΚΟΥΣ. Εάν επίσημα συμφωνήσαμε να άλλαξει κατί ενημερώστε.

Τέλος για τον faith σύμφωνα με τους κανόνες ξεκινά από το 5.05. Αυτό ίσως του δίνει ένα θεωρητικό προβάδισμα αλλά οι βελτιώσεις στο μαραθώνιο δεν είναι έτσι απλές όσο στο δεκάρι. Επίσης η μεγαλύτερη βελτίωση ούτως ή άλλως βγαίνει έξω απο το Μ.Ο. ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ πριν μιλήσει ο νίκος για την "μηδενοποίηση" στα αποτελέσματα των αρνητικών βελτιώσεων (των πάνω από 4.15 δηλαδή) αυτό είναι και ένα παράδειγμα του γιατί πρέπει να γίνεται αυτό. Δεν είναι λογικό κάποιος παλιός να κάνει 4.40 και να επιβραβεύεται για αυτό και κάποιος νέος να κάνει 4.30 και να αφαιρούνται 15 λεπτά από τον Μ.Ο. της ομάδας. Αυτό που χρειαζόμαστε ιβορ είναι και κάποιους με ατυχείς χρονιές πέρσι (γιατι η απέναντι ομάδα σε αυτό στοχεύει ...στους "χάλια" περσινούς της χρόνους) ...Για αυτό και λέω ότι ο ΛΕΟ για παράδειγμα που νομίζω ότι είχε κολλήσει κάπως πέρσι όταν έρθει σε εμάς θα εξισορροπήσει το αβανταζ του faith

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.

Edited by - sam on 13/09/2009 16:29:42
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  16:32:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
συμφωνα με τη νατασα η νικατςτιμ προς το παρον αποτελειται απο 3.παιρνοντας αυτο ως δεδομενο, εχω με πλαγια γραμματα και περιμενω τους χρονους απο τους υπολοιπους (μπαμπη, γιωργο), και επικυρωνω τα ανωθεν γραφομενα απο το σταματη.ως προς τα υπολοιπα που εγραψε αναμενω ενστασεις, ειδαλλως θα επικυρωθουν..

ο faith αφου εχει χρονο απο κμα 08 καταχωρειται αυτος

νικατς τιμ:

ΚΜΑ
νικ (nikats)4:07:05 (4363,checked)
αριστοτελης (thrax) 4.11.22 (ΚΜΑ 2008)
kostis (faith no more) 05:05:12 κμα 2008 - 4873
μπαμπης (rfr)
γιωργος (geo pap)


KMA*
-

10κ
-

---------------------

ιβορτιμ

ΚΜΑ
σταματης (sam)4:11:57 (4180,checked)
ντινος (reladic)
κωστας π. (kostaspvol)

ΚΜΑ*
*σαντρα (ιβοργουμαν) 4.45.00
*Paul C 4.15.00

10κ
κωστας μπ. (rigelian) 56.00 (δεν έχει τρέξει δεκάρι ..το γνωρίζουμε όλοι)
γιάννης φιλ. (ivorman) 56.00
ανδρεας (koukouvagia)


Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...

Edited by - dpkouk on 13/09/2009 16:33:56
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  16:38:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μια τελευταία σημείωση:

Στην ανάγκη εάν δούμε οτι θα έχουμε αρκετά δείγματα "ψηλών" περσινών χρόνων μπορούμε να συμφωνήσουμε αργότερα να αφαιρούνται οι 2 καλύτεροι χρόνοι απο το ΚΜΑ... Έτσι δε θα έχουμε τη πιθανότητα κάποιος που απλά έτυχε να πέρπατήσει πέρσι σε 6.30 ώρες να είναι ο λόγος να νικήσει όλη η ομάδα φέτος...

Αλλά και πάλι όμως όταν ΟΛΗ η ομάδα είναι δυνατή (κάνουν όλοι καλές βελτιώσεις ...) το να αφαιρεθούν οι δύο δεν προκειται να αλλάξει το αποτέλεσμα...


ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΣΥΜΦΩΝΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ....ή να το αφήσουμε στη κρίση του αγωνοδίκη να το αποφασίσει εάν χρειάζεται για την ισοτιμία των ομάδων, και εάν τον εμπιστευόμαστε φυσικά

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.

Edited by - sam on 13/09/2009 16:45:53
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  16:47:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Final αν δε προυπογράψουμε και μεις, δεν έχει!
Οπότε, εστω και απο στείρα αντιπολιτευτική διάθεση και μόνο, 5-6 παρατηρήσεις θα τις ρίξω/με.

"....σκεφτείτε τι είναι η ληστεία μιας τράπεζας μπροστά στην ίδρυση μιας τράπεζας!"Β.Β
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  16:50:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

ή να το αφήσουμε στη κρίση του αγωνοδίκη να το αποφασίσει εάν χρειάζεται για την ισοτιμία των ομάδων, και εάν τον εμπιστευόμαστε φυσικά[/red]

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.



"....σκεφτείτε τι είναι η ληστεία μιας τράπεζας μπροστά στην ίδρυση μιας τράπεζας!"Β.Β
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  16:51:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικά -επειδή δεν έχω καταλάβει- ποιά επίδοση μέχρι τώρα λαμβάνουμε υπόψιν, την περσινή του ΚΜΑ(10κμ), ή την καλύτερή μας των 10κμ;
Η περσινή (καθαρή) επίδοση μου του ΚΜΑ/10κμ ήταν 53:41 (bib 10201), αλλά η καλύτερή μου επίδοση σε 10άρι ήταν στον δρόμο Ειρήνης τον περασμένο Φεβρουάριο με 49:15 (http://www.runningnews.gr/?id=5194&range=5). Αν και σε εκείνον τον αγώνα, η συνολική απόσταση πρέπει να ήταν κατά καμιά 300αριά μέτρα μεγαλύτερη...

________________________

Μα να'τη, έρχεται που ξεπροβάλει σαν ποδοβολητό σελήνης!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  16:52:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
84 873 PALANTZAS KONSTANTINOS
Άνδρας - 1974 (< 35) - GRE - RunningNews.gr
2:59:41
2:59:39

Μόνο κόουτς που φέτος δεν τραβάει η ομάδα (προς αποφυγήν παρεξηγήσεων εννοώ ότι εγώ δεν τραβάω, και όχι βέβαια η Ivorteam που αντιθέτως τραβάει και παρατραβάει, και συνεχίζει απρόσκοπτα την επικοδομιτική προετοιμασία της για μία νέα εντυπωσιακή εμφάνιση που θα καταπλήξει τα πλήθη στη Κλασική), και αναμένεται να κάνω personal best bad.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  16:53:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το 53,41 φυσικά

...πέφτεις στη "περίπτωση" του Νικατς!!! Και αυτός είχε καλύτερο μαραθώνιο πέρσι! (...όχι που θα τη γλύτωνες Νίκο με τις τσιριμονιές σου!!!!)

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.

Edited by - sam on 13/09/2009 16:55:56
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  16:56:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
προς πασα κατευθυνση: εχω καταπιει προσβολες και προσβολες για να σταθω στο υψος των περιστασεων..αρα ουδεις δεν εχει το δικαιωμα να αμφισβητει την κριση μου ως μη αντικειμενικη..

αντε μουχετε φαει τη ζωη για 5,6,10,20 μπυριτσες και καμια 20αρια σουβλακια που θα πιω και θα φαω τσαμπα...ελπιζω ναχει και γλυκο, τοσες ωρες θα τρεχουμε..

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  16:57:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

συμφωνα με τη νατασα η νικατςτιμ προς το παρον αποτελειται απο 3.παιρνοντας αυτο ως δεδομενο, εχω με πλαγια γραμματα και περιμενω τους χρονους απο τους υπολοιπους (μπαμπη, γιωργο), και επικυρωνω τα ανωθεν γραφομενα απο το σταματη.ως προς τα υπολοιπα που εγραψε αναμενω ενστασεις, ειδαλλως θα επικυρωθουν..




Μετά και απο αυτό, είμαστε πλέον στη πόρτα της εξόδου. Σαν τα πρόβατα ΔΕΝ θα πάμε μια διοργάνωση που ο ΕΝΑΣ λέει: "Αυτά και τερμα" και ό ΑΛΛΟΣ, ο "διαιτητής" λέει: "Ωραία και γω τα επικυρώνω," διατηρώ το δικαίωμα, αφού συμβουλευτώ και τα άλλα μέλη της ομάδας, να αποσύρω την ομάδα, προστατεύοντάς την.
Περιμένετε νεώτερα........

"....σκεφτείτε τι είναι η ληστεία μιας τράπεζας μπροστά στην ίδρυση μιας τράπεζας!"Β.Β
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  16:58:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Το 53,41 φυσικά




Ωραία, δεν θα σας απογοητεύσω!!

________________________

Μα να'τη, έρχεται που ξεπροβάλει σαν ποδοβολητό σελήνης!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  17:03:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΜΑ
νικ (nikats)4:07:05 (4363,checked)
αριστοτελης (thrax) 4.11.22 (ΚΜΑ 2008)
kostis (faith no more) 05:05:12 κμα 2008 - 4873
μπαμπης (rfr)
γιωργος (geo pap)

KMA*
-

10κ
-

---------------------

ιβορτιμ

ΚΜΑ
σταματης (sam)4:11:57 (4180,checked)
ντινος (reladic)
κωστας π. (kostaspvol) 2.59.38 (873, checked)

ΚΜΑ*
*σαντρα (ιβοργουμαν) 4.45.00
*Paul C 4.15.00

10κ
κωστας μπ. (rigelian) 56.00 (δεν έχει τρέξει δεκάρι ..το γνωρίζουμε όλοι)
γιάννης φιλ. (ivorman) 56.00
ανδρεας (koukouvagia) 53.41 (10201, checked)

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  17:04:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikats

quote:
Originally posted by dpkouk

συμφωνα με τη νατασα η νικατςτιμ προς το παρον αποτελειται απο 3.παιρνοντας αυτο ως δεδομενο, εχω με πλαγια γραμματα και περιμενω τους χρονους απο τους υπολοιπους (μπαμπη, γιωργο), και επικυρωνω τα ανωθεν γραφομενα απο το σταματη.ως προς τα υπολοιπα που εγραψε αναμενω ενστασεις, ειδαλλως θα επικυρωθουν..




Μετά και απο αυτό, είμαστε πλέον στη πόρτα της εξόδου. Σαν τα πρόβατα ΔΕΝ θα πάμε μια διοργάνωση που ο ΕΝΑΣ λέει: "Αυτά και τερμα" και ό ΑΛΛΟΣ, ο "διαιτητής" λέει: "Ωραία και γω τα επικυρώνω," διατηρώ το δικαίωμα, αφού συμβουλευτώ και τα άλλα μέλη της ομάδας, να αποσύρω την ομάδα, προστατεύοντάς την.
Περιμένετε νεώτερα........

"....σκεφτείτε τι είναι η ληστεία μιας τράπεζας μπροστά στην ίδρυση μιας τράπεζας!"Β.Β




...φταίω εγώ τώρα?????????





------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 298 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000