Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ivorteam vs Nikatsteam
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 298

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/09/2010 :  21:06:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ωρε γλέντια που θα χουμε!

(εμείς φυσικά όπως πάντα ...για τους άλλους προβλέπονται "κηδείες")

---------------------------------

IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/09/2010 :  23:02:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

τον εβρισε,τον στολισε κι υστερα του στειλε και φιλια...νικατς,ενας και μοναδικος...

ιβορ εσυ εισαι οκ με τους κανονες;

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



Καλησπερίζω και ζητώ συγγνώμη για την καθυστέρηση.

Και βέβαια είμαι Ο.Κ. με τους κανόνες τους περυσινούς. Ούτως ή άλλως, με όποιους κανόνες και να παίξουμε τον διαιτητή τον έχουμε πιασ η ανωτερότητά μας θα μας δώσει τη νίκη.

Χρειάζεται να κάνω ένα προσκλητήριο μελών, γιατί με τόσα μέλη, έχουμε χάσει την μπάλα πια. Δεν είμαστε σαν τον άλλον που πέφτει να κοιμηθεί και μετράει και ξαναμετράει μέλη και όλο δεν του βγαίνουν. Που έχει βγεί στη γύρα και στρατολογεί όποιον δει να τρέχει, χωρίς ο άλλος να ξέρει που τον γράφει (εμείς ξέρουμε που τους έχει γραμμένους, αλλά έχουμε επίπεδο και δεν το λέμε).

Παρακαλείστε όλοι όσοι νοιώθετε ότι η Ivorteam σας εκφράζει, ή τέλος πάντων θέλετε να πιείτε τζάμπα μπύρες στη υγεία των κορόϊ αντιπάλων, να αναφέρετε την επιλογή σας για να φτιαχτεί η λίστα. Άντε γιατί τους έχει λούσει κρύος ιδρώτας. Και τα παλιά μέλη εννοείται, να δώσουν το παρόν.


IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!

Edited by - Ivorman on 06/09/2010 07:53:56
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/09/2010 :  23:36:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ivorομάδα
άμα έχετε πρόβλημα με την ήττα σας, σας κεράμε τις μπύρες προκαταβολικά, αρκεί να καταφέρετε να προσέλθετε στην αφετηρία.

Δεν πειράζει, χθές και σήμερα κάτω, αύριο πιό κάτω, έτσι είναι η ζωή, χωρίς σκαμπανεβάσματα, μόνο κάτω....................

(100 χρόνια δρομικής εμπειρίας;;;;;;;; Αλήθεια πόσο χρονών είσαστε;;;; Και το ΚΑΠΥ στο μαραθώνιο!!!!!!!)

Αβε ΔΝΤ, οι χαμηλόμισθοι σε χαιρετούν!!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/09/2010 :  00:27:52  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Dejan παρόν με την Ivorteam!

______________________
* It's a beautiful life *
Everything comes to an end, life must go on.... Enjoy it...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/09/2010 :  01:40:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φέτος δεν θα είμαι στη λίστα της Ivorteam, επειδή δεν είναι σίγουρο ότι θα τρέξω, αλλά κι αν τρέξω θα πάω σε στυλ προπόνησης.

Στο τραπέζι βέβαια δηλώνω ΠΑΡΩΝ!

ΥΓ. Κόουτς επιφυλάσσομαι για το 2011.

Edited by - KostasPVol on 06/09/2010 01:42:30
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/09/2010 :  09:12:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντα περήφανα στην Ιvorteam, παρά τις σειρήνες!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/09/2010 :  09:40:49  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Θράκη - Υμηττός: αδερφές προπονητικές σχολές, που για μια ακόμη φορά θα συνεργαστούν και θα κατέβουν σε κοινό ψηφοδέλτιο

__________________________
Χλιμίτζουρες: γράφουν ιστορία
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/09/2010 :  09:55:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα

Κύριε Αγωνοδίκα (Ελλανοδίκα κλπ κλπ)... έχω μερικές απορίες:
1) Αμα (λέμε ΑΜΑ) ήθελα να συμμετάσχω σε κάποια από τις περιώνυμες Ομάδες, τι χρόνο αναφοράς θα χρησιμοποιούσες για μένα???
Που πέρισυ εγκατέλειψα???? (έστω και στο 37!)
2) Προϋπόθεση για τον υπολογισμό βελτίωσης/ χειροτέρευσης είναι η (προοδευτική) αλλαγή των (παλαιών - περισινών) μελών με καινούργια...
Διότι, αν τα μέλη μένουν τα παλιά (περισινά ή παλιότερα), μετά απο μερικές επαναλήψεις (ίσως και μόνο 2 - 3 χρόνια) θα αρχίσουν οι επιδόσεις να χειροτερεύουν!!! (λόγω ηλικίας!!!)

Ετσι, παίρνοντας ευκαιρία από αυτά τα απλά ερωτήματα και επειδή υπάρχει άπλετος χρόνος και επειδή είναι στην φύση μου να προκαλώ αναστάτωση σε ένα χώρο (ακόμα και αν είμαι μόνο παρατηρητής) σκέφτηκα τα ακόλουθα:
Η έννοια της σύνθεσης μιας (συναγωνιστικής!) Ομάδας σχετίζεται άμεσα με την επιλογή των μελών της, ώστε να μπορεί να επιτύχει τα καλύτερα αποτελέσματα μέσα σε ένα πλαίσιο κανόνων!
Αρα θα πρότεινα:
1) Σύνθεση Ομάδων από 15 άτομα (όπως ισχύει μέχρι τώρα)
2) Ορισμός 4 υποκατηγοριών επιδόσεων για τα μέλη κάθε Ομάδας:
κατηγορία κάτω από 3:15 - ΜΕΧΡΙ 2 ΜΕΛΗ
κατηγορία κάτω από 3:30 - ΜΕΧΡΙ 3 ΜΕΛΗ
κατηγορία κάτω από 4:00 - ΜΕΧΡΙ 6 ΜΕΛΗ (ας πούμε 6...)
υπόλοιποι - οι υπόλοιποι μέχρι το όριο των 15
ΠΡΟΣΟΧΗ: Αν δεν συμπληρωθεί ο απαιτούμενος αριθμός μελών σε μια γρήγορη κατηγορία, συμπληρώνεται από μέλη αργότερης κατηγορίας και μέχρι να συμπληρωθούν οι (προβλεπόμενες) 15 θέσεις!
3) Για κάθε Ομάδα αθροίζεται ο (ΚΑΘΑΡΟΣ!) χρόνος τερματισμού των 15 μελών και προκύπτει ο συνολικός χρόνος της Ομάδας.
Αν κάποιο μέλος εγκαταλείψει χρεώνεται με τον χρόνο αποκλεισμού, δηλαδή 6 ώρες 0 λεπτά και 1 δευτερόλεπτο (ή τον χρόνο του απολύτως αργότερου τερματισμού + 1 λεπτό και από τις 2 Ομάδες).
Η Ομάδα με τον μικρότερο συνολικό χρόνο κερδίζει και η άλλη Ομάδα την ποτίζει!!!
( 4) Αν τα 15 μέλη είναι λίγα, αυξήστε τον αριθμό, για να μην εξαιρεθούν φιλαράκια, που θέλουν να πάρουν μέρος και, απλά, προσαρμόστε των αριθμό των μελών ανά κατηγορία ταχύτητας!!!)

Θεωρούμε, ότι η παραπάνω προτεινόμενη μέθοδος σύνθεσης και σύγκρισης των Ομάδων είναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΔΙΑΦΑΝΗΣ και ως προς την σύνθεση των Ομάδων(εννοώ πως δεν επηρεάζεται από "πονηρές" εγγραφές ΝΕΩΝ, που δεν έχουν ξανατρέξει και, επομένως, θα παρουσιάσουν αυτονόητα την μέγιστη ΒΕΛΤΙΩΣΗ... κλπ κλπ) και ως προς τα τελικά αποτελέσματα!!!
Επίσης, η μέθοδος αυτή δημιουργεί ΚΑΙ τις προϋποθέσεις για (αρκετό) πονηρό παρασκήνιο, ώστε να εγγραφούν ως μέλη ΚΑΙ γρήγοροι δρομείς (βλέπε τι μου δίνεις/ τι του δίνεις κλπ κλπ )
Τέλος με την ίδια λογική μπορεί να συμπεριλάβει και 10άρηδες, πάλι χωρισμένους σε κατηγορίες επιδόσεων.

Μπράβο μου!!! (νιώθω πραγματικά υπερήφανος για την ανιδιοτελή προσφορά μου και την σπινθηροβόλα έμπνευσή μου!!! )

Αντώνης Δραγώνας

ΥΓ: Μα την αλήθεια δεν θυμάμαι, αν αυτή η σπινθηροβόλα έμπνευση, που παρέθεσα, είναι φρέσκια ή μπαγιάτικη (από πέρισυ), αλλά δεν κάθησα να ψάξω σε ολόκληρο βιβλίο (212 σελίδων μέχρι τώρα!)
Επειδή, όπως έλεγε και ο παππούλης μας ο Ηρόδοτος, "τα πάντα αλλάζουν", εκτιμώ ότι θα την αντιμετωπίσετε με ανοιχτό μάτι () και ανοιχτο μυαλό...
Σίγουρα, πάντως, αν την υιοθετούσατε, η κατάταξη των Ομάδων θα προέκυπτε τελίως άμεσα και αδιάβλητα με μια απλή άθροιση αριθμών (έστω και συμμιγών!!! )
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/09/2010 :  12:56:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εγω αντωνη μου ο,τι πουν οι αρχηγοι θα συμφωνησω σε οσα παρεθεσες.αν κι ειναι πολυ μπερδεμα.σταματη-μπαμπη αναλαβατε δραση,ως γνωστον δεν ειμαι καλος με τα αλγεβρικα...

ομως για το θεμα της ηλικιας εχω να αντιπαραθεσω πως το γηρας ειναι για ολους...αρα προοδευτικα ολοι μπορουν να εχουν χειροτερους χρονους..το θεμα ειναι ποιος θα καταφερει να τα βαλει και με το χρονο...στην περιπτωση σου αν υπαρχει αλλος μαραθωνιος μεσα στο 2010 ή ημι, αυτος λογικα θα μετρησει,εφοσον εγκατελειψες στο 37ο περσι.κι επειδη ξερουμε οτι εισαι τουρμπο θα σε χρεωσουμε και μερικα λεπτα

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stefrun
Senior Forum-Runner

New Zealand


563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/09/2010 :  15:31:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

εγω αντωνη μου ο,τι πουν οι αρχηγοι θα συμφωνησω σε οσα παρεθεσες.αν κι ειναι πολυ μπερδεμα.σταματη-μπαμπη αναλαβατε δραση,ως γνωστον δεν ειμαι καλος με τα αλγεβρικα...



http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



Απορω Δημητριε που μπερδευτηκες . Ουτε μια Λαπλασιανή δεν ειχε μεσα

" running up that hill "

Edited by - stefrun on 06/09/2010 15:31:34
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostis
Forum-Runner

160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/09/2010 :  16:23:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παρών!!!
NikatsTeam!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/09/2010 :  16:27:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωραία, Δημήτρη!!!

Να ξέρω μεθαύριο, που θα πάμε στον Μιλτιάδιο Ημιμαραθώνιο, να κάνω 2:06 με 2:10, για να έχω ΜΕΓΑΛΑΑΑΑΑΑ περιθώρια βελτίωσης!!!

(οπότε ας με χρεώσεις και μερικά λεπτάκια... )

Αντώνης Δραγώνας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/09/2010 :  16:53:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εσυ σβηστος θα κανεις 2.06...χεχε...περσι να δεις που στο εξελ για να το δοκιμασουμε ειχαμε βαλει τον κωστα π. βολ οτι ειχε κανει 2 ωρες...πολυ γελιο...

ελα εσυ στην παρεα και ασε τα αλγεβρικα..κι απο ανακατωμα εχει μπολικο...

υγ κυριε στεφανε αυτη τη Λαπλασιανη εγω δεν την ξερω,παντρεμενος ανθρωπος, μην με μπλεκετε...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...

Edited by - dpkouk on 06/09/2010 16:55:04
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/09/2010 :  17:22:03  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by aad


Επειδή, όπως έλεγε και ο παππούλης μας ο Ηρόδοτος, "τα πάντα αλλάζουν", εκτιμώ ότι θα την αντιμετωπίσετε με ανοιχτό μάτι () και ανοιχτο μυαλό...




Αντώνη να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους:
α) παππούλης μας δεν είναι ο Ηρόδοτος αλλά ο Hal Higdon
β) ο Ηράκλειτος είπε "τα πάντα ρει", ο Ηρόδοτος δεν θυμάμαι να είπε κάτι ανάλογο. Αν κάνω λάθος πες μου να προσθέσω ένα ακόμη απόφευγμα στο ρεπερτόριό μου
γ) μια πρόσφατη θεωρία λέει ότι ο Ηράκλειτος είπε επακριβώς "τα πάντα γκρι" και αναφέρονταν στο μπογιατζή, αλλά δεν έχουν σωθεί μαρτυρίες από την εποχή αυτή..

Αυτά και καλή προετοιμασία! Ξέρεις σε ποια ομάδα ανήκεις ελπίζω!

__________________________
Χλιμίτζουρες: γράφουν ιστορία
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/09/2010 :  18:19:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by thrax

quote:
Originally posted by aad


Επειδή, όπως έλεγε και ο παππούλης μας ο Ηρόδοτος, "τα πάντα αλλάζουν", εκτιμώ ότι θα την αντιμετωπίσετε με ανοιχτό μάτι () και ανοιχτο μυαλό...




Αντώνη να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους:
α) παππούλης μας δεν είναι ο Ηρόδοτος αλλά ο Hal Higdonβ) ο Ηράκλειτος είπε "τα πάντα ρει", ο Ηρόδοτος δεν θυμάμαι να είπε κάτι ανάλογο. Αν κάνω λάθος πες μου να προσθέσω ένα ακόμη απόφευγμα στο ρεπερτόριό μου
γ) μια πρόσφατη θεωρία λέει ότι ο Ηράκλειτος είπε επακριβώς "τα πάντα γκρι" και αναφέρονταν στο μπογιατζή, αλλά δεν έχουν σωθεί μαρτυρίες από την εποχή αυτή..

Αυτά και καλή προετοιμασία! Ξέρεις σε ποια ομάδα ανήκεις ελπίζω!

__________________________
Χλιμίτζουρες: γράφουν ιστορία




+10000

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 298 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000