Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ivorteam vs Nikatsteam
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 298

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  12:01:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μας βλέπω στο τέλος εμείς να πίνουμε και να τρώμε και μιά 12αδα μαθηματικών και φυσικών να σπάζουν τα κεφαλιά τους να βρούν τρόπο για να βγάλουν νικητη!!!!!!!!!
Ο τρόπος που περιγράφεται παραπάνω θα είναι σχετικά ακριβής για τον π.χ. dimostheni που έχει τρέξει τη διαδρομή 500 φορές. Για κάποιον που την έχει τρέξει έως και 3 φορές δε νομίζω ότι είναι αρκετές για να βγάλει συμπέρασμα και μοιράια η απόκλιση θα είναι μεγάλη. Η πείρα φέρνει σταθερότητα και μεγαλύτερη αυτογνωσία. Σωστά;
Κάποιος που τερμάτισε τραυματισμένος π.χ. εγώ πέρυσι, έκανα 4:45 και φυσικά δεν θα μπορούσα να "μαντέψω" τον χρόνο που θα κάνω φέτος.


Σ΄αρέσουν οι τζάμπα μπύρες;
NIKATS TEAM!!!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  12:25:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
λαμογια δεν ειμαστε,χαβαλε κανουμε,μπορει να βγει ακρη με αυτο το συστημα λογικα..αν φτιαξουμε ανα 15' γκρουπ δηλωσης,νομιζω θα ναι καλα.οι αρχηγοι τι λενε; αν συμφωνησουν τοτε τα μαθηματικα μυαλα (πχ μπαμπης,σταματης κλπ) ας διαμορφωσουν τις λεπτομερειες

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoyfio
Senior Forum-Runner

United Kingdom


574 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  12:58:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit zoyfio Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by DIMITRISKAL
Νομίζω ότι ο στόχος στον 1ο Μαραθώνιο, ήταν για όλους μας και είναι για τα νέα παιδιά μόνο ένας ¨Ο ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ" ούτε χρόνος ούτε τίποτα άλλο.

"Ποτέ μα ποτέ σε έναν Μαραθώνιο μην πηγαίνεις γρήγορα τα πρώτα χιλιόμετρα" !!!



Εξάκτλυ! (Που λέει και ο φίλος Ivorman)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  13:20:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoyfio

quote:
Originally posted by DIMITRISKAL
Νομίζω ότι ο στόχος στον 1ο Μαραθώνιο, ήταν για όλους μας και είναι για τα νέα παιδιά μόνο ένας ¨Ο ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ" ούτε χρόνος ούτε τίποτα άλλο.

"Ποτέ μα ποτέ σε έναν Μαραθώνιο μην πηγαίνεις γρήγορα τα πρώτα χιλιόμετρα" !!!



Εξάκτλυ! (Που λέει και ο φίλος Ivorman)




Φυσικά και είναι σωστό αυτό που λέει ο Δημήτρης, αλλά για να παίξουν και οι πρωτάρηδες τον ρόλο τους στην τελική βαθμολογία, πρέπει να δηλώσουν χρόνο.

Αν και στο DM δήλωσα ότι δεν δέχομαι αλλαγές στους κανονισμούς, αυτός ο τελευταίος του Μπάμπη, μου αρέσει πολύ. Αν συμφωνούν και οι υπόλοιποι αρχηγοί-υπαρχηγοί-ανθυπαρχηγοί και μέλη, εγώ τον δέχομαι απόλυτα, με τις παραλλαγές ανά χρονική ζώνη, ακόμα καλύτερα.

Ενας επιπλέον λόγος που μου αρέσει, είναι γιατί αφήνει περιθώριο για ακόμα μεγαλύτερη καζούρα μεταξύ μας!!! (π.χ. ''που πάει ο Καραμήτρος και δηλώνει 3:30, αφού ούτε 3:50 δεν θα κάνει, την έχει ψωνίσει τελείως''?, ή ''βρε τη σουπιά, δηλώνει 3:45, ενώ σίγουρα θα χτυπήσει κάτω από 3:35 και θα μας πει : εγώ απροπόνητος ήμουνα και ξεπέρασα τον εαυτό μου. Τόχα και δεν τόξερα...'' και άλλα τέτοια ευτράπελα. Εγώ πάντως θα δηλώσω 10' παραπάνω απ' ότι περιμένω, για να αποφύγω το κακό μάτι...).


IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!

Edited by - Ivorman on 14/09/2010 13:21:09
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  13:51:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπούλες μου ΟΛΕΣ...

Μα τον Αγιο των Δρομέων κάθε φυλής και ιδεολογίας!!!

Απορώ απίστευτα γιατί μία μόνο φορά δεν δοκιμάζετε το παντελώς αδιάβλητο και εξαντλητικά ξεκάθαρο ΑΘΡΟΙΣΤΙΚΟ σύστημα, που σας παρουσίασα μερικές () σελίδες πριν...

Είναι τόσο απελπιστικά απλό σε οτιδήποτε και τόσο ελκυστικό για την δημιουργία ευγενούς άμιλλας (που με την σειρά της θα προκαλέσει ποταμούς ιδρώτα, που και αυτοί θα απαιτήσουν ποταμούς μπύρας για αναπλήρωση...)...

Επίσης, το σύστημα αυτό (στην ελαφρά προσαρμοσμένη μορφή του, όπως το παρουσίασα) θυμίζει τον ΤΡΟΧΟ...
Ξέρετε... ένα στρογγυλό πράγμα (αρχικώς ξύλινο) που ανακάλυψαν κάποτε οι προπάτορες μας και από τότε το χρησιμοποιούμε κι εμείς, χωρίς να προσπαθούμε να το ανακαλύψουμε ξανά ή να βρούμε κάτι αλλιώτικο γι αυτήν την δουλειά... (δηλ. για να υποστηρίζει την κύλιση και την μεταφορά...)...

Αν υιοθετούσατε την προτασή μου, ευχαρίστως θα προσφερόμουνα, εκτός από το να συμμετάσχω σε κάποια από τις 2 Ομάδες, να σας κάνω εγώ την πρόσθεση των συμμιγών και να υπολογίσω τα αθροίσματα σε ελάχιστο χρόνο μετά την μάζωξη όλων των συμμετεχόντων στον χώρο της μπυροκατάνυξης!!! (για να ξέρετε, ενώ θα πίνετε, αν πληρώνετε εσείς ή οι άλλοι!!! )

Με αδερφικούς χαιρετισμούς...

aad
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stefrun
Senior Forum-Runner

New Zealand


563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  13:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Aστα βρε Αντωνη . Και τον Καραθεοδωρη ετσι τον αντιμετωπισαν εδω στην πατριδα του ....

ΥΓ . Με το " Aγαπουλες " εγραψες . Μετα τον BigMac εχουμε τον ΒigAad

" running up that hill "

Edited by - stefrun on 14/09/2010 14:01:12
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  14:01:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στέφανε... όλες οι μεγαλοφυείς ιδέες χρειάζονται κάποιο χρόνο, για να τις αποδεχθεί ο λαός!!!

Επίσης, για να τις αποδεχθεί, χρειάζεται και να μπορεί να τις ακούσει ή, στην περίπτωσή μας, να τις διαβάσει!!!

Σκέψου ότι εγώ, που την έγραψα την πρότασή μου, έκανα 10 λεπτά για να την ξαναβρώ...

Λοιπόν, για όποιον ενδιαφέρεται να την διαβάσει, είναι στην σελίδα 213 (!!!) στις 6-9-2010!!!

aad

ΥΓ: Αμα την ενστερνισθείτε μην μου σφυρίξετε!!!... Θα έχω ακούσει τις επεφημίες σας!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  14:06:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ είμαι με τον Μπάμπη πάντως ...Φέτος του αξίζει να δοκιμαστεί και το σύστημα του για τις ώρες που έριξε πέρσι για να προσαρμοστεί η δική μου ιδέα.

Και η ιδέα του κόουτς είναι καλή. Το κάτω απο τον προβλεπόμενου στόχο να πιάνει το μισό από ότι το πάνω. Έτσι θα έχουμε και αγωνιστική αίσθηση και δεν θα αισθάνεσαι εάν δεις ότι το πας καλά ότι βελτιώνω το χρόνο μου αλλά "πατώνω" το ίδιο την ομάδα μου. Και πάλι παρασπονδίες δε θα μπορούν να γίνουν καθώς δεν έχει νόημα να δηλώσεις σκόπιμα παραπάνω εάν ξέρεις ότι θα πάς σίγουρα σε ένα συγκεκριμένο χρόνο... Πάλι ποινή θα έχεις

---------------------------------

IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoyfio
Senior Forum-Runner

United Kingdom


574 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  14:06:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit zoyfio Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by aad

...για όποιον ενδιαφέρεται να την διαβάσει, είναι στην σελίδα 213 (!!!) στις 6-9-2010!!!

aad

ΥΓ: Αμα την ενστερνισθείτε μην μου σφυρίξετε!!!... Θα έχω ακούσει τις επεφημίες σας!!!



Στη σελίδα 212 είναι...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  14:08:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καπου εκει ειναι η χρυση λυση...νικ τι λες;;

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  14:10:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο οποίος Καραθεοδωρή έχει γεννηθεί σαν χθες!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  14:14:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αφήνω τα των ειδικών στους ειδικούς...εμένα άλλος ειναι ο τομέας δράσης μου.
ΣΥΜΦΩΝΩ και επαυξάνω λοιπόν.

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  14:30:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Thanks Zoyfio!!!

aad

ΥΓ: Σκέψου, ότι έκανα λάθος στην σελίδα!!!... Τόσο δύσκολο είναι να βρεις κάτι σ' ένα βιβλίο ~250 σελίδων...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Laga
Elite Forum-Runner



1698 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  14:30:18  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Laga Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν ζητούμενο είναι το απρόβλεπτο, το σύστημα του Μπάμπη είναι στο σωστό πνεύμα. Θα υπάρχουν κάποιοι που πραγματικά δεν θα ξέρουν τι να δηλώσουν (ειδικά οι πιο άπειροι δρομείς που έχουν π.χ έναν ή κανέναν μαραθώνιο στα πόδια τους). Επί πλέον είναι πολύ δίκαιο για τη σύσταση των ομάδων, ενώ λύνει και το θέμα των γρήγορων και αργών δρομέων. Επίσης θα υπάρχει πρόσφορο έδαφος, όπως λέει και ο αρχηγός παραπάνω, για το σχετικό δούλεμα για όποιους δηλώνουν κάπως φευγάτους χρόνους (είτε προς τα πάνω, είτε προς τα κάτω).

Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them? A desire, a dream, a vision…
Muhammad Ali

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stefrun
Senior Forum-Runner

New Zealand


563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  14:57:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoyfio

quote:
Originally posted by aad

...για όποιον ενδιαφέρεται να την διαβάσει, είναι στην σελίδα 213 (!!!) στις 6-9-2010!!!

aad

ΥΓ: Αμα την ενστερνισθείτε μην μου σφυρίξετε!!!... Θα έχω ακούσει τις επεφημίες σας!!!



Στη σελίδα 212 είναι...



Αυτα τα κολπα τα κανει ο Αντωνης . Θελει να δει ποιος πραγματικα ενδιαφερεται και το ψαχνει

Zoyfio μολις κερδισες ενα αντιγραφο του πονηματος του Αντωνη " Δρομικοι αγωνες ανα την Ελλαδα και " τοιχακια " αυτων "

" running up that hill "
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 298 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000