Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ivorteam vs Nikatsteam
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 298

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  18:30:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
βοηθος ελλανοδικη...καλα ειμαστε ΠΟΛΥ προχωρημενοι...

εγω το αλαθητο του Παπα δεν τοχω,ειδικα στα μαθηματικα,αρα λαμπρο καθε προσφορα δεκτη...αλλωστε ειπαμε την πλακα μας κανουμε συν οτι ετσι η προπονηση βγαινει πιο ευχαριστα..

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  18:59:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

quote:
Originally posted by nikats

Το sex το 'φχαριστιέσαι στο κρεβάτι ή ...στον καναπέ;;;;


N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"




Εξαρτάται φίλε μου νίκο απο το αν "δροσίζομαι" ή "ζορίζομαι" ...Όταν δροσίζομαι παντού ωραίο είναι ...όταν ζορίζομαι όμως (και έχω υπόψη μου κάποιους ανεπίσημους καλοκαιρινούς πρωταθλητες κόσμου που θα ζοριστούν πολύ σήμερα)

---------------------------------

IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!


Εγώ ξέρω πως θα δώ ΚΑΙ φέτος το σεντόνι να κουνιέται απο την εξέδρα. εσύ;

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  19:25:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ο παο,οπως κι αλλες ομαδες οχι μονο ελληνικες,για 5 ειναι μες στο νοου καμπ.αρα δεν εχει να χασει κατι και μονο ως γιορτη ειναι για μας αποψε...κι αν δεν γινει τσοντα ή μια στο δις κερδισουμε θα το λεμε στα εγγονια μας οπως το 96 στο αμστερνταμ



http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  19:32:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξέρω ότι ελπίζεις τουλάχιστον για αυτό:



"Το σεντόνι έχει πάνω του νωπά τα ίχνη από την τιμή της νύφης.
Η μάνα του γαμπρού, περήφανη για το γεγονός, χορεύει και επιδεικνύει το τρόπαιο."

"Πηγή ΜΕΡΟΠΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Το θέμα του Έρωτα της Τιμής και της Απιστίας"


Αλλά όλοι ξέρουμε ότι θα βγει κάπως έτσι:

Η ατιμασμένη (δημοτικό άσμα)

«Μικρός Γιώργος παντρεύεται μικρή γυναίκα παίρνει
πρώτη βραδιά την κοίμισε την βρήκε φιλημένη.
-Γιώργαινα ποιος σε φίλησε και είσαι φιλημένη;
-Εσύ ‘λεγες ρε Γιώργη μου πως δε θα το ρωτήσεις
Και τώρα που με ρώτησες θα σου το μαρτυρήσω …»





Πηγή ΜΕΡΟΠΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Το θέμα του Έρωτα της Τιμής και της Απιστίας


υ.γ ...για τους νέους ...σόρρυ για το φαινομενικά off-topic αλλά παραδοσιακά εδώ είναι και το μέρος που κάνουμε τη πλάκα μας γενικά (για να μην ανοίγουμε 500 θέματα)

---------------------------------

IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!

Edited by - sam on 14/09/2010 19:41:45
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  19:45:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πού πας και τα βρισκεις;;;;



http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  19:45:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
.......εσείς ασχοληθείτε με τη δημοτική και τη δημώδη ποιήση....Εγώ...θα ακούω τον Υμνο και θα βλέπω την Ομάδα μου στο Camp Nou...εσείς που παίζετε; Με την.......πυροσβεστική;;;;

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Run Forest Run
Advanced Forum-Runner



359 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  21:00:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βλέπω με μεγάλη χαρά ότι η ιδέα που πέρσι ανακοίνωσα λίγο όψιμα http://www.runningnews.gr/SnitzForum/topic.asp?TOPIC_ID=3636&whichpage=71 φέτος έχει κερδίσει το ενδιαφέρον της παρέας.

Ο τρόπος υπολογισμού της απόκλισης στην πρόβλεψη μπορεί να έχει διάφορες μορφές που θα δίνουν εντελώς διαφορετική εξέλιξη στο αποτέλεσμα.

Μπορεί να είναι σχετική δηλ όσο μικρότερος είναι ο χρόνος τερματισμού τόσο μεγαλύτερη η απόκλιση για το ίδιο σφάλμα στην πρόβλεψη ή και όχι.
Μπορεί η θετική απόκλιση (μεγαλύτερος χρόνος από αυτόν που έχει κάποιος δηλώσει) να μετράει διπλά, ενώ η αρνητική απόκλιση, κανονικά, κατ απόλυτη όμως τιμή που πρότεινε ο Γιάννης.
Μπορεί να είναι τετραγωνική απόκλιση που αν και μαθηματικά είναι σωστότερη ξέρω και σωστά ότι δεν θα αρέσει.
Η προσωπική μου προτίμηση για να γίνει πιο απρόβλεπτη η εξέλιξη είναι να αθροίζονται οι αποκλίσεις μεταξύ επίδοσης και στην πρόβλεψης με πρόσημο μέσα σε κάθε ομάδα. Η ομάδα με απόκλιση κοντινότερη στο 0 κερδίζει.

Παράδειγμα
Έχω προβλέψει 3:45 και κάνω 3:50 άρα +5 λεπτά και ο Κωστής έχει προβλέψει 3:35 και κάνει 3:32 άρα -3λεπτα. Σαν ομάδα έχουμε απόκλιση 5-3= 2 λεπτά.

Σχετικά με την πρόβλεψη για τους νέους δρομείς μπορούν να βασιστούν σε άλλους μεγάλους αγώνες ή σε μεγάλες προπονήσεις που έχουν κάνει αλλά πρέπει να παίξει ρόλο και η εμπειρία της υπόλοιπης ομάδας που μπορεί να τους συστήσει έναν ρεαλιστικότερο στόχο για την κόντρα τον ομάδων αλλά κυρίως για να μειωθούν τα δράματα στον αγώνα


ΠΑΝΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΡΟΝ ΕΣΤΙΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  21:17:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγγνώμη για το off topic, αλλά μήπως, λέω μήπως, θα έπρεπε να αλλάξουμε τον τίτλο του thread, όχι τίποτα άλλο, αλλά για λόγους τάξης, και να γίνει Nikatsteam v Ivorteam???? Αρκετά κράτησε το αστείο και στο κάτω κάτω η nikatsομάδα το αξίζει εφόσον είναι αυτή που θα επικρατήσει με μεγάαααλη διαφορά .

Life is full of surprises
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  21:20:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ πάντως μπάμπη προτιμώ το να προστίθονται (και μάλιστα με τη πρόταση του Γιάννη) τα λεπτά ποινής και όχι να αφαιρούνται τα κάτω απο τα πάνω καθώς δε το βλέπω σωστό (σύμφωνα με το πνεύμα της αυτογνωσίας που λέμε ότι έχει αυτή η βαθμολόγηση) να θεωρούνται ισόπαλες οι ομάδες (για το παράδειγμα των 2 δρομέων) όταν η μία π.χ. έχει έναν δρομέα του +15 λεπτά και έναν του -15 και η άλλη έναν του +2 και έναν του -2 ...Η δεύτερη ήταν σαφώς πιο μέσα και στις προβλέψεις της και στην αυτο-εκτίμηση της.... (πόσο μάλλον πιο άδικο θα ταν η δεύτερη να ήταν με έναν δρομέα που να πέσει στο ακριβώς και τον άλλον στο + μισό λεπτό ...και παρόλα αυτά να έχανε απο την πρώτη)

---------------------------------

IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  21:22:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Συγγνώμη για το off topic, αλλά μήπως, λέω μήπως, θα έπρεπε να αλλάξουμε τον τίτλο του thread, όχι τίποτα άλλο, αλλά για λόγους τάξης, και να γίνει Nikatsteam v Ivorteam???? Αρκετά κράτησε το αστείο και στο κάτω κάτω η nikatsομάδα το αξίζει εφόσον είναι αυτή που θα επικρατήσει με μεγάαααλη διαφορά .

Life is full of surprises



Δυστυχώς φίλη(?) αλεξάνδρα αυτό μπορεί να το κάνει (νομίζω)μόνο ο θεματοθέτης (...και φυσικά ο αδέκαστος, σουπερ, υπέροχος, φανταστικός admin ...που να του καεί το πληκτρολόγιο εάν αγγίξει το θέμα )

---------------------------------

IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  22:33:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπητοί εν δρόμοις και εν αγώνες αδελφοί και αδελφές!

Αγαπητοί Αρχηγοί Nikats και Coach!

Αγώνας (ενάντια στους άλλους... στον εαυτό σου... στον διάβολο κλπ κλπ) σημαίνει υπέρβαση...
Επομένως, η λογική "προβλέπω τόσο"... άρα "πάω για τόσο" έχει νόημα, όταν στηχιματίζει ο απέξω και ΟΧΙ ο εκτελεστής!!!
Είναι κλασσική περίπτωση στοιχήματος επί καλής πρόβλεψης...
Αλλά κατά την ταπεινή και αμετακίνητη άποψή μου δεν "παίζει" καθόλου, όταν στηχιματίζει ο εκτελεστής...
Είναι, ομοίως, κλασσική περίπτωση "συμφωνημένου" ή/ και προκαθορισμένου αποτελέσματος... αφού όποιος δεν έχει απόκλιση κερδίζει...
Ενώ η ουσία του αγώνα είναι η υπέρβαση σε κάθε δυνατό πεδίο...

Επίσης, αγαπητέ Coach, το άθροισμα των χρόνων χρησιμοποιείται διεθμώς από πλήθος ομάδες αθλητών, που ιδρώνουν εξαιρετικά και παθιάζονται για το αποτέλεσμα, χωρίς να υπάρχει εκ των προτέρων βεβαιότητα...
Πολύ δε περισότερο, αν οι γρήγοροι αθλητές των ομάδων περιορίζονται σε μερικούς (η μοναδική αλλαγή - "καινοτομία"), ενώ η πληθώρα είναι απλοί θνητοί, που θα τρέχουν λες και έχουν βουτήξει στο νέφτη, για να επιβαρύνουν με τον χρόνο τους, όσο γίνεται λιγότερο το άθροισμα χρόνων της ομάδας τους...
Ετσι σ' αυτήν την περίπτωση μόνο γνωστό δεν είναι το αποτέλεσμα και τόσο πιό αβέβαιο, όσοι περισότεροι είναι οι συμμετέχοντες!!!
Αμα, επιπλέον, προσθέσεις και μια ποινή (σε πλαφόν!!!) για κάθε δηλωμένο μη τερματίσαντα... η αβεβαιότητα χτυπάει κόκκινο!!!
(πχ. εγώ πέρισυ θα έπρεπε να κόστιζα σε μιά Ομάδα κάτω από 4 ώρες, αλλά, έξαφνα, στο 37ο της κόστισα απότομα 6:00:01!!! -> super αβεβαιότητα!)

Φυσικά, οι πιθανότητες να αλλάξω την φορά περιστροφής της Γης είναι πολύ μικρές, άρα όσα λέω τα παίρνει το κύμα, αλλά περιμένω να φορτώσει το μ@λ3κ$%+νο Garmin, για να βγω μεσάνυχτα για προπόνηση... (άλλη ανωμαλία κι αυτή!!!)

Αντώνης Δραγώνας

ΥΓ: Είναι εξαιρετικά διδακτικό, το ότι, αυτό που κάποιος θεωρεί αυτονόητα ως βέλτιστο (και από πολλές απόψεις), απορρίπτεται από τα μέλη μιας πολυφωνικής (και χωρίς σχέσης εξάρτησης) ομάδας!!!
Εντυπωσιακό!!!
Τόσο, που θα έπρεπε υποχρεωτικά να εκπαιδεύεται κάποιος με θέμα την συμμετοχή στην επιλογή πρακτέου από πολυφωνική (και χωρίς σχέσης εξάρτησης) ομάδας!!!
Good Night!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2010 :  06:54:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by aad

Αγαπητοί εν δρόμοις και εν αγώνες αδελφοί και αδελφές!

Αγαπητοί Αρχηγοί Nikats και Coach!

Αγώνας (ενάντια στους άλλους... στον εαυτό σου... στον διάβολο κλπ κλπ) σημαίνει υπέρβαση...
Επομένως, η λογική "προβλέπω τόσο"... άρα "πάω για τόσο" έχει νόημα, όταν στηχιματίζει ο απέξω και ΟΧΙ ο εκτελεστής!!!Είναι κλασσική περίπτωση στοιχήματος επί καλής πρόβλεψης...
Αλλά κατά την ταπεινή και αμετακίνητη άποψή μου δεν "παίζει" καθόλου, όταν στηχιματίζει ο εκτελεστής...
Είναι, ομοίως, κλασσική περίπτωση "συμφωνημένου" ή/ και προκαθορισμένου αποτελέσματος... αφού όποιος δεν έχει απόκλιση κερδίζει...
Ενώ η ουσία του αγώνα είναι η υπέρβαση σε κάθε δυνατό πεδίο...
Επίσης, αγαπητέ Coach, το άθροισμα των χρόνων χρησιμοποιείται διεθνώς από πλήθος ομάδες αθλητών, που ιδρώνουν εξαιρετικά και παθιάζονται για το αποτέλεσμα, χωρίς να υπάρχει εκ των προτέρων βεβαιότητα...
Πολύ δε περισότερο, αν οι γρήγοροι αθλητές των ομάδων περιορίζονται σε μερικούς (η μοναδική αλλαγή - "καινοτομία"), ενώ η πληθώρα είναι απλοί θνητοί, [b]που θα τρέχουν λες και έχουν βουτήξει στο νέφτη, για να επιβαρύνουν με τον χρόνο τους, όσο γίνεται λιγότερο το άθροισμα χρόνων της ομάδας τους...
Ετσι σ' αυτήν την περίπτωση μόνο γνωστό δεν είναι το αποτέλεσμα και τόσο πιό αβέβαιο, όσοι περισότεροι είναι οι συμμετέχοντες!!![/b]Αμα, επιπλέον, προσθέσεις και μια ποινή (σε πλαφόν!!!) για κάθε δηλωμένο μη τερματίσαντα... η αβεβαιότητα χτυπάει κόκκινο!!!
(πχ. εγώ πέρισυ θα έπρεπε να κόστιζα σε μιά Ομάδα κάτω από 4 ώρες, αλλά, έξαφνα, στο 37ο της κόστισα απότομα 6:00:01!!! -> super αβεβαιότητα!)

Φυσικά, οι πιθανότητες να αλλάξω την φορά περιστροφής της Γης είναι πολύ μικρές, άρα όσα λέω τα παίρνει το κύμα, αλλά περιμένω να φορτώσει το μ@λ3κ$%+νο Garmin, για να βγω μεσάνυχτα για προπόνηση... (άλλη ανωμαλία κι αυτή!!!)

Αντώνης Δραγώνας

ΥΓ: Είναι εξαιρετικά διδακτικό, το ότι, αυτό που κάποιος θεωρεί αυτονόητα ως βέλτιστο (και από πολλές απόψεις), απορρίπτεται από τα μέλη μιας πολυφωνικής (και χωρίς σχέσης εξάρτησης) ομάδας!!!
Εντυπωσιακό!!!
Τόσο, που θα έπρεπε υποχρεωτικά να εκπαιδεύεται κάποιος με θέμα την συμμετοχή στην επιλογή πρακτέου από πολυφωνική (και χωρίς σχέσης εξάρτησης) ομάδας!!!
Good Night!



Καλά τα λές...................

Σ΄αρέσουν οι τζάμπα μπύρες;
NIKATS TEAM!!!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2010 :  13:52:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Rnews χωρις Αντωνακη ειναι σαν φαί χωρίς αλάτι!!!!

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2010 :  13:58:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
N i k a t s T e a m

Ioanna
Κarolina
Denise
Alexandra
DemiX
Ζοyfio

Gargantua
Manos 2 mints
Nikolis
Babis Run Forest Run
GeoPap
ΑlexaderL
Satrapis
Papapan
Bad
Diamantis
Kostis
Thrax
Christos pharmacist
Leonidas
GSkenz
Dimos
Giannioeo
Faith No More
GMinstrel
DimKal
Christos Pianist
Nikats

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Run Forest Run
Advanced Forum-Runner



359 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/09/2010 :  09:29:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σταμάτη έχεις δίκιο στην παρατήρηση σου. Εμένα μου άρεσε το + - γιατί έκανε το αποτέλεσμα ρώσικη ρουλέτα.
Αυτό που λέει ο Αντώνης, ότι δεν πρέπει να στοιχηματίζουμε εμείς αλλά άλλοι πάνω στην επίδοση μας είναι μεν σωστό αλλά για τον επαγγελματικό αθλητισμό με σπόνσορες, παράγοντες, οπαδούς, μάνατζερ και λοιπά συμφέροντα.
Εμείς είμαστε ερασιτέχνες του κερατά. Οι επιδώσεις μας είναι φαιδρές μετρημένες με επαγγελματικά standards, οπαδούς, σπόνσορες και μάνατζερ δεν έχουμε, οπότε δεν τίθεται θέμα να ποντάρει κάποιος τρίτος πάνω μας, προσωπικά δεν θα το επέτρεπα κιόλας.
Ο μόνος που δικαιούται και μπορεί να ποντάρει πάνω στην επίδοση μας, είναι αυτός που πληρώνει σε χρόνο και ιδρώτα γ αυτήν, αυτός που αν και αντικειμενικά φαιδρή την βλέπει μεγαλειώδη, τρελαίνεται και πωρώνεται για το 1 λεπτάκι κάτω απ τις 4 ώρες.


ΠΑΝΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΡΟΝ ΕΣΤΙΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 298 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000