Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ivorteam vs Nikatsteam
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 298

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  21:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

quote:
Originally posted by nikats

8) Οι δεκάρηδες μετράνε και αυτοί με τον ίδιο τρόπο. STOP.
Τα υπόλοιπα ειναι πλεονασμός αφ ης στιγμής ΔΕΝ "κατεβάζουμε" δρομείς στα 10 χιλιόμετρα.

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"



xaxaxa ....όπως θέλεις. Αφού σου αρέσει να κλέβεις τον εαυτό σου, εγώ θα στη χαλάσω?

Οι δεκάρηδες λοιπόν μετράνε με τον ίδιο τρόπο, ένας προς ένας, και όχι με τον τρόπο που σε προστάτευε μιας και δεν αξίωσες να έχεις...

---------------------------------

IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!


ναι ρε νικ,αυτοκλεβεσαι μου φαινεται,μεχρι κι εγω το καταλαβα...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostis
Forum-Runner

160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  22:07:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ είμαι οκ για να αναλάβω τα του μαγαζιού. Νομίζω μιλάμε πάλι για Αφροδίτη? Πιθανόν να πρέπει να κινηθούμε (κινηθώ) νωρίτερα φέτος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  22:09:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ναι κωστα ειναι οκ το μαγαζι...θαχουμε ολο το παταρι λογικα..

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  22:18:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

quote:
Originally posted by sam

quote:
Originally posted by nikats

8) Οι δεκάρηδες μετράνε και αυτοί με τον ίδιο τρόπο. STOP.
Τα υπόλοιπα ειναι πλεονασμός αφ ης στιγμής ΔΕΝ "κατεβάζουμε" δρομείς στα 10 χιλιόμετρα.

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"



xaxaxa ....όπως θέλεις. Αφού σου αρέσει να κλέβεις τον εαυτό σου, εγώ θα στη χαλάσω?

Οι δεκάρηδες λοιπόν μετράνε με τον ίδιο τρόπο, ένας προς ένας, και όχι με τον τρόπο που σε προστάτευε μιας και δεν αξίωσες να έχεις...

---------------------------------

IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!


ναι ρε νικ,αυτοκλεβεσαι μου φαινεται,μεχρι κι εγω το καταλαβα...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



-"Θωμας Κατσαρός!...........Θωμάς Κατσαρός!......ΘΩΜΑΣ ΚΑΤΣΑΡΟΣ!"
-" Μάλιστα Κε πρόεδρε παρών"
-" Μα δεν ακούς που σε φωνάζω"
-"Ακούω Κε πρόεδρε πως δεν ακούω...(και τι ακούσανε τ' αυτάκια μουουου...Αααχ!(στη Διαλυνά) Σκύλα"
-" Μα καλά, τον κουτό παριστάνεις'
-" Αμ' δεν τον παριστάνω, κατα πως φαίνεται Κε Πρόεδρε, δεν τον παριστάνω..ΕΙΜΑΙ....Μαααλιστα ΕΙΜΑΙ!"



Δεν μου το εξηγείτε και μένα του...Κατσαρού;;;;;;

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Run Forest Run
Advanced Forum-Runner



359 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  22:37:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Λοιπόν συνοψίζω. Αν υπάρχει κάποια σοβαρή παρατήρηση ας την πείτε σύντομα (μη κάνουμε κουβέντα μόνο για να κάνουμε δηλαδή)

1) Όλοι δηλώνουμε έναν προβλεπόμενο χρόνο. Ούτε με εύρος, ούτε με +/- ...Εάν έχετε εύρος βάλτε τη μέση τιμή. Το ίδιο είναι. οκ
2) Ότι κάνουμε κάτω απο αυτό πιάνονται ως βαθμοί ποινής. Π.χ. δήλωσα 4 ώρες (240 λεπτά) και έκανα 3.55 έχω 5 βαθμούς ποινής στην ομάδα. Μετράμε τα ακεραια λεπτά πάνω απ τα +-59''

3) Ότι κάνουμε πάνω απο αυτό πιάνεται ως διπλάσιοι βαθμοί ποινής (έχουμε συζητήσει το γιατί). Μαιμουδιές δε γίνονται σε αυτό το σημείο ούτως ή άλλως. Αν φοβάται κάποιος τα διπλάσια λεπτά ας δηλώσει παραπάνω (και ας τη πατήσει απο έλλειψη αυτοπεποίοθησης με ποινή όταν κάνει λιγότερο και ενώ το περίμενε) οκ

4) Αλλαγές επιτρέπονται ελεύθερα μέχρι την προηγούμενη κυριακή. Την τελευταία βδομάδα έως και το τελευταίο βράδυ επιτρέπονται έως 3 αλλαγές δηλωμένων χρόνων (αποφασίζουν οι αρχηγοί ποιους εάν δηλωθούν παραπάνω). οκ

5) Αποχωρήσεις δεκτές μέχρι και το τελευταίο βράδυ (24.00) (γιατί είμαστε και ανθρωποι και συμβαίνουν διάφορα). Πάλι αποφασίζουν και το γνωστοποιούν οι αρχηγοί. γνωστοποιούν οι αρχηγοί ή οι ίδιοι οι δρομείς

6) Απο κει και πέρα δεκτά μόνο τα non show στην ταβέρνα που προτείνω να είναι έως 20% της δυναμικότητας της ομάδας. Ακόμα και εάν δεν έτρεξε κάποιος αλλά δεν έχει δηλωθεί έγκαιρα ως αποχωρήσαντας θα χρεώνεται ως non show. Το 20% (5 στους 25) πιστεύω ότι είναι αρκετό για να μην έχουμε γκρίνιες όπως πέρσι (δεν ήρθε ένας παραπάνω και την πληρώνουν όλοι). Πιστεύω ότι θα ρθουν σχεδόν όλοι πάντως. Πάνω απο εκεί όμως (στο παράδειγμά μου ο 6ος) θα χρεώνεται με τους βαθμούς ποινής του τελευταίου (αυτού με τους περισσότερους) της ομάδας του. οκ

7) Για να υπάρχει και μια δικλείδα ασφαλείας όπως και πέρσι μέγιστη απόκλιση (πάνω/κάτω) ας είναι το 6%. Δηλαδή δήλωσα 4 ώρες (240 λεπτά). Μπορώ να φάω ποινή για 14.4 λεπτά πάνω/κάτω (240x6%). Οπότε εάν τραυματίστηκα, εγκατέλειψα χτύπησα τοίχο και διάφορα τελικα η ποινή είναι μόνο για τα +14.4 λεπτά. ΠΡΟΣΟΧΗ πάλι μετράει το x2 προς τα πάνω (άρα η ποινή τελικά θα ναι σχεδόν 29 βαθμούς για τον εγκαταλείψαντα που πιστεύω είναι αρκετοί). Το 6% μετράει σε όλους και άρα οι πιο γρήγοροι (που είναι και το σωστό να επιβραβεύονται και θα ήταν άδικο να παίρνουν μεγαλύτερη ποινή εάν εγκαταλείψουν για κάποιο λόγο και αυτοί) έχουν μεγαλύτερα περιθώρια ασφάλειας (ο τρίωρος π.χ. -180 λεπτά- θα έχει ποινή μόνο για τα 10.8 λεπτά +/-) 5% να είναι στρογγυλό

8) Οι δεκάρηδες μετράνε και αυτοί με τον ίδιο τρόπο αλλά για να μην υπάρχει πλεονέκτημα για την ομάδα που έχει περισσότερους δεκάρηδες μπαίνουν μία φορά συνολικά ως ο μέσος όρος τους (στα 10χιλ. οι αποκλίσεις θα ναι πολύ μικρότερες) και όχι ο καθένας ξεχωριστά.

Παρ. για 2 δεκάρηδες: δήλωσαν 55 λεπτά και οι 2 και είχε +10 βαθμούς ποινής ο ένας (έκανε 60 λεπτά, άρα 5x2) και άλλους 4 βαθμούς ό άλλος (έκανε 51 λεπτά άρα -4 λεπτά) ....ο μέσος όρος της ποινής τους είναι 10+4=14/2=7 βαθμούς.

Επίσης ακριβώς επειδή οι αποκλίσεις στα δεκάρια θα πρέπει να είναι μικρότερες θα πρέπει να τιμωρείται περισσότερο και όποιος πέφτει έξω για αυτό εδώ η δικλείδα ασφαλείας είναι 20%. Αλοίμονο εάν κάποιος δηλώσει 50 λεπτά και κάνει 60 (+10 λεπτά = 20%) ....ας χρεωθεί 20 βαθμούς ποινής (2x10) να του τσούξει και λίγο [:)
Εδώ διαφωνώ κάθετα. Ο χρόνος στο δεκάρι είναι πολύ εύκολα προβλέψιμος και ακρίβεια 1 λεπτού. Ή δεν θα μπουν καθόλου οι δεκάριδες ή θα μπουν σαν 1 δρομέας μαραθωνίου με το μέσο όρο των βαθμών ποινής τους. Λόγω του ότι για να τρέξεις το 10αρι σε σχέση με την κλασσική θέλεις περίπου 5 φορές μικρότερο χρόνο και οι βαθμοί ποινής των δεκάριδων θα είναι x5 και χωρίς το +- 1 λεπτό, μετράει δηλ και το δευτερόλεπτο.

9) Επειδή οι ομάδες ΔΕΝ είναι ισάριθμές μετράμε μέσο όρο και όχι άρθροισμα ποινής. Πιο συγκεκριμένα βάζουμε στον μέσο όρο και απο τις 2 ομάδες τόσους όσους έχει η ομάδα με τους λιγότερους με την διαφορά ότι ο τελευταίος απο την ομάδα με τους περισσότερους (για να μετράνε όλοι απο κάθε ομάδα) μπαίνει συνολικά μαζί με τους υπόλοιπους τελευταίους της ομάδας του ώς ο μέσος όρος τους. [b]"Επειδή οι ομάδες ΔΕΝ είναι ισάριθμές μετράμε μέσο όρο και όχι άρθροισμα ποινής"
---------------------------------

IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!



ΠΑΝΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΡΟΝ ΕΣΤΙΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  22:45:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αναλαμβάνει Ο Μπάμπης πλέον τα ...μαθηματικά (και σπούδασα και Πολυτεχνείο τρομάρα μου!!)

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  22:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους


http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  23:12:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Run Forest Run


7) Για να υπάρχει και μια δικλείδα ασφαλείας όπως και πέρσι μέγιστη απόκλιση (πάνω/κάτω) ας είναι το 6%. Δηλαδή δήλωσα 4 ώρες (240 λεπτά). Μπορώ να φάω ποινή για 14.4 λεπτά πάνω/κάτω (240x6%). Οπότε εάν τραυματίστηκα, εγκατέλειψα χτύπησα τοίχο και διάφορα τελικα η ποινή είναι μόνο για τα +14.4 λεπτά. ΠΡΟΣΟΧΗ πάλι μετράει το x2 προς τα πάνω (άρα η ποινή τελικά θα ναι σχεδόν 29 βαθμούς για τον εγκαταλείψαντα που πιστεύω είναι αρκετοί). Το 6% μετράει σε όλους και άρα οι πιο γρήγοροι (που είναι και το σωστό να επιβραβεύονται και θα ήταν άδικο να παίρνουν μεγαλύτερη ποινή εάν εγκαταλείψουν για κάποιο λόγο και αυτοί) έχουν μεγαλύτερα περιθώρια ασφάλειας (ο τρίωρος π.χ. -180 λεπτά- θα έχει ποινή μόνο για τα 10.8 λεπτά +/-) 5% να είναι στρογγυλό


Το 5% και εμένα μου χτυπάει καλύτερα. Απλά έβαλα 6% με το σκεπτικό να βγει η μέγιστη ποινή σχεδον 30 βαθμούς στον 4ωρο όταν εγκαταλήψει που θεώρησα ένα μέτρο αναφοράς (να μη μου πει κανείς πως έβγαλα το ποσοστό). Καλύτερα 5 όμως αφού το συμφωνείτε και εσείς!

8) Οι δεκάρηδες μετράνε και αυτοί με τον ίδιο τρόπο αλλά για να μην υπάρχει πλεονέκτημα για την ομάδα που έχει περισσότερους δεκάρηδες μπαίνουν μία φορά συνολικά ως ο μέσος όρος τους (στα 10χιλ. οι αποκλίσεις θα ναι πολύ μικρότερες) και όχι ο καθένας ξεχωριστά.

Παρ. για 2 δεκάρηδες: δήλωσαν 55 λεπτά και οι 2 και είχε +10 βαθμούς ποινής ο ένας (έκανε 60 λεπτά, άρα 5x2) και άλλους 4 βαθμούς ό άλλος (έκανε 51 λεπτά άρα -4 λεπτά) ....ο μέσος όρος της ποινής τους είναι 10+4=14/2=7 βαθμούς.

Επίσης ακριβώς επειδή οι αποκλίσεις στα δεκάρια θα πρέπει να είναι μικρότερες θα πρέπει να τιμωρείται περισσότερο και όποιος πέφτει έξω για αυτό εδώ η δικλείδα ασφαλείας είναι 20%. Αλοίμονο εάν κάποιος δηλώσει 50 λεπτά και κάνει 60 (+10 λεπτά = 20%) ....ας χρεωθεί 20 βαθμούς ποινής (2x10) να του τσούξει και λίγο [:)
Εδώ διαφωνώ κάθετα. Ο χρόνος στο δεκάρι είναι πολύ εύκολα προβλέψιμος και ακρίβεια 1 λεπτού. Ή δεν θα μπουν καθόλου οι δεκάριδες ή θα μπουν σαν 1 δρομέας μαραθωνίου με το μέσο όρο των βαθμών ποινής τους. Λόγω του ότι για να τρέξεις το 10αρι σε σχέση με την κλασσική θέλεις περίπου 5 φορές μικρότερο χρόνο και οι βαθμοί ποινής των δεκάριδων θα είναι x5 και χωρίς το +- 1 λεπτό, μετράει δηλ και το δευτερόλεπτο.

Τι διαφωνείς κάθετα ρε Μπάμπη. ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΕΜΕ (όλοι οι δεκάρηδες ως ένας)! Εκτός εάν λες ότι διαφωνείς κάθετα με τον αρχηγό σου που επέμενε για το αντίθετο . Ή θα γίνει αυτό όμως ή θα είναι οι ποινές τους όπως πρότεινες x5 και θα μετράνε ατομικά (προτείνω να υπάρχει και για αυτούς ωστόσ ένα μικρό τουλάχιστον αρχίκο περιθώριο συν πλην 20-30 δεύτερα και απο κει και πέρα να μετράει η ποινή)

ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΑΖΙ γιατί έτσι το τραβάμε όσο δε παίρνει.

Προσωπικά προτιμώ τον μέσο όρο τους. Να πιάνονται ως ένας δηλαδή με κανονικά τις ποινές όπως και οι υπόλοιποι (χωρίς πιθανότατα την αβάντα των δευτερολέπτων -πέραν μιας αρχικής- όπως πρότεινες) και με περιθώριο +-20% για αυτους για να τη πληρώσει εάν κάποιος κάνει "τρέλες". Επίσης μέχρι τότε όλο και κάποιος δεκάρης θα βρεθεί και για εσάς είμαι σίγουρος (και πέρσι είχατε νομίζω και ας λέγατε ότι δε θέλατε) και έτσι το πιο πιθανό είναι εσείς με 1 να έχετε και μεγαλύτερο (θεωρητικό) πλεονέκτημα συνολικής πρόβλεψης απο ότι εμείς με 3-4. Εαν θέλετε το "ποινή x5" από την άλλη και ατομική συμμετοχή (...και διπλάσια ποινή προς τα πάνω και για αυτούς υποθέτω) ας το δούμε έτσι.

ΕΑΝ ΠΑΛΙ ΣΥΜΦΩΝΕΙ Ο ΚΟΟΥΤΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ΝΤΕΣΑΒΑΝΤΑΖ ΝΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΜΑΖΙ (και x5 και ο μέσος όρος τους) ...ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ HIS MASTER VOICE ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΣΤΑ ΙΕΡΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ


9) Επειδή οι ομάδες ΔΕΝ είναι ισάριθμές μετράμε μέσο όρο και όχι άρθροισμα ποινής. Πιο συγκεκριμένα βάζουμε στον μέσο όρο και απο τις 2 ομάδες τόσους όσους έχει η ομάδα με τους λιγότερους με την διαφορά ότι ο τελευταίος απο την ομάδα με τους περισσότερους (για να μετράνε όλοι απο κάθε ομάδα) μπαίνει συνολικά μαζί με τους υπόλοιπους τελευταίους της ομάδας του ώς ο μέσος όρος τους. [b]"Επειδή οι ομάδες ΔΕΝ είναι ισάριθμές μετράμε μέσο όρο και όχι άρθροισμα ποινής"

Το ίδιο λέμε πάλι αλλά έαν το κάνουνε με το τελείως απλό τρόπο. (όλοι με όλους ...όσοι και να είναι αυτοί) Είναι νομίζω μάλλον άδικο γιά την ομάδα με τους περισσότερους δρομείς. Διάβασε το παράδειγμα μου και θα καταλάβεις. Εάν πάλι επιμένετε έτσι το βλέπουμε

---------------------------------

IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!



ΠΑΝΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΡΟΝ ΕΣΤΙΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ
[/quote]

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΦΥΣΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

---------------------------------

IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!

Edited by - sam on 24/09/2010 23:38:56
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Run Forest Run
Advanced Forum-Runner



359 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  23:50:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
8. Όλοι οι 10αριδες κάθε ομάδας σαν 1ας μαραθωνοδρόμος όπως πέρσι. Από εκεί και πέρα αφού ο 10αρης έχει 5 φορές πιο μικρό σφάλμα στην πρόβλεψη χρόνου (και λίγο λέω) απ τον μαραθωνοδρόμο πολλαπλασιάζουμε το σφάλμα x5 για να συγκρίνουμε "πορτοκάλια με πορτοκάλια" fair and simple.
9. Απλός και καθαρός μέσος όρος είναι το δίκαιο. Αν όμως αντίθετα με το περσινό σκεπτικό αποφασίσουμε να πριμοδοτήσουμε την ομάδα με τους περισσότερους δρομείς παίζει η πρότασή σου. (Αρχηγέ εσύ που ξέρεις καλύτερα όλους τους συμμετέχοντες της ομάδας μας κρίνε και αποφάσισε)

Babis Run Forest Run 3:41


ΠΑΝΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΡΟΝ ΕΣΤΙΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2010 :  00:16:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
οκ then ...ότι πουν οι αρχηγοί. Κατα βάση καταλήξαμε και συμφωνούμε (αυτό έλειπε). Το θέμα με τους 10άρηδες άλλωστε δεν είναι πραγματικά τόσο ουσιώδες (ειδικά αφού θα πιαστεί ο μέσος όρος τους ως ένας μέσα στους 20). Δεν μπορεί να είναι τόσο καθοριστική η συμμετοχή τους (τουλάχιστον όχι περισσότερο των υπολοίπων). Ας γίνει λοιπόν όπως συμφωνήσουν οι αρχηγοί.

Μένει το θέμα με τον συνολικό μέσο όρο (που ίσως να είναι λίγο πιο ουσιώδες αλλά και αυτό σχετικό είναι. Μπορεί να μη παίζει ΚΑΙ καμία σημασία εάν οι παραπάνω δεν επηρεάζουν ιδιαίτερα τον Μέσο όρο. Αυτό που θα επηρέαζε σίγουρα είναι το να μετρήσει αριθμός μόνο όσοι είναι στη μικρότερη ομάδα. Αυτό θα επηρρέαζε σίγουρα και το αποκλείσαμε). Ας αποφασίσουν το τρόπο λοιπόν οι αρχηγοί να τελειώνουμε.

---------------------------------

IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2010 :  04:40:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Aπο μένα την ΚΥΡΙΑΚΗ το απομεσήμρο το τελικό ΟΚ.
Τους "μαθηματικους" θα τους συναντησω ΚΑΙ την Κυριακή το πρωι, να τα πούμε κι απο κοντά.
ΑΔΕΚΑΣΤΟΣ την Κυριακή που κάθεσαι, το καθαρογράφεις και...Καλή Επιτυχία και σε σένα που αγωνίζεσαι σε λίγες ώρες.

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2010 :  09:36:17  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Διαφωνώ με τις αποκλίσεις και επιμένω στο +/- 5λεπτά. Δεν μπορείς να ξέρεις τι συνθήκες θα έχει κατά τη διάρκεια του αγώνα. Αν σου βγάλει τσουνάμι όπως πέρυσι έχει τεράστιες επιπτώσεις και όταν τρέχεις με ρυθμούς 4,00 ~ 4,30/κμ τότε τίποτα δεν είναι προβλέψιμο. Αν τρέχεις με 6.00~7,00 λεπτά δεν σε επηρεάζει είτε έχει καταιγίδα είτε 9 μποφόρ κόντρα. Παρακαλώ σε επαναπροσδιορισμό της κατάστασης.

______________________
Toi, plus moi, plus eux, plus tous ceux qui le veulent,
Plus lui, plus elle, et tous ceux qui sont seuls,
Allez venez et entrez dans la danse,
Allez venez, laissez faire l'insouciance.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2010 :  11:15:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα αυτό είναι το νόημα Γιάννη. Να πέσεις μέσα στο πεντάλεπτο και να πάρεις τη λιγότερη ποινή (το πολύ για 4 λεπτά) που είναι πολύ μικρή (θα δούμε και δεκαπεντάλεπτα και τοιχους και διάφορα. Δε πρέπει σώνει και καλά να πέσεις στο αρκιβώς. Κανείς δε θα πέσει. Και άμα τύχει και είναι η μέρα σου και σου βγαίνει για δέκα λεπτά ταχύτερος (λέω εγώ τώρα) μακάρι να είναι και να το κάνεις. Δε θα χαλάσουμε τον αγώνα μας για το "προβλεπόμενο" χρόνο. Αλοίμονο... (θα κανονίσουν άλλωστε οι συμπαίκες σου για σένα να έχουν μικρή ποινή (εκτός εάν είναι όλων η μέρα -κάτι ΟΧΙ απίθανό για την Ivorteam βασικά- οπότε ας κάνουμε όλοι τρελούς χρόνους και χαλάλι τους και το κέρασμα!


Επίλογος: Μην αγχωθεί κανείς για το στοίχημα (από τους δικούς μας εννοώ). Ούτως ή άλλως είναι γραφτό να κερδάμε (το έχει δείξει και η ιστορία). Εάν έχουμε 15 λεπτά ποινή είναι σίγουρο ότι "αυτοί" θα χουν 16!

---------------------------------

IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!

Edited by - sam on 25/09/2010 11:20:49
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2010 :  12:42:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam




Επίλογος: Μην αγχωθεί κανείς για το στοίχημα (από τους δικούς μας εννοώ). Ούτως ή άλλως είναι γραφτό να κερδάμε (το έχει δείξει και η ιστορία). Εάν έχουμε 15 λεπτά ποινή είναι σίγουρο ότι "αυτοί" θα χουν 16!

---------------------------------

IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!



Έτσι, έτσι...


IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2010 :  13:24:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
προβλεπω τα περσινα..αλλη κυβερνηση στις 7 με exit polls κι αλλη στις 10...ε ρε τι εχω να τραβηξω...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 298 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000