Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ivorteam vs Nikatsteam
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 298

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/09/2009 :  20:22:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΟΧΙ! Σορρυ ρε ...Αρτέμη!, αλλά τελευταία στιγμή προέκυψε πρόβλημα με τα +5% -5%. ΟΛΑ τ΄άλλα έχουν ως γράφεις. Ασε να το κοιτάξουν οι....επιστήμονες της παρέας, μιας και αυτοί ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ του-ομολογουμένως- δύσκολου θέματος των υπολογισμών και -μετά τον "καραγκιόζη" φαντ'αζομαι- θα χουμε νεώτερα. Ας περιμένουμε λίιιιγο ακόμα!

"Life's a piece of shit,
When you look at it.
Life's a laugh and death's a joke it's true.
You'll see it's all a show.
Keep 'em laughing as you go.
Just remember that the last laugh is on you." Mo.Pyth.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

reladic
Senior Forum-Runner

479 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/09/2009 :  20:28:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποιά παράσταση του καραγκιόζη θα είναι η σημερινή?

__________________
αραμπάς περνά, σκόνη γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/09/2009 :  20:32:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο καραγκιόζης πάει στην...Ευρώπη! χοχοχοχο!!!

"Life's a piece of shit,
When you look at it.
Life's a laugh and death's a joke it's true.
You'll see it's all a show.
Keep 'em laughing as you go.
Just remember that the last laugh is on you." Mo.Pyth.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/09/2009 :  20:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
με την ευχη να συνεχιστει η παραστασις και στις 21:45 (πλακα κανω, παντα με την ελληνικη ομαδα θα μαι κι ας βρομαει ψαριλα...) σας ευχομαι καλη συνεχεια και ξεμπλεξιμο

http://www.youtube.com/watch?v=7pXngRBpqnE&feature=related

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...

Edited by - dpkouk on 16/09/2009 20:35:32
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/09/2009 :  20:36:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
λοχαγε εχω επισημες κι ανεπισημες πληροφοριες για την επιλογη του μπλε χρωματος στην ομαδα αλλα επιφυλασσομαι...θα πρεπει να με ζορισεις πολυ για να σε δωσω...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

reladic
Senior Forum-Runner

479 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/09/2009 :  20:46:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω και κάτι ανήλικα στο σπίτι και θα θέλουν να δουν και αυτά, να τα αφίσω ή θα έχει τίποτα ακατάλληλες σκηνές η παράστασις?

__________________
αραμπάς περνά, σκόνη γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/09/2009 :  20:48:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βρε μπάμπη μη ξαναρχίσουμε νέο γύρο τώρα που νόμιζα ότι ξεμπερδέψαμε... Έβαλα το purdy για ευκολια του Δημήτρη και να μη χρειάζεται να κάνει χειροκίνητους υπολογισμούς κάθε φορά ...και επειδή στο purdy έχει και ενδιάμεσους χρόνους (12κ, 15κ, 20κ, 25κ) και μπορεί να βγάλει συμπέρασμα και απο αυτά (κάποιος έχει 20άρι πχ και ΔΕΝ έχει ημι)

Αυτό με τη διαφορά στους χρόνους που λές είναι αναλογα με τη περίπτωση... Τζάμπα με κατηγορείς (έιμαι αθώος)

Σε χαμηλούς χρόνους η φόρμουλα μου ήταν πιο χαλαρή απο το Purdy ενώ στους μεγαλύτερους χρόνους ήταν πιο σφικτή σε σχέση με το Purdy...

Για παράδειγμα για ημί 2.00
εγώ έβγαζα (2 χ 2.00) + 30 = 4.30
και το Purdy+5 Λεπτά δίνει = 4.33 (δίνει μεγαλύτερο χρόνο αναφοράς)

αλλά στο ημι 1.45
εγώ έβγαζα (2 χ 1.45) + 30 = 4.00
και το Purdy+5 Λεπτά δίνει = 3.58 (δίνει μικρότερο χρόνο αναφοράς)

Έτσι εβαλα αυτό που στη μέση, στο 1.53 δηλαδή, δίνει περίπου το ίδιο
εγώ (2 x 1.53) + 30 = 4.16
και το Purdy+5 Λεπτά δίνει = 4.16

Μη κοιτάς λοιπόν μόνο απο ένα χρόνο, το δικό σου, γιατι με την ίδια λογική θα σου πω και εγώ που είχα 1.50 πέρσι ημι στην Αχαία ότι έβαλα τελικά κάτι ΠΟΥ ΔΕ ΜΕ ΕΥΝΟΕΙ (το Purdy μου βγάζει αυστηρότερο όριο!)

2-3 λεπτά πάνω κάτω θα ισορροπηθούν από όσους είναι πάνω/κάτω από τα σχετικούς χρόνους που αναφέραμε

Και στη τελική εβαλα μόνος μου επιπλέον φραγή στους νέους +5% ώστε εάν κάποιος δεν εκτιμηθεί σωστά και έχει μεγάλη άυξηση να ΜΗΝ τη καρπωθεί...

ΕΑΝ ΠΑΝΤΩΣ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΠΕΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΦΟΡΜΟΥΛΑ ΑΣ ΜΠΕΙ ...απλά θα σε βρίζει ο δημήτρης που θα τα κάνει χειροκίνητα και θα χάσουμε και την ευκαιρία να συγκρίνουμε και χρόνους σε άλλες αποστάσεις.

Απο την άλλη για να σε γλυκάνω και να μη λές ότι δεν υποχωρήσαμε ...ας κάνουμε τα +5 λεπτά του purdy, +4 και να το κλεισουμε εδώ (στην ουσία ανεβάζουμε τον μέσο χρόνο, πάνω απο τον οποίον, το purdy γίνεται λιγο πιο χαλαρό απο τη δικη μου φόρμουλα (που όπως όμως είπες και εσύ ...δεν είμαι επιστήμονας! ...γιατί να μην εμπιστευτούμε το purδy δηλαδή)

τελοσπάντων ...είναι ok?

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Run Forest Run
Advanced Forum-Runner



359 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/09/2009 :  20:52:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αρχηγέ η θέση σου επιβάλει ομαδική ουδετεροτητα. Μην προκαλείς τις θρησκευτικές μας πεποιθήσεις γιατί δοκιμάζεις την ενότητα της ομάδας.

Λοιπόν καθιστέ όλα τα βαζελάκια στον καναπέ σας να δείτε πως κουνάμε το σεντόνι και μην γλείφεστε.
Σήμερα θα γίνει της Μπενφίκα. http://www.youtube.com/watch?v=bAulpIdgA6E


ΚΤΩΜΕΝΟΣ ΗΔΟΥ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/09/2009 :  20:53:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
είσαι και γάβρος πανάθεμα σε και έμπλεξες με τον γκαντεμοβάζελο !!!

υ.γ. ...ειλικρινά πάντως το 1.59 καλύτερος χρόνος μαραθωνίου ΔΕΝ είναι η φυσιολογική περίπτωση για να κάνει κάποιος 1.51 στη κλασσική πρώτο του μαραθώνιο! (δηλαδή έτρεξες 2 ημιμαραθώνιους πολυ πιο γρήγορα ...από όσο είχες τρέξει ως τώρα τον έναν). Νομίζω ότι και εσύ εάν είχες τρέξει πραγματικά έναν ημι κάπου αγωνιστικά θα το είχες κάτω απο το 1.45 απλά δεν είχε τύχει...

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.

Edited by - sam on 16/09/2009 21:00:23
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/09/2009 :  21:06:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ζίκο, βαζέλια! (μπακαλόγατος!)

Το ΑΠΟΕΛ πήρε ισοφαρία από την υπερομάδα που σας απέκλεισε!

Ναι σε όλα. Μότο για την ομάδα μας: Beauty is in the eye of the beerholder!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/09/2009 :  21:12:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
40 λεπτά ακόμα. Τα παιδιά καλό ειναι να μην γίνουν κοινωνοί σκηνών βίας, ......ΠΑΛΙ!!!!!!!!
Ουδετερότητα συνάδελφε ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ σε θέματα κοινωνικής υπόληψης. ΜΑζί ιδρώνουμε αλλά .....εγώ γελάω μόνος μου!!!!

Επι του θέματος. Αν το pardy το οποίο σημειωτέον ειναι απαρχαιωμένο, έτσι; δεν κάνει υπάρχουν και τα tools του McMillan παγκοσμίως αναγνωρισμάνα. Δεν θέλω να μπερδέψω περεταίρω τα πράγμματα αλλά ίσως βοηθήσει.
ΝΑ θυμίσω: ΔΕΝ ΒΙΑΖΟΜΑΣΤΕ. Και απ΄την άλλη, όσο δε βρίσκουμε λύση........................κάνουμε τη πλάκα μας. Νομίζω;

"Life's a piece of shit,
When you look at it.
Life's a laugh and death's a joke it's true.
You'll see it's all a show.
Keep 'em laughing as you go.
Just remember that the last laugh is on you." Mo.Pyth.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/09/2009 :  21:13:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

λοχαγε εχω επισημες κι ανεπισημες πληροφοριες για την επιλογη του μπλε χρωματος στην ομαδα αλλα επιφυλασσομαι...θα πρεπει να με ζορισεις πολυ για να σε δωσω...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



ΕΕΕΕΕεεε αυτό ήταν!
Μέχρι τουδε, δεν έχω "ανοίξει το στόμα μου".....για λέγε, για λέγε;

"Life's a piece of shit,
When you look at it.
Life's a laugh and death's a joke it's true.
You'll see it's all a show.
Keep 'em laughing as you go.
Just remember that the last laugh is on you." Mo.Pyth.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Run Forest Run
Advanced Forum-Runner



359 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/09/2009 :  21:18:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam


ΕΑΝ ΠΑΝΤΩΣ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΠΕΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΦΟΡΜΟΥΛΑ ΑΣ ΜΠΕΙ ...


Το χειρότερο που δέχομαι είναι να πάμε με τη φόρμουλα που πρότεινες χθες βράδυ δηλ 2x10αρι+50' ή 2xημι+30' για τον χρόνο του μαραθώνιου των νέων.

Η ομάδα σας έχει μόνο δυο δρομείς με χρόνο από πέρσι και 4 νέους όποτε όπως καταλαβαίνεις βαρύνει πολύ η επίδοση των νέων για σας.

Θα είμαι 100% ικανοποιημένος αν η φραγή για τους νέους δεν είναι 5% αλλά η μέση βελτίωση των μαραθωνοδρόμων με χρόνο από πέρσι της ίδιας ομάδας.

Αλλιώς θα είναι μαϊμουδιά αν σας κερδίσουμε στους παλιούς δρομείς και τελικά χάσουμε απ΄τις φόρμουλες που βάζετε στους νέους.


Ρε πήραμε Ζηκο. Θα γίνει της κολάσεως απόψε.





ΚΤΩΜΕΝΟΣ ΗΔΟΥ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/09/2009 :  21:31:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάντο έτσι (4x10 + 50) / (2 ημι + 30) ...εμένα προσωπικά πιστεύω ότι ως ομάδα μας βολεύει καλύτερα απο το purdy...

Πάντως θα μπορούσαμε απλα να ρίχναμε κάνα λεπτό το επιπλέον που δίνουμε για τη κλασσική ...Δυσκολεύεις τη ζωή του δημήτρη και αναιρείς αποτελέσματα απο άλλους αγώνες αλλά δε πειράζει. Για τη φραγή που προτείνεις, ούτε το κατάλαβα καλά, ούτε πιστεύω ότι θα είναι λα΄τι εφικτό και θα το μπλέξουμε και άλλο ...άσε που όπως μου ακούγεται η "μέση βελτίωση" δεν είναι δίκαιο (αφού λες μέση τιμή σημαίνει ότι ΚΑΠΟΙΟΙ τη έχουν πέρασαν) ...Γιατί οι φετινοί νέοι να μην έχουν δικαίωμα να τη περάσουν και να φραγούν στη μέση τιμή?

Οι ομάδες είναι ακομα σε ανάπτυξη... Για αυτό και πρέπει να το ξεκαθαρίζουμε άμεσα. Γιατί γίνονται κρίσεις σύμφωνα με ότι βλέπεις αυτή τη στιγμή και προσπαθείς να υπολογισεις που οδηγούμαστε. Όμως άυριο δε θα έιναι έτσι ...Δε θα έχουμε μόνο 2 δρομείς παλιούς να είσαι σίγουρος. Μπορεί να έχουμε πιο πολλούς και απο εσάς. ...αλλά και εσέις κατόπιν δευτερης σκέψης του νικου επιφυλλάσεστε να έχετε απο όλους του δρομείς...Πιστεύω μάλιστα ότι στο τέλος θα είμαστε μοιρασμένοι αρα δεν υπάρχει καθολου λογος να ασχολούμαστε με τέτοιες λογικές...

Για να δούμε ...θα δούμε εναν σοβαρό προπονητή επιτέλους?

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.

Edited by - sam on 16/09/2009 21:33:57
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Run Forest Run
Advanced Forum-Runner



359 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/09/2009 :  21:39:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Sam μη φοβάσαι τίποτα.
Ο Θρύλος μας έχει πολύ ψηλά standarts.
Φαντάσου απολύσαμε προπονητή με 5 νίκες 1 ισοπαλία, 0 γκολ παθητικό και 2 νίκες εκτός στην Ευρώπη επειδή χάσαμε στο φιλικό.
Ναι αυτός είναι ο Θρύλος μας και γ αυτό
ΘΡΥΛΕ ΘΑΣΕ ΠΑΝΤΑ ΠΡΩΤΟΣ ΘΡΥΛΕ ΘΡΥΛΕ Σ ΑΓΑΠΩ.


ΚΤΩΜΕΝΟΣ ΗΔΟΥ

Edited by - Run Forest Run on 16/09/2009 21:41:05
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 298 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000