Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ivorteam vs Nikatsteam
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 298

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  18:14:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
οφ τοπικ μεν, αλλα μια ιδεα ειναι ολα κωστη.... υγεια να υπαρχει κι ολα ταλλα...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  18:19:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπάμπη μια που το θυμηθήκαμε, και είναι και η μοναδική μας πλέον εκκρεμότητα, να κάνουμε +2 τα λεπτά στο puddy (από το +5), κάτι που μας βγάζει ακριβως 4.30 στις 2.00 ώρες ημιμαραθώνιο (όσο και η δική μου φόρμουλα 2xΗΜΙ + 30) και να φύγει το έξτρα τρίλεπτο που σε ταλαιπωρούσε όταν το είδες???

Επαναλαμβάνω το ζητάω για να είναι πιο έυκολο για τον Δημήτρη να υπολογίζει απο το να κάνει πράξεις μόνος του ...ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ για να έχει και άλλους αγώνες/επιδόσεις για να κρίνει (το εργαλείο βγάζει από τα 5, τα 10, τα 12, τα 15 τα 20, 30 κλπ) και να διαλέγει εάν είναι δυνατόν τη πιο αυστηρή, γιατί είναι πολύ πιθανόν να έχει κάποιος μόνο κάποιο "παλιό" δεκάρι που να τον "βολεύει" (και να μην έχει τρέξει ημι - τελευταία ΔΕΝ είχαμε Ημι άλλωστε-) αλλά π.χ το 15άρι του ή το 20άρι του ή και το 30άρι του (είχαμε και τα γιάννενα πλέον όπου τρέξαν αρκετοί νέοι) να του προβλέπουν αρκετά πιο αυστηρό χρόνο (που όμως είναι και ο πιο σχετικός καθώς όσο μεγαλύτερη είναι η απόσταση τόσο πιο κοντά στη πρόβλεψη πάμε) ωστόσο με τη "φόρμουλα μου", αυτές οι επιδόσεις δε μπορούν να εκτιμηθούν... Νομίζω θέλουμε όλοι τη καλύτερη ακρίβεια.

Επίσης έχω πληροφορίες ότι η ομάδα σας θα έχει όντως ΚΑΙ νέους στη σύνθεση της οπότε θα ειναι κάτι που ισχύει για όλους και άρα η όποια μικρή ακρίβεια/ατέλεια θα ισχύσει συνολικά...

Για να μη κουράσουμε και τους άλλους εδώ προτείνω επίσης εάν έχεις απάντηση με συγκεκριμένες αντιρρήσεις μπορείς να μου τη στείλεις με pm και να συνεχίσουμε εκει ...Εάν συμφωνείς (που το έυχομαι) τα λέμε και εδώ... :)

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.

Edited by - sam on 23/09/2009 18:21:09
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  18:50:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Μπάμπη μια που το θυμηθήκαμε, και είναι και η μοναδική μας πλέον εκκρεμότητα, να κάνουμε +2 τα λεπτά στο puddy (από το +5), κάτι που μας βγάζει ακριβως 4.30 στις 2.00 ώρες ημιμαραθώνιο (όσο και η δική μου φόρμουλα 2xΗΜΙ + 30) και να φύγει το έξτρα τρίλεπτο που σε ταλαιπωρούσε όταν το είδες???

Επαναλαμβάνω το ζητάω για να είναι πιο έυκολο για τον Δημήτρη να υπολογίζει απο το να κάνει πράξεις μόνος του ...ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ για να έχει και άλλους αγώνες/επιδόσεις για να κρίνει (το εργαλείο βγάζει από τα 5, τα 10, τα 12, τα 15 τα 20, 30 κλπ) και να διαλέγει εάν είναι δυνατόν τη πιο αυστηρή, γιατί είναι πολύ πιθανόν να έχει κάποιος μόνο κάποιο "παλιό" δεκάρι που να τον "βολεύει" (και να μην έχει τρέξει ημι - τελευταία ΔΕΝ είχαμε Ημι άλλωστε-) αλλά π.χ το 15άρι του ή το 20άρι του ή και το 30άρι του (είχαμε και τα γιάννενα πλέον όπου τρέξαν αρκετοί νέοι) να του προβλέπουν αρκετά πιο αυστηρό χρόνο (που όμως είναι και ο πιο σχετικός καθώς όσο μεγαλύτερη είναι η απόσταση τόσο πιο κοντά στη πρόβλεψη πάμε) ωστόσο με τη "φόρμουλα μου", αυτές οι επιδόσεις δε μπορούν να εκτιμηθούν... Νομίζω θέλουμε όλοι τη καλύτερη ακρίβεια.

Επίσης έχω πληροφορίες ότι η ομάδα σας θα έχει όντως ΚΑΙ νέους στη σύνθεση της οπότε θα ειναι κάτι που ισχύει για όλους και άρα η όποια μικρή ακρίβεια/ατέλεια θα ισχύσει συνολικά...

Για να μη κουράσουμε και τους άλλους εδώ προτείνω επίσης εάν έχεις απάντηση με συγκεκριμένες αντιρρήσεις μπορείς να μου τη στείλεις με pm και να συνεχίσουμε εκει ...Εάν συμφωνείς (που το έυχομαι) τα λέμε και εδώ... :)


------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.



Καλύτερα εδώ να τα λέτε.
Οχι πως δεν υπάρχει εμπιστοσύνη-γιατί άλλωστε- αλλά να, χαλάει το παρείστικο.....Ας γεμίζουμε σελίδες. Άλλωστε είμαστε το πιο ζωντανό κομμάτι του Rnews forum.

"Life's a piece of shit,when you look at it.
Just remember that the last laugh is on you."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  19:00:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εγώ απλά φοβάμαι ότι μπερδεύουμε τους υπόλοιπους που δεν έχουν καταλάβει τι γίνεται και για αυτό και μερικοί δε έχουν δηλώσει συμμετοχή ακόμα (μου το είπανε και στα γιάννενα).

Στη πραγματικότητα το στοίχημα είναι αρκετά απλό ...Έναν μέσο όρο των βελτιώσεων μας από πέρσι συγκρίνουμε απλά λόγω και των προωτομεφανιζόμενων που συμφωνήσαμε να "παίζουν" και αυτοί ορίζουμε και για αυτούς (και για τον καθένα ξεχωριστά σύμφωνα με τις δυνατότητες του) ένα χρόνο ΣΤΟΧΟ που έαν τον ξεπεράσουν δίνουν "πόντους" ..εάν όχι, δε δίνουν)

ΌΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟΙ ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ (τουλάχιστον στη δική μας) ...ΑΡΓΟΙ ή ΓΡΗΓΟΡΟΙ...

Απλά περιμένω να οριστικοποιηθούν οι κανόνες και ΝΟΜΙΖΩ ότι το καλύτερο θα είναι να υπάρχει ΕΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ κλειδωμένο thread μόνο με τους ΚΑΝΟΝΕΣ και τις ΙΣΧΥΟΥΣΕΣ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ/ΧΡΟΝΟΥΣ όπου θα γράφει μόνο ο dpouk (είναι ο διαιτητής για όποιον δε το γνωρίζει) και να κάνει edit σύμφωνα με το ποιοι δηλώνουν ΕΔΩ ...και έτσι να έχουμε πάντα ΆΜΕΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ στο τι παίζει και οι "νέοι" να μπορούν έυκολα να βγάλουν κάποια άκρη και να ξέρουν επίσης ποιοι ανήκουν σε κάθε ομάδα, ενώ εδώ πρέπει να διαβάσουν σελίδες επί σελίδων για να καταλάβουν κάτι εάν τα καταφέρουν...

Εδώ εννοείται ότι θα συνεχίσουμε να γράφουμε τα δικά μας ...και ότιδήποτε σχετικό!

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.

Edited by - sam on 23/09/2009 19:05:46
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  19:20:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και μακάρι να είμαστε τελικά 20 άτομα στη μία ομάδα και 20 στην άλλη και να κλείσουμε ένα ολόκληρο μαγαζί και να γνωριστούμε όσοι περισσότεροι γίνεται.

Στο στοίχημα άλλωστε δεν αλλαζει κάτι είτε είμαστε 2, είτε 20 ...ο κάθε χαμένος επί της ουσίας θα πληρώσει 2 φορές τα δικά του ποτά (αντί για 2,3,4 μπύρες δηλαδή -σιγά μην είστε και για περισσότερες - να να πλήρώσει τις 5-6 ...ή και "καμιά" παραπάνω μιας και θα έχουμε οι περισσότεροι και τους συνοδούς μας. ΑΛΛΩΣΤΕ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ ΚΑΙ οι ΣΥΝΟΔΟΙ ΜΑΣ ...οπότε στο σπίτι θα πρέπει μετά να μας το ανταποδώσουν . Τι θα κάνουν οι χαμένοι συνοδοί ΜΗ με ρωτάτε )

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  19:24:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και λέω εγώ τώρα, με το μυαλό μου:

Τερματίζουμε όλοι γεροί και ευτυχισμένοι για τα ΡΒ μας και τραβάμε καπάκι για την ταβέρνα του... στοιχήματος. Ποιός πληρώνει τα ποτά? Βάσει ποιών αποτελεσμάτων και ποιών υπολογισμών θα ξέρουμε ποιά ομάδα κέρδισε? Οέο?

Αν ο ΚΜΑ έχει ζωντανά αποτελέσματα (ΠΟΛΥ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ, εδώ πέρυσι χάθηκαν για εβδομάδες τα ανακοινωθέντα), με ένα λαπι-τόπ κάτι μπορεί να γίνει. Αλλιώς, εμπιστοσύνη στον χρόνο που δηλώνει ο πάσα εις, και προεργασία από τον αδέκαστο για να τα υπολογίσει εύκολα και γρήγορα για τον καθένα. Αν τώρα η τελική διαφορά των ομάδων είναι πολύ μικρή, τα μικρολαθάκια στην προσωπική χρονομέτρηση του net time του καθενός θα είναι καθοριστικά.

Λέω εγώ τώρα...


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam

Edited by - Ivorman on 23/09/2009 19:28:03
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  20:23:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Ivorman

Και λέω εγώ τώρα, με το μυαλό μου:

Τερματίζουμε όλοι γεροί και ευτυχισμένοι για τα ΡΒ μας και τραβάμε καπάκι για την ταβέρνα του... στοιχήματος. Ποιός πληρώνει τα ποτά? Βάσει ποιών αποτελεσμάτων και ποιών υπολογισμών θα ξέρουμε ποιά ομάδα κέρδισε? Οέο?

Αν ο ΚΜΑ έχει ζωντανά αποτελέσματα (ΠΟΛΥ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ, εδώ πέρυσι χάθηκαν για εβδομάδες τα ανακοινωθέντα), με ένα λαπι-τόπ κάτι μπορεί να γίνει. Αλλιώς, εμπιστοσύνη στον χρόνο που δηλώνει ο πάσα εις, και προεργασία από τον αδέκαστο για να τα υπολογίσει εύκολα και γρήγορα για τον καθένα. Αν τώρα η τελική διαφορά των ομάδων είναι πολύ μικρή, τα μικρολαθάκια στην προσωπική χρονομέτρηση του net time του καθενός θα είναι καθοριστικά.

Λέω εγώ τώρα...


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam


Είπες τώρα ρε μεγάλε, είπες......give us some time pls!
Προς το παρόν "καλή τη πίστη".

"Life's a piece of shit,when you look at it.
Just remember that the last laugh is on you."

Edited by - nikats on 23/09/2009 20:37:06
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  20:37:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το χω σκεφτεί και εγώ... Τα νετ times δε ξέρω κατα πόσο ανακοινώνονται την ίδια ώρα.. Τα βρώμικα πάνω κάτω τα ξέρουμε (δε θα πει κανείς και ψέμματα)...

Θυμάται κανείς απο άλλες χρονιές εάν όντως βγαίνουν ζωντανά...?

Μια λύση που σκέφθηκα αρχικά ήταν να βάζαμε και οι δύο ομάδες τα χρήματα των ποτών (να τα έχουμε x2 δηλαδή ..ούτως ή άλλως θα τα έχουμε αφου είμαστε προετοιμασμένοι για κάθε ενδεχόμενο) και αυτά που περισσεύουν να τα κρατήσει κάποιος (ο διαιτητής?) και να τα επιστρέψει αργότερα ... ΑΛΛΑ άντε μετά τους βρεις όλους και να τα δώσεις!!!

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.

Edited by - sam on 23/09/2009 20:38:38
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  20:44:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οχι, πληρώνουμε αμα τη εμφανίσει. αν δεν έρθεις, εκτος απο στιγματισμένος τσίπης, θα επιβαρύνεις και τους άλλους. αλλά ή είμαστε παρέα ή οχι.

"Life's a piece of shit,when you look at it.
Just remember that the last laugh is on you."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Faith No More
Senior Forum-Runner



604 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  20:52:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
..άντε και του χρόνου αρνιά

http://www.youtube.com/watch?v=-4Eini4kg6A&feature=related

_____________________________________
..what u wanted 2 see good has made u blind
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  21:05:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οντως η παραμετρος του κοουτς ειναι σημαντικη κι ορθη. τσιπηδες δεν ειμαστε να λεμε δρακιες αλλα και οι νετ χρονοι ειναι δυσκολο να ειναι γνωστοι.τωρα να κρατησω χρηματα αλλων δεν θελω συν οτι θα φυγω μετα για χαβαη σπαρτη κι αντε να με βρειτε

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  21:23:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν ειναι να φτάσουμε σε τέτοιες συζητήσεις, Θέστα! Το κόβουμε τωρα που είναι νωρις. ΚΑι πάμε παρέα-ρεφενέ.
Απο πείρα όμως να πώ, πως εντέλει πάνω απο δέκα-δώδεκα άτομα δεν θα 'μαστε. Αντε και τα γυκαικόπαιδα καμμιά εικοσαριά βαριά-βαριά. Και πολλά λέω. Τσίπηδες πάλι δεν έχουμε, αλλά αρκετοί "δεν θα τα καταφέρουν" ή αλλιώς "θα στρίψουν" . Εχω κάμποσες τέτοιες εμπειρίες. Γι αυτό "ας κρατάμε μικρό καλάθι".


"Life's a piece of shit,when you look at it.
Just remember that the last laugh is on you."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  21:28:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
κι εγω καπως ετσι το βλεπω...αν και οσο περισσοτεροι τοσο το καλυτερο θαναι.



Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Run Forest Run
Advanced Forum-Runner



359 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2009 :  21:56:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
2 λεπτομέρειες και ένα σημαντικό θέμα για να κλείσαμε συνάδελφε επί των κανονισμών SAM.

Λεπτομέρειες
Η καλύτερη επίδοση αναφοράς για τους νέους να είναι πριν απ το Καλοκαίρι του 09. Αν την μετρήσουμε από 30/9 αφήνουμε μόνο ένα μήνα βελτίωσης στους νέους.
Επίσης το 5% φραγή στην θετική επίδοση να ισχύει εκτός απ τους νέους και για τους 10αριδες που εμείς δεν έχουμε κανένα.

Σημαντικό
Αυτή τη στιγμή πάνω απ το 70% της βαθμολογίας σας σαν ομάδα προέρχεται από νέους μαραθωνοδρόμους και 10αριδες ενώ σ εμάς τίποτα. Κάτι πρέπει να γίνει μ αυτό γιατί δεν είναι λογικό να συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.

Τέλος κόψε και τα 2 λεπτά απ τον Prudy νάνε πιο απλά τα πράγματα και έχουμε επιτελέσει το καθήκον μας ως συνταγματολόγοι…



ΚΤΩΜΕΝΟΣ ΗΔΟΥ

Γκαρσόν ένα ακόμη λουκάνικο για τα Χανουμάκια
-Τοροσίδης Έφτασεεεεεε

Edited by - Run Forest Run on 23/09/2009 22:33:20
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2009 :  00:26:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΤΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΡΕ ΦΙΛΕ???? ...χαλαρά και φέτος!

Στα δικά μας τώρα ...

Δεν είπα ΑΠΟ 30/09.... είπα ΕΩΣ 30/09 (για να πιάσω μέσα και τις προπονήσεις/αγώνες του Σεπτεμβρίου). Εάν είναι παλαιότερη η ΚΑΛΥΤΕΡΗ επίδοση θα μετρήσει αυτή. Εάν θες το πας το deadline και πιο μετά (π.χ. επιδόσεις εώς 10/10) αλλά για να ξεμπερδεύουμε σύντομα, καλύτερα να μη το τραβήξουμε πολύ ...Άλλωστε o τελευταίος μήνας είναι tapering και είναι και εκλογές κλπ, κλπ οπότε ούτε αγώνες θα δούμε (εγώ π.χ. μόνο στο ΣΔΥΠ θα κατέβω) ούτε θα δούμε καμιά ουσιαστική διαφορά πιστεύω σε μεγάλες αποστάσεις αλλά ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ας τους δώσουμε και μια τέτοια δυνατότητα βελτίωσης όπως έχουμε ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ και ΕΜΕΙΣ απο πέρσι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και το ξέρουμε όλοι ότι πάμε κατά 90% για "σίγουρη" ΒΕΛΤΙΩΣΗ. Άλλωστε εξακολουθώ να πιστεύω ότι το Purdy είναι αυστηρό ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ακόμα και με το +2

Εάν για κάποιο λόγο θες πραγματικά να μετράνε οι επιδόσεις των νέων ΠΡΙΝ το καλοκαίρι 09 και όχι όπως λέω εγώ να έχεις υπόψη σου ότι η plesia που είνα στην ομάδα μας θα εμφανίσει καλύτερο δεκάρι στη 1μιση ώρα! ...και άρα βάσει εργαλείου θεωρητικό χρόνο στόχο στο μαραθώνιο τις 8 ώρες!!!

Για το 10άρι σου δίνω το 5% (στον ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ...να εξηγούμαστε. Ατομικά εξακολουθεί να παίζει το 10%) χωρίς άλλες κουβέντες ... Εμείς ήδη έχουμε στο δεκάρι μας άτομα που έχουν δηλώσει ότι δε θα περάσουν καν το όριο και καθώς μιλάμε για ΤΟΝ ΜΕΣΟ ΟΡΟ το θεωρώ απίθανο να ξεπεράσουμε καν το 3-4% ΕΑΝ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ (πιο πιθανό είναι να το κάνετε εσείς εάν κατεβάσετε ΕΝΑΝ ΜΟΝΟ ΔΕΚΑΡΙ και μόνος τους τραβήξει ΟΛΟ ΤΟΝ ΜΕΣΟ ΟΡΟ). Σε κάθε περίπτωση τελικά οι δεκάρηδες ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ θα είναι μόλις το 1/8 - 1/10 περίπου της βαθμολογίας. (τι στο διάολο ...7-9 μαραθωνοδρόμους θα έχουμε)

Για το 70% μην ανησυχείς. Στο επόμενο διάστημα τουλάχιστον 4-5 παλαιοί θα μπούν στην ομάδα μας (συμφωνημένα είνα αυτά ..πίστεψε με!). Δείτε και σεις να βρείτε κάνα νέο να είμαστε ισορροπημένοι και σε αυτό (που και εκεί ξέρω ότι έχετε κάνει τις κινήσεις σας)

Τέλος για τα 2 επιπλέον λεπτά στο Purdy λογω δυσκολίας κλασσικής... Φίλε δε βγαίνω! ..Μπαίνω μέσα!

Σοβαρά όμως. ΚΑΙ με τα 2 ΕΠΙΠΛΕΟΝ λεπτά είναι αυστηρό το εργαλείο ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ (για αυτούς μιλάμε)! ...Εγώ με 1.50.30 πέρσι ημιμαραθώνιο αχαίας ένα μήνα πριν έκανα τη κλασσική πρώτη φορά στο 4.11.50 και ομολογουμένως ήταν μια καλή επίδοση. Το εργαλείο (+2 λεπτά) μου δίνει χρόνο αναφοράς (4.08) ...άρα όχι μόνο δε θα έδινα πόντους αλλά θα έδειχνα και αρνητική βελτίωση 2-3%.... Καταρχάς ξέρουμε ότι οι ΠΑΛΑΙΟΙ ξεκινάν με προβάδισμα καθώς οι περισσότεροι περιμένουν αισθητή βελτίωση στο μαραθώνιο άρα θα πρέπει και οι νέοι να έχουν κάποιο περιθώριθο να δείξουν θετικοί! ...Και άντε πες ότι εγώ ήμουν τυχερός/"άτυχος" και είχα ένα παράδοξα γρήγορο ημιμαραθώνιο. Ρώτα όμως τον Αριστοτέλη που είναι στην ομάδα σου πόσο είχε καλύτερο ημιμαραθώνιο πέρσι και εάν το εργαλείο θα του έδειχνε βελτίωση (ο αριστοτέλης μάλιστα είναι ΑΡΚΕΤΑ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ) ...Είμαι σίγουρος ότι ο αριστοτέλης όσο χάλια ημιμαραθώνιους και να είχε (δε γνωρίζω πραγματικά) ...ένα 1.53, 1.54 θα το είχε (εάν όχι πιο κάτω)!

Και το 1.54 λοιπόν (που πιστεύω ότι ήταν καλύτερος) του δίνει χρόνο αναφοράς (με τα +2 μέσα) ...4.16 και άρα θα του έδινε μόνο 4 λεπτά θεωρητική βελτίωση (ενώ όλοι ξέρουμε ότι τα 4 λεπτά είναι το ελάχιστο που κυνηγάμε εμείς οι παλαιοί) ...Και για το geopap και για όλους τους περσινούς νέους εάν τους ρωτήσεις θα δεις ότι υσχύει αυτό. Μη κοιτάς από τον εαυτό σου είπαμε που δεν είχε τύχει να έχεις ένα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΓΝΩΝΙΣΤΙΚΟ ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟ (για αυτό και θέλω να μπορούμε να τσεκάρουμε και άλλους χρόνους) και με 2 ώρες θεωρητικά καλύτερο ημι ...έτρεξες μαραθώνιο σε 3.50κάτι (δηλαδή 2 ημί μαζί στο καπάκι ΠΟΛΥ πιο γρήγορους από τον καλύτερο σου ημί ως τότε)

Για να μη το ζαλίζουμε λοιπόν μεταξύ μας έαν συνεχίζεις να έχεις αμφιβολίες...ΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΠΕΙ Ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ!

Νομίζω φτάνουμε κάπου!

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.

Edited by - sam on 24/09/2009 00:52:08
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 298 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000