Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ivorteam vs Nikatsteam
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 298

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2009 :  23:01:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για να μη στεναχωριέσαι πάντως σου δίνω όσα λεπτά πριμοδοτούμε και τους νέους στο purdy! ...2 θέλεις που ναι το ελάχιστο που συζητάμε, άντε 2 να ναι και σε αυτή τη περίπτωση. θέλεις να το ξανακάνεις 5... 5 θα ναι και εδώ!

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2009 :  23:03:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Dejan

Παιδιά στο φαγητό υπολογίζεται εμένα + 1.

______________________
* It's a beautiful life *
Everything comes to an end, life must go on.... Enjoy it...



Μήπως είναι καιρός να ρίξει και η ιβορτιμ καμιά βόμβα? ....λέω γιατί απο την άλλη αρχίζουν να ανακοινώνουν μεταγραφές και θα ταν μια καλή στιγμή...

λέω εγώ τώρα...

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Run Forest Run
Advanced Forum-Runner



359 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2009 :  23:14:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Ivorman


Αν μια δύσκολη διαδρομή (π.χ. Κλασσική) μπορεί να έχει μέχρι και 10' διαφορά για ένα μέσο (ερασιτέχνη βέβαια) δρομέα από μια μέση επίπεδη, τότε δεν έχει κανένα νόημα μια τέτοια εκτίμηση.

Ίσως πρέπει να πάμε πίσω, στο να συγκρίνουμε όσο το δυνατόν πιο ομοειδή πράγματα.....
Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam moto



SAM όπως βλέπεις τα 10' δεν είναι δικά μου. Τα έχεις αναφέρει και εσύ και ο αρχηγός σας. Αν τον αμφισβητείς και ερμηνεύεις τους κανονισμούς κατά το δοκούν τρέξε μόνος σου εγώ τουλάχιστον δεν θα πάρω.

ΚΤΩΜΕΝΟΣ ΗΔΟΥ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2009 :  23:25:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολλά έχουν αναφερθεί μπαμπη και απο πολλούς. Όμως νομίζω ότι ή ομάδα μου εκπροσωπείται υπεύθυνα από μένα στο συγκεκριμένο κομμάτι... Αφού καταλήξαμε σε έναν μέσο όρο όσων είπαμε μετά από πολύυυυ κουβέντα, πλέον σε κάθε copy-paste απο τα τελευταία που παραθέτω (τα παραθέτει και ο δημήτρης) έχω γράψει τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια. Και εσύ και ο αρχηγός σου έχουν τα έχουν διαβάσει και έχετε σύμφωνήσει στο συγκεκριμένο σημείο. Δεν είναι λίγο άτοπο επειδή ξαφνικά σας βολεύει κάτι να θέλετε να προστεθεί ΑΦΟΥ μπαίνει κάποιος στην ομάδα σας?

Για αυτό και πρέπει αυτό να κλείσει γρήγορα γιατί δεν είναι δυνατόν να το κρίνουμε κάθε φορά με το τι μας βολεύει σε κάθε νέα συμμετοχή. Εάν τύχει να μας βολεύει καλώς ..εάν δε τύχει ...εεε τι να κάνουμε? Δε πειράζει!

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2009 :  23:55:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εν πασει περιπτώσει, εστω και εκ των υστέρων, όση πριμοδότηση δοθεί στους νέους, τόση ας δοθεί και σε κάποιους που δεν έχουν τρέξει περσι ΚΜΑ αλλά άλλον μαραθώνιο (και στους νέους είχε αναφερθεί κάποια στιγμή το δεκαλεπτο).. Εμένα πάντως ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ η θέση μου ήταν αυτή: "ΑΣ ΕΤΡΕΧΕ ΚΜΑ ο όποιος έμπειρος μας τύχει για να λογισθεί αυτός ο χρόνος ως περσινός και όχι κάποιου άλλου μαραθωνίου!" ...ψάξτο εάν δε πιστεύεις.

Ούτε ξέρω τον μαραθώνιο που μπορεί να έτρεξε, ούτε πως τον έτρεξε (προπονητικά ή αγωνιστικά), ούτε πόσο πιο έυκολος ήταν (ή ΔΕΝ ήταν ..δεν είναι δα και ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ του κόσμου η κλασσική όσο και να το λιβανίζουμε εμείς ότι είναι), ούτε τι συνθήκες (ζέστης/οδοστρώματος/υδροδοσίας/κόσμου κλπ) είχε σε σχέση με τον περσινό ΚΜΑ που είχαμε ιδανικές συνθήκες ..ούτε τίποτα για να ορίσω έτσι αυθαίρετα ότι εάν έτρεχε τον περσινό ΚΜΑ θα έκανε σίγουρα 10 λεπτά περισσότερα από το χρόνο του στον όποιον άλλον μαραθώνιο.

Για να καταλάβεις και εγώ θεωρώ ότι έκανα μακακία που συμφώνησα στη πρόταση του νίκατς να λογίζεται αποκλειστικά η περσινή επίδοση του ΚΜΑ για τους έμπειρους και όχι π.χ. η καλύτερη των τελευταίων 2-3 χρόνων, αφού αυτό δίνει αβανταζ στον νίκατς -μέχρι στιγμης- που πέρσι είχε προβλήματα αλλά έχει πολύ καλύτερη επίδοση στο ΚΜΑ, αλλά επειδή το συμφώνησα χωρίς πολύ σκέψη στην αρχή, το δέχομαι πλέον χωρίς άλλη κουβέντα. Μπορεί αύριο να βρεθεί και σε εμάς τέτοια περίπτωση. Αυτά συμβαίνουν και απο εδώ και απο εκεί.-

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.

Edited by - sam on 25/09/2009 00:15:33
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thepharmacist
Forum-Runner

Greece


146 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  00:02:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποτε θα φαμε?Γιατι τωρα με τις εντονες προπονησεις μ εχει πιασει μια λιγουρα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  00:03:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

Ανακοινωσις

1. Ο χρηματισμος ειναι εκτος της λογικης του ευ αγωνιζεσθαι κι ως εκ τουτου οδηγει αυτοδικαιως και τελεσιδικα σε αποβολη κι οριστικη διαγραφη απο τους πινακες των συμμετεχουσων ομαδων..

2. Η επιλογη παικτων ειναι δικαιωμα της καθε ομαδας, αρκει να γινεται διχως εγχρηματες, υπογειες συμφωνιες

3. Τις προσεχεις ημερες κλιμακιο θα επισκεπτει αιφνιδιως το γνωστο προπονητικο κεντρο του υμηττου, οπου και θα γινει αντιντοπινγκ κοντρολ. παρακαλω οπως συνεργαστειτε με τις αρχες, διοτι η μη συμμορφωσις οδηγει αυτοδικαιως σε ισοβιο αποκλεισμο απο οποιαδηποτε αγωνιστικη δραστηριοτητα και προστιμο 10 καφασια μπυρες καιζερ (αυτες πινω η ελλανοδικος επιτροπη γαρ...)

4. Ιατρικη ομαδα θα προβει σε αντιστοιχο ελεγχο και σε πολεις της περιφερειας, οπου προετοιμαζονται γνωστα και μη εξαιρετεα μελη των ομαδων (πατρα, βολο, ορεστιαδα, αμαλιαδα κλπ)

Εκ της Ελλανοδικου Επιτροπης

24-9-2009

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



Για να μην νομίζετε πως θέλω να αποφύγω τον έλεγχο σας πληροφορώ πως το επόμενο στάδιο της προετοιμασίας μου θα γίνει σε ορεινό προάστειο της Καμπούλ. Στο πόδι μου στις δουλειές θα αφήσω τον δίδυμο αδελφό μου.
Πάντα διαθέσιμος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Run Forest Run
Advanced Forum-Runner



359 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  00:11:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

Κανονιολογιον

1. Εχομεν 2 ομαδες - Ivorteam και Nikatsteam - η χαμενη πλερωνει τα ποτα της νικητριας (και του βαρουχα, ξηγημενα..) σε συναξη το απογευμα της κυριακης 8/11/2009 λογω ξενιτεμενων. Δεκτοι ολοι οι φιλοι και συγγενεις των 2 ομαδων (1000 καλοί χωρανε).
2. η Ivorteam εχει επιλεξει τα χρωματα των ορανιε, η Nikatsteam το μπλε του αιγαιου...
3.εχομεν ομαδα ΚΜΑ για Nikatsteam ως τωρα και ΚΜΑ, ΚΜΑ*, 10χλμ για Ivorteam, οπου ΚΜΑ* ειναι οι νεουρες.

[i]4. Ως προς το συστημα συμφωνηθησαν τα κατωθι:

α) Συγκρίνουμε τις βελτιώσεις απο τον προηγούμενο ΚΜΑ μαραθώνιο. Εάν δεν υπάρχει, τότε απο άλλο περσινό μαραθώνιο.

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



Αφου λοιπον πάμε το γραμμα του νομου...
Λυπάμαι αλλα μάλλον θα σε πονεσω λιγο

Θα μπει σαν αναφορά ο καλύτερος περσινος χρονος της Denise σε μαραθώνιο.


ΚΤΩΜΕΝΟΣ ΗΔΟΥ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  00:18:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μόλις διόρθωνα το ποστ μου για να πω ακριβώς αυτό... Ότι το θεωρώ λαθος αυτό το αποκλειστικά περσινό χρόνο (όταν για κάποιον γνωρίζουμε οτι είχε πολύ καλύτερες εμφανίσεις πριν 2 χρόνια π.χ.) ...αλλά αφού το είπαμε ετσι ...έτσι να είναι!

Πόσο είχε λοιπόν η ντενιζ πέρσι? ....4.30 ώρες?

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  00:43:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Run Forest Run

Πέραν των προπονήσεων κάθε μέλος της nikatsteam έχει και καθήκον να στρατολογεί νέα μέλη για την ομάδα.

Πως έλεγε το σύνθημα ‘πρώτοι στα μαθήματα πρώτοι στον αγώνα’.

Έπεται συνέχεια…

ΥΓ Σας θυμίζω ότι η φίλη μας η Denise επειδή δεν έχει αναφορά από κλασσική θα έχει σαν βάση τον καλύτερο της χρόνο (3:49’) + 10' = 3:59'

ΚΤΩΜΕΝΟΣ ΗΔΟΥ

¨


ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΒΡΕ ΜΠΑΜΠΗ?????

...Μόλις τώρα το μαθα!

3.49 στη ΒΟΣΤΩΩΩΩΩΝΗ ...και θές να της βάλεις και δέκα λεπτά "λόγω" κλασσικής και δε ντρέπεσαι που το γράφεις, και μου "παρεξηγιέσαι" και καλα κιόλας! (ναι το χάψαμε νομίζεις )

ΒΡΕ ΜΕ ΤΙ ΜΠΑΜΠΕΣΗΔΕΣ ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.

Edited by - sam on 25/09/2009 01:00:02
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  06:05:23  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by thepharmacist

Ποτε θα φαμε?Γιατι τωρα με τις εντονες προπονησεις μ εχει πιασει μια λιγουρα!



NAI NAI NAI!!!!!!!

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  06:08:40  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιατί πρέπει να τερματίσω γρήγορα:
α) για να κερδίσει η ομάδα μου
β) για να προλάβω να χαιρετήσω τυχόν fans που μαζεύτηκαν, φίλους, γνωστούς κλπ.
γ) για να προλάβω να κατέβω Μοναστηράκι με τον faith no more και όποιον άλλον θέλει, να πλακώσουμε τα κεμπάπ μέχρι να έρθει η ώρα του φαγητού
δ) για να μην ξελυσάξω την πείνα μου στο κοινό συμφωνηθέν τραπέζι και καταλάβουν όλοι τι πεινάλας είμαι...

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  08:20:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
οσο θα τσακωνεστε για τις τελικες ρυθμισεις αξιολογησης, κωστα και τελη παρακαλω να με υπολογιζετε για κεινα τα γυρονια...ειδικα μετα το 30ο το ΜΟΝΟ που σκεφτομαι ειναι κρυα μπυρα και σουβλακι...οσο για την ωρα αφιξης στο μαγαζι πανω κατω στις 2,5-3 ειναι οκ για τους περισσοτερους..

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  08:24:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΝIKATSTEAM

KMA
Nikats 4:07:05
Thrax 4:11:22
Faith N M 5:05:12
Kostis 3:49:30
Babis RFR 3:53:02
GeoPap 3:59:11
Thepharmacist 4:07:27
dimosthenis 3:20:37

ΚΜΑ*
bad

-----------------------------------

ΙVORTEAM

ΚΜΑ
sam 4:11:57
kostaspvol 2.59.38


ΚΜΑ*
Ivorwoman
Paul C
reladic
plesia

10κ
rigelian
ivorman
koukouvagia 53.41


Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  08:29:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Αδέκαστος Μπάρας ΚΑΙ δουλέυει και τσατάρει. ΕΥΓΕ!

"Life's a piece of shit,when you look at it.
Just remember that the last laugh is on you."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 298 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000