Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ivorteam vs Nikatsteam
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 298

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2009 :  11:53:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υποθέτω σάββα δεν είχες τρέξει πέρσι 10άρι στο ΚΜΑ... σωστά? ...Πόσο ακριβώς ήταν ο χρόνος σου στη δάφνη? (εγώ πιστεύω θα το φτάσεις τουλάχιστον )

Ιβορ το 5% μετράει συνολικά σε όλο τον μέσο όρο των 10κ ...Ατομικά μπορείς να το περάσεις (KAI NA TO ΠΕΡΑΣΕΙΣ!!!) αλλά εάν όλοι το περάσουν π.χ., to 5% θα μετρήσει στο σύνολο του μέσου όρου. Εάν όμως έχεις και αρνητικές μέσα στο δεκάρι τότε εσυ θα βοηθήσεις καταστάσεις σα του σάββα ή του ριγκο που δηλώνει ότι πάει για κάτω από το στόχο ...λες και τα πιστεύουμε εμείς αυτά :)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2009 :  12:00:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για κάτω από το στόΚο με βλέπω...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2009 :  12:00:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Ivorman

quote:
Originally posted by Savvas

Εμενα το καλυτερο 10αρι μου φετος ειναι 37 λεπτα απο τον αγωνα στο Δαφνι αλλα λογω του τραυματισμου μου στο ποδι και οτι εδω και 6 μηνες εκανα προπονηση μονο στις μπυρες και οπως μου ειπε και ο γνωστος Ανδρεας οταν με εξετασε "για κανενα παρτι εισαι για αγωνα αστο καλυτερα"
Οποτε θα παρακαλατε να φυγω φανταρος πριν τον αγωνα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ


http://www.runningnews.gr/?id=5121&range=6



Δεν πειράζει Σάββα, όντως το 37 δύσκολα κατεβαίνει, σε ότι κατάσταση και να βρίσκεσαι.

Το βασικό κέρδος μας όμως, είναι άλλο. Τόσα χρόνια, Σάββα ακούμε και Σάββα δεν ξέρουμε. Ευκαιρία να τον γνωρίσουμε!!! (μην ανησυχείς για το στοίχημα, θα ρεφάρουμε οι υπόλοιποι και θα τα πιούμε τζάμπα!!!).


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam




Οποτε να ευχηθουμε να με καλεσουν αργοτερα τοτε.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2009 :  12:17:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Για κάτω από το στόΚο με βλέπω...



δέκα cm κάτω?


ΙVORTEAM! Οδηγεί τις εξελίξεις, Οδηγεί τον ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ! (και μας αρέσουν τα φιλικά "στοιχήματα" και οι κερασμένες κρύες μπύρες) ...και IVORMAN ...και KOUKOUVAGIA ...και RIGELIAN ...και PLESIA ...και PAUL C ...και RELADIC ...και IVORWOMAN ...και KOSTASPVOL (2.59.39!!!) ...και MANOLIS ...και SAM ...και LEONARDO ..και ΑΜΑΛΙΑ! Μήπως ο επόμενος είσαι ΕΣΥ ??????

Συμμετοχές/Κανονισμοί εδώ! - Δήλωσε συμμετοχή με την IVORTEAM εδώ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2009 :  12:21:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Υποθέτω σάββα δεν είχες τρέξει πέρσι 10άρι στο ΚΜΑ... σωστά? ...Πόσο ακριβώς ήταν ο χρόνος σου στη δάφνη? (εγώ πιστεύω θα το φτάσεις τουλάχιστον )

Ιβορ το 5% μετράει συνολικά σε όλο τον μέσο όρο των 10κ ...Ατομικά μπορείς να το περάσεις (KAI NA TO ΠΕΡΑΣΕΙΣ!!!) αλλά εάν όλοι το περάσουν π.χ., to 5% θα μετρήσει στο σύνολο του μέσου όρου. Εάν όμως έχεις και αρνητικές μέσα στο δεκάρι τότε εσυ θα βοηθήσεις καταστάσεις σα του σάββα ή του ριγκο που δηλώνει ότι πάει για κάτω από το στόχο ...λες και τα πιστεύουμε εμείς αυτά :)




Εχω βαλει κατω απο το ποστ μου το Λινκ απο τα αποτελεσματα του αγωνα.
Περυσι ειχα τρεξει το 5αρι.
Φετος θα παω χαλαρα λογω φουλ "απροπονησιας" αλλα μπορω να τραβηξω τους υπολοιπους δεκαρηδες μας.
Θα σας λεω τρεξτε ρεμαλια θα χασουμε το στοιχημα και εγω θα ειμαι -5 εκ των προτερων.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2009 :  12:40:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πόσο είχες το πεντάρι? ...Πάνω από τα 18 λεπτά?


ΙVORTEAM! Οδηγεί τις εξελίξεις, Οδηγεί τον ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ! (και μας αρέσουν τα φιλικά "στοιχήματα" και οι κερασμένες κρύες μπύρες) ...και IVORMAN ...και KOUKOUVAGIA ...και RIGELIAN ...και PLESIA ...και PAUL C ...και RELADIC ...και IVORWOMAN ...και KOSTASPVOL (2.59.39!!!) ...και MANOLIS ...και SAM ...και LEONARDO ..και ΑΜΑΛΙΑ! Μήπως ο επόμενος είσαι ΕΣΥ ??????

Συμμετοχές/Κανονισμοί εδώ! - Δήλωσε συμμετοχή με την IVORTEAM εδώ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2009 :  12:45:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Πόσο είχες το πεντάρι? ...Πάνω από τα 18 λεπτά?


ΙVORTEAM! Οδηγεί τις εξελίξεις, Οδηγεί τον ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ! (και μας αρέσουν τα φιλικά "στοιχήματα" και οι κερασμένες κρύες μπύρες) ...και IVORMAN ...και KOUKOUVAGIA ...και RIGELIAN ...και PLESIA ...και PAUL C ...και RELADIC ...και IVORWOMAN ...και KOSTASPVOL (2.59.39!!!) ...και MANOLIS ...και SAM ...και LEONARDO ..και ΑΜΑΛΙΑ! Μήπως ο επόμενος είσαι ΕΣΥ ??????

Συμμετοχές/Κανονισμοί εδώ! - Δήλωσε συμμετοχή με την IVORTEAM εδώ!





Ναι 19 ειχα κανει.Αλλα εχω τρεξει αλλες χρονιες το δεκαρι.Αλλα ειπαμε πιανεται η τελευταια επιδοση ετσι?

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2009 :  12:53:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι αλλα επειδή είπαμε ότι Η ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ επιλογή είναι η περσινή μας επίδοση στους αγώνες του ΚΜΑ...υποθέτω ότι αφού έχεις 5άρι εκεί μπορούμε να κάνουμε αναγώγή σαν δεκάρι του ΚΜΑ σύμφωνα με τις φόρμουλες εδώ (http://www.runningforfitness.org/calc/rp.php)

Όλες βγάζουν για 5άρι στο 19, το 10άρι στα περίπου 39.30 συν/πλην κάτι δεύτερα. Το Purdy που εχουμε πει ότι χρησιμοποιούμε βγάζει συγκεκριμένα 39.23 και θεωρώ το πιο δίκαιο να πας με αυτό (αφου μιλάμε καταρχάς για βελτιώσεις στο ΚΜΑ και είχες τρέξει πέρσι εκεί ...έστω και στο πεντάρι)

Αυτό θα το αποφασίσει ο διαιτητής anyway ...Πόσο είχες όμως ακριβώς στο 5άρι (και σε δεύτερα γιατί έχουν σημασία)?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2009 :  13:32:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Ivorman

quote:
Originally posted by Savvas

Εμενα το καλυτερο 10αρι μου φετος ειναι 37 λεπτα απο τον αγωνα στο Δαφνι αλλα λογω του τραυματισμου μου στο ποδι και οτι εδω και 6 μηνες εκανα προπονηση μονο στις μπυρες και οπως μου ειπε και ο γνωστος Ανδρεας οταν με εξετασε "για κανενα παρτι εισαι για αγωνα αστο καλυτερα"
Οποτε θα παρακαλατε να φυγω φανταρος πριν τον αγωνα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ


http://www.runningnews.gr/?id=5121&range=6



Δεν πειράζει Σάββα, όντως το 37 δύσκολα κατεβαίνει, σε ότι κατάσταση και να βρίσκεσαι.

Το βασικό κέρδος μας όμως, είναι άλλο. Τόσα χρόνια, Σάββα ακούμε και Σάββα δεν ξέρουμε. Ευκαιρία να τον γνωρίσουμε!!! (μην ανησυχείς για το στοίχημα, θα ρεφάρουμε οι υπόλοιποι και θα τα πιούμε τζάμπα!!!).


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam



Μην εισαι σίγουρος........


And if the cloud bursts, thunder in your ear
You shout and no one seems to hear. And if the band you're in starts playing different tunes............"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2009 :  13:34:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Ναι αλλα επειδή είπαμε ότι Η ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ επιλογή είναι η περσινή μας επίδοση στους αγώνες του ΚΜΑ...υποθέτω ότι αφού έχεις 5άρι εκεί μπορούμε να κάνουμε αναγώγή σαν δεκάρι του ΚΜΑ σύμφωνα με τις φόρμουλες εδώ (http://www.runningforfitness.org/calc/rp.php)

Όλες βγάζουν για 5άρι στο 19, το 10άρι στα περίπου 39.30 συν/πλην κάτι δεύτερα. Το Purdy που εχουμε πει ότι χρησιμοποιούμε βγάζει συγκεκριμένα 39.23 και θεωρώ το πιο δίκαιο να πας με αυτό (αφου μιλάμε καταρχάς για βελτιώσεις στο ΚΜΑ και είχες τρέξει πέρσι εκεί ...έστω και στο πεντάρι)

Αυτό θα το αποφασίσει ο διαιτητής anyway ...Πόσο είχες όμως ακριβώς στο 5άρι (και σε δεύτερα γιατί έχουν σημασία)?


Χμμμμμ.......just checking, just checking............

And if the cloud bursts, thunder in your ear
You shout and no one seems to hear. And if the band you're in starts playing different tunes............"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2009 :  13:36:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξάδερφε, διάβασε "τι πάιζεται" θα δείς και κάποια κανονιστικά τση ομάδας μας που θα ανεβούν το βράδυ και μετα χαράς να τρέξουμε και να μας κεράσουν. Περιμένω απο σένα περσυνό νούμερο/χρόνο όπως είδες και postαραν οι άλλοι και τ΄ απόγεμα θα σε δώ στο fb να σου ...μολοήσω τα καθέκαστα.

And if the cloud bursts, thunder in your ear
You shout and no one seems to hear. And if the band you're in starts playing different tunes............"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2009 :  17:29:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: To group των δρομέων του Υμηττού, ουδεμία σχέση έχει με την "ευγενή αντιπαράθεση" των ομάδων NikatsTeam και IvorTeam εδώ. Όποιος θέλει,μπορεί να έρθει στις προπονήσεις και στα Long Runs που διοργανώνονται στο βουνό. Ασχέτως ατόμων-ομάδων κ.λ.π. Μη μπερδεύουμε την βούρτσα με τη ...σκούπα.
www.dailymile.com/groups/538-ymittos-training-club-marathon-running

And if the cloud bursts, thunder in your ear
You shout and no one seems to hear. And if the band you're in starts playing different tunes............"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2009 :  18:56:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Απο τον Εσωτερικό Κανονισμό της NikatsTeam

Με γνώμονα το καλό της Ομάδας και την διασκέδασή μας:

Η τελική σύνθεση της NikatsTeam θα διαμορφωθεί σε τρείς φάσεις:
1η μέχρι την Κυ 18 Οκτ. εγγραφές-εφ όσον ικανοποιούνται τα κριτήρια τα οποία εχουν τεθεί.
2η Την ΔΕ 19 Οκτ. "πρώτο ξεσκαρτάρισμα".
και
3η Την ΔΕ 26 Οκτ. "τελική σύνθεση ομάδας" η οποία και θα αριθμεί ενδεχομένως γύρω στους 10-12 δρομείς. Μακάρι να 'ναι 15.

Για να λυθούν τυχούσες απορίες, θα ληφθούν αρκετοί παράγοντες υπ΄ όψην.
Και βασικά, για να εχουμε όλοι μας μια ιδέα, κάποιοι, και απο τις δυό Ομάδες αλλά εδώ θα αναφερθώ στη δικιά μου, ξοδεύουν ώρες και χρήμα και θα ξοδέψουν όσο περνάει ο χρόνος ακόμα περισσότερα μόνο και μόνο για να διασκεδάσουμε παρέα.
Το να μην γίνει σεβαστός ο κόπος της ....Plaisia π.χ. η οποία θα "τρέξει" να βρεί μαγαζί και ενδεχομένως να το "κλείσει"-με οτι αυτό συνεπάγεται οικονομικά, οχι μόνο γι αυτή αλλά για όλους όσοι/ες θα βοηθήσουν αν χρειαστεί- δεν μπορεί να καπελωνεται απο μερικούς που "γράφουν για να γράφουν".
Κάποιοι το διασκεδάζουν τον όλο χαβαλέ, εδώ και καιρό και ειναι κρίμα να τους βγεί ξυνός.
Ακόμα, να πω πως τέθηκε θέμα εγγραφής με συμβολικό ποσό, για να αποφύγουμε τη περίπτωση "μπαταχτσήδων" και να χουμε μια μικρή κάβα.
Απορίφθηκε αρδην, προκειμένου να μην γίνει η ιστορία ..."σοβαροφανής" αν αποδίδει το νόημα η λέξη σωστα.

Γι αυτό, στα κριτήρια συμμετοχής προστιθενται και κάποια ακόμη. Τα οποία σκοπό έχουν να μην δημιουργηθούν γελοία φαινόμενα του στύλ: "Απο ΄δω ειναι ο τάδε, ειναι στην ομάδα μας,-Χαίρω πολύ που επιτέλους γνωριζόμαστε" την μέρα του αγώνα!!!!!!!
Τι πιο άκομψο, για να μην πώ ηλίθιο, απ' το να εισαι στη ιδια υποτίθεται ομάδα με τον διπλανό σου και στην εκκίνηση στο Μαραθώνα η στο Στάδιο να μην του πείς "καλή επιτυχία φίλε" επειδή δεν τον γνωρίζεις. Και να τον ανγνωρίσεις οταν....βγάλουμε αναμνηστική φωτογραφία!

Τα επιπλεον αυτά κριτήρια θα τα ανακοινώσουμε την ερχόμενη ΔΕ τ' απόγευμα.

Υ.Γ. Κανένας δεν δεσμευεται απο κανέναν. Όποιος νομίζει οτι δεν τ΄αρέσει κάτι, ή το λέει ή λέει "γειά σας".
Πάλι φίλοι θα 'μαστε. Σε αντίθετη περίπτωση δεν θα μου μιλούσαν και δεν θα μιλούσα στους μισούς Ελληνες Δρομείς. Ευτυχώς, όπως ξέρετε, έχω πολλούς φίλους που τρέχουμε μαζί και ειμαι ευτυχισμένος γι αυτό.
ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ Η ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ.

Υ.Γ. Δημοκρατικές διαδικασίες σημαίνει πως αποφασίζουν 2-3 άτομα για ταχύτητα και οχι για τίποτ' άλλο. Όποιος θέλει να παίρνει αποφάσεις, το "βήμα" του Rnews ειναι ανοιχτό για να κάνουμε τον χαβαλέ μας.
Και όπως ελεγε ο Πρόεδρος -ενας ηταν ο πρόεδρος- "Στο κουμάντο ενος Σωματείου δεν υπάρχει Δημοκρατία. Αλλιώς πάει, βούλιαξε το καράβι" έλεγε ο "καπετάνιος".-



Edited by - nikats on 02/10/2009 19:00:39
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Run Forest Run
Advanced Forum-Runner



359 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2009 :  20:21:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikats

[quote]Originally posted by Run Forest Run

Πρόεδρε σου έχω καλά νέα.
Όχι δεν θα κερδίσει ο Bάζελος . NAΙ δίκιο είχες, χρειάζομαι κάποιον στο πρακτορείο να δίνει προγνωστικά, τι λές;
Λίγα για της προβλέψεις μου. Φταίω δηλ εγώ που οι γκαβοί δεν μπορούν να βάλουν ένα πέναντυ στο 90?



ΚΤΩΜΕΝΟΣ ΗΔΟΥ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2009 :  22:09:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Mέσα σε όλα και ό,τι πει ο Αρχηγός Ιvor!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 298 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000