Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ivorteam vs Nikatsteam
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 298

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  13:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Μάλλον νίκο δε το κατάλαβες....!!!!!!!

Έρχεται καποιος που δεν έτρεξε πέρσι 10 στο ΚΜΑ και έχει ρεκόρ απο το δεκάρι του ΣΔΥΑ πέρσι...45 λεπτά...

ΕΕΕΕ με αυτά τα 45 λεπτά ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΘΕΙ η βελτίωση του... Όχι να μπει ως αρχάριος να συγκριθεί με τα 55, να κάνει τελικά 44 λεπτά ...και να δείξει εικονική βελτίωση 20%!!!!!

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.


ερχεται λοιπόν κάποιος που χει κάνει στη Μεσσήνη 03,50,00 και δεν είχε τρέξει περσυ Κλασσική. Τι θα μετρήσεις; (Πρόσεξε πολύ την απάντησή σου.)

"....σκεφτείτε τι είναι η ληστεία μιας τράπεζας μπροστά στην ίδρυση μιας τράπεζας!"Β.Β
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  13:21:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δε μιλάει ελληνικά ο paul... θΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ EMAIL ΤΟΥ ΟΜΩΣ ΕΑΝ ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ...άπιστε!

Αριστοτέλη ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΓΡΑΨΕ!!!!

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  13:23:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το 3.50 όπως σου είπε και αγωνοδίκης! ...Σιγά μη τον βάλουμε με τους αρχάριους με 3.50 χρόνο...

ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΥΤΗ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΑΑΑΑΑΝΙΑ ....Δε πιστεύω να έχουμε κανέναν τέτοιο...

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.

Edited by - sam on 13/09/2009 13:24:37
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  13:24:17  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Όσο αφορά τους πρωτάρηδες του ΚΜΑ: προτείνω η επίδοση ενός πρωτάρη σε ΚΜΑ αλλά και σε κάθε μαραθώνιο να συγκριθεί με το 4.12 (ο χρόνος με ρυθμό 6.00). Τώρα αν κάποιος τρέχει πρώτη φορα μαραθώνιο, αλλά έχει δεκάρι κάτω από 40, τι να πούμε... Αν κάποιος πρώτάρης σε ΚΜΑ έχει ξανατρέξει μαραθώνιο, τότε θα πρέπει να συγκριθεί με διαφορετικά "όρια" ανάλογα με την επίδοση. Π.χ. Αν η επίδοση είναι > 4 να συγκριθεί με το 4.15. Αν έχει κάτω από 4 αλλά > 3.45 να πάει στο 4.00. Και πάει λέγοντας. Αν ας πούμε ο Paul C. είναι πρωτάρης στο ΚΜΑ αλλά έχει 2.47 στη Βοστώνη, έ τότε να τον βάλουμε στο 3.00. Τι λέτε;

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  13:28:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikats

Kαι κάτι ακόμα:
Νομίζω πως όποιος και όποια θέλει να συμμετάσχει στον "ευγενή" αυτόν αγώνα, θα πρέπει να το δηλώνει (όπου δεί, οψόμεθα επ' αυτού) και ΟΧΙ ΔΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥ, όπως βλέπω να γίνεται τώρα τελευταία. Νομίζω;

"....σκεφτείτε τι είναι η ληστεία μιας τράπεζας μπροστά στην ίδρυση μιας τράπεζας!"Β.Β



Γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια...


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam moto
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  13:28:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
νικατς τιμ:

μαραθωνιος

νικ (nikats)
αριστοτελης (thrax) - 4.11 (ΚΜΑ 2008)
μπαμπης (rfr)
γιωργος (geo pap)
kostis (faith no more)

10χλμ: -

ιβορτιμ
μαραθωνιος

σταματης (sam)
σαντρα (ιβοργουμαν)
ντινος (reladic)
κωστας π. (kostaspvol)
Paul C

10χλμ
κωστας μπ. (rigelian)

οι συμμετοχες απαξ κι υπαρχει επισημη χρονομετρηση μπορουν να γινονται δεκτες.τωρα για τα δευτερολεπτα, επειδη πολλοι μπορει να μην εχουν παρει το διπλωμα με την επισημη χρονομετρηση, μπορουμε ναμαστε ελαστικοι.
νικ η κλασικη οντας πιο δυσκολη, με επιδοση απο μεσσηνη πχ πουναι φλατ, καποιος θα πρεπει να υπερβει εαυτον για ναχει βελτιωση.αρα ετσι επιβραβευεται η πιο καλη ομαδα, που σε πιο αντιξοες συνθηκες πηγε καλυτερα.αυτο για οσους δεν εχουν επιδοση απο κμα 2008.

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  13:28:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
4.15 ..είναι καλά για πρωτάρη ...Μη κρίνεις μόνο από εσένα ...Μη το κατεβάσουμε και άλλο ...Θα έχουμε και πεντάωρα μέσα

ο συγκεκριμένος paul είναι πρωτάρης που ξεκίνησε πριν λίγους μήνες..

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  13:29:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

το 3.50 όπως σου είπε και αγωνοδίκης! ...Σιγά μη τον βάλουμε με τους αρχάριους με 3.50 χρόνο...

ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΥΤΗ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΑΑΑΑΑΝΙΑ ....Δε πιστεύω να έχουμε κανέναν τέτοιο...

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.




Αααα θαυμάσια! Ωραίοι υπολογισμοί...Για την Κλασσική μιλάμε. Θεωρούνται συγκρίσιμοι οι δύο Μαραθώνιοι; Δλδ. ο αθλήτής στο παράδειγμα θα πρέπει να κάνει καλύτερο χρόνο στη Κλασσική απ εκείνο που έκανε στη Μεσσήνη για να δείξει βελτίωση; Απορία έχω.....

"....σκεφτείτε τι είναι η ληστεία μιας τράπεζας μπροστά στην ίδρυση μιας τράπεζας!"Β.Β
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  13:30:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δε χρειάζεται δίπλωμα δημήτρη ...με τον αριθμό τους το βλέπουν απο το site ...εκεί μπορείς να τα τσεκάρεις και εσύ!

ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ NET ΧΡΟΝΟ ...μη εμφανίσει κανείς χρόνο πέντε λεπτά πάνω

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  13:31:21  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους


νικατς τιμ:

μαραθωνιος

νικ (nikats)
αριστοτελης (thrax) - 4.11.22 (ΚΜΑ 2008)
μπαμπης (rfr)
γιωργος (geo pap)
kostis (faith no more)

10χλμ: -

ιβορτιμ
μαραθωνιος

σταματης (sam)
σαντρα (ιβοργουμαν)
ντινος (reladic)
κωστας π. (kostaspvol)
Paul C

10χλμ
κωστας μπ. (rigelian)



___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  13:31:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο paul καλά θα κάνει να μάθει δυό τρείς λέξεις ελληνικά: "δυό μπύρες ακόμα παρακαλώ, γκαρσόν το λογαριασμό παρακαλώ κ.λ.π κ.λ.π."
Όπως και να 'χει μα email συμμετοχή ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ!
Που ξέρω εγώ άλλωστε αν το Paul δεν είναι ΠΟΛ...ΙΑΣ!!!!!
"....σκεφτείτε τι είναι η ληστεία μιας τράπεζας μπροστά στην ίδρυση μιας τράπεζας!"Β.Β

Edited by - nikats on 13/09/2009 13:32:14
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  13:34:21  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Άλλο πιθανό problem... Ένας είναι μαμάτος αθλητής, παλιός πρωταθλητής με 9.30 στο στιπλ (που λέει ο λόγος) και πέρυσι πήγε περπατώντας την κλασσική σε 5.24 για να κάνει παρέα στην πεθερά του. Φέτος τρέχει χωρίς πεθερά και κάνει 3.30. Τι λέει εδώ ο ελανοδίκης;

___________________
against the wind...

Edited by - thrax on 13/09/2009 13:34:55
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  13:35:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
in other words ΜΟΝΟ ο Thrax έχει δηλωθεί κανονικά στο παιγνίδι.
1) Μόνος του
2) Με τον περσυνό χρόνο του στον ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ αγώνα.

"....σκεφτείτε τι είναι η ληστεία μιας τράπεζας μπροστά στην ίδρυση μιας τράπεζας!"Β.Β
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  13:35:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

νικατς τιμ:

μαραθωνιος

νικ (nikats)
αριστοτελης (thrax) - 4.11 (ΚΜΑ 2008)
μπαμπης (rfr)
γιωργος (geo pap)
kostis (faith no more)

10χλμ: -

ιβορτιμ
μαραθωνιος

σταματης (sam)
σαντρα (ιβοργουμαν)
ντινος (reladic)
κωστας π. (kostaspvol)
Paul C

10χλμ
κωστας μπ. (rigelian)
γιάννης φιλ. (ivorman)


Μόνο αν κουτσαθώ τελείως δεν θα κατέβω (πράγμα πάρα πολύ πιθανό...)




Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam moto
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2009 :  13:36:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μη το ψυρίζουμε τόσο με επιμέρους παραδείγματα (που το πιο πιθανόν είναι να μην υπάρξουν καν ...Νίκο ας έτρεχε πέρσι κλασσική αυτός ο υποτιθέμενος δρομεάς να του λογίζοταν αυτος ο χρόνος.-)

Ούτε απο την αμερική θα έρθει κάποιος όυτε θα κολλήσουμε στο εάν το δεκάρι του ΣΔΥΑ είχε 10 μέτρα λιγότερα από το δεκάρι της κλασσικής...

Εάν όντως εμφανιστεί καποιο τραντακτό φαινόμενο ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ υπολογίσει ας αποφασίσουμε τότε!!!

Θα χάσει το γούστο του εάν περιπλέξουμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ τους κανόνες (και το λέω εγώ που θεωρώ ότι χρειάζονταν αρκετές διευκρινήσεις)

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 298 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000