Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Κυνήγι
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 71

Apneafrog
Advanced Forum-Runner

Greece
317 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2009 :  12:35:28  Εμφάνιση Προφίλ
@ IVORWOMAN

Και βέβαια όχι,το "αποβράσματα" δεν ήταν για σένα!Εσένα σε κατατάσσω στους πρώτους,στους έχοντες συνείδηση.Εδώ και τόσες μέρες προσπαθείς φιλότιμα να μας πείσεις (εμάς,τα παιδιά της πόλης και του καναπέ) ότι αυτό που κάνεις δεν είναι και τόσο κακό και ειλικρινά πιστεύω ότι όντως εσύ είσαι καθ΄όλα νόμιμος.
Αλλά,είναι σαν να προσπαθεί ένας ταξιτζής που σέβεται τον κώδικα να υποστηρίξει ότι ολόκληρο το σώμα των ταξιτζήδων δεν έχει αυτή την απαράδεκτη οδηγική συμπεριφορά που νομίζουμε ότι έχει.

----Δεν προσπαθω να υποστηριξω τα ''αποβρασματα'' του χωρου μου. Και δεν μου αρεσει οτι λογο καποιων ''ανεγκεφαλων'' μας παιρνει και μας σηκωνει ολους η μπαλα και στην τελικη δεν θελω να απολογουμαι για αυτους......
Αντιθετος λεω γνωμη-αποψη για το κυνηγι σαν δραστηριοτητα. Δεν ειμαι εγω αυτος που θα κρινω τις παρανομιες αλλων, υπαρχει το κρατος για αυτη την δουλεια (ο θεος να το κανει...).

Τώρα αν ο χαρακτηρισμός σου φάνηκε βαρύς,εσύ πως θα χαρακτήριζες κάποιον που θεωρεί το βουνό,τσιφλίκι του και που δεν διστάζει "να βγάλει απ΄τη μέση" και το θηροφύλακα;

----Η ανθρωποκτονια διωκετε.....αρα δολοφονος!! Για εμενα δεν ειναι κυνηγος!

Edited by - Apneafrog on 21/12/2009 12:49:22
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

IVORWOMAN
Forum-Runner

Greece


113 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2009 :  13:11:01  Εμφάνιση Προφίλ
Να λοιπόν που κάπου συμφωνούμε!Επειδή λοιπόν σ΄αυτό το (ο θεός να το κάνει)κράτος που ζούμε, οι νόμοι είναι μόνο στα χαρτιά,η ατιμωρησία βασιλεύει και ο καθένας κάνει ότι του γουστάρει,οφείλουμε σαν σκεπτόμενοι και πολιτισμένοι ενήλικες να διαφυλάξουμε και να περισώσουμε ότι μπορούμε για να μπορέσουν και τα παιδιά μας και τα εγγόνια μας να θαυμάσουν και μετά από πολλά χρόνια την ομορφιά και το μεγαλείο του ζωικού βασιλείου ζωντανά κι όχι από φωτογραφίες...
Είναι σίγουρα άδικο να "τ΄ ακούς" εσύ για τους συναδέλφους σου ανεγκέφαλους αλλά η αναλογία δυστυχώς είναι 90%-10%...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Apneafrog
Advanced Forum-Runner

Greece
317 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2009 :  13:32:56  Εμφάνιση Προφίλ
@ IVORWOMAN

Να λοιπόν που κάπου συμφωνούμε!Επειδή λοιπόν σ΄αυτό το (ο θεός να το κάνει)κράτος που ζούμε, οι νόμοι είναι μόνο στα χαρτιά,η ατιμωρησία βασιλεύει και ο καθένας κάνει ότι του γουστάρει,οφείλουμε σαν σκεπτόμενοι και πολιτισμένοι ενήλικες να διαφυλάξουμε και να περισώσουμε ότι μπορούμε για να μπορέσουν και τα παιδιά μας και τα εγγόνια μας να θαυμάσουν και μετά από πολλά χρόνια την ομορφιά και το μεγαλείο του ζωικού βασιλείου ζωντανά κι όχι από φωτογραφίες...
Είναι σίγουρα άδικο να "τ΄ ακούς" εσύ για τους συναδέλφους σου ανεγκέφαλους αλλά η αναλογία δυστυχώς είναι 90%-10%...

----Αντι ομως να καθομαστε ετσι και να τους βλεπουμε, ''ΚΑΤΑΓΓΕΛΟΥΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ'' τετοιες δραστηριοτητες στην θηροφυλακη, οπως κανουμε για αλλα πραγματα αντι να καθομαστε....
----Η θηροφυλακη και η αστυνομια δεν μπορουν να βρισκοντε παντου......γιαυτο και τους καλουμε οταν πρεπει....
----Την αλλη φορα που θα δειτε καποιον και κατα την γνωμη σας ειναι παρανομος, καλεστε ακομα και την αστυνομια αν νομιζετε οτι δεν θα ερθει θηροφυλακη και παραμεινετε στο σημειο μεχρι να ερθει....

Edited by - Apneafrog on 21/12/2009 13:58:46
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2009 :  14:48:53  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα,
μια ερώτηση, εσύ που είσαι μέσα τα πράγματα και βλέπεις σίγουρα περισσότερους κυνηγούς από εμάς, όταν βλέπεις καμιά παρανομία από συνάδελφούς κάνεις καταγγελία? Λες δεν βαριέσαι? Η φοβάσαι μήπως ξαφνικά να σε δούνε σαν αγριογούρουνο ?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stamatis
Senior Forum-Runner

Greece


546 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2009 :  15:02:08  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητέ apneafrog - Γιάννη καλησπέρα,

εχω σαν κοματι της ζωης μου την αρχαιοτερη ασχολια του ανθρωπου το κυνηγι

Από το νόμο της φυσικής επιλογής γνωρίζουμε ότι η αρχαιότερη ασχολία του ανθρώπου είναι το σεξ. Από εμπειρία το προτείνω ανεπιφύλακτα.
Την εποχή που το κυνήγι γινόταν ασχολία του ανθρώπου, οι άνθρωποι σκότωναν συχνά και άλλους ανθρώπους. Συνεχίζουν κιόλας να το κάνουν. Ορισμένοι νόμιμα (θανατική ποινή σε πολλές ακόμα χώρες, "νομιμοποιημένοι" πόλεμοι, κλπ. Και αυτά που σκότωναν τα έτρωγαν ωμά. Και μετά σκότωναν και τα παιδιά τους. Αυτό δε σημαίνει ότι ως κοινωνία δεν προσπαθούμε να τα αποβάλουμε όλα αυτά.

Δεν επιθυμω την τσιμεντουπολη με τις ανεσεις της και παιρνω τα βουνα

Πάρα πολλοί από μάς το κάνουν αυτό - κοίτα και τα θέματα για ορεινούς αγώνες. Απλά δεν παίρνουν μαζί καραμπίνες. Τόσο απλά.
Κι εγώ έχω πάρει τα βουνά με τον πιτσιρικά, και όταν άρχισα να ακούω ντουφεκιές έφυγα άρον-άρον, γιατί ρε φίλε οι ντουφεκιές στο βουνό με φοβίζουν πώς να το κάνουμε. Δε θα κάτσω εγώ να μυρίσω τα νύχια μου ποιός είναι νόμιμος, ποιός παράνομος, ποιός ξέρει σημάδι, ποιός όχι. Να φύγετε με τις καραμπίνες σας από τα βουνά , πώς αλλιώς το λένε, εγώ όταν πάω βόλτα δε σε φοβίζω. Κάνε μιά στιγμή τον κόπο να καταλάβεις πώς νοιώθουν οι άλλοι, κάνε βόλτα στο δάσος παρέα μας και τράβα μετά σε σκοπευτήριο να ξεδώσεις με τα όπλα σου.

Προφανώς και έχεις δικαίωμα να λες τη γνώμη σου, αν δεν αισθάνεσαι πολύ άβολα με αυτά που σκέφτονται οι περισσότεροι όταν τη διαβάζουν. Να σου πώ κιόλας, αν τύχει να βρείς τη συζήτηση τόσο συναρπαστική που να ξεχαστείς κανα βράδυ και πείς, ας πάω βρε με τα παιδιά μια φορά να τρέξω στο βουνό άοπλος, ακόμα καλύτερα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

IVORWOMAN
Forum-Runner

Greece


113 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2009 :  15:27:56  Εμφάνιση Προφίλ
Για πες μου εσύ λοιπόν,που τριγυρνάς στα βουνά και βλέπεις πολλά,έχεις καταγγείλει ποτέ παράνομη και απάνθρωπη δραστηριότητα;Και αν ναι,πόσες φορές έχεις δικαιωθεί,πόσες φορές αυτός που κατήγγειλες πλήρωσε κάποιο πρόστιμο,του κατασχέθηκε το τζιπ,το όπλο,του αφαιρέθηκε η άδεια ή τέλος του απαγορεύτηκε να ξαναβρεθεί ποτέ σε βουνό ακόμα και για βόλτα;
Νομίζω ότι ξεχνάς αυτό που πριν λίγο είπες,στην Ελλάδα ζούμε...Λυπάμαι που το λέω,αλλά δεν περιμένω ούτε από το κράτος,ούτε απ΄την Αστυνομία τίποτα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2009 :  15:43:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Apneafrog

Δεν τρωγοντε ρε φιλε ειναι σαν τον γλαρο....γλαροσουπα που λενε....

Τι κι αν δεν τρώγονται oι γλάροι? Να θεσπιστεί πάραυτα τμήμα βατραχοκομάντος κυνηγών που θα εξολοθρεύσει όλους τους γλάρους επειδή μας τρώνε τα ψάρια. Η ΕΕ να εκδόσει ψήφισμα που θα επαίρει τις αρετές των αυτοαποκαλούμενων ρυθμιστών της θαλάσσιας χλωροπανίδας, επειδή θα πέσει και νέα γερή κονόμα στις εταιρίες όπλων επειδή μας απαλλάσσουν απ'τα κακά θαλασσοπούλια που μας τρώνε τις μαρίδες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2009 :  17:14:43  Εμφάνιση Προφίλ
Για τρέξιμο θα μιλήσουμε καθόλου, μιά και 1000 σελίδες να γράψετε ούτε θα συμφωνήσετε ούτε θα τα βρείτε;;;;;;Για να μεταφερθείτε στο Προπόνηση Απόδοση!!!
Ατυχώς ο νόμος και η μη επίβλεψη των διατάξεών του είναι υπερ των κυνηγών.
stamati που να δείς εδώ πάνω να τρέχεις σε έξοδο (παράδρομος) της Εγνατίας και να ακούς μπάμ μπούμ από παντού!!!!Και να σκέφτεσαι "τώρα θα την φάω, τώρα θα την φάω".Ευτυχώς έχουν μικρό βεληνεκές τα όπλα τους......
ivorwoman η καταγγελία θεωρείται κολάσιμη στην χώρα μας χωρίς να ξέρουμε το γιατί!!!!! Μην μου πείς όχι;;;

Μόνο 2 πράγματα είναι άπειρα. Το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα. Για το σύμπαν δεν είμαι σίγουρος. Αλμπερτ Αϊνσταϊν

Edited by - gargadua on 21/12/2009 17:15:54
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DMP
Forum-Runner

Greece


209 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2009 :  18:33:57  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν έχω κάτι με το κυνήγι καθεαυτό,με ενοχλεί ή έστω δεν με εκφράζει ο τρόπος που αυτό γίνεται στις σύγχρονες κοινωνίες.
Ανατρέχοντας στα blog που παρακολουθώ έπεσα πάνω σ'αυτό το πολύ επίκαιρο βιντεάκι στο blog ενός δρομέα (πολύ πιθανό να ανέβηκε με αφορμή τη συζήτηση που γίνεται στο παρών thread).
Οι σκέψεις μου ταυτίζονται απόλυτα με αυτές του γράφοντα.
Παραθέτω λοιπόν το link,τα σχόλια δικά σας.
http://42195-meters.blogspot.com/2009/12/blog-post.html

__________________________
Φοβάμαι ότι κάποια μέρα θα με εγκαταλείψουν όλοι και...θα μείνουν μόνοι τους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Apneafrog
Advanced Forum-Runner

Greece
317 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2009 :  18:52:33  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν μου εχει τυχει να δω καποιον να κυνηγαει παρανομα γιατι τα μερη που επιλεγω ειναι μεσα στην ζωνη που επιτρεπετε και μακρυα απο την Αθηνα.
Επειδη ειμαι και λιγο πιο ψαγμενος και πιο μοναχικος κυνηγος δεν μου αρεσουν τα μερη οπου μαζευοντε πολλοι κυνηγοι και γινετε ντορος μεγαλος...
Το μονο σιγουρο ειναι οτι εκει δεν θα με δειτε καν γιατι ουτε μονοπατι δεν παει σε περιπτωση που θελησετε να τρεξετε η να περπατησετε, οποτε μερικοι μην φοβαστε για τα παιδια σας....

Παρολα αυτα εχει τυχει να βρεθω μπροστα σε ελεγχους θηροφυλακης, ενω δεν ημουν για κυνηγι, στα Καλαβρυτα και να δω την κατασχεση των παντων (αυτοκινητο-οπλο-αδεια) και φυσικα αυτοφορο!!

Και τελος επειδη καταλαβα οτι η σταση-αποψη μου δυσαρεστησε παρα πολλους εδω, ισως και ολο το φορουμ, διακοπτω την ενοχληση και δεν συνεχιζω το θεμα.

Ευχαριστω που εστω με ακουσατε!
Ας γυρισουμε στα αλλα θεματα του φορουμ που ενδιαφερουν σιγουρα ολους και εμενα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Diamantis
Lost Poet of Forum

Greece


1847 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2009 :  21:32:07  Εμφάνιση Προφίλ
Την επόμενη φορά πάντως που θα βρεθείτε αντιμέτωποι με λαθροθήρες, φροντίστε να έχετε μαζί σας την παρακάτω λίστα τηλεφώνων των θηροφυλάκων :
http://www.e-artemis.com/forum/lofiversion/index.php/t2209.html
Μέχρι να βρείτε το τηλέφωνο του αρμόδιου θηροφύλακα, το πιο πιθανό είναι να έχει τελειώσει η κυνηγετική περίοδος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

george-s
Senior Forum-Runner

Greece


443 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2009 :  23:29:53  Εμφάνιση Προφίλ  Visit george-s Προσωπική Σελίδα
Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;

Τοτος Στυλιανός ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΚΟΣ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑΣ - Λίμνη Ευβοίας 6972-711158
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dromikos
Forum-Runner

119 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/12/2009 :  01:20:55  Εμφάνιση Προφίλ
Apneafrog, με κούρασες πολύ με το να με βάλεις να διαβάσω όλες αυτές τις μελέτες.. άσε που έχασα μισή ώρα και παραπάνω..
Άραγε εσύ τις έχεις διαβάσει;;; μάλλον όχι γιατί δεν βρήκα ούτε μία έρευνα από αυτές που ανέφερες που να λέει ότι το κυνήγι 'ρυθμίζει' την ισορροπία στη φύση. Σε μερικές είναι έκδηλο αυτό ακόμη και από τον τίτλο. Ιδού τα αποτελέσματα:

--To Tetrathyridium ως παράγονταs θνησιμότητας της πετροπέρδικας (Alectoris graecα graeca) στην Κεντρική Ελλάδα.
N. Μάνιος, Μ. Παπαζαχαριάδου, Θ. Φρυδάς, Ν. Παπαγεωργίου, Θ. Γεωργοπούλου
Παντελώς άσχετη έρευνα με τη "ρυθμιστική" ιδιότητα του κυνηγιού

--'Aτομα ορεινής πέρδικας με φυσικά διακριτικά σημάδια στην Ελλάδα.
Ν. Μάνιος, Β. Αλεξίου, Ε. Χατζηνίκος, Ν. Παπαγεωργίου, Ε. Τσαχαλίδης
Παντελώς άσχετη έρευνα με τη "ρυθμιστική" ιδιότητα του κυνηγιού

--Κατανομή, πληθυσμοί και βιότοπος του λαγού (Lepus europaeus Pallas, 1778) στην Κεντρική και τη Δυτική Ελλάδα.
Α. Σφουγγάρης, Ν. Παπαγεωργίου, Α. Γιαννακόπουλος, Η. Γκούμας, Ε.
Παπαευαγγέλου, Α. 'Aννη
Παντελώς άσχετη έρευνα με τη "ρυθμιστική" ιδιότητα του κυνηγιού. Αυτή μάλιστα αναφέρει ότι ο κακομοίρης ο λαγός υποφέρει από "βαριά πίεση κυνηγιού και το παράνομο κυνήγι".

--Συγκριτικά αποτελέσματα θηρευτικής κάρπωσης και πληθυσμών (1994 - 1997) από ερωτηματολόγια κυνηγών στην Ελλάδα.
Θωμαΐδης Χ., Λογοθέτης Γ., Καραμπατζάκης Θ., Γ. Χριστοφορίδου
Αυτή κάτι πάει να πει σχετικό με το θέμα αλλά παρόλο που η μελέτη είναι του 1994-1997 αποτελέσματα δεν βλέπω. Επίσης η έρευνα έγινε με ερωτηματολόγια σε ...κυνηγούς.

--Υβριδισμός μεταξύ της ορεινής πέρδικας (Alectoris graeca graeca) και της πέρδικας τσούκαρ (Alectoris chukar) σε αιχμαλωσία και στη φύση.
Μάνιος Ν., Αλεξίου Β., Χατζηνίκος Ε. & Παπαγεωργίου Ν.
Παντελώς άσχετη έρευνα με τη "ρυθμιστική" ιδιότητα του κυνηγιού.

--Η συνεισφορά των κυνηγετικών οργανώσεων στην ανάπτυξη του θηραματικού πλούτου και στην προστασία του περιβάλλοντος: η περίπτωση της Δ' Κ.Ο.Σ.Ε.
Αραμπατζής Γ., Χατζηνίκος Ε., Θωμαΐδης Χ., Σκαραφίγκα Μ., Δεδουσοπούλου Ε.
Ίσως η μόνη σχετική έρευνα που έχει ως αποτέλεσμα το εξής εκπλεικτικό: "Τα αποτελέσματα της έρευνας έδειξαν ότι οι κυνηγοί πιστεύουν ότι η βελτίωση των οικοσυστημάτων, η εντατική προστασία του θηραματικού πλούτου, η προστασία του περιβάλλοντος και η συμμετοχή των Κυνηγετικών Οργανώσεων στη διαχείριση του θηράματος θα συνεισφέρουν στη αειφορική ανάπτυξη τους." Σπουδαία έρευνα.

--Γενετική ταυτοποίηση της ελληνικής πέρδικας - Προκαταρτικά αποτελέσματα
Τριανταφυλλίδης Α., Τηλαβερίδου Κ., Καρατζάς Δ., Γεωργιάδου Μ., Δρίκος Ι., Χατζηνίκος Ε., Μάνιος Ν., Παπαγεωργίου Ν., Τριανταφυλλίδης Κ.
Παντελώς άσχετη έρευνα με τη "ρυθμιστική" ιδιότητα του κυνηγιού.

Επιστημονικές Μελέτες: Ευρωπαϊκή Ένωση

--Επιρροή των κλιματολογικών παραγόντων στην δυναμική πληθυσμών της πεδινής πέρδικας (Perdix perdix Linnaeus, 1758).
Stoyan Stoyanov
Παντελώς άσχετη έρευνα με τη "ρυθμιστική" ιδιότητα του κυνηγιού.

--Εξέταση της χωροταξικής σχέσης μεταξύ των κλωβών απελευθέρωσης φασιανών (Phasianus colchicus) και των παραμέτρων που επηρεάζουν τους πληθυσμούς της πεδινής πέρδικας (Perdix perdix).
J.A. Ewald, H. Touyeras
Παντελώς άσχετη έρευνα με τη "ρυθμιστική" ιδιότητα του κυνηγιού.

--Oι λαγοί (Lepus europaeus) αποφεύγουν τις ψεκασμένες με φυτοφάρμακα καλλιέργειες;
Feroinano Ruehe
Παντελώς άσχετη έρευνα με τη "ρυθμιστική" ιδιότητα του κυνηγιού.

--Πρόσφατες αλλαγές στην δυναμική πληθυσμών του ευρωπαϊκού λαγού (Lepus europaeus) στην Πολωνία.
Ryszard Dzieciolowski, Michal Vasilewski,Jjacek Przypasniak και Piotr Wawrzyniak.
Παντελώς άσχετη έρευνα με τη "ρυθμιστική" ιδιότητα του κυνηγιού. Απεναντίας αναφέρει ότι η θνησιμότητα των λαγών έχει αυξηθεί.

--H συμπεριφορά των φασιανών κατά το κούρνιασμα τους σε μια αγροτική περιοχή της βόρειας Ιταλίας και συμβουλές για τη διαχείριση τους.
Genovesi P., Bessa M., Scappia και S.Toso
Παντελώς άσχετη έρευνα με τη "ρυθμιστική" ιδιότητα του κυνηγιού.

--Διαχείριση πληθυσμών της πεδινής και της κοκκινοπέρδικας σε περιοχή ρεζέρβας θηραμάτων στην βόρεια Ισπανία.
Elena Junco
Παντελώς άσχετη έρευνα με τη "ρυθμιστική" ιδιότητα του κυνηγιού. Κι εδώ επισημαίνεται η μείωση του πληθυσμού της πέρδικας.

--Συνέπειες των ανθρωποκεντρικών παραγόντων στην άγρια ζωή χθες και σήμερα.
Eleonora Szukiel
Παντελώς άσχετη έρευνα με τη "ρυθμιστική" ιδιότητα του κυνηγιού.

--Εθνική διαχείριση θηραμάτων στην Ουγγαρία.
Sandor Csanyi
Παντελώς άσχετη έρευνα με τη "ρυθμιστική" ιδιότητα του κυνηγιού.

--Προστατευόμενες περιοχές και εκτάσεις θηραματικού ενδιαφέροντος στην Ιταλία.
Marco Genchini
Παντελώς άσχετη έρευνα με τη "ρυθμιστική" ιδιότητα του κυνηγιού.

--Οι ευρωπαϊκοί πληθυσμοί του λαγού, παραγωγή και διασπορά των μικρών.
Bray Y., Chambard T., Maraboutin E., Latiges A., Bernard M., Peroux R.
Παντελώς άσχετη έρευνα με τη "ρυθμιστική" ιδιότητα του κυνηγιού.

- Επιστημονικές Μελέτες: Λοιπές χώρες

--Αναπαραγωγική μετανάστευση και γεωγραφική διακύμανση του τρυγονιού στο Μαρόκο.
Mustafa Marraha
Παντελώς άσχετη έρευνα με τη "ρυθμιστική" ιδιότητα του κυνηγιού.

--Ανταγωνισμός μεταξύ άγριας ζωής και οικόσιτων ζώων στο Μαρόκο.
B. Haddane
Παντελώς άσχετη έρευνα με τη "ρυθμιστική" ιδιότητα του κυνηγιού.

Τα όπλα σας και στο σκοπευτήριο. Τέλος! Ή στη χειρότερη, νοικιάστε ένα νησί ή περιφραγμένο χώρο, ελευθερώστε τα θυράματα και βγάλτε το άχτι σας. Όχι εκεί που περπατάω και όχι ο κάθε απαίδευτος Έλληνας κυνηγός να κάνει του κεφαλιού του όπου και όποτε του γουστάρει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Apneafrog
Advanced Forum-Runner

Greece
317 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/12/2009 :  08:07:52  Εμφάνιση Προφίλ
@ dromikos

Εσυ να δεις πως με κουρασες και θα με κουρασεις ακομα περισοτερο να με βαζεις να σου αραδιασω αλλες τοσες επι 10....που να εχουν σαν αποτελεσμα την ρυθμιση...επειδη βαριεσαι η δεν εχεις ορεξη να τις βρεις στο ιντερνετ...

Προς το παρων φιλε μου επειδη ΝΟΜΙΚΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ!! το κυνηγι ''εγω - εμεις οι κυνηγι'' θα ειμαστε βουνο.....Οταν ΘΑ απαγορευτει οριστικα δεν θα μας ξαναδεις!! Μεχρι τοτε επειδη εισαι και φοβιτσιαρης καλυψου μην σε φανε.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/12/2009 :  09:49:11  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Apneafrog

Προς το παρων φιλε μου επειδη ΝΟΜΙΚΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ!! το κυνηγι ''εγω - εμεις οι κυνηγι'' θα ειμαστε βουνο.....Οταν ΘΑ απαγορευτει οριστικα δεν θα μας ξαναδεις!!

Όταν κάποιος αγαπάει κάτι, δεν το εγκαταλείπει. Για τη φύση μιλάω, όχι για το κυνήγι. Όταν για κάποιους λόγους δεν μπορώ να τρέχω, δεν κλείνομαι στο σπίτι. Πηγαίνω μια βόλτα στη φύση κι ας μη τρέξω. Εσείς αν απαγορευτεί το κυνήγι, ούτε που θα ξαναπατήσετε το πόδι σας. Τι να λέμε τώρα, για μια ακόμη φορά αποδεικνύεται ότι κυνηγάτε για το αίμα, κι όχι για να βρίσκεστε στη φύση, ούτε για τους άλλους λόγους που λέτε για να δικαιολογείτε τα αδικαιολόγητα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 71 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000