Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Κυνήγι
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 71

Apneafrog
Advanced Forum-Runner

Greece
317 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/12/2009 :  10:20:08  Εμφάνιση Προφίλ
Τελικα δεν θελετε να την τερματησουμε την κουβεντα...Δεν θα συμφωνησουμε οσες σελιδες και αν γραφτουν εδω μεσα.....εγω το ζητησα παντως!

@ KostasPVol

Όταν κάποιος αγαπάει κάτι, δεν το εγκαταλείπει. Για τη φύση μιλάω, όχι για το κυνήγι. Όταν για κάποιους λόγους δεν μπορώ να τρέχω, δεν κλείνομαι στο σπίτι. Πηγαίνω μια βόλτα στη φύση κι ας μη τρέξω. Εσείς αν απαγορευτεί το κυνήγι, ούτε που θα ξαναπατήσετε το πόδι σας. Τι να λέμε τώρα, για μια ακόμη φορά αποδεικνύεται ότι κυνηγάτε για το αίμα, κι όχι για να βρίσκεστε στη φύση, ούτε για τους άλλους λόγους που λέτε για να δικαιολογείτε τα αδικαιολόγητα.

----Φιλε να σου υπενθυμησω οτι, ασχολουμε με την χειμερινη ορειβασια, εχω περασει και ενα σχολειο χειμερινου βουνου 2006, οπως εγραψα και σε προηγουμενη σελιδα.....
Αν σταματησει το κυνηγι για καποιο λογο δεν θα σταματησω το βουνο, θα σταματησω το κυνηγι!!, οι αλλοι δεν με απασχολει τι θα κανουν!!!....μην βγαζετε οτι συμπερασμα σας ερθει στο κεφαλι....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kanivallos
Elite Forum-Runner

Greece


1857 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/12/2009 :  23:22:43  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kanivallos Προσωπική Σελίδα
Εκείνο το απόγευμα γυρνούσα απογοητευμένος από το κυνήγι. Δεν είχα χτυπήσει τίποτα και τα παιδιά μου θα έμεναν για άλλη μια μέρα νηστικά. Εκτός των άλλων είχα χαθεί μέσα στο δάσος και σχεδόν είχε νυχτώσει ενώ ήμουν πολύ μακριά ακόμα από το σπίτι. Ξαφνικά ακούω μια φωνή:
-Ε! ψιτ!
Γυρίζω, δεν βλέπω τίποτα. Σε λίγο ξανακούω πάλι:
- Έι! Εσένα μιλάω!
Κοιτάω από δω, κοιτάω από κει, τίποτα. Ξανακούω τη φωνή:
- Ρε κυνηγέ εδώ κάτω!
Σκύβω και τι να δω; Ένας βάτραχος.
- Ρε βάτραχε μιλάς;
- Όχι μόνο μιλάω, αλλά είσαι τυχερός, μιας και μπορώ να σου λύσω όλα τα προβλήματα!
Μια και δυο, μου δείχνει όχι μόνο το δρόμο για να πάω στο σπίτι, αλλά μου δίνει και τα νούμερα του ΛΟΤΤΟ, του ΤΖΟΚΕΡ, τα ΓΚΑΝΙΑΝ του Ιπποδρόμου… Α, ναι! Και τις απαντήσεις για το «Ποιος θέλει να γίνει εκατομμυριούχος;».
Αφού πήγα σπίτι και κέρδισα όλα αυτά, ένιωσα την υποχρέωση να πάω και να ευχαριστήσω τον βάτραχο. Αφού τον βρήκα, τον ρώτησα τι θέλει να κάνω για να τον ευχαριστήσω.
- θέλω να με πηδήξεις!
- Βρε βάτραχε, μετά απ’ όλα τα καλά που μου έκανες, να σε πηδήξω κιόλας;
- Ε, αφού θες να με ευχαριστήσεις θα το κάνεις!
Εγώ επέμενα, αλλά ο βάτραχος ήταν ανένδοτος:
- ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΠΗΔΗΞΕΙΣ! ΑΛΛΙΩΣ, ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ! ΤΕΛΟΣ!
Ε, τον βουτάω κι εγώ και αρχίζω να τον ξεσκίζω. Εκεί λοιπόν που κάρφωνα τον βάτραχο, αυτός μεταμορφώθηκε σε μια πανέμορφη δεκαπεντάχρονη ξανθή πριγκίπισσα…


Έτσι έγιναν τα πράγματα κύριε πρόεδρε και όχι όπως τα λέει η μάνα της!…





_____________________________________________________________________________________
Κι ακόμα δεν μπόρεσα να καταλάβω πώς μπορεί να πεθάνει μιά γυναίκα που αγαπιέται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dromikos
Forum-Runner

119 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/12/2009 :  01:55:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Apneafrog

@ dromikos

Εσυ να δεις πως με κουρασες και θα με κουρασεις ακομα περισοτερο να με βαζεις να σου αραδιασω αλλες τοσες επι 10....που να εχουν σαν αποτελεσμα την ρυθμιση...επειδη βαριεσαι η δεν εχεις ορεξη να τις βρεις στο ιντερνετ...
....



είσαι και θρασύς!! με έβαλες και διάβασα 19 άσχετες μελέτες για το λαγό και την κοκκινοπέρδικα και μου λες ότι βαριέμαι!!
Κι επειδή όντως φοβάμαι τον κάθε άσχετο Έλληνα κυνηγό εύχομαι το συντομότερο να επιτρέπεται το κυνήγι μόνο μέσα σε περιορισμένους και ελεγχόμενους χώρους! Αμήν!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/12/2009 :  02:23:20  Εμφάνιση Προφίλ
Προσωπικά είμαι εναντίον του κυνηγιού. Για πολλούς λόγους. Ο Rigelian με έκει καλύψει αρκετά. Δεν νομίζω πως μπορεί η μία πλευρά να πείσει την άλλη. Προσωπικά δεν πείθομαι ότι και να ακούσω από κυνηγούς. Μειονέκτημα πνεύματος; Μπορεί να είναι κι έτσι.

Αφιερώνω το παρακάτω, από μια άλλη κατηγορία θηραμάτων σε μια άλλη κατηγορία κυνηγών:
http://www.youtube.com/watch?v=cQLNImsaqQY

Edited by - Dimosthenis on 23/12/2009 02:28:20
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/12/2009 :  07:54:33  Εμφάνιση Προφίλ
γεια σου βρε δημο με τα ασματα σου...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Apneafrog
Advanced Forum-Runner

Greece
317 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/12/2009 :  08:16:36  Εμφάνιση Προφίλ
@ Dimosthenis

----Επειδη ειμαι και Κρητικος στο αφιερωνω!
----Ακουστε και λιγο παραδοση δεν κανει κακο.....

http://www.youtube.com/watch?v=X5SKVCQsQbk

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/12/2009 :  11:02:25  Εμφάνιση Προφίλ
Παρακολουθώ τη συζήτηση εξ αρχής. Να δηλώσω ότι θεωρώ το κυνήγι βάρβαρο και απωθητικό ''σπορ'' και δεν θεωρώ τους κυνηγούς φυσιολάτρες. Ο δε τρόπος που γίνεται την σήμερον ημέρα, με πυροβόλα όπλα και λοιπό τεχνολογικό εξοπλισμό(έχω ακούσει και για διόπτρες νυκτός), είναι τουλάχιστον απαράδεκτο με κάθε έννοια.

Οφείλω όμως να ομολογήσω, ότι πρέπει να δεχόμαστε ότι οι άλλοι έχουν το δικαίωμα να βλέπουν και να κατανοούν τα πράγματα γύρω μας με το δικό τους βλέμμα και να δεχόμαστε την διαφορετική γνώμη (και πάνω σε αυτή τη βάση να την κρίνουμε με σωστό διάλογο).

Όχι, δεν πρόκειται ποτέ ο Apneafrog να με πείσει και να δω το κυνήγι με διαφορετικό μάτι, αλλά ειλικρινά, θα ήθελα όλοι οι κυνηγοί να σκέφτονταν σαν αυτόν και να είχαν τη δική του διάθεση για κουβέντα και διάλογο με επιχειρήματα όπως αυτός. Μακάρι οι Έλληνες κυνηγοί να είχαν το επίπεδό του και ας διαφωνούσαμε κάθετα.


Χλιμίτζουρες Relay Team
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/12/2009 :  11:53:38  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Ivorman



........
Όχι, δεν πρόκειται ποτέ ο Apneafrog να με πείσει και να δω το κυνήγι με διαφορετικό μάτι, αλλά ειλικρινά, θα ήθελα όλοι οι κυνηγοί να σκέφτονταν σαν αυτόν και να είχαν τη δική του διάθεση για κουβέντα και διάλογο με επιχειρήματα όπως αυτός. Μακάρι οι Έλληνες κυνηγοί να είχαν το επίπεδό του και ας διαφωνούσαμε κάθετα.


Χλιμίτζουρες Relay Team



Συμφωνώ απολύτως
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/12/2009 :  11:54:54  Εμφάνιση Προφίλ
+1 κι απο μενα

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Apneafrog
Advanced Forum-Runner

Greece
317 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/12/2009 :  12:25:41  Εμφάνιση Προφίλ
Επιτελους κατι βγαλαμε απο την ολη κουβεντα!
Αυτος ηταν και ο σκοπος μου, δεν προσπαθω να πεισω κανενα εδω μεσα αλλα να αλλαξουμε αποψεις και να δουμε ο καθενας την μερια του αλλου.
Σιγουρα ειμαστε στα αντιθετα ακρα, αλλα σεβομαι την αποψη σας να ηταν δικια μου, γιαυτο αλλωστε και εδωσα πολυ σημασια στο θεμα!
Οσο για την δικια μου μερια να ξερετε οτι κανω μεγαλες προσπαθειες οσο περναει απο το χερι μου βεβαια για να μην εχουμε στο κυνηγι ''ζωντοβολα'' κυνηγους, δεν περνανε ολα απο το χερι μου ομως....Πολλες φορες μου εχει τυχει να βαλω χερι σε αλλους κυνηγους οταν ακουω να μιλανε χωρις να περνανε τα λογια τους απο κοσκινο με αποτελεσμα να προκαλουν το κοινο.....
Καλες γιορτες σε ολους σας!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/12/2009 :  12:30:06  Εμφάνιση Προφίλ
http://www.youtube.com/watch?v=s3wXkv1VW54&feature=channel
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Apneafrog
Advanced Forum-Runner

Greece
317 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/12/2009 :  12:36:38  Εμφάνιση Προφίλ
@ GLOU GLOU



http://www.youtube.com/watch?v=s3wXkv1VW54&feature=channel

----Δεν μπορω να το δω λεει: This video is not available in your country.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/12/2009 :  12:39:56  Εμφάνιση Προφίλ
Putain, c'est trop con . C'est pourtant genial
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Apneafrog
Advanced Forum-Runner

Greece
317 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/12/2009 :  12:46:19  Εμφάνιση Προφίλ
@ GLOU GLOU

Putain, c'est trop con . C'est pourtant genial

----Δηλαδη?? Δεν κατεχω γαλλικα μανα μου..... :) :)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/12/2009 :  13:08:24  Εμφάνιση Προφίλ
Με κυνηγάς ? Εγώ, όμως, έχω 2 λ και δεν κάνω με τίποτα για τα Χριστούγεννα .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 71 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000