Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Κυνήγι
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 71

DMP
Forum-Runner

Greece


209 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/12/2009 :  13:15:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Apneafrog

@ GLOU GLOU

Putain, c'est trop con . C'est pourtant genial

----Δηλαδη?? Δεν κατεχω γαλλικα μανα μου..... :) :)



Πουτάνα,είναι πολύ μαλακία(αναφέρεται μάλλον στο γεγονός ότι δεν μπορείς να δείς το βιντεάκι) .Είναι παρολ΄αυτά εξαιρετικό

__________________________
Φοβάμαι ότι κάποια μέρα θα με εγκαταλείψουν όλοι και...θα μείνουν μόνοι τους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dogvag
Newbie Forum Runner

11 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/12/2009 :  19:14:36  Εμφάνιση Προφίλ
apneafrog,και μονο που καθομαι να σου γραψω τα παρακατω αποτελει χαμενος χρονος για μενα αλλα σαν πρωην κυνηγος και νυν ορεινος δρομεας(αυτα επειδη λες σε πολλους οτι δεν εχουν ιδεα απο ζωα και φυση..να δω σε εμενα τι θα πεις...που το χομπυ μου ειναι η δασολογια)και μαλιστα το χωριο μου και μενα ειναι καπου εκει στον Τυμφρηστο(δυστυχως ειμαι πατριωτης σου...οπως και πολλων άλλων ομοιδεατων σου) εχω να σου πω λοιπον τα εξης:
1.AΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΡΟΜΕΑΣ...ΓΙΑΤΙ ΕΑΝ ΗΣΟΥΝ ΔΡΟΜΕΑΣ ΘΑ ΕΙΧΕΣ ΑΝΑΠΤΥΞΕΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΟΤΑΝ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ...ΟΠΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΕΡΜΑΤΙΖΕΣ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ ΕΜΒΙΟΥ ΟΝΤΟΣ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟ...ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΧΟΡΤΟΦΑΓΟΣ ...
2.ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΔΡΑΣ...ΜΕ ΜΕΓΑΛΑ Π...ΙΑ ...ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΕΣ ΜΙΑ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΣΟΥΠΕΡ ΟΥΑΟΥ ΠΕΝΤΑΣΦΑΙΡΗ ΟΠΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΠΑΤΗΜΑ ΤΗΣ ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ ΘΑ ΤΕΡΜΑΤΙΖΕΣ ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΕΝΟΣ ΠΛΑΣΜΑΤΟΣ ΕΚΑΤΟ ΓΡΑΜΜΑΡΙΩΝ(ΤΣΙΧΛΕΣ.ΠΕΡΔΙΚΕΣ Κ.Τ.Λ.)...
3.ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΛΕΓΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΥΝΗΓΟΣ Ε ΤΟΤΕ ΜΑΓΚΑ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΜΑΧΑΙΡΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΣΤΗΣΕΙΣ ΚΑΡΤΕΡΙ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΠΡΙ 130 ΚΙΛΩΝ...ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ...ΟΠΟΤΕ ΞΕΡΕΙΣ Ε?Ή ΕΣΥ ΘΑ ΕΠΙΒΙΩΣΕΙΣ Ή ΑΥΤΟ...ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ 50-50...ΔΙΚΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ''ΜΑΓΚΑ'' ΚΑΙ ''ΕΞΥΠΝΟΒΑΤΡΑΧΕ''...ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ..
ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΘΕΑΤΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ ΘΥΜΗΣΟΥ ΝΑ ΧΥΣΕΙΣ ΛΙΓΑ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΙΑ ΔΑΚΡΥΑ ΓΙΑ ΤΑ ΖΩΑ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΣΕΣ...ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΣΑΝ ΠΡΩΗΝ ΚΥΝΗΓΟΣ..ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΙΑ...
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!

freedom
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/01/2010 :  15:49:20  Εμφάνιση Προφίλ
ΥΠΟΓΡΑΨΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ
STOP στο κυνήγι!
Υπέγραψε και εσύ, να σταματήσει για πάντα, το άθλιο αυτό "hobby" http://www.petitiononline.com/cgi-bin/petition_html.cgi?_no_hunt
Το Blue Planet http://www.blue-planet.gr ξεκινάει διαδικτυακή προσπάθεια απαγόρευσης του κυνηγιού πανελλαδικά.
Χρειαζόμαστε 2.000.000 υπογραφές.
Γίνε μέρος της λύσης.
Εκστρατεία για τον οριστικό τερματισμό του κυνηγιού

Η ιστοσελίδα Blue Planet www.blue-planet.gr ξεκινάει την συλλογή υπογραφών για την οριστική κατάργηση του κυνηγιού στον ελληνικό χώρο.

Ύστερα από την καταστροφική μανία του ανθρώπου πάνω στην φύση και τα ζώα, ύστερα από την ολέθρια περιβαντολλογική εξολόθρευση με εμπρησμούς, μόλυνση του υδροφόρου ορίζοντα, επέκταση καλλιεργειών σε βάρος του δάσους, αχαλίνωτη οικοδομική δραστηριότητα και πολλές άλλες άθλιες επεμβάσεις στο περιβάλλον, οι πληθυσμοί της άγριας ζωής στον ελλαδικό χώρο, έχουν μειωθεί σε μηδενικά επίπεδα.

Ζητούμε την άμεση διακοπή της περιόδου κυνηγιού για πάντα και αυστηρό νομοθετικό πλαίσιο για την προστασία της άγριας ζωής.

Η Ελλάδα δεν αντέχει άλλο αίμα.

Stop στο κυνήγι.
Ναι στην ζωή.

Blue Planet-Πνοή Ζωής

www.blue-planet.gr
www.blueplanet.gr
www.enature.gr
www.naturenews.gr
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/01/2010 :  18:59:33  Εμφάνιση Προφίλ
2.000.000? Αν υπολογίζεις τα παιδία, αυτοί που δεν έχουνε ίντερνετ (φτωχοί, ηλικιωμένοι…), οι αδιάφοροι (δεν βαριέσαι ή μόνο αυτό είναι το πρόβλημα μου?). Γιατί τέτοιο νούμερο? ή μόνο με τόσα μπορεί να καταργήσει? Γιατί αν είναι μόνο με τόσα…
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/01/2010 :  21:51:42  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by GLOU GLOU

2.000.000? Αν υπολογίζεις τα παιδία, αυτοί που δεν έχουνε ίντερνετ (φτωχοί, ηλικιωμένοι…), οι αδιάφοροι (δεν βαριέσαι ή μόνο αυτό είναι το πρόβλημα μου?). Γιατί τέτοιο νούμερο? ή μόνο με τόσα μπορεί να καταργήσει? Γιατί αν είναι μόνο με τόσα…

Κι εγώ απορώ γιατί τέτοιο νούμερο. Μάλλον αυτός που έγραψε το κείμενο δεν τα ήξερε καλά, ή το έγραψε από υπερβάλλοντα ζήλο για να παροτρύνει τον κόσμο(!?). Ακόμη πάντως είμαστε στο 233, θα μας κοροϊδεύουν οι κυνηγοί.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/01/2010 :  23:27:56  Εμφάνιση Προφίλ
Στο 239 και έχει ακόμα!!!!!!!!!!!Αντε σπρώχτε λιγάκι!!!!!!!!

Μόνο 2 πράγματα είναι άπειρα. Το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα. Για το σύμπαν δεν είμαι σίγουρος. Αλμπερτ Αϊνσταϊν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Apneafrog
Advanced Forum-Runner

Greece
317 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/01/2010 :  10:42:04  Εμφάνιση Προφίλ
Εχουμε συνεχεια βλεπω!!
Καλη χρονια σε ολους λοιπον!!

@ dogvag

Μεταξυ αλλων ειπες..

1.AΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΡΟΜΕΑΣ...
----Εισαι σιγουρος οτι αποκλειεται να ειμαι?

ΓΙΑΤΙ ΕΑΝ ΗΣΟΥΝ ΔΡΟΜΕΑΣ ΘΑ ΕΙΧΕΣ ΑΝΑΠΤΥΞΕΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΟΤΑΝ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ...
----Και εγω ελευθερος νιωθω, δεν με κυνηγαει κανεις οταν τρεχω!!!

ΟΠΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΕΡΜΑΤΙΖΕΣ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ ΕΜΒΙΟΥ ΟΝΤΟΣ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟ...
----Ειναι κανονας για να ''ειναι-λεγεται'' καποιος δρομεας, αν ειναι τοτε ειμαι σε λαθος φορουμ!!!

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΧΟΡΤΟΦΑΓΟΣ ...
----Καλα κανεις, εγω τρωω και κρεας!!

2.ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΔΡΑΣ...
----Λες να ειμαι απο δαυτους?? Ξερεις κατι που δεν ξερω??

ΜΕ ΜΕΓΑΛΑ Π...ΙΑ ...
----Η γυναικα που με διαλεξε ξερει καλυτερα!

ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΕΣ ΜΙΑ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΣΟΥΠΕΡ ΟΥΑΟΥ ΠΕΝΤΑΣΦΑΙΡΗ ΟΠΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΠΑΤΗΜΑ ΤΗΣ ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ ΘΑ ΤΕΡΜΑΤΙΖΕΣ ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΕΝΟΣ ΠΛΑΣΜΑΤΟΣ ΕΚΑΤΟ ΓΡΑΜΜΑΡΙΩΝ(ΤΣΙΧΛΕΣ.ΠΕΡΔΙΚΕΣ Κ.Τ.Λ.)...
----AL391 Beretta καραμπινα ειναι με 3 φυσιγγια, ελα να την δεις αμα θες δεν την εχω πειραγμενη ποτε. Μου αρεσει που λες οτι ησουν και κυνηγος....Μονο ενας βλακας κυνηγος θα εριχνε 5 φυσιγγια σε μια τσιχλα......

3.ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΛΕΓΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΥΝΗΓΟΣ Ε ΤΟΤΕ ΜΑΓΚΑ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΜΑΧΑΙΡΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΣΤΗΣΕΙΣ ΚΑΡΤΕΡΙ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΠΡΙ 130 ΚΙΛΩΝ...
----Εσυ το εχεις κανει? παπ..ρια ειπες!!!....Αν νομιζεις οτι μπορεις να πλησιασεις ενα αγριογουρουνο μονος, εισαι πολυ ασχετος με το κυνηγι φιλε μου, γιατι πολυ απλα το αγριογουρουνο σε παιρνει χαμπαρι απο χιλιομετρα μακρυα και παντα σε κραταει σε αποσταση....μονο με παγανα θα το βρεις....

ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ...
----Ξερω πολυ καλα δεν χρειαζομαι συμβουλες!

ΟΠΟΤΕ ΞΕΡΕΙΣ Ε?Ή ΕΣΥ ΘΑ ΕΠΙΒΙΩΣΕΙΣ Ή ΑΥΤΟ...ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ 50-50...ΔΙΚΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ''ΜΑΓΚΑ'' ΚΑΙ ''ΕΞΥΠΝΟΒΑΤΡΑΧΕ''...ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ..
----Ειρωνια παλι?

ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΘΕΑΤΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ ΘΥΜΗΣΟΥ ΝΑ ΧΥΣΕΙΣ ΛΙΓΑ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΙΑ ΔΑΚΡΥΑ ΓΙΑ ΤΑ ΖΩΑ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΣΕΣ...
----Καλο θα ειναι να αναζητησεις αλλου την αιτια εξαφανισης των ειδων και οχι στο κυνηγι.......Εξακολουθω να πιστευω οτι δεν εχεις πιασει οπλο ποτε σου!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Apneafrog
Advanced Forum-Runner

Greece
317 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/01/2010 :  10:49:36  Εμφάνιση Προφίλ
@ KostasPVol

Υπέγραψε και εσύ, να σταματήσει για πάντα, το άθλιο αυτό "hobby" http://www.petitiononline.com/cgi-bin/petition_html.cgi?_no_hunt

----Υπογραψα και εγω για να μην σας χαλασω το χατιρι :) :)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kos_gia
Newbie Forum Runner

Greece
17 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2010 :  00:39:30  Εμφάνιση Προφίλ
δεν έχω κυνηγήσει ποτέ,ούτε θα το κάνω
τρώω και λίγο κρέας
ειδικά τα πουλιά δεν μου αρέσει καθόλου να σκοντώνονται,είναι για μένα σύμβολο ελευθερίας.

πάντως το κρέας του σουπέρ μάρκετ περιέχει πολλή περισσότερη βία απο ότι το κυνήγι,τα ζωά που μεγαλώνουν στις βιομηχανίες απέχουν τελείως απ τη φύση.τα ζώα αυτα έχουν μισό τετραγωνικό το καθένα,δεν κινούνται,δεν φεύγει δηλαδή η αδρεναλίνη τους,και σφάζονται μπροστά σε αλλά.
κ σκεφτείται με τι τροφές κ λίπη τα ταίζουν για να μεγαλώνουν γρήγορα
επίσης τα απόβλητα απο αυτές τις βιομηχανίες ρυπαίνουν απίστευτα

πάντως αρκετοί κυνηγοι όχι απλά δεν σέβονται το περιβάλλον αλλά είναι κ τελείως κάφροι.στα λασιθιώτικα όρη κυνηγοί βάζαν μουσικές για να μαζεύονται πουλιά,στο χωριό μου(κοντά στο ταύγετο) μέχρι και γάτες χτυπούσαν κ πόσες φορές χτυπούν ότι κινείται?
σίγουρα για το περιβάλλον κ για είδη που εξαφανίζονται φταίνε πολλά πράγματα αλλά στη βάλια κάλντα παλιότερα κυνηγοί αφάνισαν τα ελάφια και στο ψηρορείτη τα κρικρι

κ φίλε apneafrog πιστεύεις ότι η πλειοψηφία των κυνηγών θα προσέψει σπάνια είδη?
και πόσοι κυνηγοί μαζευουν τα φυσίγγια τους?



//τρέξε να ψηλαφήσεις την πλάση ακριβέ μου,το μπράτσο της απλώνει να κρατηθείς // Θ.Π.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Apneafrog
Advanced Forum-Runner

Greece
317 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2010 :  09:15:54  Εμφάνιση Προφίλ
@ kos_gia

κ φίλε apneafrog πιστεύεις ότι η πλειοψηφία των κυνηγών θα προσέψει σπάνια είδη?
και πόσοι κυνηγοί μαζευουν τα φυσίγγια τους?

----Ο σωστος-διαβασμενος-ψαγμενος-συνηδητοποιημενος ανθρωπος (λεω ανθρωπος οχι κυνηγος )θα τα προσεχε!!
Υπαρχει ενας πολυ βασικος κανονας στο κυνηγι που λεει. Δεν βαρας πουλι αν δεν μπορεις να διακρινεις το ''χρωμα του''.
Ο λογος ειναι για 2 πραγματα:
1) Οταν ξεχωρισεις το χρωμα του, τοτε εισαι σε αποσταση βολης!.Για οσους εχουν παρατηρησει, ολα τα πουλια φαινοντε ΜΑΥΡΑ απο μακρυα.
2) Οταν δεις το χρωμα του εισαι σε θεση να διακρινεις το ειδος του με σιγουρια.
Απο εκει και περα αν καποιος βαραει οτι νανε, ειναι υπεθυνος για τις πραξεις του και δεν ειμαι εγω αυτος που θα το κρινω......

----Ξεκινοντας απο εμενα σου λεω οτι εγω μαζευω τα φυσιγγια μου απο τοτε που εριξα την πρωτη ντουφεκια.
Για μια ακομη φορα δεν μπορω να απολογουμαι για πραξεις αλλων.
Αλλα εμενα δεν με πειραζουν τοσο τα φυσιγγια που βλεπω, αλλα τα μπαζα-σκουπιδια που εχουν αραδιασει/ζουν καποιοι ανεγκεφαλοι μεσα στο δασος.....
Αν βλεπατε εστω τα μισα απο αυτα που εχουν δει τα ματια μου μεσα στα Ελληνικα βουνα θα τραβαγατε τα μαλλια σας....

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kos_gia
Newbie Forum Runner

Greece
17 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2010 :  15:59:02  Εμφάνιση Προφίλ
το ότι εσύ μαζεύεις τα φυσιγγιά σου,το ξέρω αφού το ξανάγραψες,μιλάωω για μεγάλο μέρος των κυνηγών,όχι για σένα,για να καταλλήξω ότι λίγοι κυνηγοί είναι συνηδητοποιμένοι.κ και κρίνω απ'το αποτέλεσμα.
σίγουρα τα σκουπίδια στα δάση δεν είναι από κυνηγούς(γιατί δρομείς ή διοργανώσεις αγώνων δεν αφήνουν?} αλλά σε αυτο το θέμα έχουν το μερίδιο ευθυνης τους.΄

apneafrog έγραψε
Απο εκει και περα αν καποιος βαραει οτι νανε, ειναι υπεθυνος για τις πραξεις του και δεν ειμαι εγω αυτος που θα το κρινω......

σε αυτό θα δαφωνήσω μαζί σου.απ τη στιγμή που σέβεσαι τη φύση που φιλοξενεί το χόμπι σου θα έπρεπε να σε ενοχλεί αυτό



//τρέξε να ψηλαφήσεις την πλάση ακριβέ μου,το μπράτσο της απλώνει να κρατηθείς // Θ.Π.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2010 :  17:16:05  Εμφάνιση Προφίλ
Ενας ηλίθιος με όπλο είναι σίγουρα πιο επικίνδυνος από έναν ηλίθιο χωρίς όπλο. Ηλιθιόμετρο δυστηχώς δεν υπάρχει όχι μόνο για τους κυνηγούς αλλά και γενικότερα για την καθημερινή ζωή.

Μόνο 2 πράγματα είναι άπειρα. Το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα. Για το σύμπαν δεν είμαι σίγουρος. Αλμπερτ Αϊνσταϊν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dogvag
Newbie Forum Runner

11 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/01/2010 :  23:29:46  Εμφάνιση Προφίλ
apneafrog δεν θελω να μπω στη διαδικασια του να σου απαντησω γιατι ηδη σπαταλησα αρκετα το χρονο μου...ξερω οτι δεν προκειται καν να σε αγγιξει τιποτε απο οσα λεω...το ξερω γιατι το περασα και εγω αυτο το σταδιο...θα αφησω τον χρονο της υπολοιπης σου ζωης να σου δειξει...αυτος θα σου δειξει..αλλα το θεμα ειναι εσυ θα δεις?καλη συνεχεια

freedom
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2010 :  13:25:09  Εμφάνιση Προφίλ
http://troktiko.blogspot.com/2010/01/blog-post_2172.html

Πυροβολισμό από καραμπίνα λαθροθήρα, που είχε ως αποτέλεσμα τον ελαφρύ τραυματισμό του, δέχτηκε χτες το βράδυ θηροφύλακας στην περιοχή Ψυχικού Στρυμόνα Σερρών, σύμφωνα με σημερινή ανακοίνωση της Γενικής Αστυνομικής Διεύθυνσης Κ. Μακεδονίας. Το περιστατικό συνέβη στη διάρκεια συμπλοκής με δύο ημεδαπούς λαθροθήρες, ηλικίας 27 και 40 ετών, οι οποίοι διέφυγαν, ενώ ένας τρίτος, 20 ετών, συνελήφθη.

Ο θηροφύλακας περιπολούσε μαζί με συνάδελφό του, όταν αντιλήφθηκε δύο λαθροθήρες, που κυνηγούσαν στο ποτάμι με μηχανοκίνητο πλωτό μέσο, ενώ ένας τρίτος θήρευε από τη στεριά.

Σύμφωνα με την ανακοίνωση, ο 27χρονος και ο 40χρονος χρησιμοποίησαν βία, προκειμένου να αποφύγουν την σύλληψη, ενώ ο δεύτερος πυροβόλησε, με αποτέλεσμα τον ελαφρύ τραυματισμό του ενός θηροφύλακα στο χέρι.

Ακολούθως, οι δύο άντρες τράπηκαν σε φυγή και αναζητούνται για παραβάσεις του νόμου περί όπλων, επικίνδυνες σωματικές βλάβες και αντίσταση κατά της αρχής. Κατασχέθηκαν μία καραμπίνα, 356 φυσίγγια, δύο ηλεκτρονικές πηγές νυχτερινής σκόπευσης και 18 νεκρές πάπιες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2010 :  13:34:55  Εμφάνιση Προφίλ
Είναι εντελώς απαράδεκτο το σύστημα της θυροφυλακής. Δυο θυροφύλακες σε κάθε περιοχή (για την ακρίβεια μηδέν θυροφύλακες στις περισσότερες περιοχές), καλούνται να τα βάλουν με κάθε παράνομη ομάδα που συναντούν. Μπράβο στον θηροφύλακα που τα έβαλε μαζί τους. Πόσοι άλλοι όμως θα έκαναν το ίδιο? Απόλυτα δικαιολογημένα, ελάχιστοι. Ντροπή για το κράτος που τους στέλνει σαν πρόβατα για σφαγή και αναγκάζονται προφανώς να κάνουν το κορόιδο στις περισσότερες περιπτώσεις.

Edited by - KostasPVol on 25/01/2010 00:26:37
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 71 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000