Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Κυνήγι
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 71

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/08/2012 :  22:46:46  Εμφάνιση Προφίλ
Εντάξει φίλε, ίσως να τα παραλεω.
Τελικά το να σκοτώνεις με το όπλο είναι το ίδιο πράγμα με τ να τρως ένα σουβλάκι.
Θέλω να πω αν ρωτήσεις ένα γουρούνι "πως θες να πεθάνεις, με όπλο η μαχαίρι; " δε θα πας πάρεις απάντηση γιατί δε μιλάνε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/08/2012 :  23:06:44  Εμφάνιση Προφίλ
Μην ανησυχείς Apneafrog, τα διάβασα όλα αυτά. Καταρχάς, ΑΝ θέλουμε το πιστεύουμε ότι ο λεγάμενος βρισκόταν στη Θεσσαλονίκη. Αλλά έστω ότι εκεί βρισκόταν. Αντί για τη φωτιά στη πατρίδα του, ο μόνος πόνος που τον έπιασε, ήταν να κάνει επίδειξη των...κατορθωμάτων του.

Κατά δεύτερον, συνάδελφός του, πιο λογικός, έσπευσε να τον κράξει (ο οποίος αν το πάρουμε έτσι, ούτε αυτός βρισκόταν στη κατάσβεση): http://www.zoosos.gr/article/2486/hios-kaigotan-nesi-kai-ekeinos-therize-trugonia

Κατά τρίτον, είναι εντελώς γελοίο να κατηγορούνται οικολόγοι, με ειρωνικούς μάλιστα χαρακτηρισμούς, ότι κάθονταν στον καναπέ. Οι περισσότεροι εκ των εθελοντών που βρίσκονταν στη φωτιά, είχαν οικολογική συνείδηση, είτε ήταν γραμμένοι σε οργάνωση, είτε όχι. Ούτε είχαν ταμπέλα στο κούτελο που να δηλώνει την ιδιότητά τους. Τώρα, αν ο ωρίων έκανε γκάλοπ την ώρα της φωτιάς, και διαπίστωσε ότι οι βοηθούντες στη κατάσβεση δεν ήταν οικολόγοι (κανονικοί, όχι κυνηγοί 'οικολόγοι'), πάω πάσο.

Και κατά τέταρτον, τίποτα δεν αλλάζει επί της ουσίας. Είτε οικολόγοι ψεύδονταν, είτε ο κυνηγός βρισκόταν στην Ουρουγουάη, είτε κάποιοι οικολόγοι δεν βοήθησαν (σύμφωνα με τη φαντασία των κυνηγών), είτε, είτε, είτε, ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗ ΧΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΤΗΜΑ, ΛΟΓΩ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ. Τα υπόλοιπα είναι δευτερεύοντες συζητήσεις.


quote:
Γραφουν οι Οικολογουντες....«Την ώρα που η φωτιά κατακαίει την Χίο οι κυνηγοί θερίζουν τα τρυγόνια»
Και ναι, οι συνέπειες της φωτιάς θα κατακαίουν τη Χίο για χρόνια, και οι κυνηγοί το μόνο που τους καίει, είναι η επιθυμία να θερίζουν τρυγόνια. Έστω λοιπόν. Περιμένανε να σβήσει η φωτιά, να περάσουν και 6 μέρες, και να ξαναρχίσουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Apneafrog
Advanced Forum-Runner

Greece
317 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2012 :  01:10:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by KostasPVol

Μην ανησυχείς Apneafrog, τα διάβασα όλα αυτά. Καταρχάς, ΑΝ θέλουμε το πιστεύουμε ότι ο λεγάμενος βρισκόταν στη Θεσσαλονίκη. Αλλά έστω ότι εκεί βρισκόταν. Αντί για τη φωτιά στη πατρίδα του, ο μόνος πόνος που τον έπιασε, ήταν να κάνει επίδειξη των...κατορθωμάτων του.


---Το οτι ειναι εγγεγραμμενος στην ιστοσελιδa του κυνηγετικου συλλογου Χιου, ως κaτaγομενος aπο το νησι και το οτι ειχε δημοσιευσει τη φωτογρaφιa με τa τρυγονιa απο τη Θεσσαλονικη στη 'δικη του' προσωπική σελίδa στο facebook για εσενα σημαινει οτι εκανε επιδειξη κατορθωματων....Η μηπως ηθελες να φυγει να τσακιστει να παει στη Χιο απο την Θεσσαλονικη που μενει ο ανθρωπος να παει να σβηνει φωτιες.....
Τουλαχιστον λες που λες οτι νανε, μην φτιαχνεις τα γεγονοτα οπως εσυ θες να ειναι....


quote:
Κατά δεύτερον, συνάδελφός του, πιο λογικός, έσπευσε να τον κράξει (ο οποίος αν το πάρουμε έτσι, ούτε αυτός βρισκόταν στη κατάσβεση): http://www.zoosos.gr/article/2486/hios-kaigotan-nesi-kai-ekeinos-therize-trugonia


---Αν καποιος συναδελφος οπως λες, δεν ηταν στην κατασβεση, αυτο δεν σημαινει οτι ο κυνηγετικος συλλογος Χιου με αλλα μελη δεν ηταν...Εγω θελω να μου πεις οι Οικολογοι σαν 'προσταστες' και σαν συλλογος που ηταν?

quote:
Κατά τρίτον, είναι εντελώς γελοίο να κατηγορούνται οικολόγοι, με ειρωνικούς μάλιστα χαρακτηρισμούς, ότι κάθονταν στον καναπέ. Οι περισσότεροι εκ των εθελοντών που βρίσκονταν στη φωτιά, είχαν οικολογική συνείδηση,
είτε ήταν γραμμένοι σε οργάνωση, είτε όχι. Ούτε είχαν ταμπέλα στο κούτελο που να δηλώνει την ιδιότητά τους. Τώρα, αν ο ωρίων έκανε γκάλοπ την ώρα της φωτιάς, και διαπίστωσε ότι οι βοηθούντες στη κατάσβεση δεν ήταν οικολόγοι (κανονικοί, όχι κυνηγοί 'οικολόγοι'), πάω πάσο.


---Και εγω σου λεω οτι οι περισσοτεροι ηταν ανθρωποι που εχαναν την περιουσια τους και το μελλον τους στο νησι και ποσως τους ενδιεφερε αν θα περασουν τρυγονια τις επομενες μερες...
Καποιοι ομως απλα φωναζαν....

quote:
Και κατά τέταρτον, τίποτα δεν αλλάζει επί της ουσίας. Είτε οικολόγοι ψεύδονταν, είτε ο κυνηγός βρισκόταν στην Ουρουγουάη, είτε κάποιοι οικολόγοι δεν βοήθησαν (σύμφωνα με τη φαντασία των κυνηγών), είτε, είτε, είτε, ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗ ΧΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΤΗΜΑ, ΛΟΓΩ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ. Τα υπόλοιπα είναι δευτερεύοντες συζητήσεις.


---Αν υποψιαστω οτι θα συμφωνησουμε συμπεθερα θα τρελαθω....
Μα και εγω ειπα οτι πρεπει να σταματησει το κυνηγι στο νησι στα ΚΑΜΕΝΑ για πολυ μεγαλο διαστημα....

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2012 :  02:06:32  Εμφάνιση Προφίλ
Σε όλη τη Χίο να σταματήσει, όχι στα καμένα. Χαίρω πολύ, στα καμένα ούτως ή άλλως δεν υπάρχει ζωή. Τον τάφο, δεν τον επιλέγει κανείς για τόπο κατοικίας του. Τα ζώα πήγαν σε ό,τι απέμεινε μη καμένο.

quote:
---Το οτι ειναι εγγεγραμμενος στην ιστοσελιδa του κυνηγετικου συλλογου Χιου, ως κaτaγομενος aπο το νησι και το οτι ειχε δημοσιευσει τη φωτογρaφιa με τa τρυγονιa απο τη Θεσσαλονικη στη 'δικη του' προσωπική σελίδa στο facebook για εσενα σημαινει οτι εκανε επιδειξη κατορθωματων....Η μηπως ηθελες να φυγει να τσακιστει να παει στη Χιο απο την Θεσσαλονικη που μενει ο ανθρωπος να παει να σβηνει φωτιες...


Μα αυτά τα επιχειρήματα δεν έβαζες εσύ και ο ωρίων? Δεν είπες "Την ώρα της πυρκαγιάς, την ώρα που οι κυνηγοί έτρεχαν να σβήσουν την φωτιά, κάποιοι άλλοι «αγωνιστές» έτρεχαν να ψάχνουν φωτογραφίες και να τις μεταδίδουν στο διαδίκτυο για να δημιουργούν εντυπώσεις σε βάρος των «δολοφόνων κυνηγών»." Με ποια λογική συμπεραίνεις ότι οι "αγωνιστές" γράφανε από τη Χίο? Προφανώς γράφανε από οποιοδήποτε μέρος της Ελλάδας. Αλλά είχες την απαίτηση (έστω για τη δημιουργία εντυπώσεων) να πάνε στη κατάσβεση της Χίου.
Και ναι, επίδειξη κατορθωμάτων είναι, την ώρα που το νησί του καιγόταν._

quote:
Εγω θελω να μου πεις οι Οικολογοι σαν 'προσταστες' και σαν συλλογος που ηταν?
Σου το απάντησα στο αμέσως προηγούμενό μου ποστ, αλλά που να το καταλάβεις...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Apneafrog
Advanced Forum-Runner

Greece
317 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2012 :  11:48:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by KostasPVol


Μα αυτά τα επιχειρήματα δεν έβαζες εσύ και ο ωρίων? Δεν είπες "Την ώρα της πυρκαγιάς, την ώρα που οι κυνηγοί έτρεχαν να σβήσουν την φωτιά, κάποιοι άλλοι «αγωνιστές» έτρεχαν να ψάχνουν φωτογραφίες και να τις μεταδίδουν στο διαδίκτυο για να δημιουργούν εντυπώσεις σε βάρος των «δολοφόνων κυνηγών»." Με ποια λογική συμπεραίνεις ότι οι "αγωνιστές" γράφανε από τη Χίο?


---Ειπα εγω οτι γραφανε απο τη Χιο οι οικολογοι?? Εγω ειπα οτι αρπαξαν την αφορμη να κατηγορησουν τους κυνηγους!!!

quote:
Προφανώς γράφανε από οποιοδήποτε μέρος της Ελλάδας. Αλλά είχες την απαίτηση (έστω για τη δημιουργία εντυπώσεων) να πάνε στη κατάσβεση της Χίου.
Και ναι, επίδειξη κατορθωμάτων είναι, την ώρα που το νησί του καιγόταν.


---Ναι ρε ειχα την απαιτηση απο τον τοπικο συλλογο Οικολογων να δρασουν και να ειναι στην φωτια, αφου κατηγορουν κιολας!! Δεν ζητησα εγω απο τους Οικολογους ολης της Ελλαδας να πανε να σβησουν την φωτια.

quote:
Εγω θελω να μου πεις οι Οικολογοι σαν 'προσταστες' και σαν συλλογος που ηταν?

Σου το απάντησα στο αμέσως προηγούμενό μου ποστ, αλλά που να το καταλάβεις...
[/quote]

---Μαλλον εσυ δεν καταλαβες οτι ο κοσμος εχανε την περιουσια του και το μελλον του και ποσως τον ενοιαξε για τα τρυγονια που θα περασουν για να φυγουν....Ποσο μαλλον για τις μπαρουφες που λενε οι Οικολογοι..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skiritis
Advanced Forum-Runner

401 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2012 :  15:32:40  Εμφάνιση Προφίλ
Πάλι καλά που υπάρχουν κι αυτοί οι καλοί άνθρωποι οι κυνηγοί που ταΐζουν τα καϋμένα ζωάκια για να μη πεθάνουν της πείνας. Ε, να μη φάνε το βόλι και είναι και κοκκαλιάρικα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2012 :  18:16:37  Εμφάνιση Προφίλ
1) Αν ο ωρίων ή οποισδήποτε άλλος έχει αποδείξεις ότι ο τοπικός Σύλλογος δεν βοήθησε στη κατάσβεση, να τις φέρει. Αλλιώς λέει ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ για να αποπροσανατολίζει τη συζήτηση.

2) ακόμη και αααααααααααν αποδειχτεί ότι οικολόγοι της Χίου φέρθηκαν ανεύθυνα όπως υπάρχει στη φαντασιοπληξία μερικών, τίποτα δεν αλλάζει σε αυτό που έχει ΚΑΘΗΚΟΝ η Πολιτεία να επιβάλει. Απαγόρευση του κυνηγιού στη Χίο επ αόριστον, για λόγους έκτακτης ανάγκης.


Τελεία και παύλα με τους αποπροσανατολισμούς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Apneafrog
Advanced Forum-Runner

Greece
317 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2012 :  19:21:10  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by KostasPVol

1) Αν ο ωρίων ή οποισδήποτε άλλος έχει αποδείξεις ότι ο τοπικός Σύλλογος δεν βοήθησε στη κατάσβεση, να τις φέρει. Αλλιώς λέει ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ για να αποπροσανατολίζει τη συζήτηση.


---Χααχαχ εχετε μεγαλη πλακα....Εσεις πρεπει να πειτε-αποδειξετε στον κοσμο οτι εισασταν εκει....
Για να υποστηριξετε και την θεση σας...Αλλα εκτος απο λογια-κατηγοριες ουτε το αυτονοητο δεν κανατε...

Υποψιν δεν ειμαι μελος του Ωριωνα....

quote:
2) ακόμη και αααααααααααν αποδειχτεί ότι οικολόγοι της Χίου φέρθηκαν ανεύθυνα όπως υπάρχει στη φαντασιοπληξία μερικών, τίποτα δεν αλλάζει σε αυτό που έχει ΚΑΘΗΚΟΝ η Πολιτεία να επιβάλει. Απαγόρευση του κυνηγιού στη Χίο επ αόριστον, για λόγους έκτακτης ανάγκης.


---Η πολιτεια πρεπει να σταματησει να πληρωνει κατι πουρναροκαλλιεργητες αερολογους φιλε...

Μ = Μπιζνες
Κ = Καλα!!
Ο = Οργανωμενες.....

Σταματηστε να ρουφατε τα λεφτα του κοσμακη σας πηραν χαμπαρι και πεφτει κραξιμο.....

quote:
Τελεία και παύλα με τους αποπροσανατολισμούς.


--- Τελεια και παυλα στις ΜΚΟ φιλαρακο.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2012 :  22:12:53  Εμφάνιση Προφίλ
Παραλήρημα...

Αν και δεν αξίζει να συνεχίζω τη συζήτηση, σε πληροφορώ αγαπητέ ότι δεν υπήρξα ή είμαι μέλος σε καμία οικολογική οργάνωση, σε καμία ΜΚΟ οικολογική ή άλλου είδους, ή οτιδήποτε παρεμφερές. Όχι ότι θα το θεωρούσα αρνητικό το να είμαι μέλος σε κάποια υγιή οργάνωση που προσφέρει έργο, απλά δεν έτυχε.

Αυτή τη φορά δεν θα σου ζητήσω να σταματήσεις να γράφεις για τη δημιουργία εντυπώσεων οποιαδήποτε γενίκευση κατεβάζει το μυαλό σου για αποπροσανατολισμό της συζήτησης. Το ζήτησα πολλές φορές, αλλά το παραβλέπεις. Συνέχισε έτσι. Κάποιοι θα σε πιστεύουν, οπότε θα πετυχαίνεις έστω εν μέρει το σκοπό σου.

Όσο για τις αποδείξεις που ζητάς από τους οικολόγους ότι βοήθησαν στη κατάσβεση, υποθέτω ότι την ώρα που έσβηναν τις φωτιές, δεν φρόντισαν να βγάλουν χαζοχαρούμενες φωτογραφίες για να τις διαφημίσουν στο διαδίκτυο όπως έκαναν οι οικολόγοι κυνηγοί, που τους έπιασε πολύ ο πόνος για τη καταστροφή, και τάισαν τα πουλιά, μη πεθάνουν και δεν έχουν θηράματα να κυνηγάνε.

-Για τις ΜΚΟ τα ξαναείπα. Όσες δημιουργήθηκαν για πολιτικές σκοπιμότητες, ή για να παίρνουν επιχορηγήσεις και να τις μοιράζονται κάτω απ'το τραπέζι μαζί μ'αυτούς που του τις έδωσαν, ΔΙΑΛΥΣΗ και ΦΥΛΑΚΗ. Όσες ΜΚΟ προσφέρουν κοινωνικό έργο και δεν κλέβουν, χίλιες φορές να χρηματοδοτούνται. Όχι στη γενίκευση Apneafrog, δεν είναι όλοι "καλοί", ούτε είναι όλοι "κακοί".
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2012 :  00:51:06  Εμφάνιση Προφίλ
Μόλις έβαλα στοίχημα..
Πότε θα απαντήσει ο apneafrog..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2012 :  00:54:35  Εμφάνιση Προφίλ
..και πότε θα ανταπαντήσει ο kostas.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2012 :  01:18:08  Εμφάνιση Προφίλ
Μόλις απάντησα!

Άρα σίγουρα έχασες το στοίχημα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2012 :  01:27:23  Εμφάνιση Προφίλ
..νομίζεις!
Οι δημοσιογράφοι είστε πιο βιαστικοί απο τους δικηγόρους..
..και δεν κάνω πλάκα. ΤΟ ΚΕΡΔΙΣΑ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2012 :  01:45:19  Εμφάνιση Προφίλ
Ελπίζω να μην έβαλες και κανένα στοίχημα ότι είμαι δημοσιογράφος. Απλά γράφω!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2012 :  10:43:56  Εμφάνιση Προφίλ
Διάβασα αυτό το πρωί,άσχετο βέβαια για το κυνήγι' σχετικό όμως για τους οικολόγους...
http://www.defence-point.gr/news/?p=57043

Today's record is tomorrow's motivation...!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 71 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000