Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Κυνήγι
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 71

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/12/2013 :  15:24:49  Εμφάνιση Προφίλ
Έλα, πολύ εύκολο το κάνατε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mbair
Elite Forum-Runner

1233 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/12/2013 :  14:58:30  Εμφάνιση Προφίλ
Αν κατσω να απαντησω στις υβρεις με τον ιδιο ακριβως τροπο (ξεφτιλες δολοφονοι κλπ), θα ειχαμε πολυ διαφορετικη τροπη,που δεν αρμοζει σε καμμια συζητηση.
Επειδη εδω δεχτηκαν λιγοτερες υβρεις οι κυνηγοι σε σχεση με αλλους ιστοτοπους,συγκεκριμενης υφής,δεν σημαινει οτι αυτο ειναι λιγοτερο κακο.
Δεν θα προσπαθησω να αποδομησω μια συζητηση, φερνοντας παραδειγματα μια αποκομμενης φρασης του εκαστοτε συνομιλητη μου που μπορει να χρησιμοποιηθει για να υποστηριξει οποιαδηποτε αλλη ιδεα,οποτε δεν θα παραθέσω τετοια στιγμιότυπα.
Και οι δυο έχουμε και λόγο, και την ικανοτητα να συνδιαλεγόμαστε, ουτε φυσικα είμαστε αντίδικοι.
Γνωριζω οτι μπορεις να δεχτεις και τον αντιθετο λογο και για αυτο σου εγραψα την αποψη μου,με κοσμιο νομιζω τροπο,χωρις προθεση να θίξω, γνωριζοντας οτι αφίεται αρκετό σχοινι στο φορουμ για να αναπτυχθούν απόψεις και να αυτο-κρεμασθουν ορισμένοι απο εμάς..
Η συζητηση που προσπαθειται να γινει, ειναι σε ένα χωρο οπου μια συγκεκριμενη αποψη εχει πολλους "εντονους" υποστηρικτες (ποσους ομως απο τους σιωπηρους?) και αυτο το αποδέχομαι,αλλα ισως θα επρεπε να μετριασεις με μια παραινεσή σου(και εμενα μαζι εαν ειχες ενσταση σε μια φραση μου) την τονικότητα . Αλλιως τα πράγματα ξεφεύγουν.
Εγω και o apneafrog προσπαθησαμε να σας μεταφερουμε την άλλη άποψη και τα επιχειρηματα φυσικα κρινονται, αλλα οχι απαραιτητα απο ενα δειγμα που ειναι πιθανως απομονωμενο και πιθανοτατα κρυβει πιο συγκεκριμενες θεσεις.
Παρομοια θα ηταν αλλωστε η αντιδραση σε φορουμ κυνηγων εαν εγραφε καποιος λαλιστατος της αντιπερα οχθης.
Κανεις σκεπτόμενος αλλωστε δεν πρέπει να προσεταιριζεται τυφλα μια ιδεα.
Θα ευχηθω καλές εορτες σε άπαντες και υγεία να κυνηγούν τα πάθη τους.

quote:
Originally posted by KostasPVol

quote:
Originally posted by mbair

Τι να πεισεις αγαπητε Κωστα? Οι βωμολοχιες που δεχτηκαμε και τα κολαζ φωτογραφιων για πενταχρονα ως απαντηση σε τρανταχτα επιχειρήματα μας, εάν ανταπαντόταν με τον ιδιο τρόπο, θα ειχαν εκτραχυνει κατα πολυ την κατασταση.
Οφειλω να σου πω οτι δεν εκοψες το καρπουζι στην μεση στο να μετριασθει το υβρεολογιο, ασχετα με τις αποψεις σου που τις σεβομαι αν και δεν τις συμμεριζομαι.
Γαλλικα ξερουμε ολοι μας, απλα ορισμενοι προτιμουμε να μην πληκτρολογουμε προσβαλλωντας τον αλλον θρασυδειλα ...

Υ.Γ
Το μεγαλυτερο δε συμφερον αυτη τη στιγμη,σε μια οικονομια που λιμναζει, ειναι η αναπτυξη του αριθμου των απελπισμενων που τρεχουν και της οικονομικης δραστηριοτητας που αυτο αποφερει,γιατι ως κινημα δεν μπορει να περιγραφει τωρα, και δεν ειναι απαραιτητο οτι ολοι ακολουθουν τις αποψεις της δηθεν, αυτοπροσδιοριζόμενης, "οικολογικης" τρομοκρατιας.

quote:
Originally posted by KostasPVol

Τα ξαναείπαμε, κανένα πρόβλημα δεν έχει κανένας για κανένα, καλό είναι να ακούγονται όλες οι απόψεις ώστε να σχηματίζουν όλοι, γράφοντες και αναγνώστες, καλύτερη άποψη. Άλλωστε όσα γράφω, δεν τα γράφω για να πείσω κάποιον ειδικά, ή εσένα που όπως φαίνεται είναι αδύνατο, αλλά για το ευρύτερο κοινό που παρακολουθεί και βλέπει πράγματα που πιθανώς του διαφεύγουν.



Ποιο μέλος του φόρουμ δέχτηκε βωμολοχίες Ιωσήφ? Εκφράσεις, ελάχιστες μάλιστα, υπήρξαν μόνο εναντίον των κυνηγών της φωτογραφίας (και είναι χάδι για αυτούς μπροστά σε όσα άλλα γράφονται γι'αυτούς σε οποιοδήποτε άλλο σάιτ ψάξεις να βρεις σχετική συζήτηση). Όσο για το κολάζ φωτογραφιών για πεντάχρονα, που λες, ούτε που καταλαβαίνω τι εννοείς. Ξανακοίταξα μήπως μου διέφυγε κάτι, αλλά δεν βρήκα τίποτα. Μήπως βρήκες κάτι σε άλλο σάιτ, και έχεις την εντύπωση ότι ήταν εδώ?

Κανένα μέλος του φόρουμ δεν δέχτηκε τη παραμικρή βωμολοχία, γι'αυτό άλλωστε και δεν χρειάστηκε παρέμβαση. Αν μου διαφεύγει κάτι, υπόδειξέ το.

Αν πάλι ενοχλείσαι για γενικότερους σχολιασμούς ότι κατ'επέκταση αφορούν και εσένα, άλλο τόσο μπορώ να πω κι εγώ το ίδιο για δικές σου εκφράσεις όπως αυτό που μόλις έγραψες "αποψεις της δηθεν, αυτοπροσδιοριζόμενης, "οικολογικης" τρομοκρατιας.". Αλλά διόλου δεν με απασχολεί, με ενδιαφέρει η ουσία της συζήτησης, και διόλου με απασχολούν επίμαχες εκφράσεις είτε υπέρ της πλευράς μου, είτε κατά.

-Όσο για το τίνος τα επιχειρήματα είναι τρανταχτά, καλύτερα ας το κρίνουν οι αναγνώστες. Μπορεί να μη σχολίασα τη τοποθέτησή σου, αλλά πως να θεωρήσω τρανταχτό πχ το παρακάτω:

quote:
Ο δρομεας Ιωσηφ μπορει πολυ ευκολα να παει να πει στους συγχωριανους του κυνηγους οτι την Τριτη απο τις 2 και μετα θα ειμαστε για προπονηση μεταξυ του χωραφιου του Γιαννη και της κατω ρεματιας , οποτε αναζητηστε αλλου θηράματα και ανάσες.


Όση θέληση κι αν υπάρχει, είναι αδύνατο να υπάρξει συνεννόηση, εκ των προτέρων μάλιστα, άγνωστοι μεταξύ αγνώστων, με κυνηγούς για διαδρομή πχ 10 χιλιομέτρων, που σκοπεύω να τρέξω, όπως το λες ως λύση.........

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/12/2013 :  15:43:28  Εμφάνιση Προφίλ
...................Υπήρξε πρόβλημα!

You must be logged in to view a Προφίλ Μέλους

Παίδες Αυτό μου βγάζει!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/12/2013 :  21:18:11  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by GERMANOS

...................Υπήρξε πρόβλημα!

You must be logged in to view a Προφίλ Μέλους

Παίδες Αυτό μου βγάζει!!!


Κάνε εγγραφή (στο εγγραφή) πάνω δεξιά και μετά βρες και πάτα στο όνομα που θες για να σου δείξει ό,τι στοιχεία υπάρχουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/12/2013 :  22:35:08  Εμφάνιση Προφίλ
Έχω την εντύπωση πως το ''σύστημα''
άρχισε να φορτώνει γενικώς...

Καλή Πρωτοχρονιά!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2013 :  16:44:04  Εμφάνιση Προφίλ
Επιπεδο:

http://www.youtube.com/watch?v=3CSLoqlAloU&feature=youtu.be

Ναύπακτος – Ελλάδα
Έλληνες κυνηγοί χρησιμοποιούν ζωντανά μωρά αγριογούρουνα ως δόλωμα για τα κυνηγόσκυλα. Το αποτροπιαστικό βίντεο δείχνει έναν Έλληνα κυνηγό από την Ναύπακτο να χρησιμοποιεί την μπότα του για να κρατήσει στο έδαφος το κεφάλι ενός μωρού αγριογούρουνου ώστε να το κατασπαράξουν ζωντανό τα κυνηγόσκυλα.

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2013 :  17:21:06  Εμφάνιση Προφίλ
Μη δυσφημίζεις τον νομό μου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Apneafrog
Advanced Forum-Runner

Greece
317 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2013 :  19:35:40  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Fidelio

Επιπεδο:

http://www.youtube.com/watch?v=3CSLoqlAloU&feature=youtu.be

Ναύπακτος – Ελλάδα
Έλληνες κυνηγοί χρησιμοποιούν ζωντανά μωρά αγριογούρουνα ως δόλωμα για τα κυνηγόσκυλα. Το αποτροπιαστικό βίντεο δείχνει έναν Έλληνα κυνηγό από την Ναύπακτο να χρησιμοποιεί την μπότα του για να κρατήσει στο έδαφος το κεφάλι ενός μωρού αγριογούρουνου ώστε να το κατασπαράξουν ζωντανό τα κυνηγόσκυλα.

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff




Νομίζω ότι τα βάζεις όλα στο ΙΔΙΟ τσουβάλι.....
Δεν είναι ΟΛΟΙ κυνηγοί.... υπάρχουν και οι ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ...
Φυσικά είναι γνωστή η πρακτική των οικολόγων να θεωρούν όλους όσους σκοτώσουν ένα ζώο σαν κυνηγούς.....Εύκολος τρόπος για να ''στραβώνουν'' τον απλό ανίδεο πολίτη και να αρπάζουν τα εκατομμυριάκια....




http://www.e-artemis.gr/450582/news/last-news/elafokinigi-alonizoun-stin-parnitha/

“Ελαφοκυνηγοί «αλωνίζουν» στην Πάρνηθα”
27 Δεκεμβρίου 2013 στο Επικαιρότητα

Με τίτλο “Ελαφοκυνηγοί «αλωνίζουν» στην Πάρνηθα” στο κύριο άρθρο του και υπότιλο ”Στο στόχαστρο «μαφιόζων» τα ελάφια για τo κρέας τους. Τους επικήρυξαν οι ίδιοι οι κυνηγοί της περιοχής” , κυκλοφορεί σήμερα το REAL PLANET (ένθετο στη REAL NEWS).

Σύμφωνα με την εφημερίδα, σε πεδίο ανεξέλεγκτης δράσης παράνομων κυνηγών έχει μετατραπεί η Πάρνηθα, καθώς τα περιστατικά θανάτωσης του απειλούμενου με εξαφάνιση κόκκινου ελαφιού έχουν πολλαπλασιαστεί τους τελευταίους μήνες. Κάτοικοι της Χασιάς του δήμου Φυλής καταγγέλλουν ότι οι λαθροθήρες προσεγγίζουν τους πρόποδες του βουνού σχεδόν καθημερινά.«Μέσα στη Χασιά γίνεται πραγματικός πόλεμος μόλις πέσει το σκοτάδι. Οι λαθροκυνηγοί πυροβολούν ακόμα και μέσα σε κατοικημένες περιοχές ενώ συχνά βλέπουμε τρομαγμένα ελάφια να τρέχουν πανικόβλητα μέσα στους δρόμουςτου οικισμού», λέει η Κάτια Ζερβάκη, μέλος φιλοζωικής οργάνωσης που κατοικεί στην περιοχή.

Παράλληλα, μέλη οργανώσεων για την προστασία της Πάρνηθας αναφέρουν ότι βλέπουν συνεχώς οχήματα με παράνομους κυνηγούς. «Στις περιπολίες που κάνουμε, έχουμε εντοπίσει τουλάχιστον 10 οχήματα που έρχονται στην Πάρνηθα γι’ αυτό τον σκοπό. Το κρέας του ελαφιού πωλείται σε επιλεγμένες ταβέρνες σε τιμή τριπλάσια από αυτήν που έχει το μοσχαρίσιο κρέας», δηλώνει ο Βασίλης Λαζάρου, πρόεδρος του Συνδέσμου Δήμων και Κοινοτήτων για την Προστασία της Πάρνηθας. Η αύξηση των κρουσμάτων λαθροθηρίας με θύματα τα ελάφια είναι τόσο μεγάλη που έχει προκαλέσει ακόμα και την αντίδραση του Κυνηγετικού Συλλόγου Αχαρνών. Σε μια προσπάθεια να προστατευτούν οι πληθυσμοί του απειλούμενου ζώου, ο σύλλογος των νόμιμων κυνηγών επικήρυξε τους λαθροθήρες προσφέροντας 1.000 ευρώ σε όποιον παράσχει πληροφορίες που θα οδηγήσουν στη σύλληψή τους.

Επίσης, γίνεται αναφορά και σε άλλες περιοχές της Ελλάδας, όπου, πάντα σύμφωνα με τον συντάκτη του άρθρου, η λαθροθηρία έχει ήδη προκαλέσει ολέθριο πλήγμα στους πληθυσμούς του ελαφιού. Στην Ηπειρο, τα ελάφια θεωρούνται στην ουσία εξαφανισμένα, καθώς τα τελευταία χρόνια εντοπίζονται σποραδικά μόνο μερικά μεμονωμένα ζώα. Την ίδια στιγμή, στη Ροδόπη εκτιμάται ότι ο πληθυσμός τους έχει περιοριστεί στα 50 ελάφια. Κάτω από το βιολογικό όριο ασφαλείας βρίσκονται και τα ελάφια της Ρόδου, τα σπάνια ντάμα-ντάμα.

Διαβάστε το πλήρες άρθρο στο REAL PLANET της κυριακάτικης REAL NEWS

dasarxeio.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2013 :  21:48:25  Εμφάνιση Προφίλ
Ελαφοκυνηγοί, σύμφωνα και με το artemis. Ελαφο-ΚΥΝΗΓΟΙ. ΚΥΝΗΓΟΙ. Προς τι λοιπόν γράφεις "Δεν είναι ΟΛΟΙ κυνηγοί" αυτοί που κάνουν εγκλήματα σαν το παραπάνω, και αμέσως μετά αυτοαναιρείσαι από το ίδιο το λινκ του σάιτ των κυνηγών που βάζεις? Κι αυτοί, ΚΥΝΗΓΟΙ είναι.
Όσο για το που κολλάνε "οι οικολόγοι για να αρπάζουν τα εκατομμυριάκια", μάλλον κολλάνε στο πως θα αποπροσανατολίσουμε τη συζήτηση για εγκλήματα σαν αυτό της Ναυπακτίας.
Πιο σωστό θα ήταν να γράφαμε ότι κάποιοι αρπάζουν λεφτά πουλώντας όπλα και υλικό στους συγκεκριμένους εγκληματίες, το ίδιο το κράτος εισπράτει από τις άδειες που τους δίνει, αλλά όταν κάνουν το έγκλημα, τότε " κανείς ντεν ξέρει τίποτα, και δεν είναι κυνηγοί".

Πιο σωστό θα ήταν όσοι κρύβετε το πρόβλημα κάτω από το χαλί, να βρίσκατε πως θα τιμωρούνταν οι εγκληματίες. Έστω να γράφατε πως αγανακτήσατε.
Το ξαναείπα, αν ο χ δρομέας κάνει κάτι το επιλήψιμο, η δρομική κοινότητα θα τον καταδικάσει. Δεν θα πει "δεν τον ξέρουμε, δεν είναι δρομέας" στρουθοκαμηλίζοντας. ΔΡΟΜΕΑΣ είναι, που έκανε το επιλήψιμο.
Ούτε τα αυτονόητα δεν παραδέχεστε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Apneafrog
Advanced Forum-Runner

Greece
317 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2013 :  22:15:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by KostasPVol

Ελαφοκυνηγοί, σύμφωνα και με το artemis. Ελαφο-ΚΥΝΗΓΟΙ. ΚΥΝΗΓΟΙ. Προς τι λοιπόν γράφεις "Δεν είναι ΟΛΟΙ κυνηγοί" αυτοί που κάνουν εγκλήματα σαν το παραπάνω, και αμέσως μετά αυτοαναιρείσαι από το ίδιο το λινκ του σάιτ των κυνηγών που βάζεις? Κι αυτοί, ΚΥΝΗΓΟΙ είναι.
Όσο για το που κολλάνε "οι οικολόγοι για να αρπάζουν τα εκατομμυριάκια", μάλλον κολλάνε στο πως θα αποπροσανατολίσουμε τη συζήτηση για εγκλήματα σαν αυτό της Ναυπακτίας.
Πιο σωστό θα ήταν να γράφαμε ότι κάποιοι αρπάζουν λεφτά πουλώντας όπλα και υλικό στους συγκεκριμένους εγκληματίες, το ίδιο το κράτος εισπράτει από τις άδειες που τους δίνει, αλλά όταν κάνουν το έγκλημα, τότε " κανείς ντεν ξέρει τίποτα, και δεν είναι κυνηγοί".



---Βρε άνθρωπε διαβάζεις καλά??
Ένθετο στην Real News ήταν...και μπήκε σαν είδηση στο artemis!!!
Δεν υπάρχει ΕΛΑΦΟΚΥΝΗΓΟΣ σαν όρος στο κυνήγι στην ΕΛΛΑΔΑ....Γιατί άπλα ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ το κυνήγι του ελαφιού!!!

quote:
Originally posted by KostasPVol
Πιο σωστό θα ήταν όσοι κρύβετε το πρόβλημα κάτω από το χαλί, να βρίσκατε πως θα τιμωρούνταν οι εγκληματίες. Έστω να γράφατε πως αγανακτήσατε.


---Μα οι κυνηγοί τους επικήρυξαν δεν διαβάζεις??
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2013 :  22:51:52  Εμφάνιση Προφίλ
Μη παίζουμε με τις λέξεις αγαπητέ Apneafrog. Διάβασα πολύ καλά το άρθρο. Το ότι δεν υπάρχει στα λόγια σαν όρος η λέξη ελαφοκυνηγός, δεν σημαίνει απολύτως τίποτα. Στη πράξη όπως βλέπεις από το ίδιο το άρθρο που αποδέχεται το artemis ΚΑΙ στην ορολογία την οποία δεν αμφισβητεί, ο όρος υπάρχει και παραυπάρχει. Χιλιάδες πράγματα απαγορεύονται στην Ελλάδα, οι ορολογίες όμως ισχύουν για του παραβάτες. Και να σκοτώσει κάποιος άνθρωπο απαγορεύεται, δολοφόνοι όμως υπάρχουν. Και αυτοί που σκοτώνουν τα ελάφια είναι λαθροΚΥΝΗΓΟΙ, παραβάτες, χρησιμοποίησε όποια ορολογία θέλεις, δεν παύει όμως να έιναι τμήμα των ΚΥΝΗΓΩΝ, οι περισσότεροι και με τη βούλα (γραμμένοι σε συλλόγους και κάτοχοι άδειας), που θα έπρεπε να βρείτε τρόπο τιμωρίας τους.

Και το άλλο ότι τους επικύρηξαν το διάβασα. Δεν θα πω ότι αυτά γίνονται για ξεκάρφωμα, θα πω όμως ότι είναι πολύ λίγα.
Αν διαβάσεις καλύτερα, θα δεις ότι έγραψα "Πιο σωστό θα ήταν όσοι κρύβετε το πρόβλημα κάτω από το χαλί", υπονοώντας αυτούς που ντε και καλά ψάχνουν τρόπους να θάψουν και να αποπροσανατολίσουν τη συζήτηση για ένα έγκλημα, με διακιολογίες όπως αυτές που χρησιμοποιείς για "οικολόγους που αρπάζουν εκατομμυριάκια". Συστηματικά όποτε γράφεται κάτι για ένα έγκλημα σαν τα παραπάνω, αντί να εκφράσεις αγανάκτηση, είσαι όλο "ναι αλλά". Το έγκλημα είναι έγκλημα, χωρίς αλλά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2013 :  23:25:44  Εμφάνιση Προφίλ
Έφαγα (σε ταβέρνα) ένα αγριογούρουνο στιφάδο σήμερα μούρλια! Βέβαια δεν το σκότωσα εγώ, οπότε είμαι καθαρός, ή όχι;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Apneafrog
Advanced Forum-Runner

Greece
317 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2013 :  00:20:23  Εμφάνιση Προφίλ
Όχι 44, αλλά 44.000 σελίδες να γράψουμε πάλι τα ίδια θα λέμε...
Άκρη δεν θα βγάλουμε...
Θα υποχωρήσω εγώ, όχι γιατί δεν έχω να πω κάτι άλλο, αλλά γιατί οι περισσότεροι εδώ μέσα είμαι σίγουρος ότι έχουν κουραστεί (πολύ πιθανόν θυμώσει κιόλας) με το θέμα ''Κυνήγι'' σε φόρουμ τρεξίματος και μάλιστα πρωτοσέλιδο...
Εμένα δεν θα μου λείψει το θέμα καθότι είμαι ενεργό μέλος σε κυνηγετικό φόρουμ, οπότε κρατήστε το εσείς (Οικολογουντες) και διαμορφώστε την κουβέντα όπως επιθυμείτε, άλλωστε εγώ υποστήριξα όσο μπορούσα τον όρο ''κυνήγι - κυνηγός'' μέσα στις 44 σελίδες, αλλά δεν είμαι δικαστής, να μπορώ να αντιμετωπίσω τον κάθε παράνομο ΜΗ ΚΥΝΗΓΟ. Υπάρχουν αρμόδιοι για αυτά (Θηροφυλακη) και κάνουν ΠΑΡΑ πολύ καλά την δουλειά τους!!

Καλή χρονιά σε όλους!!








Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2013 :  00:22:34  Εμφάνιση Προφίλ
κατά την γνώμη μου το κυνήγι είναι μια ιδιαίτερη υπόθεση και ελάχιστοι είναι αυτοί που θα πρεπε ειδικά στην χώρα μας να έχουν το δικαίωμα να κυνηγούν. Νομίζω ότι για όλα τα δεινά φταίει η νοοτροπία των κυνηγών. Βέβαια δεν με εκπλήσσει καθόλου η υπάρχουσα κατάσταση μιας και για να εξασκήσει κάποιος αυτή την δραστηριότητα θα πρέπει να είναι ικανός διαχειριστεί δύο πολύ ευαίσθητα ζητήματα (χειρισμός όπλων και σεβασμό στην φύση)

θα σεβαστώ την κοινότητα των κυνηγών μόνο αν αποδείξουν τα μέλη της πως κάνουν τα πάντα για την θυροφύλαξη, θα τηρούν τους κανόνες του κυνηγιού, θα σέβονται τα ζώα και βέβαια θα καταδικάζουν με συγκεκριμένες ενέργειες τους παραβάτες του.

νομίζω ότι από όσα έχω δει στην Ελλάδα όλα αυτά τα χρόνια πιο πιθανό είναι να ανατείλει ο ήλιος από την δύση παρά να συμβούν τα παραπάνω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2013 :  00:44:50  Εμφάνιση Προφίλ
Eγώ να διορθώσω την προηγούμενη θέση
περί ''δυσφήμησης του νομού''
από τον Fide...

Δεν δυσφημίζεται ο νομός αλλά
κάποιοι αγροίκοι και άξεστοι κυνηγοί
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 71 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000