Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Nike Vs Asics
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 8

soulkeeper
Newbie Forum Runner

8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2010 :  12:44:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ναι,αυτο με το νουμερο θα το εχω υποψην μου!

δυστυχως,ουτε το evolution 5 ουτε το foundation 9 ουτε lunarglide-lunarelite υπαρχουν εδω στο νησι...οπότε αναγκαστικα θα περιμενω την δευτερα οπότε κ θα ανεβω αθηνα να τα δω κ να τα δοκιμασω..(δεν νομιζω οτι προτεινετε να αγορασω παπουτσια χωρις να τα εχω δοκιμασει...)
αυτο που θα ηθελα ειναι να μου προτεινετε καποιο καταστημα με μεγαλη ποικιλια γενικοτερα κ πωλητημε γνωσεις ωστε να με βοηθησει στην αποφαση μου.
Ευχαριστω!

ΥΓ τα kayano 16 που δοκιμασα εγραφαν made in china!! ειναι γνησια ή μαιμουδακια?? διαβαζα τις "κατηγοριες" για τη nike που εχει διαφορες χωρες προελευσης(vietnam-china-taiwan) κ πιστευα οτι δεν ισχυει κατι αναλογο για την asics...

Edited by - soulkeeper on 12/05/2010 12:49:45
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickmanak
Forum-Runner



90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2010 :  14:34:33  Εμφάνιση Προφίλ  Visit nickmanak Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ολες οι εταιρειες κατασκευαζουν στην Ασια πλην της New Balance που κατασκευαζει σε Αγγλια και ΗΠΑ.

http://en.wikipedia.org/wiki/New_Balance
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

soulkeeper
Newbie Forum Runner

8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/05/2010 :  11:30:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@nickmanak
thanks..

καποιο καταστημα εχετε να προτεινετε? αν θεωρειτε διαφημιση ,στειλτε μου ενα π.μ.
ευχαριστω!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

soulkeeper
Newbie Forum Runner

8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2010 :  19:17:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τελικα πηρα τα brooks infiniti 2 απο το καταστημα στην καλλιθεα...δοκιμασα κ τα andrenaline gts 10 αλλα δεν μου κατσαν καλα...
πρωτο "σοβαρο" μου παππουτσι για τρεξιμο ελπιζω να μεινω ευχαριστημενος..
ευχαριστω για ολες τις γνωσεις που προσφερεται εδω παιδια για εμας τους αρχαριους!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2010 :  12:33:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ναι μην την πατας με μαρκες ακριβες...αντιντας ναικ ταιγκερ....υπαρχουν και πιο αξιολογα και φτηνα αθλητικα παπουτσια που μπορεις να δοκιμασεις

sugar
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2010 :  15:34:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sugar

ναι μην την πατας με μαρκες ακριβες...αντιντας ναικ ταιγκερ....υπαρχουν και πιο αξιολογα και φτηνα αθλητικα παπουτσια που μπορεις να δοκιμασεις

sugar



Οπως;;; Δεν είναι και κανένα φτηνό ρε sugar....

Μόνο 2 πράγματα είναι άπειρα. Το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα. Για το σύμπαν δεν είμαι σίγουρος. Αλμπερτ Αϊνσταϊν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2010 :  15:37:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ορίστε ΝΒ 40 ευρώ
http://www.intersport.gr/products/running/new_balance/index.html
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2010 :  16:00:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ με τον προκάτοχο αυτού του παπουτσιού το ΝΒ538 ξεκίνησα την καριέρα μου σαν πολύ μεγάλος δρομέας!!!! και το είχα απο το 2007 μέχρι το 2009. Εξαιρετικό παπούτσι, κατασκευασμένο στην Αγγλία παρακαλώ και όχι στην Κίνα η το Βιετνάμ. Δεν έχω πρόβλημα με τα προϊόντα των συγκεκριμένων χωρών, αλλά είμαι κατά των φθηνών εργατικών, κατά της παιδικής εργασίας και οπαδός του δίκαιου εμπορίου.
Είχα τρέξει σε κάθε είδους έδαφος, άσφαλτο, χώμα, ταρτάν,σκληρό χωματόδρομο, και μέχρι 20χλμ που έτρεχα τότε..
Βγαίνει σε 3 φόρμες πλάτους, αλλά η Intersport φέρνει μόνο την πλατιά που εμένα μου έρχεται γάντι.
Το συνιστώ ανεπιφύλακτα....

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2010 :  16:05:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επεσα πάνω τους πριν κάμποσες μέρες στο μαγαζί. Τα έχω βάλει μια φορά, μέχρι στιγμής. Φαίνονται μια χαρά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2010 :  16:51:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
παιδες κανουν για υπερπρηνισμο;

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2010 :  17:11:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ έχω υποπρηνισμό και μου ήταν μια χαρά...Τώρα για υπερ.....δεν ξέρω..

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickmanak
Forum-Runner



90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2010 :  18:13:51  Εμφάνιση Προφίλ  Visit nickmanak Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μερικες εταιρειες το εχουν ριξει αποκλειστικα στο μαρκετινγκ και ετσι πειθουν τον κοσμο οτι τα νεα "υπερτιμημενα" μοντελα προσφερουν κατι καλυτερο. Δηλ. το 1995 με τι παπουτσια ετρεχαν οι δρομεις, χειρότερα; Δυστυχως λιγοι ξερουν τι συμβαινει ή και εχουν την ορεξη να ψαξουν, οποτε το πλιατσικο των εταιρειων διαιωνιζεται.
Ολα μαρκετινγκ ειναι φιλοι μου και οι εργατες που φτιαχνουν τα παπουτσια μας οι ιδιοι δεν εχουν παπουτσια να φορεσουν. Αυτες οι εταιρειες εχουν 3πλασιο προσωπικο στο μαρκετινγκ κ τη διαφημιση παρά στην ερευνα και την βελτίωση των προιοντων τους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2010 :  18:28:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτή είναι άλλη πονεμένη ιστορία...και έχουν πέσει τόνοι μελάνης εδώ. Προσωπικά δεν αγοράζω ποτέ το τελευταίο μοντέλο. Πέρυσι στις εκπτώσεις είχα πάρει τα nimbus 9 80 € ενω τα 11 είχαν 160, διπλάσια τιμή δηλαδή. Αλλοι όμως δεν συμφωνούν. Πέφτουν στο τρυπάκι των πολυεθνικών και προτιμούν μόνο τα τελευταία μοντέλα ανεξαρτήτως τιμής

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skull
Advanced Forum-Runner

Greece


408 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2010 :  18:49:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πριν κανέναν χρόνο περίπου, πάνω στο ψάξιμο για παπούτσια έπεσε σε ένα σαίτ ενός αγγλικού πανεπιστημίου, στο οποίο έκαναν ένα τεστ ποιότητας σε αθλητικά παπούτσια όλων των κατηγοριών κόστους, αλλά ίδιων χαρακτηριστικών. δυστυχώς δεν μπορώ να το βρω τώρα. εν κατακλείδι, φάνηκε από την έρευνά τους ότι αν και τα πολύ ακριβά παπούτσια ήταν κάπως καλύτερα, δεν υπερτερούσαν σε ποιότητα τόσο, όσο δήλωνε η τιμή τους. οπότε έλεγαν ότι φτηνά παπούτσια (στα 40-50€) να προτιμηθούν από ήπιους αθλητές, οι άλλοι μπορούν άφοβα να χρησιμοποιούν τα μεσαία (*)-()€). δηλαδή δεν υπάρχει λόγος να καταφεύγουμε στα μοντέλα των 150€
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2010 :  19:51:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν έχω πρόβλημα με τις μάρκες ή με τις τιμές, όμως αν παρακολουθήσουμε τις συζητήσεις εδώ μέσα θα έλεγα ότι κατά βάση ακριβά παπούτσια φοράειό κόσμος. Αν το συγκεκριμένο ΝΒ των 40 € το έχουν δοκιμάσει και άλλοι εδω μέσα με θετικά σχόλια κανένα απολύτως πρόβλημα. Ουτε μου περισσεύουν ούτε τα σκορπάω όταν δεν έχω τι να κάνω.
Δυστηχώς και τα παπούτσια σαν τα ΙΧ έχουν γίνει, νέο μοντέλο κάθε χρόνο. Αμάν πιά.
Προσωπικά αγοράζω όπου βρώ φτηνότερα ασχέτου μάρκας ή μοντέλου.
Ετσι για την ιστορία είχα δοκιμάσει τα adidas interflect των 40 € αλλά με χτυπούσε στο μεγάλο δάχτυλο το τελείωμα του πλαστικού εμπρός.

Μόνο 2 πράγματα είναι άπειρα. Το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα. Για το σύμπαν δεν είμαι σίγουρος. Αλμπερτ Αϊνσταϊν

Edited by - gargadua on 20/05/2010 19:53:49
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 8 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000