Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 χειμερινό μπάνιο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 91

kanivallos
Elite Forum-Runner

Greece


1857 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2011 :  16:32:39  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kanivallos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Βρέθηκα χθές με 1 παρέα όπου 1 εξ αυτών είναι ουρολόγος. Συζητήσαμε για το χειμερινό μπάνιο και μου είπε ότι στους άνδρες είναι επικίνδυνο να μένεις πολλή ώρα στη θάλασσα γιατί δημιουργεί -πιθανόν- φλεγμονή στο προστάτη με δυσάρεστες συνέπειες για την γονιμότητα του σπέρματος. Μέχρι 10-12 λεπτά δεν έχεις πρόβλημα, όμως για πάνω από αυτό το χρόνο πολύ πιθανόν να αποκτήσεις.
Αν θέλετε ψάξτε το.

"Το αργά διορθώνεται, το γρήγορα ΟΧΙ!!!!"



Αχά, με λίγα κρύα μπανάκια δλδ, γλυτώνεις ισοβίως τα έξοδα για προφυλακτικά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2011 :  09:45:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
To Σαββάτο που έκανα μια βουτιά έκατσα μέσα γύρω στα 15 λεπτά.Δέν νομίζω να μπορεί κανείς να κάτσει πάνω απο 15-20 λεπτά αυτόν τον καιρό(και μέχρι τον μάρτη θάλεγα).Και βέβαια η μπυρούλα μετά,ήταν το κερασάκι στην τούρτα(gargadua ακούς?).

Στερνά καλά,όλα καλά.
Το μή χείρον βέλτιστον.
Dum spiro spero.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ippokampos
Advanced Forum-Runner



309 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2011 :  14:01:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δηλαδη εμεις που καθησαμε στο νερο 50 λεπτα τι παθαμε?ισα ισα που το ευχαριστηθηκαμε.και παιξαμε και ρακετα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2011 :  14:13:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οποιος μπορεί και θέλει να κάθεται πάνω απο 20 λεπτά μπράβο του.Διάβασε όμως τι έγραψε ο gargadua λίγο πιο πάνω.Εκτός και εάν σου αρέσει να παίζεις με την υγεία σου.

Στερνά καλά,όλα καλά.
Το μή χείρον βέλτιστον.
Dum spiro spero.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ippokampos
Advanced Forum-Runner



309 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2011 :  14:24:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
15 χρονια το κανω το χειμερινο και πιανω και ωρα ..το psa μου δοξα τον θεο βγηκε πεντακαθαρο.οποτε κατι που δεν εχει διασταυρωθει δεν εχω λογο να το πιστεψω.μαζι με γιατρους κανω το χειμερινο μου μπανιο,οποτε δεν ανησυχω.το ποδηλατο ειναι πιο επικινδυνο για φλεγμονη στον προστατη μονο οταν δεν ληφθουν τα απαραιτητα.οποτε κολυμπατε ελευθερα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2011 :  00:58:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε Αναστάσιε...
Η απάντηση που πήρες (αν δε γελιέμαι) έχει να κάνει με το αν μπορεί κάποιος να μείνει στο νερό για περισσότερο χρόνο από 15-20 λεπτά και όχι με το αν αυτό βλάπτει το σπέρμα ή όχι! Κι εγώ άλλωστε ανέφερα (προχθές νομίζω) ότι κάθομαι άνετα πάνω από μισάωρο.

Edited by - lamkon on 01/02/2011 01:01:11
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2011 :  08:46:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η συζήτηση είναι γενική.Πόσο κάθεται κανείς στο νερό και εάν αυτό έχει κάποιες επιπτώσεις.Και όπως έκανα πάντα θα εξακολουθήσω να κάνω.Να συμβουλεύω τους γνωστούς και φίλους να μήν κάθονται πάνω απο 15 λεπτά στο νερό ειδικά εάν η θερμοκρασία είναι πολύ χαμηλή.

Στερνά καλά,όλα καλά.
Το μή χείρον βέλτιστον.
Dum spiro spero.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2011 :  12:12:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
1 γνώμη γιατρού γράφτηκε και τίποτα άλλο. Μου έκανε εντύπωση γιατί πουθενά στο ιντερνετ δεν βρήκα αρνητικό σχόλιο για το χειμερινό μπάνιο, το αντίθετο θα έλεγα. Περισσότερο γράφτηκε για διασταύρωση αν γνωρίζετε και σείς κάποιον σχετικό .
Βέβαια αδιαψευστη μαρτυρία είναι υποθέτω το σπερμοδιάγραμμα και μόνο.
Σωστό αυτό με το ποδήλατο που επίσης μου το επισήμανε ΑΛΛΑ για τις στενές σελίτσες (kanivalle δε θέλω σχόλια) κούρσας σε συνδιασμό με πολύωρη οδήγηση (2 ώρες και πάνω). Με κανονική σέλα όλα είναι μιά χαρά.

"Το αργά διορθώνεται, το γρήγορα ΟΧΙ!!!!"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2011 :  21:55:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Μπάνια συνεχίζετε;
Τώρα που δεν τρέχω πηγαίνω κάθε μέρα και μου φαίνεται αρκετά καλή. Βέβαια κρατάει λίγο...................

"Το αργά διορθώνεται, το γρήγορα ΟΧΙ!!!!"

Σήμερα έκανα το 33ο μπάνιο της χρονιάς, στις ισάριθμες μέρες του 2011. Όλα τέλεια, δυσκολία μηδέν, κάτι που θα διαπιστώσει οποιοσδήποτε ασχοληθεί.

quote:
Originally posted by gargadua

Μου έκανε εντύπωση γιατί πουθενά στο ιντερνετ δεν βρήκα αρνητικό σχόλιο για το χειμερινό μπάνιο, το αντίθετο θα έλεγα.

Είναι επειδή δεν επέζησαν όσοι μπήκαν στη θάλασσα και συνάντησαν δυσκολίες. Χαχαχα αστειεύομαι. Κι εγώ όταν είχα κάνει αναζήτηση, παραξενεύτηκα που δεν υπάρχει κάποια επιστημονική ή ιατρική μελέτη με συμβουλές, οδηγίες, συμπεράσματα κλπ. Όσα ξέρουμε για το χειμερινό μπάνιο είναι αυτά που διαπιστώνουμε οι ίδιοι, κι αυτά που ακούμε ή διαβάζουμε από συνκολυμβητές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

remezzo91
Forum-Runner



95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/02/2011 :  00:02:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σημερα ηταν υπεροχα τα νερα!το πιο απολαυστικο μπανιο μεχρι τωρα,45 λεπτα και δεν ηθελα να βγω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/02/2011 :  00:30:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
ΓΕΡΜΑΝΟΣ (2 Φεβ 2011): Κωνσταντίνε!
σαν ΡΟΥΚΙ και εγώ της χρονιάς
στα... χειμερινά!!!
νόμιζα πως με 21 μέχρι στιγμής
ΤΟ ΈΧΩ ΠΑΡΑΞΗΛΩΣΕΙ
Πού να ξέρω πως άλλοι
κάνουν κάθε μέρα!
Υποκλίνομαι!

Όσο για τους Μεσογειακούς...
το φαγοπότι που χάσανε ορισμένοι
ΑΣ ΜΕΙΝΕΙ ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ!!!!
Δεν τα είπα όλα! Το σερί είναι απ΄την επόμενη της Κλασικής, από τη 1 Νοεμβρίου δηλαδή. Θα ήταν απ'τις 7 Σεπτεμβρίου, αλλά λόγω Κλασικής έχασα τη 30 και 31 Οκτωβρίου.
Φυσικά δεν χρειάζεται να πηγαίνουμε κάθε μέρα, αλλά φημίζομαι ότι είμαι της υπερβολής. Είναι και 500 μέτρα απ'το στάδιο η θάλασσα, οπότε είναι εύκολο να τα συνδιάζουμε.
Κι εγώ ρούκυ είμαι.

Όσο για τους Μεσογειακούς,κατά βάθος αυτό που με στενοχωρεί είναι που χάνω το χρυσό στον ημιμαραθώνιο που θα γινόταν.

Edited by - KostasPVol on 03/02/2011 00:38:02
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2011 :  01:18:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.youtube.com/watch?v=nuuesSkVH3g
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mtbiker
Senior Forum-Runner

Greece
578 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2011 :  09:56:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KostasPVol

http://www.youtube.com/watch?v=nuuesSkVH3g



!!!

Pain is temporary.
Trophies last forever !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2011 :  15:22:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by niklitsardo

Μένω στην Αθηνα και συγκεκριμενα στα Βορεια Προαοστεια. Με ενδιαφερει να ξεκινησω χειμερινη κολύμβηση αλλα με αποθαρρυνει λιγο η αποσταση και η ώρα που χρειάζεται για να φτάσω στην παραλία. Μήπως μπορεί κάποιος να μου προτείνει παραλίες όπου πηγαίνουν χειμερινοι κολυμβητές και πόσες φορες πρέπει να κολυμπάω την εβδομαδα για να μην ξεσυνηθησει το σώμα μου; Ευχαριστώ



Στο Σχινιά!!! Όταν έχει καλό καιρό τα Σαββατοκύριακα (και κυρίως τις Κυριακές) έχει ΠΑΝΤΑ κόσμο. Εγώ βέβαια πηγαίνω συνήθως καθημερινές, γιατί τότε μου το επιτρέπει η δουλειά μου (+ γιατί δε θέλω να 'χει κόσμο).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

niklitsardo
Newbie Forum Runner

2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2011 :  15:26:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μένω στην Αθηνα και συγκεκριμενα στα Βορεια Προαοστεια. Με ενδιαφερει να ξεκινησω χειμερινη κολύμβηση αλλα με αποθαρρυνει λιγο η αποσταση και η ώρα που χρειάζεται για να φτάσω στην παραλία. Μήπως μπορεί κάποιος να μου προτείνει παραλίες όπου πηγαίνουν χειμερινοι κολυμβητές και πόσες φορες πρέπει να κολυμπάω την εβδομαδα για να μην ξεσυνηθησει το σώμα μου; Ευχαριστώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 91 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000