Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος Θεσσαλονίκης
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 40

ptrspar
Forum-Runner

Afghanistan


140 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 03/11/2010 :  18:21:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια! Γνωριζει καποιος απο θεσσαλονικη πως δηλωνουμε για τον μαραθωνιο στισ 10/4?
Μεχρι τωρα στο τηλεφωνο του site μου απανταει ενας συμπαθεστατος παπουλης κ μου λεει οτι κανω λαθος κ παιρνω σε καποιο γηπεδο????

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/11/2010 :  18:47:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ptrspar

Γεια! Γνωριζει καποιος απο θεσσαλονικη πως δηλωνουμε για τον μαραθωνιο στισ 10/4?
Μεχρι τωρα στο τηλεφωνο του site μου απανταει ενας συμπαθεστατος παπουλης κ μου λεει οτι κανω λαθος κ παιρνω σε καποιο γηπεδο????


Αν πας εδω http://www.alexanderthegreatmarathon.org/ θα δεις οτι οι δηλωσεις ξεκινανε στις 22/11.Υποθετω οτι θα γινεται και online εγγραφη απο εκεινη την ημερα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ptrspar
Forum-Runner

Afghanistan


140 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/11/2010 :  19:17:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστω!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ilias137
Senior Forum-Runner

Greece
579 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/11/2010 :  23:39:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα πας να τρεξεις σε μαραθωνιο με 300 ατομα..?Ηταν ο πρωτος μου μαραθωνιος και ο πιο χαλια απο πολλες αποψεις..Δεν αξιζει με τιποτα..ειδικα μετ απ αυτο που ζησαμε στην Αθηνα..προσωπικα οταν τρεχω μαραθωνιο θελω κοσμο..πολυ κοσμο..η Αθηνα η εξωτερικο..τελος..!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  00:26:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ilias137

Θα πας να τρεξεις σε μαραθωνιο με 300 ατομα..?Ηταν ο πρωτος μου μαραθωνιος και ο πιο χαλια απο πολλες αποψεις..Δεν αξιζει με τιποτα..ειδικα μετ απ αυτο που ζησαμε στην Αθηνα..προσωπικα οταν τρεχω μαραθωνιο θελω κοσμο..πολυ κοσμο..η Αθηνα η εξωτερικο..τελος..!!!!



Συμφωνώ αλλά με μια εξαίρεση. Την Μεσσήνη. Μπορεί να μην έχει χιλιάδες κόσμο αλλά είναι μαραθώνιος που διοργανώνεται με ψυχή και απευθύνεται στην ψυχή του δρομέα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  00:30:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Dimosthenis

quote:
Originally posted by ilias137

Θα πας να τρεξεις σε μαραθωνιο με 300 ατομα..?Ηταν ο πρωτος μου μαραθωνιος και ο πιο χαλια απο πολλες αποψεις..Δεν αξιζει με τιποτα..ειδικα μετ απ αυτο που ζησαμε στην Αθηνα..προσωπικα οταν τρεχω μαραθωνιο θελω κοσμο..πολυ κοσμο..η Αθηνα η εξωτερικο..τελος..!!!!



Συμφωνώ αλλά με μια εξαίρεση. Την Μεσσήνη. Μπορεί να μην έχει χιλιάδες κόσμο αλλά είναι μαραθώνιος που διοργανώνεται με ψυχή και απευθύνεται στην ψυχή του δρομέα.





Η Μεσσήνη είναι και επίπεδη διαδρομή. Ας ελπίσουμε με τον Καλλικράτη η με ενδεχόμενη αλλαγή Δημάρχου να μην επηρεαστεί αυτός ο υπεροχος όντως αγώνας.

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  00:37:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το σκέφτομαι κι αυτό Μανώλη. Είναι βέβαια πίσω από τον αγώνα ο Ζαχαρόγιαννης, ανθρωπος με όραμα αλλά..........
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

maza
Advanced Forum-Runner

323 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  08:05:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξέρω για τον πολύ σεβαστό σε όλους Ζαχαρόγιαννη και την σπουδαία προσπάθεια του για τον μαραθώνιο Μεσσήνης.
Όμως της Θεσσαλονίκης γιατί να μην είναι καλύτερα οργανωμένος αφού είναι και αναγνωρισμένος χάλκινος της IAAF . Το λέω με την έννοια της οργάνωσης. Επίσης όλος ο Αγώνας είναι επίπεδος και λίγο κατηφορικός και ξεκινάει από την Πέλλα και καταλήγει μέσα στην πόλη στο Λευκό Πύργο δίπλα. Όσοι ξέρουν καταπληκτική διαδρομή τουλάχιστον από την είσοδο της πόλης.
Όλοι μου λένε άνοιξη τρέξε Μεσσήνη αν και ακόμη δεν ξέρουμε καν αν θα γίνει ο αγώνας αλλά γιατί?
Μήπως τα προηγούμενα χρόνια της Θεσσαλονίκης δεν ήταν καλά οργανωμένος και φέτος θα είναι αναβαθμισμένος?

Εγώ είχα αποφασίσει άνοιξη να τρέξω εκεί αλλά δε θέλω να κάνω πατατιά ούτε να τρέξω μόνος μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RefereePtol
Newbie Forum Runner

Greece
27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  09:38:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φυσικα και δεν συγκρινετε ο μαραθωνιος της Αθηνας με της Θεσσαλονικης.Ομως ρε παιδια αν δεν τον βοηθησουμε εμεις με τη παρουσια μας πως θα μαζευτουμε χιλιαδες; Εγω ετρεξα τον Απριλιο και ειδα μια πολυ οργανωμενη προσπαθεια με υποστηριξη και διαθεση απο ολους τους εμπλεκομενους.Η τροφοδοσια ηταν οπως της Αθηνας σε ολη τη διαδρομη και μετα τον τερματισμο καλυτερη (ισως επειδη ειμασταν πολυ πιο λιγοι).Εγω θα ειμαι και παλι εκει μαζι με ολους τους φιλους απο τον ΣΔΟ ΕΟΡΔΑΙΑΣ και τον ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ και ελπιζω και πολλες εκατονταδες (γιατι οχι και χιλιαδες) ακομη.

Σημαδια των καιρων μου ειπες
Καταντια λεω εγω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dentaris
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  10:04:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνω απολυτα με τον referee.
Ιδιως εμεις εδω πανω-δεν το βλεπω τοπικιστικα,αλλα λογω ευκολιας κ αποστασης-πρεπει οπωσδηποτε να στηριξουμε αυτο το μαραθωνιο.
Οχι μονο με το να σταθουμε στη γραμμη της εκκινησης,αλαλ κ με το να δωσουμε ιδεες στους διοργανωτες ή να εντοπισουμε λαθη κ παραλειψεις.
Αν κ μετα απο ολα αυτα η κατασταση δε βελτιωνεται χρονο με το χρονο,τοτε μπορουμε να ριξουμε ακυρο.
Μεχρι τοτε ομως....

ΟΣΟ ΘΑ ΖΩ,ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΘΑ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ptrspar
Forum-Runner

Afghanistan


140 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  10:36:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και εγω ειμαι αποφασισμενος να παω γιατι τα μεγαλα αθλητικα γεγονοτα τα κανουμε εμεις οι αθλητες με την παρουσια μας! κ Φυσικα δεν περιμενα να συγκρινω τον αγωνα της αθηνας με εκεινο της θεσσαλονικης.ημουν στην κλασσικη διαδρομη και ειμαι ακομα συγκλονισμενος κ φανταζομαι οτι για ολους ισχυει το ιδιο!ελατε ολοι να τον τρεξουμε κ να τον κανουμε ακομα μεγαλυτερο.Ευχαριστω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

maza
Advanced Forum-Runner

323 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  11:01:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ νομίζω ότι αυτός ο Αγώνας μπορεί να έχει πολύ κόσμο λόγο περιοχής αλλά και γειτονικών χωρών που είναι τόσο κοντά. Εγώ ευχαρίστως τον τρέχω αν και από Αθήνα.
Μου κάνει τρομερή εντύπωση πως αυτός ο αγώνας δεν είναι μετά τον ΚΜΑ ο καλύτερος.

ΥΓ
Ελπίζω ο λόγος που δεν είχε μέχρι τώρα επιτυχία να μην είναι η χρηματική συμμετοχή των αθλητών γιατί θα είναι κρίμα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  12:24:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Iσως μετά τον ΚΜΑ βρε παιδιά τα πράγματα να αλλάξουν και να μαζέψει κόσμο.Και εγώ ξέρω ότι πέρσυ ήταν περίπου 350 άτομα.Κρίμα.Πάντως -πρώτα ο θεός-εγώ θα ανέβω.ΒΙΒΑ ΣΑΛΟΝΙΚΑ.

Στερνά καλά,όλα καλά.
Το μή χείρον βέλτιστον.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  13:32:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πέρυσι τον έτρεξα για 1η φορά και μ΄άρεσε πάρα πολύ. Δεν είχα πρόβλημα ούτε με την ενημέρωση ούτε με την τροφοδοσία ούτε με κάτι άλλο. Η διαδρομή πολύ καλή (ψιλοκατηφορική με 1 ανηφόρα ελαφριά περίπου 2 χλμ) για επιδόσεις ή πρωτάρηδες.
Η αλήθεια είναι ότι οι ντόπιοι δεν τον διαφημίζουν κατάλληλα (ούτε είναι και ιδιαίτερα θερμοί), όμως και στον ΚΜΑ 09 βριζόταν αστυνόμοι και πολίτες για το κλείσιμο του δρόμου.
Οχι δεν έχει μεγάλη συμμετοχή, ίσως γιατί η Μεσσήνη πέφτει και πιο κοντά στην Αθήνα, όμως αξίζει τον κόπο.
Βέβαια συμμετέχοντας 1 φορά το ότι έμεινε κάποιος ικανοποιημένος ή οχι δε νομίζω είναι αρκετό για να κριθεί ο αγώνας.
Καλά να είμαι, θα ξαναπάω φέτος ακριβώς γιατί η διαδρομή είναι επίπεδη και έχω περισσότερες πιθανότητες να με βοηθήσει ο καιρός απ΄ότι στη Μεσσήνη.

"Το αργά διορθώνεται, το γρήγορα ΟΧΙ!!!!"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  14:06:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γνώμη μου είναι ότι θα πρέπει να στηρίζουμε όλους τους ενχώριους αγώνες και ειδικά όταν είναι και κοντά στον τόπο διαμονής μας οπότε και τα έξοδα μετακίνησης και διαμονής είναι λίγα.
Έτσι το κίνημα των δρομέων θα μεγαλώνει χρόνο με τον χρόνο και οι αγώνες θα βελτιώνονται και αυτό φυσικά θα είναι προς όφελός όλων.
Όμως θα αναφερθώ για άλλη μια φορά στο θέμα της τροφοδοσίας στον αγώνα της Μεσσήνης που έχω συμμετάσχει.
Χωρίς μπανάνες, τζελάκια, ισοτονικά ο μαραθώνιος γίνεται επικίνδυνος.
Πέρυσι στη Μεσσήνη κόντεψα να μείνω στον τόπο. Όχι ότι μας έκαψε ο ήλιος. Ισοτονικά θυμάμαι μόνο στο 24 με 25 και αυτά σε ποτηράκι.
Παρακάλεσα να μου δώσουν σε μπουκάλι όπως περνούσα βιαστικά και μου υπέδειξαν τα ποτηράκια. Πιο πίσω ήταν και μπουκαλάκια, γιατί; Για να γεμίζουν τα ποτηράκια; Να σταματήσω να τα τζουγκρίσω; Δεν το έχω κάνει ποτέ. Όταν πάω σε αγώνα έτσι το έχω, μπορεί να κάνω και λάθος, σταματώ μόνο για πρώτες ανάγκες. Ποτέ για να πιω στην υγεία μας, σε ποτηράκι, σε καφενείο, ή οπουδήποτε αλλού.
Στη Μεσσήνη δεν τρέχουμε παρέα με πλήθος δρομέων όπως στον ΚΜΑ αλλά μόνοι μας. Εάν δεν προσέξετε και τις σημάνσεις μπορεί και να χαθείτε.
Προσωπική μου συμβουλή για όποιον πάει στην Μεσσήνη και από την στιγμή που η κυκλοφορία στους δρόμους δε σταματάει, να έχετε έναν δικό σας άνθρωπο σε καίρια σημεία της διαδρομής να σας τροφοδοτήσει σωστά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  14:14:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και εμενα θα ειναι στη Θεσσαλονικη ο πρωτος μου μαραθωνιος , αν πανε βεβαια ολα καλα απο υγεια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 40 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000