Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 αγορές από LIDL
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 33

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2013 :  08:21:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τα σεβη μου...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2013 :  13:42:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τσεκαρισα τις καλτσες σε ζορικες συνθηκες..4ωρο με ανηφοροκατηφορες βροχη και φαινονται μια χαρα..την προηγουμενη βδομαδα ετρεχα με αντιστοιχεςε της nike τριπλασιας αξιας αν θυμαμαι, δεν καταλαβα διαφορα..πρωτο δειγμα θετικο..

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

barerunner
Forum-Runner

Greece


187 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2013 :  14:18:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τι νούμερο τις πήρες;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

blue_runner
Forum-Runner



80 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2013 :  14:27:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τις κάλτσες τις πηρα και εγω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την ποιοτητα τους σε σχεση με την τιμη μονο που ειναι πολυ ζεστες και μετα απο καποια χιλιομετρα δυσανασχετεις μονο για συνθηκες πολυ κρυου τις κοβω,παπουτσια αθλητικα πηρα αυτα της δευτερας που ηταν απο σχεδιο ιδια τα salomon και ειναι πολυ καλα και ελαφρια για βολτα ομως οχι για τρεξιμο γιατι και αλλες φορες που εχω παρει αθλητικα παπουτσια απο lidl εχουν πεσει πολυ γρηγορα οταν τα εβαλα για τρεξιμο γενικα νομιζω οτι αυτα τα προιοντα απο το lidl ειναι μετρια και προσωπικα τα αγοραζω μονο να τα εχω για προπονησεις
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2013 :  14:54:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by barerunner

τι νούμερο τις πήρες;;


43-44

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

altas
Forum-Runner

Greece
90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2013 :  15:07:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mike 7

την αποσταση σε χλμ πως την μετραει (πρεπει να κανεις καποιες ρυθμισεις στο ρολοι)

ευχαριστω



Δεν χρειάζεται καμία ρύθμιση...καλιμπράρεται μόνο του οταν πριν ξεκινήσεις το τρέξιμο το βάλεις στο PEDO.


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vaspat
Newbie Forum Runner

Greece
42 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2013 :  15:42:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και γεγονός είναι πως δουλευει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike 7
Forum-Runner

165 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2013 :  18:36:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Δεν χρειάζεται καμία ρύθμιση...καλιμπράρεται μόνο του οταν πριν ξεκινήσεις το τρέξιμο το βάλεις στο PEDO.

το δοκιμασα, πες με χαζο αλλα δεν καταλαβα πως δειχνει την αποσταση που εκανες..ευχαριστω

σημερα πηρα κ τα ποδηλατικα γαντια..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDROSG
Senior Forum-Runner

Greece
640 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2013 :  18:53:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κι όμως με δρομικό παπούτσι του Lidl έχω κάνει άπειρα προπονητικά χιλιόμετρα και τα χω ρίξει και στην κόλαση του 24ωρου αγώνα με επιτυχία!Για τα παπούτσια με σχέδιο salomon έχεις δίκιο. Είναι μόνο για περπάτημα. Τα χω στην προηγούμενη έκδοσή τους και είναι μια χαρά για πορείες μέχρι και κακοτράχαλους χωματόδρομους.
quote:
Originally posted by blue_runner

τις κάλτσες τις πηρα και εγω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την ποιοτητα τους σε σχεση με την τιμη μονο που ειναι πολυ ζεστες και μετα απο καποια χιλιομετρα δυσανασχετεις μονο για συνθηκες πολυ κρυου τις κοβω,παπουτσια αθλητικα πηρα αυτα της δευτερας που ηταν απο σχεδιο ιδια τα salomon και ειναι πολυ καλα και ελαφρια για βολτα ομως οχι για τρεξιμο γιατι και αλλες φορες που εχω παρει αθλητικα παπουτσια απο lidl εχουν πεσει πολυ γρηγορα οταν τα εβαλα για τρεξιμο γενικα νομιζω οτι αυτα τα προιοντα απο το lidl ειναι μετρια και προσωπικα τα αγοραζω μονο να τα εχω για προπονησεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

maravich
Advanced Forum-Runner



284 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/04/2013 :  08:28:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Από Πέμπτη έχει εξοπλισμό πεζοπορίας + παπούτσια kappa http://www.lidl-hellas.gr/cps/rde/xchg/lidl_gr/hs.xsl/offerdate.htm?offerdate=31897
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nkouk
Forum-Runner

61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/04/2013 :  17:20:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μία ερώτηση για το ρολόι παιδια
ειχα παρει το ρολοι με το καρδιοσυχνομετρο πριν λιγο καιρο και στην επιλογη PEDO δειχνει την ενδειξη CALORIES, αυτή η ενδειξη ειναι στατιστικος τυπος θερμιδων ανα χιλιομετρα ή αφορα τον καθενα ξεχωριστα ως διαφορετικο ατομο
εγω σημερα εκανα 8 χιλιομετρα σε 45 λεπτα και εδειξε οτι καταναλωσα 1250 θερμιδες. Θεωρω πως δεν ειναι πραγματικο το στοιχειο αυτο

ακομη θελω να ρωτησω και για την ζωνη επειδη δεν εχω ξαναφορεσει αλλα δεν πιανει, παιχει ρολο η τριχοφυια στο στηθος για αυτο? ενας φιλος μου ειπε οτι πρεπει να ξυρισω της τριχες του στηθους για να πιανει. Ισχυει κατι τετοιο η θα ναι τζαμπα το ξυρισμα?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

koinos123
Newbie Forum Runner

28 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/04/2013 :  17:53:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι οι δικές σου θερμίδες. Υπολογίζονται βάση της ηλικίας, βάρους, καρδιακών παλμών που έχεις κατά τη διάρκεια της άσκησης και νομίζω και του ύψους(?).
Αν τα έχεις συμπληρώσει αυτά τα στοιχεία, τότε πάνω κάτω τόσα έκαψες.

«Γηράσκω αεί διδασκόμενος»
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nkouk
Forum-Runner

61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/04/2013 :  18:27:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by koinos123

Είναι οι δικές σου θερμίδες. Υπολογίζονται βάση της ηλικίας, βάρους, καρδιακών παλμών που έχεις κατά τη διάρκεια της άσκησης και νομίζω και του ύψους(?).
Αν τα έχεις συμπληρώσει αυτά τα στοιχεία, τότε πάνω κάτω τόσα έκαψες.

«Γηράσκω αεί διδασκόμενος»

\
σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου, για τα 20 ευρώ που έδωσα αν συνεχισει να δουλεύει το ίδιο καλά τα βγάζει με το παραπάνω το λεφτά του

τα είχα συμπληρώσει τα στοιχεία που λες, επίσης το περίεργο είναι ότι χωρίς να χρησιμοποιώ την ζώνη μου έβαλε μέγιστους παλμούς 184 και ελάχιστους 73 με μ.ο. 127
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nikola
Forum-Runner



188 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/04/2013 :  18:59:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για να δεις τους σφυγμούς πρέπει η ζώνη να εφάπτεται στο δέρμα ώστε να υπάρχει αγωγιμότητα και να είναι μικρή η απόσταση από το ρολόι (δηλαδή μέχρι τον καρπό). Ίσως χρειαστεί να περιμένεις λίγο φορώντας την μέχρι την πρώτη μέτρηση.
Μην ξεχνάς ότι οι μέγιστοι παλμοί και οι παλμοί ηρεμίας από άτομο σε άτομο διαφέρουν, δεν μπορείς να τους ξέρεις με αρκετή βεβαιότητα έχοντας μόνο αυτές τις παραμέτρους. Αν θες ακρίβεια μπορείς να χρησιμοποιήσεις αποτελέσματα μέτρησης της μέγιστης πρόσληψης οξυγόνου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike 7
Forum-Runner

165 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2013 :  23:18:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.lidl-hellas.gr/cps/rde/xchg/lidl_gr/hs.xsl/offerdate.htm?offerdate=34720

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 33 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000