Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 αγορές από LIDL
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 33

Johny-B
Forum-Runner

Greece


146 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2011 :  20:30:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωπ! Τα γυαλάκια μου βλέπω ξανάρχονται!

_________________________
Τρεχάτε ποδαράκια μου...!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Sid1
Newbie Forum Runner

30 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2011 :  14:36:18  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Sid1 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν ξέρω πόσο εχουν οι επίδεσμοι αστραγάλων στα ορθοπεδικά,εγώ που τους πήρα απο το lidl είναι εξαιρετικοί για όσους εχουν πρόβλημα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2011 :  17:40:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μας ξαναβλεπω απο δευτερα στα λιντλ για ισοθερμικο βουρ....μπορει να παρω και ενα ζευγαρι γυαλια να τα χω για αναπληρωματικα...

"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

annakoun
Forum-Runner



92 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2011 :  15:05:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ax ωραία, γιατί το κολάν μου έχει πια ξηλωθεί! Και ευκαιρία για ισοθερμικό μπλουζάκι, γιατί με τα πρώτα κρύα μαζεύτηκα σπίτι και δε λέει. Επίσης μπορεί να τιμήσω και το ψηφιακό ραδιοφωνάκι (μέχρι τώρα έτρεχα χωρίς μουσική υπόκρουση)!

Παντρεύομαι το Νοέμβριο και θα τα βάλω στα... έξοδα γάμου (να χάσω και λίγα κιλά για καλύτερες φωτογραφίες)!

Anything for freedom...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

samis
Forum-Runner

Greece
121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2011 :  15:52:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σκεφτόμαστε Ελληνικά... έχουμε ιδίας ποιότητας προιόντα σε Ελληνικά μαγαζιά , αξίζει τον κόπο να ψάξουμε πρώτα.ασχετη η παρέμβαση αλλά μην ξεχνιόμαστε. δεν έχω τίποτα με τους ανθρώπους αλλά κάθε σεντσ σε τέτοιες αγορές πάει έξω και δεν γυρίιζει πιά (κατα το γνωστό άσμα)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PrimitiveRunner
Forum-Runner

136 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2011 :  15:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μιλώντας για Γερμανική κατοχή,Μέρκελ,κατοχικά δάνεια και οτιδήποτε αφορά αυτή τη χώρα,την πολιτική της και την Ένωση τους...διαπιστώνω πως τα Lidl έχουν πολύ ωραία προϊόντα τελικά...

Free Your Mind...Free Your Feet!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2011 :  16:02:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποιο Ελληνικό κατάστημα έχει αντίστοιχα είδη σε αντίστοιχες τιμές?
Οσο για τα χρήματα που λες ότι φεύγουν έξω και τα Ελληνικά καταστήματα εισαγόμενα είδη πουλάνε. Η μόνη διαφορά είναι στο κέρδος του επιχειρηματία που πάει έξω. Αλλά δεδομένου ότι οι Ξένοι επιχειρηματίες είναι καλύτεροι εγοδότες (απο προσωπική πέιρα το λέω) και δεδομένου ότι πληρώνουν τους φόρους τους μέχρι κεραίας εν αντιθέσει με τους Ελληναράδες, μάλλον η πλάστιγγα γέρνει προς τις ξένες επιχειρήσεις....

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PrimitiveRunner
Forum-Runner

136 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2011 :  16:20:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αναρωτιέμαι τότε...γιατί τόσος ντόρος με την οικονομική κατάσταση της Ελλάδας,την πτώχευση και το ξεπούλημα μας στους Γερμανούς και λοιπούς φίλους...αφού θα περνάμε ζωή και κότα;

Free Your Mind...Free Your Feet!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PrimitiveRunner
Forum-Runner

136 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2011 :  16:48:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MANOLIS2004

Ποιο Ελληνικό κατάστημα έχει αντίστοιχα είδη σε αντίστοιχες τιμές?


Είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης!Δέ γνωρίζω την αγορά τόσο καλά για να μπορώ να σου πώ αν υπάρχουν αντίστοιχα προϊόντα σε αντίστοιχες τιμές σε Ελληνικά καταστήματα αλλά το γεγονός ότι τα Lidl στα προσφέρουν τόσο φθηνά δε σημαίνει ότι μας αγαπήσανε,απλά μπορούν και χτυπάνε τις τιμές λόγο όγκου παραγγελιών κλπ.Επίσης σε καμία περίπτωση δεν πληρώνουμε τα προϊόντα αυτά στις τιμές που τα αγοράζουν και οι Γερμανοί η οι Ισπανοί!

quote:
Originally posted by MANOLIS2004

Οσο για τα χρήματα που λες ότι φεύγουν έξω και τα Ελληνικά καταστήματα εισαγόμενα είδη πουλάνε.


Μα δεν παράγουμε και πολλά...και όσα τέλος πάντων παράγουμε τα σνομπάρουμε μέχρι αηδίας!Θές η ποιότητα,θές η ξενομανία που μας διακατέχει ως έθνος...το κακό είναι πως με το σνομπάρισμα ούτε η ποιότητα θα βελτιωθεί,ούτε οι τιμές,ούτε τίποτα!

quote:
Originally posted by MANOLIS2004

Η μόνη διαφορά είναι στο κέρδος του επιχειρηματία που πάει έξω.


...θέμα πολιτικής μπλα μπλα μπλα αλλά δεν είναι καθόλου λίγο!Πρόσφατα διάβαζα για τις επενδύσεις εκατομμυρίων της "Ελληνικής" CocaCola 3E στη Ρωσσία!!!!Στην υγειά μας λοιπόν!

quote:
Originally posted by MANOLIS2004

Αλλά δεδομένου ότι οι Ξένοι επιχειρηματίες είναι καλύτεροι εγοδότες (απο προσωπική πέιρα το λέω) και δεδομένου ότι πληρώνουν τους φόρους τους μέχρι κεραίας εν αντιθέσει με τους Ελληναράδες, μάλλον η πλάστιγγα γέρνει προς τις ξένες επιχειρήσεις....


Καλύτεροι εργοδότες...επειδή έχω και εγώ άποψη πάνω στο θέμα,πιστεύω πως είναι απλά μύθος.ΟΚ έχουν σύστημα μπλα μπλα μπλα αλλά όταν πρόκειται για κέρδος οι βασικοί κανόνες δεν αλλάζουν!Όσο για τους φόρους τους να σας θυμίσω μία σχετικά πρόσφατα γνωστοποιημένη υπόθεση,αυτή των διαφευγόντων φόρων απο τη μή καταβολή τους προς το Ελληνικό δημόσιο,απο τους μισθωτές του Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών,φίλους μας Γερμανούς!

Όπως και να έχει,απλά ήθελα να θίξω το θέμα της στοχευμένης κατανάλωσης και της εις βάθος χρόνου πολιτικής των αγορών μας!

Free Your Mind...Free Your Feet!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2011 :  17:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by PrimitiveRunner

[quote]Καλύτεροι εργοδότες...επειδή έχω και εγώ άποψη πάνω στο θέμα,πιστεύω πως είναι απλά μύθος.ΟΚ έχουν σύστημα μπλα μπλα μπλα αλλά όταν πρόκειται για κέρδος οι βασικοί κανόνες δεν αλλάζουν!
Free Your Mind...Free Your Feet!!!


+1000


___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2011 :  17:48:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
1. βασικά το αρχικό μου ποστ απευθυνόταν στον φίλο που εγραψε να πάμε να αγοράσουμε αντίστοιχα απο Ελληνικά καταστήματα. Δεν ήταν για να μου πεις εσύ οτι δεν ξέρεις που υπάρχουν τα αντίστοιχα.
2. οσο για την φοροκλοπή, παλιά δούλευα σε μια μικρή ΑΕ Ελληνική και ο "επιχειρηματίας" χρεωνε ακόμα και τα κωλόχαρτα για το σπίτι του στην εταιρεία. Για το αεροδρόμιο που λες εχω δουλέψει 6 χρόνια στην εταιρεία και το 55% των μετοχών ανήκει στο Δημόσιο που έχει και την διοίκηση. Αν εγινε μη πληρωμή φόρων σίγουρα δεν το απαίτησαν οι Γερμανοί. Μπορεί να έγινε απο λάθος γιατί, τουλάχιστον όταν δούλευα εγώ, γιατί πολλά πράγματα δεν είχαν ξεκαθεριστεί. Υπάρχουν και υπήρχαν ειδικά λογιστικά θέματα που μπορεί να επιδέχονται περισσότερες απο 1 ερμηνείες.
3. Οσο για τους Ελληνες επιχειρηματίες, ενα θα σου πω (περα που οποια γυναίκα προσλάβουν εχουν την απαίτηση να είναι και στο κρεβάτι τους)¨εχεις προσέξει που υπάρχουν πολλές αγγελίες στα Ελληνικά και ανώνυμες? πιο πολλές απο πριν? Ξέρεις γιατί γίνεται αυτό? Γιατί οι καλοί μας επιχειρηματίες εχουν βρει την ευκαιρία με την κρίση να αντικαταστήσουν το προσωπικό τους με αλλο πιο χαμηλόμισθο. Μπορεί εσυ να είσαι σε μεια δουλειά να έισαι τέλειος, να τα εχεις δώσει ολα και την ιδια στιγμή ο εργοδότης σου να έχει βάλει αγγελία για την δικιά σου θέση για να γλυτώσει 100 ευρώ τον μήνα...

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2011 :  20:36:23  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης!Δέ γνωρίζω την αγορά τόσο καλά για να μπορώ να σου πώ αν υπάρχουν αντίστοιχα προϊόντα σε αντίστοιχες τιμές σε Ελληνικά καταστήματα αλλά το γεγονός ότι τα Lidl στα προσφέρουν τόσο φθηνά δε σημαίνει ότι μας αγαπήσανε,απλά μπορούν και χτυπάνε τις τιμές λόγο όγκου παραγγελιών κλπ.Επίσης σε καμία περίπτωση δεν πληρώνουμε τα προϊόντα αυτά στις τιμές που τα αγοράζουν και οι Γερμανοί η οι Ισπανοί!

Βασικά τα Lidl στην Ιταλία έχουν πολύ παρόμοιες τιμές ενώ στην Ισπανία έχουν ίδιες ή και χαμηλότερες.... και μη ξεχνάμε έχουν και τα DECATHLON .....


______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PrimitiveRunner
Forum-Runner

136 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2011 :  22:55:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MANOLIS2004

1. βασικά το αρχικό μου ποστ απευθυνόταν στον φίλο που εγραψε να πάμε να αγοράσουμε αντίστοιχα απο Ελληνικά καταστήματα. Δεν ήταν για να μου πεις εσύ οτι δεν ξέρεις που υπάρχουν τα αντίστοιχα.
2. οσο για την φοροκλοπή, παλιά δούλευα σε μια μικρή ΑΕ Ελληνική και ο "επιχειρηματίας" χρεωνε ακόμα και τα κωλόχαρτα για το σπίτι του στην εταιρεία. Για το αεροδρόμιο που λες εχω δουλέψει 6 χρόνια στην εταιρεία και το 55% των μετοχών ανήκει στο Δημόσιο που έχει και την διοίκηση. Αν εγινε μη πληρωμή φόρων σίγουρα δεν το απαίτησαν οι Γερμανοί. Μπορεί να έγινε απο λάθος γιατί, τουλάχιστον όταν δούλευα εγώ, γιατί πολλά πράγματα δεν είχαν ξεκαθεριστεί. Υπάρχουν και υπήρχαν ειδικά λογιστικά θέματα που μπορεί να επιδέχονται περισσότερες απο 1 ερμηνείες.
3. Οσο για τους Ελληνες επιχειρηματίες, ενα θα σου πω (περα που οποια γυναίκα προσλάβουν εχουν την απαίτηση να είναι και στο κρεβάτι τους)¨εχεις προσέξει που υπάρχουν πολλές αγγελίες στα Ελληνικά και ανώνυμες? πιο πολλές απο πριν? Ξέρεις γιατί γίνεται αυτό? Γιατί οι καλοί μας επιχειρηματίες εχουν βρει την ευκαιρία με την κρίση να αντικαταστήσουν το προσωπικό τους με αλλο πιο χαμηλόμισθο. Μπορεί εσυ να είσαι σε μεια δουλειά να έισαι τέλειος, να τα εχεις δώσει ολα και την ιδια στιγμή ο εργοδότης σου να έχει βάλει αγγελία για την δικιά σου θέση για να γλυτώσει 100 ευρώ τον μήνα...

MANOLIS2004



MANOLIS δέν είχα δεί την ανάρτηση του φίλου samis,νόμιζα πως απευθυνόσουν σε εμένα!
Όσον αφορά το αεροδρόμιο είναι γνωστό πως κουμάντο κάνουν οι Γερμανοί και πως ο χώρος του αερολιμένα έχει ειδικό καθεστώς σε πάρα πολλά πράγματα!Απολύσεις και προσλήψεις ανα τριετία πχ είναι γνωστή τακτική εταιριών για αποφυγή πληρωμής επιδομάτων!Είπαμε όλα για το κέρδος!
Απο εκεί και πέρα δεν θα ευλογήσω τα γένια των Ελλήνων,κάθε άλλο!

Προσωπικά απλά προτιμώ να στηρίζω με την όποια αγοραστική μου δύναμη,Ελληνικά συμφέροντα!

Dejan είχα στο μυαλό μου το mail/κατάλογο του ΙΚΕΑ που είχε κυκλοφορήσει πρίν απο καιρό στο διαδίκτυο και έδειχνε τη διαφορά τιμών των ίδιων προϊόντων ανάμεσα στην Ελλάδα και σε άλλη Ευρωπαϊκή χώρα!Συγκεκριμένα για το Lidl δέν το έχω ψάξει!

Free Your Mind...Free Your Feet!!!

Edited by - PrimitiveRunner on 14/10/2011 23:07:19
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

bambino
Newbie Forum Runner



6 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2011 :  10:24:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν και το θέμα άνοιξε πριν ένα χρόνο, μιας και από 17-10-2011 το lidl ξαναβγάζει ρολόγια παλμογράφους, έχω να πω οτι ειναι εξαιρετικα.
Είχα παρει το παλιοτερο μοντελο πριν δυο χρονια , το παπαριασα στον ιδρώτα και δεν παίρνει χαμπάρι ενώ από το aldi, πριν φαλημενταρουν, στο τριτο 10αρι βραχυκυκλωσε από τον ιδρωτα .
Οπότε τη Δευτέρα πρωί--πρωί στο lidl.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickmanak
Forum-Runner



90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2011 :  15:06:40  Εμφάνιση Προφίλ  Visit nickmanak Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Με τα ισοθερμικα τι γινεται παιδια, πως τα χρησιμοποιουμε; Θα αγορασω για 1η φορα τη Δευτερα (αν προλαβω).
Τα φοραμε γυμνοί ή με καποιο φανελακι απο κατω; Αν το φορεσω και παω για τρεξιμο στο κρυο θα χρειαστω και τζάκετ;

Δεν εχω ξανατρεξει χειμωνα αλλη φορα και λεω να δοκιμασω φετος.
Τι πρεπει να φοραμε τελικά;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 33 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000