Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Garmin Forerunner 310 XT
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 17

toulge
Advanced Forum-Runner

Greece
299 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2012 :  14:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by skiritis

Ένας φίλος όμως, κάθε φορά που την αλλάζει μόνος του, δεν λειτουργεί. Έχει κάνει πάλι "ταίριασμα" με το ρολόϊ, αλλά μετά την αλλαγή της μπαταρίας το ρολόϊ δεν "βρίσκει" τη ζώνη. Το έχει κάνει δυο φορές, και τις δύο φορές πάπαλα.Στο service της Garmin που το πήγε δεν μπορούσαν να βρουν την αιτία, κι έτσι έχει αγοράσει 2 φορές καινούρια ζώνη!!! Έχει κάνει κανείς αλλαγή μπαταρίας μόνος του;Μήπως υπάρχει κάποια δικλείδα ασφαλείας ή κόλπο;

"Et in Arcadia ego"



Εγω αλλαξα στο foot pad την μπαταρια και μετα το βρηκε κανονικα...Δεν ξερω γιατι στο heart rate να κανει κατι διαφορετικο.Υπαρχει στις ρυθμισεις η εντολη σαρωσης για να βρει ζωνη heart rate..Φανταζομαι οτι εχεις ενεργοποιησει την ρυθμιση αυτη...

think positive
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skiritis
Advanced Forum-Runner

401 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2012 :  17:59:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ασφαλώς και είναι ενεργοποιημένη. Με λίγο ψάξιμο στο διαδίκτυο, βρήκα κάποιες "συνταγές" που προτείνουν μερικοί χρήστες.Δηλαδή τοποθέτηση της καινούριας μπαταρίας ανάποδα για μερικά λεπτά για να κάνει "βραχυκύκλωμα" και μετά τοποθέτησή της κανονικά.

How to get the Garmin heart rate monitor to work after a Battery change
Posted on May 25, 2011 by Daniel Wasser
This week I tried to change the Battery on my Garmin heart rate monitor ( HRM2-SS ). The change itself is not that difficult – only remove the 4 screws at the backside, open the cover, change the old Battery with a new CR2032, close the cover and place the screws back. After that the Heart rate was not shown in my Forerunner or Edge…
To fix the problem I tried to reconnect the monitor with the forerunner manymany times – without any success.
A colleague of mine who uses a (optical) nearly similar polar heart belt, gave me the hint to short-circuiting the monitor for a few minutes. Bypassing the battery contacts should cause a reset of the device. This could easily done with a paper clip or by inserting the battery in the wrong direction. The contacts of the monitor are installed in a way that the misplaced battery will only cause a bypass between the two contacts. Be careful: don’ t give reverse polarity to the device – only bypass the connectors!
After this procedure the heart rate monitor build up a proper connection to my garmin computers and every thing works as expected. By the way – i love my Garmin devices!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2012 :  23:58:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά από μια μικρή σχετικά έρευνα αγοράς, έχω (σχεδόν) καταλήξει στο 310 xt. Προφανώς το 910 xt ως μεταγενέστερο θα υπερτερεί σε κάποιους τομείς (εμφάνιση για παράδειγμα), αλλά για τα 100+ € της διαφοράς στην τιμή τους, προτιμώ να κάνω έκπτωση στα γούστα μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2012 :  08:33:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by lamkon

Μετά από μια μικρή σχετικά έρευνα αγοράς, έχω (σχεδόν) καταλήξει στο 310 xt. Προφανώς το 910 xt ως μεταγενέστερο θα υπερτερεί σε κάποιους τομείς (εμφάνιση για παράδειγμα), αλλά για τα 100+ € της διαφοράς στην τιμή τους, προτιμώ να κάνω έκπτωση στα γούστα μου.




Το 910ΧΤ εχει νοημα να το παρεις μονο αν κολυμπας, αλλιως ειναι ακριβως τα ιδια.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KosNi
Forum-Runner

140 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2012 :  09:07:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ερωτηση: αν χωρισετε την οθόνη σε 4 κομμάτια, τι προτιμάτε να σας δείχνει πέρα απο χρόνο κι απόσταση;

Αλλάζετε κάτι αν είναι αγωνας ή προπόνηση;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2012 :  09:52:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγω βαζω χρονομετρο,αποσταση,μεσος ρυθμος και ρυθμος γυρου.
Το ιδιο και στον αγωνα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2012 :  12:25:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

quote:





Το 910ΧΤ εχει νοημα να το παρεις μονο αν κολυμπας, αλλιως ειναι ακριβως τα ιδια.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ



Δεν κολυμπάω πολύ (ούτε σωστά), αλλά θέλω να ασχοληθώ με το τρίαθλο. Το 910 xt έχει κάποιες δυνατότητες παραπάνω, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορώ να τις αξιοποιήσω. Κάποιοι φίλοι μου, κάτοχοι του 310 xt, το βάζουν στο κεφάλι τους (κάτω από το σκουφάκι).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2012 :  12:40:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι αν το βαζεις στο σκουφακι δειχνει σωστα, αλλα εμενα επειδη με κουρασε αυτο αγορασα το 910 και καθαρισα.
Σε τι τιμη τα βρηκες?

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2012 :  12:42:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KosNi

Ερωτηση: αν χωρισετε την οθόνη σε 4 κομμάτια, τι προτιμάτε να σας δείχνει πέρα απο χρόνο κι απόσταση;



Παλμους και στιγμιαιο pace. Προτιμω να βλεπω τον τρεχοντα ρυθμο και οχι το μεσο ρυθμο του χιλιομετρου, αυτον θα τον δω οταν χτυπησει το τελος του χιλιομετρου.

_________________________________________________
Kαι το ξερό κεφάλι μου μυαλό ποτέ δε βάζει
όσο τα πόδια μου βαστούν στο δρόμο θα με βγάζει.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2012 :  12:43:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
235€ το 310 xt και 349€ το 910 xt.
Και τα δύο με παλμογράφους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2012 :  12:48:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγω το πηρα απο Αγγλια χωρις παλμογραφο γιατι ειχα ηδη, 285 ευρω.
Γνωμη μου παρτο χωρις και αργοτερα παιρνεις και παλμογραφο.
Ηδη σε συμφερει αφου 285+45=330ευρω.


Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2012 :  12:56:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
lamkon, ελλάδα ή nternet to βρήκες 235€ το 310; Εγώ το πήρα με παλμογράφο πριν 2 εβδομάδες από τον Πειραιά, 192 ευρώ. Είχε 232 αλλά απέσυρα κάτι παλιό-δεν χρειάζεται νa είναι garmin- απέσυρα κοντέρ ποδηλάτου που μπορεί να το είχα πάρει και από το lidl- και είχα και έκπτωση 30 ευρώ λόγω της προωθητικής ενέργειας που κάνει η garmin μέχρι τέλη Νοεμβρίου.

Life is full of surprises
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2012 :  13:09:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

lamkon, ελλάδα ή nternet to βρήκες 235€ το 310; Εγώ το πήρα με παλμογράφο πριν 2 εβδομάδες από τον Πειραιά, 192 ευρώ. Είχε 232 αλλά απέσυρα κάτι παλιό-δεν χρειάζεται νa είναι garmin- απέσυρα κοντέρ ποδηλάτου που μπορεί να το είχα πάρει και από το lidl- και είχα και έκπτωση 30 ευρώ λόγω της προωθητικής ενέργειας που κάνει η garmin μέχρι τέλη Νοεμβρίου.

Life is full of surprises



Από Ελλάδα! Αλεξάνδρα είσαι σίγουρη για την τιμή που λες; Με την απόσυρση 192 € έχει χωρίς παλμογράφο και 235 έχει με παλμογράφο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KosNi
Forum-Runner

140 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2012 :  13:23:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εμένα στον Πειραιά μου το δώσανε 265 με παλμογράφο, 235 χωρίς παλμογράφο και 30 ευρώ έκπτωση για παλιό ρολόι.

*************

Και εγώ είχα βάλει τους παλμούς και average pace αλλά δεν με βόλεψε. Μάλλον θα το γυρίσω σε στιγμιαίο pace αν υπάρχει τέτοια επιλογή, απλά δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο θα είναι να μετράει το pace κάθε τρεις και λίγο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2012 :  14:02:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Lamkon έχεις δίκιο. Το πήρα χωρίς παλμογράφο διότι έχω από το 305 παλμογράφο.

Life is full of surprises
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 17 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000