Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Garmin Forerunner 310 XT
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 17

VASSILIOS
Forum-Runner

Greece
130 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2011 :  08:28:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitakos

quote:
Originally posted by VASSILIOS

quote:
Originally posted by xipolitakos

Να σιγουρευτείς ότι είναι σφιγμένη καλά η Ζώνη (στο σωστό ύψος κάτω ακριβώς από το στήθος) και δεν μετακινείται προς τα κάτω κατά την διάρκεια του τρεξίματος.

Πόσο καιρό έχεις την ζώνη; Ρωτάω για την ζωή της μπαταρίας. Μήπως θέλει αλλαγή;
Μου το έκανε και εμένα αυτό στο forerunner 305 αλλά δεν θυμάμαι αν ήταν πριν ή αφού άλλαξα την μπαταρία. Έδειχνε 235 παλμούς!



το έχω πάντα αρκετά σφιχτά , το αγόρασα Δεκεμβριο του 2010




Αν βγάλεις την μπλούζα και δεν φταίει το συνθετικό ύφασμα, τσεκάρε με ένα πολύμετρο αν η μπαταρία είναι καλή. Αν δεν κάνω λάθος είναι 3V. Σχετικά με τo καθάρισμα και η περιποίηση της ζώνης ΟΚ συμφωνώ. Όπως επίσης το να μένει στεγνή για να μην καταναλώνεται η μπαταρία.
Δοκίμασε και κάτι πιο απλό. Να ξαναδηλώσεις τη ζώνη στο ρολόι.





θα δοκιμάσω και θα σας πω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Franki
Newbie Forum Runner

Greece


10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2011 :  14:34:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by myronas


Καλά, θέλεις κάτι φθηνό και κοιτάς garmin των 100 ευρώ;Μπορείς να βρεις no-name ή έστω κανένα sigma των 30-40 ευρώ maximum, αν το θέλεις μόνο για να κοιτάς τους παλμούς σου.



Thanks man. Η αλήθεια είναι ότι έχω κακή εμπειρία από no name οπότε θέλω κάτι φθηνό αλλά και καλό ταυτόχρονα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mijalis
Elite Forum-Runner

Greece
1235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2011 :  12:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Mijalis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Γνωρίζει κάποιος τι είναι το training effect?

Απίστευτος ο κόσμος και χαρακτήρας μας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skakinen
Elite Forum-Runner

1234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2011 :  21:45:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μήπως γνωρίζει κάποιος αν η χρήση της Ζώνης Καρδιακών Παλμών αυξάνει την κατανάλωση μπαταρίας;
¨Έχω την εντύπωση ότι τον τελευταίο καιρό που τη φοράω σε όλες τις προπονήσεις, η μπαταρία αδειάζει πιο γρήγορα.
Ισχύει κάτι τέτοιο;

------------------
Διονύσης
------------------
Αν είσαι φίλος της Μουσικής (Κλασσική, Jazz, Rock κλπ) πρέπει να επισκεφθείς τη Μουσική Κατηγορία του AvClub.
http://www.avclub.gr/forum/forumdisplay.php?f=18

Edited by - Skakinen on 08/10/2011 11:41:43
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2011 :  11:14:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν εχω δει καποια διαφορα.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skakinen
Elite Forum-Runner

1234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/10/2011 :  16:32:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παίδες μια βοήθεια.
Προσπαθώ να βρω το Garmin Training Center για pc αλλά στο site της Garmin υπάρχει μόνο για Windows XP sp3. Εγώ έχω sp2.
Βρήκα και κατέβασα το ANT Agent αλλά χωρίς να έχω το Garmin Training Center δεν μπορώ να δω τα δεδομένα στον υπολογιστή.

Καμμιά ιδέα κανείς;

Τελικά βρήκα άκρη αφού σκάλισα λίγο το πακέτο εγκατάστασης. Όταν το έτρεχα έβγαζε μήνυμα ότι το Λειτουργικό σύστημα δεν υποστηρίζεται αλλά στο πακέτο βρήκα το σωστό αρχείο setup και έτρεξα μόνο αυτό.


------------------
Διονύσης
------------------
Αν είσαι φίλος της Μουσικής (Κλασσική, Jazz, Rock κλπ) πρέπει να επισκεφθείς τη Μουσική Κατηγορία του AvClub.
http://www.avclub.gr/forum/forumdisplay.php?f=18

Edited by - Skakinen on 23/10/2011 17:32:29
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PanKok
Running Bee

Greece


209 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2011 :  16:32:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτό το μοντέλο της Garmin, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Στα χαρακτηριστικά του (http://www.garmin.gr/eshop/6--/18-/88-forerunner-310xt.html) αναφέρει «ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΟΛΟΙ: OXI».
Γνωρίζει κανείς τι σημαίνει αυτό;
Έχει τι δυνατότητα να δείχνει την ώρα, σαν απλό ρολόι;

Και κάτι ακόμη. Στο ebay.co.uk έχει κάποια σε πολύ καλές τιμές. Αυτά με τις καλύτερες τιμές προέρχονται από το Ισραήλ και μετά έρχονται αυτά από την Ιρλανδία. Υπάρχει περίπτωση να είναι διαφορετικές εκδόσεις με (ίσως) διαφορετικές δυνατότητες;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krikri
Newbie Forum Runner



29 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2011 :  17:25:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μολις προχτες ηρθε απο εξωτερικο το Garmin forerunner 310XT ολοκαινουργιο μεσα στο κουτι του σφραγισμενο στην τιμη των 250 ευρω. Με USB και ζωνακι(Heart rate monitor).
Το 310 ΧΤ το πουλαω γιατι εχω ενα garmin forerunner 305 που λογω ζημιας το ειχα ξεγραμμενο, τελικα το επισκευασα το 305 αλλα ειχα παραγγειλει εν τω μεταξυ το 310 ΧΤ.

Πληροφοριες τηλ. 6973032299 Νικος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PanKok
Running Bee

Greece


209 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2011 :  17:41:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by krikri

Μολις προχτες ηρθε απο εξωτερικο το Garmin forerunner 310XT ολοκαινουργιο μεσα στο κουτι του σφραγισμενο στην τιμη των 250 ευρω. Με USB και ζωνακι(Heart rate monitor).
Το 310 ΧΤ το πουλαω γιατι εχω ενα garmin forerunner 305 που λογω ζημιας το ειχα ξεγραμμενο, τελικα το επισκευασα το 305 αλλα ειχα παραγγειλει εν τω μεταξυ το 310 ΧΤ.

Πληροφοριες τηλ. 6973032299 Νικος


Σ΄ευχαριστώ Νίκο για την προσφορά αλλά δεν ενδιαφέρομαι για το HRM, οπότε κοιτάω κάτι φθηνότερο.


Μιας και το έχεις, μήπως γνωρίζεις να μου πεις για το ρολόι;
quote:
Originally posted by PanKok

Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτό το μοντέλο της Garmin, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Στα χαρακτηριστικά του (http://www.garmin.gr/eshop/6--/18-/88-forerunner-310xt.html) αναφέρει «ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΟΛΟΙ: OXI».
Γνωρίζει κανείς τι σημαίνει αυτό;
Έχει τι δυνατότητα να δείχνει την ώρα, σαν απλό ρολόι;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krikri
Newbie Forum Runner



29 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2011 :  17:55:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ειναι κορυφη . Το μεγαλο του πλεονεκτημα ειναι οτι ειναι αδιαβροχο πληρως.
Το 305 που εχω ειχε διαβρωθει εσωτερικα με τον ιδρωτα κτλ με αποτελεσμα οταν το ανοιξα να βρω μεσα πολυ οξειδωση. Τελικα καταφερα να το καθαρισω εκανα καινουργιες συγκολησεις μεσα στις επαφες και τωρα ειναι ενταξει.

Επισης εχει πολυ περισσοτερα στοιχεια το 310 απο υψομετρικο προφιλ κτλ. σωστη καταναλωση θερμιδων βαση σφυγμων υπολoγισμενη.

αυτονομια 20 ωρες και μεταφορα δεδομενων με usb wireless.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PanKok
Running Bee

Greece


209 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2011 :  18:03:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by krikri

ειναι κορυφη . Το μεγαλο του πλεονεκτημα ειναι οτι ειναι αδιαβροχο πληρως.
Το 305 που εχω ειχε διαβρωθει εσωτερικα με τον ιδρωτα κτλ με αποτελεσμα οταν το ανοιξα να βρω μεσα πολυ οξειδωση. Τελικα καταφερα να το καθαρισω εκανα καινουργιες συγκολησεις μεσα στις επαφες και τωρα ειναι ενταξει.

Επισης εχει πολυ περισσοτερα στοιχεια το 310 απο υψομετρικο προφιλ κτλ. σωστη καταναλωση θερμιδων βαση σφυγμων υπολoγισμενη.

αυτονομια 20 ωρες και μεταφορα δεδομενων με usb wireless.




Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.
Η απορία μου όμως είναι, τι εννοεί όταν αναφέρει στις προδιαγραφές ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΟΛΟΙ και δηλώνει «OXI». Δηλαδή τι είναι αυτό που δεν κάνει? Δε δείχνει την ώρα, ας πούμε?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

marathoner
Forum-Runner

148 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2011 :  18:05:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θεωρείς καλύτερο το 305 από το 310?

http://greekmarathon.blogspot.com
Keep Running...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krikri
Newbie Forum Runner



29 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2011 :  18:47:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ειναι αθλητικο ρολοι και κατι παραπανω. ειναι σιγουρα ανωτερο απο το 305 .Εχει πολλες περισσοτερες παραμετρους αναλυσης αθλητικης δραστηριοτητας. Αυτα ειναι βεβαια χρησιμα μονο οταν σε ενδιαφερουν και σου αρεσεις να παιζεις μ 'αυτα.

Αν ασχολεισε με π.χ. με ορεινο τρεξιμο το 310 σου δινει αμεσως το θετικο υψομετρικο που εχεις κανει τη δεδομενη στιγμη. Το 305 σου το δινει οταν τελειωσεις την πορεια και περασεις τα δεδομενα στο υπολογιστη.

Μπορεις να περασεις διαδρομες απο google earth και στα δυο ρολοια και να τις εκτελεσεις.

Ειναι απιστευτα ρολοια αλλα το 310 ειναι ανωτερο, επισης μικροτερο σε ογκο και πιο κομψο. Οπως και το μενου του ειναι πολυ πιο καλα στημενο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2011 :  08:12:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by krikri

Το 305 που εχω ειχε διαβρωθει εσωτερικα με τον ιδρωτα κτλ με αποτελεσμα οταν το ανοιξα να βρω μεσα πολυ οξειδωση. Τελικα καταφερα να το καθαρισω εκανα καινουργιες συγκολησεις μεσα στις επαφες και τωρα ειναι ενταξει.



Η λύση στο θέμα αυτό είναι το velcro λουράκι, όπου πλέον το ρολόι δεν έρχεται σε επαφή με τον καρπό και τον ιδρώτα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

marathoner
Forum-Runner

148 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2011 :  08:54:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Kri kri με ενδιαφέρει.Μπορείς να μου στείλεις φωτογραφίες από το ρολόι...

http://greekmarathon.blogspot.com
Keep Running...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 17 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000