Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 προπονητες
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

manos5
Advanced Forum-Runner

Greece
288 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 15/12/2010 :  20:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σε όλους!!!Επειδή αυτήν την περίοδο ψάχνω για κάποιο καλό προπονητή ώστε να με βοηθήσει να φτάσω στο επίπεδο που επιθυμώ,αλλά μου έχουν προτείνει κάποιους που άλλοι λένε καλά λόγια αλλά δυστυχώς άλλοι λένε τα χειρότερα,θα ήθελα αν έχει κάποιος την διάθεση να με βοηθήσει και να μου προτείνει κάποιον όπου έχει δει αποτελέσματα,ώστε από την αρχή να με καθοδηγήσει κάποιος προπονητής σωστά και να μην χρειάζεται να ψάχνομαι δεξια αριστερά.Το email μου είναι manosirma@yahoo.gr
Ευχαριστώ προκαταβολικά,γιατί με αυτά που ακούω έχω μπερδευτεί!!!

PATENTAS
Elite Forum-Runner

Greece
1494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2010 :  09:03:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by manos5

Καλησπέρα σε όλους!!!Επειδή αυτήν την περίοδο ψάχνω για κάποιο καλό προπονητή ώστε να με βοηθήσει να φτάσω στο επίπεδο που επιθυμώ,αλλά μου έχουν προτείνει κάποιους που άλλοι λένε καλά λόγια αλλά δυστυχώς άλλοι λένε τα χειρότερα,θα ήθελα αν έχει κάποιος την διάθεση να με βοηθήσει και να μου προτείνει κάποιον όπου έχει δει αποτελέσματα,ώστε από την αρχή να με καθοδηγήσει κάποιος προπονητής σωστά και να μην χρειάζεται να ψάχνομαι δεξια αριστερά.Το email μου είναι manosirma@yahoo.gr
Ευχαριστώ προκαταβολικά,γιατί με αυτά που ακούω έχω μπερδευτεί!!!




Μάνο, πριν λίγο σου έστειλα e-mail για τις πληροφορίες που ζήτησες.
Αν χρειαστείς περισσότερες επικοινώνησε μαζί μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

psaras
Senior Forum-Runner

Denmark


559 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2010 :  10:55:26  Εμφάνιση Προφίλ  Visit psaras Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
σου έστειλα e-mail

Your mind wills.Your body follows!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2010 :  18:22:21  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Σκέψου για το Γιώργο Δούση που συνεργάζεται και σε ένα επίπεδο με το runningnews. Κάπου στο site υπάρχει και σχετική ανακοίνωση. Για ένα χρονικό διάστημα γυμναζόμουν κι εγώ μαζί του ενώ έχει γυμνάσει τουλάχιστον 3 άτομα που γνωρίζω.

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

manos5
Advanced Forum-Runner

Greece
288 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2010 :  19:54:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά χίλια ευχαριστώ για την βοήθεια!!!!ειλικρινά με βοηθήσατε να καταλήξω σε δύο,θα μιλήσω μαζί τους και με όποιον τα βρω.Νίκο σου έχω στείλει email
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jazznroll
Newbie Forum Runner

47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2010 :  20:20:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως σε περίπτωση που δεν θελεις να πληρώνεις 50 ευρώ το μήνα για ενα excel και μερικά τηλεφωνήματα και γνωρίζεις αρκετά καλά αγγλικά, σου προτεινω να αγοράσεις το Advanced Marathoning. To βιβλίο αυτό το χρησιμοποιώ εδώ και 2 χρόνια.Εχει πολλά προγράμματα ανάλογα με τον χρονικο διάστημα που θελεις να αφιερώσεις για την προετοιμασία σου και ανάλογα με τα εβδομαδιαία χιλιόμετρα που μπορείς να τρέχεις. Επισης περιλαμβάνει ολες τις ουσιώδεις πληροφορίες για διατροφη, αποκατασταση, cross train.
Αν θές όμως να λες και καμια κουβέντα...το βιβλίο δε βοηθάει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/12/2010 :  08:29:02  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν είναι το ίδιο ένα βιβλίο με έναν που ασχολείται με τη προπόνησή σου. Τα βιβλία είναι εντάξει για να σου δώσουν ένα μπούσουλα που σίγουρα θα σε βοηθήσουν πολύ από το να κάνεις ασυνάρτητα πράγματα. Ένας προπονητής μπορεί να χρησιμοποιήσει ακόμα και αυτό το πρόγραμμα και να το προσαρμόσει στις δικές σου ανάγκες και προδιαγραφές και το βασικότερο να σου βάζει προπονήσεις που να σου αρέσουν και ταιριάζουν.

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PATENTAS
Elite Forum-Runner

Greece
1494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/12/2010 :  10:07:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Dejan

Δεν είναι το ίδιο ένα βιβλίο με έναν που ασχολείται με τη προπόνησή σου. Τα βιβλία είναι εντάξει για να σου δώσουν ένα μπούσουλα που σίγουρα θα σε βοηθήσουν πολύ από το να κάνεις ασυνάρτητα πράγματα. Ένας προπονητής μπορεί να χρησιμοποιήσει ακόμα και αυτό το πρόγραμμα και να το προσαρμόσει στις δικές σου ανάγκες και προδιαγραφές και το βασικότερο να σου βάζει προπονήσεις που να σου αρέσουν και ταιριάζουν.

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”




Γιάννη, συμφωνώ με την άποψή σου, άλλο το βιβλίο και άλλο ο προπονητής. Επειδή, είχα προπονητή τον Γιώργο Δούση, ο οποίος με παρέλαβε χωρίς καμμία δρομική εμπειρία στο παρελθόν και σε μεγάλη ηλικία, κατόρθωσε το ακατόρθωτο. Να αγαπήσω το τρέξιμο με τις συμβουλές του, να μάθω σε θεωρητικό και πρακτικό επίπεδο πράγματα που θα έπρεπε να αγοράσω πολλά βιβλία, και το κυριότερο να είναι συνέχεια κοντά μου τηλεφωνικά ή με e-mail για οποιοδήποτε θέμα. Δεν παραλείπω τον εξαιρετικό χαρακτήρα του που λειτούργησε βοηθητικά σε όλα τα παραπάνω, αλλά στο τέλος αυτός (ο χαρακτήρας) ήταν ο πολλαπλασιαστής της επιτυχίας μου τόσο σε δρομικό επίπεδο όσο και σε προσωπικό.

Γιάννης Στασινόπουλος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

matouli7
Forum-Runner

Greece
112 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/12/2010 :  10:20:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
θα συμφωνήσω και εγω με τον διαχωρισμό, άλλο προπονητης και αλλο τα βιβλια ή internet. Αν θέλεις να κάνεις το βημα αυτο, θα προτείνω και εγω τον Γιωργο Δούση.

Ματα

:)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/12/2010 :  10:48:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συνεργαστηκα προσφατα με το Γιωργο Δουση,κ θα συμφωνησω με τους προηγουμενους φιλους!Πολυ διαβασμενος,με "ενστικτο" κ εμψυχωτής!!

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIAM09
Forum-Runner

Greece
64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/12/2010 :  11:27:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα και απο εμένα.Μια και στο site αυτό οι περισσότεροι απο εσάς ειναι δρομείς με εμπειρία και με αρκετά χιλιόμετρα στην πλατη τους,θα το εκμεταλλευτώ για ακόμη μια φορά θέτοντας και εγώ την απορία μου.Είμαι νέα στο άθλημα,τρέχω περίπου 7-15Κm την ημέρα 6-7 φορές την βδομάδα οχι ως μέρος κάποιας προπόνησης με στόχο έναν επόμενο αγώνα, αλλά γιατί θεωρώ οτι το τρέξιμο είναι το ωραιότερο δώρο που μπορώ να κάνει καποιος στον ευατό του.Λοιπον για να μη μακρηγορώ και σας κουράζω θα ρωτήσω το εξής:κατα πόσο θεωρείται απαραίτητη η συμμετοχή και η συμβουλή ενος προπονητή στο πρόγραμμα ενός ατόμου με την δική μου δραστηριότητα,με ενδιαφέρει φυσικά να βελτιώσω την απόδοση μου οχι με στόχο οπως προανέφερα την συμμετοχή μου σε αγώνες (αν και καποια στιγμή θα ήθελα να συμβεί και αυτο),αλλά γιατί θεωρώ οτι βάζοντας στόχους μπορεις να κανεις το καθημερινο τρέξιμο πιο ενδιαφέρον και φυσικά περισσότερο αποδοτικό.Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

O Θεός να φυλάει τα ποδαράκια μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/12/2010 :  11:47:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MARIAM09

Καλημέρα και απο εμένα.Μια και στο site αυτό οι περισσότεροι απο εσάς ειναι δρομείς με εμπειρία και με αρκετά χιλιόμετρα στην πλατη τους,θα το εκμεταλλευτώ για ακόμη μια φορά θέτοντας και εγώ την απορία μου.Είμαι νέα στο άθλημα,τρέχω περίπου 7-15Κm την ημέρα 6-7 φορές την βδομάδα οχι ως μέρος κάποιας προπόνησης με στόχο έναν επόμενο αγώνα, αλλά γιατί θεωρώ οτι το τρέξιμο είναι το ωραιότερο δώρο που μπορώ να κάνει καποιος στον ευατό του.Λοιπον για να μη μακρηγορώ και σας κουράζω θα ρωτήσω το εξής:κατα πόσο θεωρείται απαραίτητη η συμμετοχή και η συμβουλή ενος προπονητή στο πρόγραμμα ενός ατόμου με την δική μου δραστηριότητα,με ενδιαφέρει φυσικά να βελτιώσω την απόδοση μου οχι με στόχο οπως προανέφερα την συμμετοχή μου σε αγώνες (αν και καποια στιγμή θα ήθελα να συμβεί και αυτο),αλλά γιατί θεωρώ οτι βάζοντας στόχους μπορεις να κανεις το καθημερινο τρέξιμο πιο ενδιαφέρον και φυσικά περισσότερο αποδοτικό.Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

O Θεός να φυλάει τα ποδαράκια μου.


Αν θελεις τη γνωμη μου,θεωρω οτι η υποστηριξη-συνεργασια με εναν ικανο coach,ειναι απαραιτητη!!Ολοκληρωνεσαι σαν δρομεας κ δεν παραμενεις στασιμος!

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"

Edited by - NIKOS T. on 17/12/2010 11:53:38
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

matouli7
Forum-Runner

Greece
112 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/12/2010 :  12:43:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ο καθένας μας τρέχει για τους δικούς του λόγους. Ετσι σε μερικους τους φτάνει η αρα του τρεξιματος και σε άλλους οχι και θελουν το κατι παραπανω. Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος.

υγ εγω ειμαι απο τους τυχερους που απολαμβάνουν την παρεα του Γιωργου Δουση τυχαια σε προπονησεις, το βημα ομως για προπονητη δεν το σκεφτομαι καν ακομα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ale
Newbie Forum Runner

Greece
49 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/12/2010 :  15:27:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλησπέρα σε όλους! θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος χρησιμοποίηση κάποιο από τα training plans για μαραθώνιο του runners world .
Εννοώ αυτά που πληρώνεις 30$ .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/12/2010 :  18:27:56  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ale

καλησπέρα σε όλους! θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος χρησιμοποίηση κάποιο από τα training plans για μαραθώνιο του runners world .
Εννοώ αυτά που πληρώνεις 30$ .


Θα σου πρότεινα να δώσεις σχεδόν τα μισά και να πάρεις κάποιο καλό βιβλίο όπως το Running Formula του Jack Daniels ο οποίος έχει γράψει αρκετά από τα προγράμματα του Runners World

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ale
Newbie Forum Runner

Greece
49 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/12/2010 :  19:15:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
φέτος έκανα για ον ΚΜΑ ένα από τα free προγράμματα που έχει το runners world , απλά θέλω να μάθω εάν υπάρχουν τίποτα ουσιαστικές διαφορές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000