Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Σε είδα !
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 29

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2011 :  08:26:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by giorgosdelta

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

quote:
Originally posted by lamkon

Σε είδα στον Υμηττό να τρέχεις ξυπόλυτος, σε ρώτησα μήπως είσαι ο xipolitakos ή o trexantiris, αλλά φαίνεται πως υπάρχουν κι άλλοι "τέτοιοι"




Τουλάχιστον κατάλαβε ή σε πέρασε για παλαβό (άκου ' κει "ξυπολυτάκος", "τρεχαντήρης"!)

Life is full of surprises



Καλά που δε σου είπε "Όχι ο τρεχοστρούμφ είμαι, μου έκλεψε τα παπούτσια ο Δρακουμέλ."!




Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2011 :  11:10:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by lamkon

Σε είδα στον Υμηττό να τρέχεις ξυπόλυτος, σε ρώτησα μήπως είσαι ο xipolitakos ή o trexantiris, αλλά φαίνεται πως υπάρχουν κι άλλοι "τέτοιοι"



Λάμπρο, θα μας έπερνες εύκολα χαμπάρι...η ομορφιά των πελμάτων μας είναι εκτυφλωτική!
Είναι γεγονός ότι μας αφήσαν για λίγο από το τρελάδικο, οπότε μπορεί να δεις και "άλλους" να κυκλοφορούν εκεί έξω (όσο διαρκεί η άδειά μας δηλαδή)...χα,χα,χα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2011 :  11:19:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το σίγουρο είναι ότι αν οι γυναίκες σας (όσοι έχετε) σας δώσουν τα παππούτσια σας στο χέρι, δε θα σας νοιάξει.

Life is full of surprises
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2011 :  12:22:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA






Τουλάχιστον κατάλαβε ή σε πέρασε για παλαβό (άκου ' κει "ξυπολυτάκος", "τρεχαντήρης"!)

Life is full of surprises
[/quote]

Δεν κατάλαβε (στην αρχή), αλλά ούτε με πέρασε για παλαβό Αλεξάνδρα! Τρέξαμε 1 ώρα περίπου παρέα, του μίλησα για το forum και μου είπε ότι θα γραφτεί κι εκείνος. Βαγγελη σε περιμένουμε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2011 :  12:28:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris




Λάμπρο, θα μας έπερνες εύκολα χαμπάρι...η ομορφιά των πελμάτων μας είναι εκτυφλωτική!
Είναι γεγονός ότι μας αφήσαν για λίγο από το τρελάδικο, οπότε μπορεί να δεις και "άλλους" να κυκλοφορούν εκεί έξω (όσο διαρκεί η άδειά μας δηλαδή)...χα,χα,χα
[/quote]

Μανώλη μου έκανε εντύπωση ότι το πέλμα του ήταν αψεγάδιαστο! Κανένα σημάδι ταλαιπωρίας! Ούτε στα δάχτυλα ούτε κάπου αλλού αν και απ ό,τι μου είπε τρέχει χωρίς παπούτσια (και μόνο χωρίς) εδώ και 2 χρόνια. Μάλιστα ξεκίνησε με τα VFF, αλλά γρήγορα τα πέταξε (συν τοις άλλοις μου είπε ότι βρωμούσαν κιόλας ).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2011 :  12:29:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σκέψου να πας στον ¨Όλυμπο και να σε ρωτήσουν είσαι ο "μπαστουνάκης" ή ο "πυξιδάκας".....

Life is full of surprises
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2011 :  17:04:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by lamkon

quote:
Originally posted by trexantiris




Λάμπρο, θα μας έπερνες εύκολα χαμπάρι...η ομορφιά των πελμάτων μας είναι εκτυφλωτική!
Είναι γεγονός ότι μας αφήσαν για λίγο από το τρελάδικο, οπότε μπορεί να δεις και "άλλους" να κυκλοφορούν εκεί έξω (όσο διαρκεί η άδειά μας δηλαδή)...χα,χα,χα



Μανώλη μου έκανε εντύπωση ότι το πέλμα του ήταν αψεγάδιαστο! Κανένα σημάδι ταλαιπωρίας! Ούτε στα δάχτυλα ούτε κάπου αλλού αν και απ ό,τι μου είπε τρέχει χωρίς παπούτσια (και μόνο χωρίς) εδώ και 2 χρόνια. Μάλιστα ξεκίνησε με τα VFF, αλλά γρήγορα τα πέταξε (συν τοις άλλοις μου είπε ότι βρωμούσαν κιόλας ).
[/quote]
Είναι γεγονός ότι τα VFF μυρίζουν, κυρίως επειδή φοριούνται χωρίς κάλτσες. Βέβαια υπάρχουν και πενταδάκτυλες κάλτσες. Γενικά έχω απαλαχθεί από τις περίεργες οσμές στα πόδια (λόγω του ιδρώτα που συσσωρεύεται στα παπούτσια). Όντως αν τρέχεις τόσο καιρό ξυπόλητος (όπως αυτός που συνάντησες), πλέον το δέρμα+σάρκα του πέλματος αποκτούν μια δυνατή-ελαστική υφή, χωρίς ξεπετσιάσματα/εκδορές/πληγές. Βέβαια το δέρμα δεν είναι και τόσο "απαλό"...(γυναίκα, να σου κάνω ένα ωραίο μασαζάκι με τις "τρυφερές" μου πατούσες;)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2011 :  17:14:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Το σίγουρο είναι ότι αν οι γυναίκες σας (όσοι έχετε) σας δώσουν τα παππούτσια σας στο χέρι, δε θα σας νοιάξει.

Life is full of surprises


Μπα, το πρόβλημα είναι μεγαλύτερο: τα παπούτσια που δε φοράμε θα τα φάμε στο κεφάλι..."άει χάσου από δω πορωμένε-εθισμένε-ΞΥΠΟΛΗΤΕ δρομέα"...πάρε και από δω αυτά τα χαζά πενταδάκτυλα "σαυροειδή" παπούτσια...μην τα βλέπω μπροστά μου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2011 :  17:32:10  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Άσε που το πήρε χαμπάρι και η πολυαγαπημένη πεθερά........

Edited by - xipolitakos on 01/09/2011 17:32:53
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2011 :  17:41:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μου είπε ότι τρέχει 3-4 φορές τη βδομάδα στο γήπεδο της Παλλήνης από 10 km τη φορά και πως το σκέφτεται για το φετινό μαραθώνιο της Αθήνας (ξυπόλητος φυσικά!). Και κάτι που μου έκανε εντύπωση:
ενώ έτρεχε σχεδόν γυμνός (φορούσε μόνο ένα κολάν), όλοι τον κοιτούσαν στα πόδια!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2011 :  17:59:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by lamkon

Μου είπε ότι τρέχει 3-4 φορές τη βδομάδα στο γήπεδο της Παλλήνης από 10 km τη φορά και πως το σκέφτεται για το φετινό μαραθώνιο της Αθήνας (ξυπόλητος φυσικά!). Και κάτι που μου έκανε εντύπωση:
ενώ έτρεχε σχεδόν γυμνός (φορούσε μόνο ένα κολάν), όλοι τον κοιτούσαν στα πόδια!!!



Φανελάκι κολάν;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2011 :  18:22:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by giorgosdelta

[quote]Originally posted by lamkon



Φανελάκι κολάν;



Εσύ τι λες Γιώργο;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2011 :  21:44:14  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by lamkon

Μου είπε ότι τρέχει 3-4 φορές τη βδομάδα στο γήπεδο της Παλλήνης από 10 km τη φορά και πως το σκέφτεται για το φετινό μαραθώνιο της Αθήνας (ξυπόλητος φυσικά!). Και κάτι που μου έκανε εντύπωση:
ενώ έτρεχε σχεδόν γυμνός (φορούσε μόνο ένα κολάν), όλοι τον κοιτούσαν στα πόδια!!!



…με αρκετά LRs barefoot και το σκέφτομαι για του χρόνου...
Φέτος ακούγεται δελεαστικό, αλλά πρέπει κανείς να είναι 100% σίγουρος, ότι θα αντέξει (στα πέλματα) τέτοιον αγώνα.

Με τα 10άρια και τρεις 3-4 φορές την εβδομάδα… χλωμό μου φαίνεται… όχι όμως ακατόρθωτο!

Edited by - xipolitakos on 01/09/2011 21:46:34
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2011 :  21:47:40  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Χρόνος ακόμα υπάρχει!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2011 :  22:36:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με 3-4 δεκάρια την εβδομάδα μάλλον θα τρέξει τον άλλο... μαραθώνιο,αυτόν που τα ΜΜΕ βάφτισαν μικρό,το δεκάρι του ΓΑΠ.

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 29 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000