Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Σκέψεις για το barefoot running
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 97

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2011 :  08:25:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλά, η σερβιτόρα τον χαιδεύει κι αυτός ασχολείται με εμένα...?!?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2011 :  15:43:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Καλά, η σερβιτόρα τον χαιδεύει κι αυτός ασχολείται με εμένα...?!?


Πω, πω! Έχασα επεισόδια!!! Δεν προλάβαινα να απαντήσω (ούτε καλά-καλά να διαβάσω) λόγω ταξιδιού, και με την επιστροφή μου βλέπω ότι υπάρχει έντονη κινητικότητα!

@Γιώργο...έγραψες!!! Μου το πήρες από το μυαλό όταν πρωτοείδα τη συγκεκριμένη φωτογραφία!
@Νίκο (ech.): λόγω του πάθους μου (να σε πείσω), εκείνη τη στιγμή ούτε τα θέλγητρα της σερβιτόρας μπόρεσαν να μου αποσπάσουν την προσοχή μου!!! Απόλυτα συγκεντρωμένος στο έργο (...του "προσυλιτισμού")!!!!
@all: οφείλετε να ομολογήσετε ότι εκείνη τη στιγμή είχα συγκεντρώσει όλες τις γυναίκες γύρω μου (ακόμα και τη σερβιτόρα!). Αυτό όμως μπορεί και να οφείλεται στην παρουσία του Νίκου (ech.)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2011 :  16:01:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Skakinen

Μανώλη, χρησιμοποίησα τη λέξη ''πράγματα'' διότι απλώς δεν ήξερα τι ακριβώς είναι. Νόμιζα ότι επρόκειτο για κάποιου είδους προστατευτικά. Δεν είχα ειρωνική διάθεση και ελπίζω να μη φάνηκε κάτι τέτοιο. Πάντως το θέμα barefoot θα ήθελα να το συζητήσουμε εκτενώς, δια ζώσης, δοθείσης ευκαιρίας, διότι στο pasta party δεν προλάβαμε να πούμε και πολλά. Προς το παρον πρέπει να διαβάσω όλο το νήμα (για το barefoot) και είναι αρκετές σελίδες το άτιμο.

------------------
Διονύσης
------------------
Αν είσαι φίλος της Μουσικής (Κλασσική, Jazz, Rock κλπ) πρέπει να επισκεφθείς τη Μουσική Κατηγορία του AvClub.
http://www.avclub.gr/forum/forumdisplay.php?f=18



Μη με παρεξηγήσεις και εμένα! Προσπάθησα να "αποκωδικοποιήσω" την απορία σου, επειδή είχα προσωπική εμπειρία από τον αγώνα της Λίμνης (και τη χρήση καλτσών), αλλά και για να μη δημιουργηθούν απορίες σε όλους αυτούς που ενδέχεται να διαβάζουν αυτό το θέμα, χωρίς όμως να το έχουν παρακολουθήσει από την αρχή του!

Όπως ανέφερε και ο xipolitakos, τον Στέφανο τον είχαμε γνωρίσει στον 2ο Ποσειδώνιο Ημιμαραθώνιο του Φαλήρου, και μας είχε πει τότε, ότι μετά από 3 μόλις μήνες προσαρμογής στο ανυπόδητο, κατάφερε και έτρεξε ξυπόλητος τον 6ο Μαραθώνιο Θεσσαλονίκης (!), ενώ στον αγώνα εκείνης της μέρας που τον γνωρίσαμε...απλά πετούσε!! Αυτή ήταν η πρώτη του ξυπόλητη Κλασική Διαδρομή!!! Του εύχομαι ολόψυχα καλή συνέχεια στις ανυπόδητες του αναζητήσεις (μαζί του και εμείς ;-)
Ακόμα ηχούν στα αυτιά μου τα λόγια του τότε: πως σας φαίνετε το ξυπόλητο παιδιά; Σε μένα ούτε λαγονοκνημιαίες πια, ούτε "shin splints"...πάνε αυτά...ξεχασμένα πλέον!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2011 :  16:02:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Μην κάνεις το λάθος, Διονύση...
Θα σε πείσει!




Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2011 :  16:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by roxani

χα!χα!χα!ο τύπος ήταν άπαιχτος!!!!!Τον είδε ο
trexantiris και τρελλάθηκε

Δέν υπάρχουν μοναδικές ευκαιρίες,η ζωή μας δίνει πάντοτε και άλλες.


Η τρίχα μου σηκώθηκε! Είχε και αυτή την ψαρωτική εμφάνιση και έπαθα να καταλάβω ακριβώς πιος ήτανε!

Free your feet...free your senses!

Edited by - trexantiris on 18/11/2011 16:47:38
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2011 :  16:29:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Αλλα 800μ σήμερα με τα χουαρατσάκια μου. Πολύ καλά πάνε. Για αλλαγή τα συνδίασα μετά, με άλλα 800μ σε asics hyperspeed. Ευτυχώς δεν ένοιωσα κανένα πόνο στα μετατάρσια λόγω της φλεγμονής. Μάλλον αποφάσισε να φύγει σιγά σιγά.
Λόγω του ότι έχω 1 χρόνο να τρέξω μου φάνηκαν λίγο ξένα τα χουαρατσάκια αλλά δεν πόνεσα. Καλό αυτό.
Τα χουαρτσάκια - να πώ την αμαρτία μου- νομίζω συμφέρουν περισσότερο από τις κάλτσες και δεν είναι βαριά για την μεταφορά!!!!!
Ακούς trexantiri!!!!!!!!!!

"Το αργά διορθώνεται, το γρήγορα ΟΧΙ!!!!"


Άντε βρε Βασίλη, να επανέλθεις σιγά-σιγά και σταθερά...στο εύχομαι πραγματικά! Έχεις δίκιο για τα χουαρατσάκια...είναι σίγουρα πιο ανθεκτικά και μακροπρόθεσμα πιο φθηνά (βασικά η απολύτως πιο φθηνή λύση μετά το τελείως ξυπόλητο!). Βέβαια της Roxani οι κάλτσες έρχονται σχεδόν...τσάμπα...και προστατεύουν και τα πατουσάκια της από το κρύο.

Λίαν συντόμος θα βάλω μπροστά να φτιάξω και το δικό μου ζευγάρι huaraches! Δεν λέω, καλά και τα Vibram, αλλά ακόμα και με αυτά ενδέχεται να έχω προβλήματα με φουσκάλες στα πολλά χιλιόμετρα. Οπότε, αν δεν το επιτρέπουν οι συνθήκες να τρέξω ξυπόλητος κάποια στιγμή, τότε τα huaraches - επιτρέποντας και τον απόλυτο αερισμό στο πέλμα, καθώς και πολύ μεγάλη κινητικότητα - αποτελούν μια εξαιρετική πρόταση. Έχω βαρεθεί να φοράω κάποιες φορές παπούτσι (λεπτόσολο) στα πολλά χιλιόμετρα και να αποκτάω (πάλι) μαυρισμένο δάκτυλο, όταν με το τελείως ξυπόλητο έχω βασικά απαλαχθεί ολοκληρωτικά από αυτά τα θέματα!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2011 :  16:43:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by roxani

Διονύση μην κάνεις το λάθος να μιλήσεις με τον trexantiriστο λέω και εγώ που έχω πείραδεν έχεις ιδέα για πότε μου
έβγαλε παπούτσια κάλτσες και δεν έφερα αντίρρηση.Εχει έναν τρόπο να
παρασύρει τον κόσμο στο να γδυθεί!!!!!
Εγώ τρέχω με καλτσούλες σιλικόνης μιας και λόγω επαγγέλματος η σιλικόνη
άφθονη και έχω να πώ πως είναι πολύ ξεκούραστες δεν με πονάει η μέση,δεν με πονάνε γόνατα,ούτε και τα πέλματα γιατί το ξεκίνησα σιγά σιγά με την καθοδήγηση του κόουτς trexantiri

Δέν υπάρχουν μοναδικές ευκαιρίες,η ζωή μας δίνει πάντοτε και άλλες.


#1 χμμ, μπορεί και να μην είναι λάθος για αυτόν!
#2...πω,πω...θα με παρεξηγήσουν! Και εγώ που προσπαθώ να πείσω τον κόσμο να κάνει οικονομία, στους χαλεπούς αυτούς καιρούς. Εγώ πάντως μέχρις στιγμής έχω "γλυτώσει" την αγορά τουλάχιστον τριών ζευγαριών παπουτσιών!

@Και όμως...έχω γράψει κατά καιρούς κάποια προγράμματα προσαρμογής (και προς τον stratus μια φορά). Καλά το πας, τα 800 μέτρα με huaraches σε μια βδομάδα τα κάνεις 1600 (όχι παραπάνω γιατί πρέπει να είσαι και σε επιφυλακή και με την πρότερη φλεγμονή του πέλματός σου)!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2011 :  16:46:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Skakinen

χα χα χα !!!!!!
Γειά σου Γιώργαρε!!!!
Μήπως όμως ο Εμμανουήλ βρίσκει ακροατήριο με μειωμένες αντιστάσεις για να προπαγανδίσει; Δεν μιλάω για το Νίκο αλλά γενικά.
Σε πειράζω Μανώλη

------------------
Διονύσης
------------------
Αν είσαι φίλος της Μουσικής (Κλασσική, Jazz, Rock κλπ) πρέπει να επισκεφθείς τη Μουσική Κατηγορία του AvClub.
http://www.avclub.gr/forum/forumdisplay.php?f=18



Χμμ, θα είσαι το επόμενο "θύμα" μου, αχαχαχαχα!!! Εκτός και αν οι "αντιστάσεις" σου είναι ιδιαίτερα αυξημένες! Τότε ίσως κουραστώ λίγο παραπάνω...αλλά στο τέλος...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2011 :  17:53:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by echetlos

Καλά, η σερβιτόρα τον χαιδεύει κι αυτός ασχολείται με εμένα...?!?



@Νίκο (ech.): λόγω του πάθους μου (να σε πείσω), εκείνη τη στιγμή ούτε τα θέλγητρα της σερβιτόρας μπόρεσαν να μου αποσπάσουν την προσοχή μου!!! Απόλυτα συγκεντρωμένος στο έργο (...του "προσυλιτισμού")!!!!



Το λέω γιατί, αν προσέξεις την φωτο, το χέρι της μοιάζει σα να είναι στο λαιμό σου...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2011 :  18:04:12  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Που μάτι για την σερβιτόρα Ο trexantiris. Επιτελεί Ιερό Έργο.
Προσοχή… δεν προσηλυτίζει.


___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roxani
Advanced Forum-Runner

Greece


396 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2011 :  19:53:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οταν προσπαθεί να πείσει κάποιον να βγάλει παπούτσια και γυμνή γυναίκα
να του βάλετε δίπλα του δεν νομίζω να γυρίσει να την κοιτάξει
Το πάθος του είναι ανεξέλεγκτο για το barefoot
Φιλιά κόουτς

Δέν υπάρχουν μοναδικές ευκαιρίες,η ζωή μας δίνει πάντοτε και άλλες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2011 :  20:10:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/12/2011 :  17:09:13  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.rei.com/expertadvice/articles/minimalist+shoes.html


___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jazznroll
Newbie Forum Runner

47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/12/2011 :  00:32:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ίσως το εχετε ξαναδει

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=theHXQP9Bo0
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ilbourgis
Forum-Runner

96 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/12/2011 :  09:00:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διάβασα με μεγάλη προσοχή όλα τα γραφόμενα σας και επειδή εχω μεγάλη ευχαρίστηση να περπατάω ξυπόλυτος τι προπονήση πρεπει να κάνω για να συνηθήσω τις μύτες (δεν κρύβω ότι έκανα 800 μ στο Ολυμπιακό Στάδιο και πιάστηκαν οι γάμπες μου)και κατ επέκταση να τρέχω ξυπόλυτος.Είμαι 1,82 ύψος και 83 κιλά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 97 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000