Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Στάδια
 Στάδιο Καλλιθέας-Πληροφορίες
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 19

ANGEL1
Senior Forum-Runner

Greece

1074 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2012 :  11:39:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα πάω σήμερα, για να δούμε τι θα γίνει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Marmite
Master Forum-Runner

3279 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2012 :  22:27:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά, αν έχετε την καλοσύνη, όποιος ξέρει αν το γήπεδο είναι κλειστό ή έχει αγώνα ας ενημερώνει.

2η φορά που την πατάω σήμερα. Και έμαθα ότι έχασε κιολας η Καλλιθέα από τον Πανσερραϊκό (για όποιον ενδιαφέρεται!)

http://5tinimera.wordpress.com/

redbull78
Newbie Forum Runner

30 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/10/2012 :  00:49:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά όσοι γράψατε παραπάνω ότι το στάδιο κλείνει το βράδυ στις 21:30 μην παίρνετε και όρκο...Σήμερα τα φώτα έσβησαν 9:18.Πλησιάζω τον φύλακα ο οποίος μπήκε να μας πει "5 λεπτά ακόμα" και τον ρωτάω:
-Γιατί τόσο νωρίς σήμερα?
-Παιδιά 9:25 είναι η ώρα.
-Η ώρα είναι 9:19 ,απαντάω και του δείχνω το ρολόι μου.
-Ε ,εντάξει το δικό μου λέει 9:22 (κατόπιν σκέψης)
-Ναι,αλλά το πρόγραμμα λέει 9:30 του είπα και έφυγα μη θέλοντας να δώσω συνέχεια.

Σας παρακαλώ όποιος ξέρει κάποια υπηρεσία,τηλέφωνο,mail ή κάτι τέτοιο από το Δήμο Καλλιθέας που μπορώ να κάνω το παράπονό μου ας μου το πει. Στο site του Δήμου δεν πολυέβγαλα άκρη.Και φυσικά το πρόβλημα δεν είναι τόσο ο χρόνος που μας έφαγε, ο οποίος ήταν πάνω από 5 λεπτά αλλά το γεγονός ότι κάποιοι νομίζουν ότι μπορούν να παίζουν με τη νοημοσύνη μας. Δεν είμαι παράλογος να πάω να κάνω παράπονα χωρίς πρώτα να έχω κοιτάξει το ρολόι μου...

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4316 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/10/2012 :  06:52:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προφανως ηθελε να παει σπιτι του, λες και οι αλλοι δεν θελουν.
Τεσπα φιλε μου εχει τυχει να φυγω απο το γηπεδο και 10 παρα παλαιοτερα, οταν σου λεει ετσι τρεξε μεχρι να κλεισει τελειως τα φωτα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ

Dejan
Master Forum-Runner

Greece

3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/10/2012 :  07:28:11  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπορεί να φταίει και το ωράριό του. Ενδεχομένως να σχολάει στις 9.30. Αν κλείσει τα φώτα στις 9,30, μέχρι να βγει ο κόσμος και να κλείσει, ελέγξει, κλειδώσει, να χρειαστεί κανένα 15λεπτο ακόμη. Στα υπόψη ότι με τους φύλακες του σταδίου δεν έχω και τις καλύτερες σχέσεις ^_^

“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”

vanessa
Newbie Forum Runner

2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/01/2013 :  16:30:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους!
Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει ακριβώς τις ώρες που το στάδιο είναι κλειστό για το κοινό; έχω πάρει 2 φορές τηλέφωνο και την μια φορά μου ειπαν 5.30-7.30 και την άλλη 5-8.30. Τι ισχύει; Επιπλέον, διάβασα οτι για να μπορώ να μπώ τις ώρες αυτές θα πρέπει να γραφτώ σε κάποιο σύλλογο με προπονητή κλπ. Ξέρει κάποιος το μηνιαίο κόστος συμμετοχής;
Ευχαριστω!

lenin67
Advanced Forum-Runner

Greece

401 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2013 :  08:38:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλώς σας βρήκα όλους...
Πολύ πονεμένη ιστορία αυτή με τα γήπεδα και τα στάδια, ανοιχτά (?) για το κοινό...
Πάνω από 20 χρόνια στην Καλλιθέα, μόλις 2 βδομάδες έχω που ανακάλυψα το "Γρηγόρης Λαμπράκης".
Μέχρι τώρα έτρεχα (που και που και εντελώς ερασιτεχνικά) στον Αγ. Κοσμά, που πήγαινα και για μπασκετάκι με τον υιο...
Είναι κρίμα να είναι το μοναδικό στάδιο, σε μια τόσο πυκνοκατοικημένη περιοχή και να είναι ανοιχτό μόνο 1 ώρα τα απογεύματα, όταν δηλαδή η συντρηπτική πλειοψηφία του κόσμου μπορεί να το επισκευτεί, τουλάχιστον τις καθημερινές...
Όσες φορές έχω πάει, το έχω κάνει Σάββατο πρωί. Τις καθημερινές, δοκίμασα σαν εναλλακτική το Άλσος Νέας Σμύρνης,
αλλά πέφτει μακρυά από το σπίτι (πάνω από 3 km περπάτημα, γιατί το αμάξι δεν έχει πού να το παρκάρεις) και μετά με το ζόρι κάνω 2 στροφές - περίπου 1,5 km - έχοντας και την επιστροφή στο σπίτι...
Μια φορά δοκίμασα και τον Ιλισσό από σταθμό Καλλιθέας μέχρι Ποσειδώνος και πίσω, αλλά μεγάλο τμήμα της διαδρομής είναι δρόμος και δεν έχει και πού ν' αφήσεις το μπουφανάκι...
Αν ξέρει κάποιος εναλλακτική λύση για τα απογεύματα σε Ταύρο-Καλλιθέα...
Γιατί για λόγους ιδεολογικούς και οικονομικούς, αποκλείω εντελώς τη λύση της συνδρομής - δε θα μας βάλουν να πληρώνουμε για να τρέχουμε ή να αναπνέουμε, προσεχώς...

elena135
Newbie Forum Runner

Greece

7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2013 :  09:20:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όταν έμενα Καλλιθέα (Πλατεία Δαβάκη) με βόλευε το άλσος Ν. Σμύρνης. Ή με αυτοκίνητο, παρκάρεις Εφέσου. Ή με ποδήλατο έκανα 10’ για να πάω. Πάντως το άλσος είναι μια πολύ καλή λύση για όποιον μένει στις γύρο περιοχές.

Dejan
Master Forum-Runner

Greece

3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2013 :  09:34:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
3km δεν το θεωρώ και πολύ μεγάλη απόσταση. Αντιθέτως μόνο με τα πήγαινε-έλα έχεις κάνει 6 χιλιόμετρα ^_^ . Χρησιμοποίησε το προς όφελός σου.

“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”

Marmite
Master Forum-Runner

3279 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2013 :  10:13:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ πάντως στο άλσος πάω με αμάξι αν και είναι κοντά. Αλλά παιδιά να περάσω νύχτα μόνη μου την Συγγρού από κάτω το φοβάμαι λίγο...

Και ένα like στην σελίδα μας!
https://www.facebook.com/5tinimera

echetlos
Master Forum-Runner

9190 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2013 :  10:14:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τζάμπα τα βάρη στο gym...

"My sport is your sport's punishment"

Marmite
Master Forum-Runner

3279 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2013 :  10:42:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
φοβάμαι μην σαπίσω κανέναν στο ξύλο βρε, και με τρέχουν μετά! πού πήγε το μυαλό σου;;;

lenin67
Advanced Forum-Runner

Greece

401 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2013 :  18:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Dejan

3km δεν το θεωρώ και πολύ μεγάλη απόσταση. Αντιθέτως μόνο με τα πήγαινε-έλα έχεις κάνει 6 χιλιόμετρα ^_^ . Χρησιμοποίησε το προς όφελός σου.

Μια χαρά είναι τα 3 km περπάτημα, αλλά μετά δε μένουν πολλές αντοχές για γύρους...
Έχει κι αυτή την ανηφόρα το άλσος, που σου βγάζει λίγο τη γλώσσα έξω...

lenin67
Advanced Forum-Runner

Greece

401 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2013 :  18:34:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Marmite

Εγώ πάντως στο άλσος πάω με αμάξι αν και είναι κοντά. Αλλά παιδιά να περάσω νύχτα μόνη μου την Συγγρού από κάτω το φοβάμαι λίγο...

όσες φορές έχω πάει με τα πόδια, δεν έχω βρει θέση για παρκάρισμα, οπότε το αποφεύγω το Ι.Χ.
Πού το παρκάρεις εσύ?

Dejan
Master Forum-Runner

Greece

3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2013 :  19:14:50  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by lenin67

quote:
Originally posted by Dejan

Μια χαρά είναι τα 3 km περπάτημα, αλλά μετά δε μένουν πολλές αντοχές για γύρους...
Έχει κι αυτή την ανηφόρα το άλσος, που σου βγάζει λίγο τη γλώσσα έξω...

Κάνε τη 500ρα ^_^

Page: of 19 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000

Fitness Pulse