Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Zagori Mountain Running
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 6

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 01/07/2011 :  11:34:19  Εμφάνιση Προφίλ
Η Ήπειρος παιδιά είναι όμορφο μέρος. Παρθένο κι αβίαστο σε μεγάλο βαθμό από τον ανθρώπινο δάκτυλο.
Όσοι μαγευτήκατε από το βίντεο του Εύαθλου, ιδού.
Εγώ δε θα 'μαι λόγω προσωπικοοικογενεικοψυχολογικοσωματικών θεμάτων (πες το γρήγορα).
Έχω πολλά πολλά χρόνια να ανέβω κατά 'κει αλλά κάποια στιγμή είμαι σίγουρος ότι οι παρεναίσεις φίλων θα πιάσουν τόπο.
Τα παιδιά που το οργανώνουνε έχουν μεγάλη αγάπη για τα βουνά κι αυτή θέλουν να σας μεταφέρουν.
Οι φίλοι του βουνού δε πρέπει να το χάσετε.
Οι φίλοι της φύσης, επίσης.

ΥΓ. Καλή επιτυχία εύχομαι στον παρθένο αυτόν αγώνα.

zoyfio
Senior Forum-Runner

United Kingdom


574 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/07/2011 :  17:00:37  Εμφάνιση Προφίλ  Visit zoyfio Προσωπική Σελίδα
Άμα σου πω ότι δεν κατάλαβα τώρα;!
Θα γίνει κάποιος αγώνας, τι εννοείς; Πού δεν θα μπορέσεις να είσαι;

Edited by - zoyfio on 01/07/2011 17:01:25
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Juls
Advanced Forum-Runner

Afghanistan
229 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/07/2011 :  17:21:14  Εμφάνιση Προφίλ
http://zagori.gov.gr/images/stories/Zagori_Mountain_Running_2011.pdf

99% μονοπάτι και όπως φαίνεται και από την περιγραφή πρέπει να είναι φανταστικός αγώνας.

Εγώ θα ήμουν μέσα με 1000 αλλά μασάω λίγο γιατί είναι μακριά για Σάββατο – Αγώνα Κυριακή & Επιστροφή καπάκι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoyfio
Senior Forum-Runner

United Kingdom


574 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/07/2011 :  23:35:37  Εμφάνιση Προφίλ  Visit zoyfio Προσωπική Σελίδα
Α...sorry, τώρα είδα την προκήρυξη!
Καταπληκτική διαδρομή!Μία πολύ καλή γεύση από τη μοναδική φυσική ομορφιά του ορεινού όγκου της Τύμφης! Μπράβο στα παιδιά για την πρωτοβουλία! Εύχομαι κάθε επιτυχία στη διοργάνωση!
Ερώτηση: Για τα 10χλμ η συμμετοχή είναι 20 ευρώ, όπως και για τη μεγάλη διαδρομή;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/07/2011 :  00:38:27  Εμφάνιση Προφίλ
Από Γιάννενα ξέρει κανείς πόση είναι η απόσταση από την αφετηρία και τον τερματισμό του αγώνα; Σκέφτομαι να ανέβω, αλλά να μείνω Γιάννενα αν δεν είναι πολύ μακριά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

paguerunner
Advanced Forum-Runner

Greece
239 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/07/2011 :  01:00:58  Εμφάνιση Προφίλ
Ειναι καμια ωρα στο νερο, ειδικα αν δεν ξερεις το δρομο.Αλλα γιατι να μη μεινεις εκει στα χωρια κοντα; Εχουν πολυ ωραια ξενοδοχεια.

follow me if u can
@paguerunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/07/2011 :  01:41:06  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by paguerunner

Ειναι καμια ωρα στο νερο, ειδικα αν δεν ξερεις το δρομο.Αλλα γιατι να μη μεινεις εκει στα χωρια κοντα; Εχουν πολυ ωραια ξενοδοχεια.

follow me if u can
@paguerunner



Γιατί στα Γιάννενα έχω σπίτι να μείνω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trevans
Forum-Runner

55 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/07/2011 :  21:53:00  Εμφάνιση Προφίλ
Το δεκαρι θα ειναι ο στοχος της επομενης χρονιας μου φαινεται. Καταπληκτικη διαδρομή
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/07/2011 :  19:22:22  Εμφάνιση Προφίλ
Ζωΰφιο τι ακριβώς δε κατάλαβες. Δε θα μπορώ να είμαι λόγω προσωπικοοικογενειακομετατραυματικοψυχολογικονευροτικοσωμαγτικών θεμάτικων. Μα εντύπωση μου κάνει. Απλά τα λέω.
Να πάρω ένα τηλέφωνο από βδομάδα να δω για τα 10χλμ.
36,2χλμ βγάζει το google earth Γιάννενα - Κουκούλι Ζαγορίου.
900μέτρα νότια έχει φώτο και απ' το Κουκούλι.
Καμιά ώρα δρόμος λοιπόν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoyfio
Senior Forum-Runner

United Kingdom


574 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/07/2011 :  09:24:10  Εμφάνιση Προφίλ  Visit zoyfio Προσωπική Σελίδα
quote:
Originally posted by giorgosdelta

Ζωΰφιο τι ακριβώς δε κατάλαβες. Δε θα μπορώ να είμαι λόγω προσωπικοοικογενειακομετατραυματικοψυχολογικονευροτικοσωμαγτικών θεμάτικων. Μα εντύπωση μου κάνει. Απλά τα λέω.
Να πάρω ένα τηλέφωνο από βδομάδα να δω για τα 10χλμ.
36,2χλμ βγάζει το google earth Γιάννενα - Κουκούλι Ζαγορίου.
900μέτρα νότια έχει φώτο και απ' το Κουκούλι.
Καμιά ώρα δρόμος λοιπόν.



Εντάξει βρε Γιώργο...κατάλαβα...είναι απλό το πρόβλημά σου! Περαστικά...Απλά δεν είχα δει την προκήρυξη γι' αυτό είπα ότι δεν κατάλαβα, δεν είχες βάλει και κάποιο link...
Όσον αφορά την απόσταση από Γιάννενα μέχρι το γεφύρι του Κόκκορη είναι περίπου 40-45 λεπτά.
Όμως εάν κατάλαβα καλά οι αθλητές θα μεταφερθούν από το Καπέσοβο προς την εκκίνηση (γεφύρι του Κόκκορη) πριν την εκκίνηση. Οπότε οι συμμετέχοντες πρέπει να πάνε στο Καπέσοβο, όπου και θα παρκάρουν τα αυτοκίνητά τους.
Λέει: "Οι αθλητές θα συγκεντρωθούν το πρωί της Κυριακής στο Καπέσοβο (εκκίνηση). Από εκεί οι αθλητές μπορούν να μεταφερθούν στην περιοχή της εκκίνησης (Γεφύρι Κόκκορη) με τη βοήθεια 3 λεωφορείων της Διοργάνωσης τα οποία θα εκτελούν συνεχόμενα δρομολόγια από τις 06:00 π.μ. έως τις 06:45 π.μ."...Και πιο πάνω λέει: "Συγκέντρωση αθλητών μπροστά στη Γέφυρα Κόκκορη κοντά στο Κουκούλι Ζαγορίου. Η μεταφορά θα γίνει από το σημείο τερματισμού στο σημείο εκκίνησης με μεταφορικά μέσα του Δήμου Ζαγορίου."
Και τα νούμερα πότε θα δοθούν; Πάρτε κανένα τηλέφωνο, όσοι είναι να πάτε για να το διευκρινίσετε. Εκτός εάν εγώ δεν καταλαβαίνω...
Οπότε ο φίλος που θα ξεκινήσει από τα Γιάννενα θα πρέπει να υπολογίζει ότι θα πάει Καπέσοβο την Κυριάκή το πρωί(και όχι στο Κουκούλι), κάτι που σημαίνει ότι πρέπει να υπολογίζει 1 ώρα τουλάχιστον, για να μην αγχωθεί (για τον lamkon μιλάω).

Edited by - zoyfio on 04/07/2011 09:24:59
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

doctorinjury
Forum-Runner

175 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/07/2011 :  12:11:41  Εμφάνιση Προφίλ
"Π Α ΡΑ Λ Α Β Η Α Ρ Ι Θ Μ Ω Ν Σ Υ Μ Μ Ε Τ Ο Χ Η Σ
Η παραλαβή των αριθμών συμμετοχής θα γίνεται το Σάββατο, παραμονή του αγώνα, από το Δημαρχείου Ασπραγγέλων, που απέχει περίπου 5 χιλιόμετρα από την εκκίνηση, ενώ όσοι από τους αθλητές επιθυμούν να πάρουν τους αριθμούς τους την Κυριακή, μπορούν να το κάνουν στην περιοχή της εκκίνησης λίγο πριν την έναρξη του αγώνα (Γεφύρι του Κόκκορη). Για την παραλαβή των αριθμών απαιτείται ταυτότητα ή κάποιο άλλο επίσημο δελτίο που να πιστοποιεί τα στοιχεία του αθλητή."

Ένας αγώνας πραγματική απόλαυση!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/07/2011 :  12:56:46  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by zoyfio

quote:
Originally posted by giorgosdelta

Ζωΰφιο τι ακριβώς δε κατάλαβες. Δε θα μπορώ να είμαι λόγω προσωπικοοικογενειακομετατραυματικοψυχολογικονευροτικοσωμαγτικών θεμάτικων. Μα εντύπωση μου κάνει. Απλά τα λέω.
Να πάρω ένα τηλέφωνο από βδομάδα να δω για τα 10χλμ.
36,2χλμ βγάζει το google earth Γιάννενα - Κουκούλι Ζαγορίου.
900μέτρα νότια έχει φώτο και απ' το Κουκούλι.
Καμιά ώρα δρόμος λοιπόν.



Εντάξει βρε Γιώργο...κατάλαβα...είναι απλό το πρόβλημά σου! Περαστικά...Απλά δεν είχα δει την προκήρυξη γι' αυτό είπα ότι δεν κατάλαβα, δεν είχες βάλει και κάποιο link...
Όσον αφορά την απόσταση από Γιάννενα μέχρι το γεφύρι του Κόκκορη είναι περίπου 40-45 λεπτά.
Όμως εάν κατάλαβα καλά οι αθλητές θα μεταφερθούν από το Καπέσοβο προς την εκκίνηση (γεφύρι του Κόκκορη) πριν την εκκίνηση. Οπότε οι συμμετέχοντες πρέπει να πάνε στο Καπέσοβο, όπου και θα παρκάρουν τα αυτοκίνητά τους.
Λέει: "Οι αθλητές θα συγκεντρωθούν το πρωί της Κυριακής στο Καπέσοβο (εκκίνηση). Από εκεί οι αθλητές μπορούν να μεταφερθούν στην περιοχή της εκκίνησης (Γεφύρι Κόκκορη) με τη βοήθεια 3 λεωφορείων της Διοργάνωσης τα οποία θα εκτελούν συνεχόμενα δρομολόγια από τις 06:00 π.μ. έως τις 06:45 π.μ."...Και πιο πάνω λέει: "Συγκέντρωση αθλητών μπροστά στη Γέφυρα Κόκκορη κοντά στο Κουκούλι Ζαγορίου. Η μεταφορά θα γίνει από το σημείο τερματισμού στο σημείο εκκίνησης με μεταφορικά μέσα του Δήμου Ζαγορίου."
Και τα νούμερα πότε θα δοθούν; Πάρτε κανένα τηλέφωνο, όσοι είναι να πάτε για να το διευκρινίσετε. Εκτός εάν εγώ δεν καταλαβαίνω...
Οπότε ο φίλος που θα ξεκινήσει από τα Γιάννενα θα πρέπει να υπολογίζει ότι θα πάει Καπέσοβο την Κυριάκή το πρωί(και όχι στο Κουκούλι), κάτι που σημαίνει ότι πρέπει να υπολογίζει 1 ώρα τουλάχιστον, για να μην αγχωθεί (για τον lamkon μιλάω).



Το κατάλαβα
Ευχαριστώ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/07/2011 :  07:23:55  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημερα σας !

Υπαρχει καποιος απο εδω που θα λαβει μερος στον αγωνα και ερχεται απο Αθηνα , Πελοπονησο κλπ ? Θα μπορουσε,αν εχει θεση,να με παραλαβει απο Αμφιλοχια(Αιτωλοακαρνανια),(συμβαλοντας και στα εξοδα φυσικα!)?

Ευχαριστω !

Παναγιωτης .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/07/2011 :  08:06:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Etien

Καλημερα σας !

Υπαρχει καποιος απο εδω που θα λαβει μερος στον αγωνα και ερχεται απο Αθηνα , Πελοπονησο κλπ ? Θα μπορουσε,αν εχει θεση,να με παραλαβει απο Αμφιλοχια(Αιτωλοακαρνανια),(συμβαλοντας και στα εξοδα φυσικα!)?

Ευχαριστω !

Παναγιωτης .


XM.....ουδεις ?!!! μετα απο 24 ωρες???? !!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/07/2011 :  10:48:01  Εμφάνιση Προφίλ
Ζωύφιο, μόλις πήρα τηλέφωνο, η συμμετοχή για τα 10χλμ είναι 20€, όπως και για τα 38χλμ, γιατί ότι οι παροχές και στις δυο περιπτώσεις είναι ίδιες. ;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/07/2011 :  11:01:39  Εμφάνιση Προφίλ
Εγώ δεν είμαι ακόμη σίγουρη ότι θα ανέβω. Θα το ξέρω τελευταία στιγμή. Αν ανέβω, πολύ ευχαρίστως να σε πάρω. Πηγαίνω πολύ συχνά στην Ήπειρο και η Αμφιλοχία είναι πάντα στάση για την επιστροφή για πίτσα....

Life is full of surprises
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000