Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Στάδια
 OAKA & νέα μέτρα!!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 8

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2011 :  19:24:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν είναι έωλα τα επιχειρήματα μου.....Πριν απο μερικούς μηνες δημοσιεύτηκε μια είδηση ότι σε μια πολιτεία της Αμερικής που η πυροσβεστική λειτουργούσε με συνδρομη και επιασε φωτιά το σπίτι ενος ταλαίπωρου, το αφησαν να καεί γιατί χρωστούσε συνδρομή 1 ετους..
Αν θέλεις να γινουμε τετοια κοινωνία, δεν εχω να πω τιποτα. Αλλά δεν γινεται οι πόροι της κοινωνίας να πηγαίνουν μονο οπου εξυπηρετείσαι εσυ.


MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2011 :  20:05:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για αυτό το θέμα ξεσπασε "καυγας" και στο Facebook....
Μεχρι πριν απο λιγο το σκορ ηταν:

ΑΘΛΟΥΜΕΝΟΙ 10
ΚΑΝΑΠΕΔΑΚΗΔΕΣ 1


https://www.facebook.com/#!/groups/117000115080532/118709164909627/?notif_t=like

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

myronas
Forum-Runner

Greece
102 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2011 :  01:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι βασικές αρχές λειτουργίας μιας κοινωνίας, στην Ελλάδα είναι θέμα προς συζήτηση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

BASILIS
Senior Forum-Runner

Greece
463 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2011 :  09:54:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νομίζω ότι η λογική του ότι "είμαι φορολογούμενος πολίτης, μπαίνω οπου θέλω και οποτε θελω" δεν ισχύει για τα πάντα!
Φανταστείτε ένα ακραίο παράδειγμα: που κάποιος πολίτης θέλει να χρησιμοποιήσει τον Η/Υ του γραφείου μιας δημόσιας υπηρεσίας για κάποιο όχι επείγοντα λόγο με το σκεπτικό ότι είναι δημόσια περιουσία και την έχουμε πληρώσει !!!


Συμφωνώ ότι θα πρέπει να υπάρχει πρόσβαση και δυνατότητα χρήσης κάποιων κοινόχρηστων χώρων, αλλά όχι όποτε θέλει ο καθένας και όσο θέλει ο καθένας.
Δεν συμφωνώ με την πληρωμή, συμφωνώ όμως για τα υπόλοιπα χαρτιά, τα οποία αν κάποιος τα έχει τουλάχιστο φαίνεται ότι ασχολείται με αυτό συστηματικά!
Προφανώς και οι πολίτες έχουν πληρώσει για τα έργα αυτά...δεν είναι δυνατόν να τα ξαναπληρώνουμε, εκτός και αν ζητείται κατι το οποίο είναι υπερβολικό!
Παρόμοια τακτική ακολουθείται και στο-στα κολυμβητήριο-α. Και εκεί ζητούν χρήματα, και ειδικά οι Δήμοι, από τους οποίους κάποιοι σου επιτρέπουν δωρεάν μόνο όταν ψηφίζεις στον Δήμο (και όχι αν διαμένεις στον Δήμο που στην περίπτωση αυτή πληρώνεις τα δημοτικά τέλη στον λογαριασμό της ΔΕΥ).
Σε όλες τις εγκαταστάσεις θα πρέπει να υπάρχουν οι ώρες κοινού...ανάλογα με τη ζήτηση και την περίπτωση χωρίς όμως υπερβολές...ΠΧ:
Αν κάποιος θέλει να τρέξει σε ένα γήπεδο στο οποίο γίνεται εκείνη τη στιγμή ποδοσφαιρικός αγώνας είναι υπερβολή!. Αν κάποιος θέλει να τρέξει σε χορτάρι εντός του χλοοτάπητα, ενώ υπάρχει και ο στίβος και πάλι είναι υπερβολή, αν κάποιος πάλι θέλει να περπατάει στον στίβο τη στιγμή που αθλητές επαγγελματίες κάνουν προπόνηση είναι το λιγότερο μπουνταλάς!
Οι πάντες έχουν δικαιώματα αλλά με το μέτρο, το οποίο καλό είναι να διεκδηκείται ομαδικά-συλλογικά και ΄οχι ατομικά, προκειμένου να είναι περισσότερο δραστικό

Αν αρχίσουμε τώρα να ερευνούμε την ανταποδωτικότητα στον καθένα μας των Δημοσίων έργων, δεν βγάζουμε άκρη...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pappaki
Forum-Runner

Greece
52 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2011 :  10:54:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by BASILIS

Νομίζω ότι η λογική του ότι "είμαι φορολογούμενος πολίτης, μπαίνω οπου θέλω και οποτε θελω" δεν ισχύει για τα πάντα!
Φανταστείτε ένα ακραίο παράδειγμα: που κάποιος πολίτης θέλει να χρησιμοποιήσει τον Η/Υ του γραφείου μιας δημόσιας υπηρεσίας για κάποιο όχι επείγοντα λόγο με το σκεπτικό ότι είναι δημόσια περιουσία και την έχουμε πληρώσει !!!


Συμφωνώ ότι θα πρέπει να υπάρχει πρόσβαση και δυνατότητα χρήσης κάποιων κοινόχρηστων χώρων, αλλά όχι όποτε θέλει ο καθένας και όσο θέλει ο καθένας.
Δεν συμφωνώ με την πληρωμή, συμφωνώ όμως για τα υπόλοιπα χαρτιά, τα οποία αν κάποιος τα έχει τουλάχιστο φαίνεται ότι ασχολείται με αυτό συστηματικά!
Προφανώς και οι πολίτες έχουν πληρώσει για τα έργα αυτά...δεν είναι δυνατόν να τα ξαναπληρώνουμε, εκτός και αν ζητείται κατι το οποίο είναι υπερβολικό!
Παρόμοια τακτική ακολουθείται και στο-στα κολυμβητήριο-α. Και εκεί ζητούν χρήματα, και ειδικά οι Δήμοι, από τους οποίους κάποιοι σου επιτρέπουν δωρεάν μόνο όταν ψηφίζεις στον Δήμο (και όχι αν διαμένεις στον Δήμο που στην περίπτωση αυτή πληρώνεις τα δημοτικά τέλη στον λογαριασμό της ΔΕΥ).
Σε όλες τις εγκαταστάσεις θα πρέπει να υπάρχουν οι ώρες κοινού...ανάλογα με τη ζήτηση και την περίπτωση χωρίς όμως υπερβολές...ΠΧ:
Αν κάποιος θέλει να τρέξει σε ένα γήπεδο στο οποίο γίνεται εκείνη τη στιγμή ποδοσφαιρικός αγώνας είναι υπερβολή!. Αν κάποιος θέλει να τρέξει σε χορτάρι εντός του χλοοτάπητα, ενώ υπάρχει και ο στίβος και πάλι είναι υπερβολή, αν κάποιος πάλι θέλει να περπατάει στον στίβο τη στιγμή που αθλητές επαγγελματίες κάνουν προπόνηση είναι το λιγότερο μπουνταλάς!
Οι πάντες έχουν δικαιώματα αλλά με το μέτρο, το οποίο καλό είναι να διεκδηκείται ομαδικά-συλλογικά και ΄οχι ατομικά, προκειμένου να είναι περισσότερο δραστικό

Αν αρχίσουμε τώρα να ερευνούμε την ανταποδωτικότητα στον καθένα μας των Δημοσίων έργων, δεν βγάζουμε άκρη...




Συμφωνώ 100%. Δυστυχώς όμως η κοινή λογική δεν είναι τόσο κοινή τελικά!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Runden
Forum-Runner

Greece


107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2011 :  11:16:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι φορολογουμενοι "πληρωνουν" τη δημιουργία των εργων. Αυτα εργα θα πρεπει καπως να συντηρηθουν ομως, αν θελουμε να τα χρησιμοποιουμε και να τα χαιρομαστε. Δυο ειναι οι λυσεις: ειτε αυξημενη φορολογια ειναι χρεωση αναλογα με τη χρηση. Δεν ειναι παραλογο να εχουμε συνδρομες για χρήση εγκαταστάσεων όπως κολυμβητηρια, στιβους κλπ, πάντα κατ'αναλογια με τις παρεχομενες υπηρεσίες, ωστε αυτοι που χρησιμοποιούν τους χωρους αυτους και ωφελουνται περισσοτερο απο την υπαρξη τους να συμβαλλουν σε μεγαλυτερο βαθμο στη συντηρηση τους. Δεν θα ειχα καμμια αντιρρηση να πληρωσω για να κανω την προπονησουλα μου πριν παω στη δουλεια το πρωι αλλα να μπορω να κανω και το ντουζακι μου επι τοπου.

Με το τζαμπα, φτασαμε να εχουμε εγκαταστασεις ερειπια που σκουριαζουν και παραπεουν, που φοβασαι να μπεις μεσα, και με αθλιο έως ανύπαρκτο επιπεδο υπηρεσιων.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

soula
Senior Forum-Runner

872 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2011 :  11:24:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν έχετε καταλάβει τίποτε!!!
Μακάρι να δοθεί η δυνατότητα με κάποιο ποσόν να τα συντηρούμε και να τα χρησιμοποιούμε αλλοιώς δεν έχουν κανένα πρόβλημα τα αφήνουν να καταστραφούν και εμείς δεν έχουμε τίποτε και δεν θα ξαναφτιαχτούν τουλάχιστον όσο ζούμε εμείς!
Δεν πρέπει να συζητάμε ποιό είναι το σωστό και τι έπρεπε να γίνει, γιατί δεν έχει νόημα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2011 :  11:35:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το θεμα δεν ειναι να πληρωσουμε τα 8 ευρω τον μηνα αν και πλεον πολλοι συνανθρωποι μας δεν εχουν ουτε αυτα αλλα το οτι και να πληρωσεις τα λεφτα δεν θα πανε σε συντηρηση αλλα σε ΤΣΕΠΕΣ.
Στο κολυμβητηριο τουλαχιστον που πηγαινα εγω και πληρωνα 25 ευρω για 15 επισκεψεις ή 40 ευρω για ολο τον μηνα ειχαμε αξιοπρεπη αποδυτηρια που χρησιμοποιουσαν ολοι καθως και για συντηρηση της πισινας.Αλλα εκει αναγκαστικα πρεπει τα χρηματα εστω καποια απο αυτα να χρησιμοποιηθουν.
Στο ΟΑΚΑ ΑΜΦΙΒΑΛΩ.


Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pappaki
Forum-Runner

Greece
52 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2011 :  11:46:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Runden

Οι φορολογουμενοι "πληρωνουν" τη δημιουργία των εργων. Αυτα εργα θα πρεπει καπως να συντηρηθουν ομως, αν θελουμε να τα χρησιμοποιουμε και να τα χαιρομαστε. Δυο ειναι οι λυσεις: ειτε αυξημενη φορολογια ειναι χρεωση αναλογα με τη χρηση. Δεν ειναι παραλογο να εχουμε συνδρομες για χρήση εγκαταστάσεων όπως κολυμβητηρια, στιβους κλπ, πάντα κατ'αναλογια με τις παρεχομενες υπηρεσίες, ωστε αυτοι που χρησιμοποιούν τους χωρους αυτους και ωφελουνται περισσοτερο απο την υπαρξη τους να συμβαλλουν σε μεγαλυτερο βαθμο στη συντηρηση τους. Δεν θα ειχα καμμια αντιρρηση να πληρωσω για να κανω την προπονησουλα μου πριν παω στη δουλεια το πρωι αλλα να μπορω να κανω και το ντουζακι μου επι τοπου.

Με το τζαμπα, φτασαμε να εχουμε εγκαταστασεις ερειπια που σκουριαζουν και παραπεουν, που φοβασαι να μπεις μεσα, και με αθλιο έως ανύπαρκτο επιπεδο υπηρεσιων.



Το κακό είναι ότι πληρώνονται άνθρωποι να κάνουν αυτή τη δουλειά (καθαριότητα, συντήρηση κλπ) αλλά είτε κ@@@βαράνε ή είναι σπίτι τους ή ακόμα χειρότερα δουλεύουν και σε άλλη δουλειά!!!
(Παλαιότερα π.χ. που δούλευα σε δημόσιο νοσοκομείο ψάχναμε τον υδραυλικό σε ώρα που έπρεπε να βρίσκεται εκεί και αυτός ήταν στο μαγαζάκι του! Εν τω μεταξύ εμείς είχαμε ψοφήσει στο κρύο γιατί ήταν χειμώνας και είχαν χαλάσει τα καλοριφέρ!!)



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2011 :  12:04:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το θεμα ξεκιναει απο το γεγονος οτι χρηματα που θα μπορουσαν να πανε σε εγκαταστασεις παντος τυπου σπαταληθηκαν ή δοθηκαν εκει που δεν επρεπε...αν γινει χρηστη διαχειριση δεν θα χρειαζεται συνδρομη ουτε θα αφηνονται εγκαταστασεις στη μοιρα τους..με σωστη χρηση πορων,μεσων και προσωπικου ολα λυνονται

η λογικη του τυπου 'γιατι να πληρωνω αφου δεν..' ειναι αβασιμη καθοτι σε ενα κρατος παρεχονται υπηρεσιες κι ο καθεις απο αναγκη ή/και επιλογη τις χρησιμοποιει..

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2011 :  12:35:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σας παραθέτω μια επιστολή αναγνώστη απο την ιστοσελίδα capital.gr για το πως κατασπαταλούνται οι πόροι της κοινωνίας και δεν μπορεί να συντηρηθεί ένα γήπεδο....


Σας στέλνω μια ιστορία του άμεσου οικογενειακού μου περιβάλλοντός και θα ήθελα να πάρω τις απόψεις και άλλον. Αν ισχύουν και σε αυτούς τέτοια παραδείγματα τότε δεν χρειάζεται να ψάχνουμε το πώς φθάσαμε σε αυτά τα χάλια και το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα βγούμε εύκολα από τον πάτο αυτό. Ο ξάδελφός μου είναι στρατιωτικός ιατρός και πήρε μετάθεση για παραμεθόριο νοσοκομείο στην περιοχή καταγωγής του. Δεν ήταν στην σειρά βάση των νέων αντικειμενικών κριτηρίων να πάει αλλά έβαλε μέσο.

Αποτέλεσμα μαζί με αυτόν που ήταν να πάει βάση κριτηρίων να πάει και ο ξάδελφος. Άρα στο ίδιο νοσοκομείο παρουσιάστηκαν 2 ιατροί της ίδιας ειδικότητας. Φυσικά η δουλειά που μέχρι τώρα εδώ και πάρα πολλά χρόνια έβγαινε με 1 άτομο τώρα με τα 2 μοιράστηκε στο μισό με αποτέλεσμα να κάθονται και τις περισσότερες μέρες να έχουν άδεια . Στο μέρος που πήγε ο ξάδελφος λειτουργούσε και ένα ιατρικό κέντρο επιδοτούμενο από το κράτος στο οποίο και πάλι ο ξάδελφος μπήκε με μέσο ως επιστημονικός συνεργάτης και παίρνει και από εκεί μόνο για την υπογραφή του έναν ακόμη μισθό (700€ μόνο). Στο εν λόγο κέντρο ο αριθμός προσωπικού ανά ασθενή είναι (κρατηθείτε ) 5 προς 1. Δηλαδή 5 άτομα προσωπικό για 1 ασθενή.

Τέλος σας φυλάω το καλύτερο . Στην πόλη αυτή λειτουργεί και πολιτικό νοσοκομείο που δεν έχει κανέναν ιατρό στην ειδικότητα του ξαδέλφου μου , έχουν ελλείψεις προσωπικού . Ο ξάδελφος έβαλε πάλι μέσο και το νοσοκομείο τον πήρε να κάνει 2 εφημερίες και να πηγαίνει και 2 πρωινά (καλά έχω μια απορία , στο στρατιωτικό νοσοκομείο δεν θα πρέπει να πηγαίνει πρωί )και να παίρνει ακόμη ένα μισθό (1200€).

Α να μην ξεχάσω η γυναίκα του ξαδέλφου προσλήφθηκε το 2010 ( εν μέσω κρίσης), στα δικαστήρια σε άλλη πόλη , πήρε άδεια εγκυμοσύνης για 2 παιδιά και θα βάλει μέσο να την φέρουν στην πόλη που είναι ο ξάδελφος όπου και δεν χρειαζόταν κανένα στην προκήρυξη που έγινε.

Αυτά όλα είναι αληθινά και γίνονται εν μέσο κρίσης. Ένα άτομο με μέσο παίρνει 3 μισθούς από την ελληνική διοίκηση βολεύει την γυναίκα του και άλλοι είναι άνεργοι και πεινάνε .


Πηγή:www.capital.gr

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2011 :  12:39:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και με στοιχημα πως ο ξαδερφος θα βριζει το συστημα για το πώς καταντησαμε..

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2011 :  12:53:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το παραπάνω του capital.gr κάνει μπαμ ότι είναι ψέμα γιατί δεν γνωρίζουν καν τις τυπικές διαδικασίες. Η γυναίκα του ξαδέρφου θα πήγαινε ούτως ή άλλως στη πόλη που δουλεύει ο ξάδερφος σύζυγος διότι πολύ απλά υπάρχει η νομοθεσία της συνυπηρέτησης. Και επειδή σε ένα άρθρο ή ήμαστε αξιόπιστοι ή δεν ήμαστε, πολύ απλά... κίτρινη δημοσιογραφία.

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2011 :  12:56:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
γιαννη χωρις να λεω πως το αρθρο ειναι αξιοπιστο,η συνυπηρετηση δεν ισχυει παντα..στο λεω απο συναδελφους εκπαιδευτικους,που οταν η υπηρεσια επικαλειται ελλειψη θεσης μπορει να την αρνηθει..

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2011 :  13:02:43  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Για να πω και την άποψή μου επί του θέματος. Δεν είμαι κατά της συνδρομής σε κάτι αν αυτό το κάτι είναι ανταποδοτικό. Ωραία, να πληρώσω για να μπω στο βοηθητικό. Τι μου προσφέρεις? Το ταρτάν ή το χόρτο που θα πατήσω? Και γιατί τα θες αυτά τα χρήματα? Για να μου φτιάξεις καλύτερο ταρτάν ή χόρτο? Και τότε γιατί παίρνεις επιδότηση από την ΓΓΑ για συντήρηση των εγκαταστάσεων? Αντί να ήταν λίγο έξυπνοι και να δημιουργήσουν ένα πιο μαρκετίστικο προϊόν πήγαν απευθείας στην εύκολη και χαζή λύση. Θα μπορούσαν να βάλουν ένα πακέτο π.χ. 100 ευρώ το χρόνο και σου προσφέρω: χρήση του σταδίου, φωτισμό μέχρι τις 22.00, 4ρις φορές είσοδο στην αίθουσα για βάρη το μήνα και 1 μασάζ και μετά να δημιουργήσουν ανάλογα αυξανόμενα πακέτα με αυξανόμενες υπηρεσίες π.χ. περισσότερες εισόδους στα βάρη, περισσότερα μασάζ, επίβλεψη προπονητή μία φορά την εβδομάδα κτλ. Έτσι και περισσότερο κόσμο θα προσέλκυαν και θα έδιναν δουλειά σε τουλάχιστον 3-4 άτομα (γυμναστή βαρών, προπονητή, μασέρ, γραμματεία ή φύλαξη κτλ) ενώ θα είχαν και σαφέστερα λιγότερες αντιδράσεις. Και σκεφτείτε αυτή η πρόταση πόσο αυξανόμενη απήχηση θα μπορούσε να έχει και τι κέρδη θα μπορούσε να αποκομίσει το ΟΑΚΑ.

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 8 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000