Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 νεος υποψηφιος δρομεας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

jonnylo
Newbie Forum Runner

Greece


20 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2011 :  11:53:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
fidelio η ερωτηση μου δεν εχει να κανει με το πως να αρχισω το τρεξιμο, αυτο το εχω κανει εδω και 2 χρονια, αλλωστε οπως λες κ εσυ παντα υπαρχει ενα κινητρο, εμενα ηταν εναλλακτικα οταν εκοψα τα βαρη και εψαχνα αλλου ειδους προπονησεις, η ερωτηση μου λοιπον εχει να κανει με το πως και τι να κανω για να αναιβω και αν μπορω η οχι να εμβαθηνω και να αρχιζω να σκεφτομαι να κατεβαινω και σιγα σιγα σε αγωνες, ωστε κ κινητρο για να ανεβω να εχω αλλα και ουσια στις προπονησεις μου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2011 :  12:03:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πάντως κατά την ταπεινοτατότατητοτατη άποψη μου, νομίζω ότι είναι λάθος να μπούμε στα μεγάλα πριν να βελτιώσουμε την ταχύτητα μας στα μικρά
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jonnylo
Newbie Forum Runner

Greece


20 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2011 :  12:19:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
παντως παιδεια σας ευχαριστω ολους για τον χρονο σας να μου απαντατε, σας ευχομαι καλες γιορτες και απο τον νεο χρονο να ξεκινησω πιο ουσιαστικες και με προγραμμα, και στοχο προπονησεις
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2011 :  12:54:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by jonnylo

fidelio η ερωτηση μου δεν εχει να κανει με το πως να αρχισω το τρεξιμο, αυτο το εχω κανει εδω και 2 χρονια, αλλωστε οπως λες κ εσυ παντα υπαρχει ενα κινητρο, εμενα ηταν εναλλακτικα οταν εκοψα τα βαρη και εψαχνα αλλου ειδους προπονησεις, η ερωτηση μου λοιπον εχει να κανει με το πως και τι να κανω για να αναιβω και αν μπορω η οχι να εμβαθηνω και να αρχιζω να σκεφτομαι να κατεβαινω και σιγα σιγα σε αγωνες, ωστε κ κινητρο για να ανεβω να εχω αλλα και ουσια στις προπονησεις μου



Ναι την κατάλαβα την ερωτηση ! Κοίτα... και εγώ τρέχω για χρόνια σε fitness level,(είμαι 37 ετών ) αλλά όταν αποφάσισα να τρέξω μαραθώνιο ανακάλυψα οτι τελικά δεν ήξερα να τρέχω. Αυτό ήταν το δικό μου Point. :)

Ξέχασα να αναφέρω οτι σε αυτό το φορουμ , σε αντίθεση με το τι συμβαίνει σε άλλα ελληνικά για διάφορα αθλήματα κτλ, βρίσκονται τα πιο ενημερωμένα μέλη σε σχέση με το αθλημά τους. Αυτό μου έκανε πολύ εντύπωση όταν άρχιζα να διαβάζω πιο συστηματικά τις απόψεις τους. Κοινώς εδώ μέσα θα βρεις ανθρώπους που ξέρουν τι κάνουν και γιατί.

Καλές γιορτές! :)

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 21/12/2011 12:56:34
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jonnylo
Newbie Forum Runner

Greece


20 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2011 :  13:05:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αυτο ειναι σημαντικο και ενας απο τους λογους που εγραψα εδω, οτι ξερουν καλα τι θα συμβουλεψουν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2011 :  14:47:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φιλε μου θα συμφωνησω με τον Glou Glou και απο την μερια μου θα σου προτεινα πρωτα να μειωσεις τους χρονους σου στα 5 & 10χλμ και μετα να κανεις εναν Μαραθωνιο στα μετρα σου.
Αυτη την στιγμη πρεπει να δουλεψεις την βασικη αντοχη ανεβαζοντας σιγα σιγα χλμ και παραλληλα και την ταχυτητα σου και κατα συνεπεια το αναεροβιο κατωφλι σου που αυτο με την σειρα του θα επιφερει εναν
γρηγοροτερο τερματισμο στον Μαραθωνιο.
Φτασε δηλαδη το 10αρι σου στα 50 λεπτα που ειναι κατι εφικτο ποιστευω για την ηλικια σου και τα κιλα σου και μετα μπαινεις για τον Μαραθωνιο.


Παντα κατα την ταπεινη μου αποψη φυσικα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2011 :  15:52:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χωρις να διαφωνω απολυτα με σαββα και πατρικ,κανενας χρονος στο 10αρι δεν ειναι προαπαιτουμενο για να πας στο μαραθωνιο..απλως η ταχυτητα βοηθαει..αλλα μπορει νασαι της αντοχης κι αυτο χτιζεται...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2011 :  16:22:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

Φιλε μου θα συμφωνησω με τον Glou Glou και απο την μερια μου θα σου προτεινα πρωτα να μειωσεις τους χρονους σου στα 5 & 10χλμ και μετα να κανεις εναν Μαραθωνιο στα μετρα σου.
Αυτη την στιγμη πρεπει να δουλεψεις την βασικη αντοχη ανεβαζοντας σιγα σιγα χλμ και παραλληλα και την ταχυτητα σου και κατα συνεπεια το αναεροβιο κατωφλι σου που αυτο με την σειρα του θα επιφερει εναν
γρηγοροτερο τερματισμο στον Μαραθωνιο.
Φτασε δηλαδη το 10αρι σου στα 50 λεπτα που ειναι κατι εφικτο ποιστευω για την ηλικια σου (39) και τα κιλα σου και μετα μπαινεις για τον Μαραθωνιο.

Παντα κατα την ταπεινη μου αποψη φυσικα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ



αμάν, δηλαδή εγώ ποιο χρόνο είναι εφικτό για την ηλικία μου?
Δημήτρη, δεν είναι απαιτούμενο αλλά προτιμότερο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2011 :  16:25:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
γιαυτο κι ειπα πατρικ οτι δεν διαφωνω μαζι σας απολυτα και πως η ταχυτητα βοηθαει..σε σωνει απο εξτρα χρονο στον αγωνα με ο,τι συνεπαγεται

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2011 :  16:37:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ λεω να ετοιμαστείς για μαραθώνιο τον Νοέμβρη του 2012 ή τον Απρίλη του 2013 που μας έρχεται και μετα θα έχουν βελτιωθεί οι χρόνοι σου σε όλα τα μικρότερα. Θα τρέχεις ημιμαραθώνιο και θα νιώθεις ότι κάνεις σπριντ. Προγραμμάτισε έναν ημιμαραθώνιο στο τέλος της Άνοιξης και ένα 30άρι το Σεπτέμβρη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2011 :  18:46:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by giorgosdelta

Εγώ λεω να ετοιμαστείς για μαραθώνιο τον Νοέμβρη του 2012 ή τον Απρίλη του 2013 που μας έρχεται και μετα θα έχουν βελτιωθεί οι χρόνοι σου σε όλα τα μικρότερα. Θα τρέχεις ημιμαραθώνιο και θα νιώθεις ότι κάνεις σπριντ. Προγραμμάτισε έναν ημιμαραθώνιο στο τέλος της Άνοιξης και ένα 30άρι το Σεπτέμβρη.






Ενα τριαντάρι τον Σεπτέμβρη,πού άραγε Γιώργη??

Η πιό χαμένη μέρα απο την ζωή μας είναι εκείνη που δέν χαμογελάσαμε.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2011 :  19:30:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο γύρο της Σπιρουλνίτιδας Λίμνης!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/12/2011 :  08:34:12  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

quote:
Originally posted by giorgosdelta

Εγώ λεω να ετοιμαστείς για μαραθώνιο τον Νοέμβρη του 2012 ή τον Απρίλη του 2013 που μας έρχεται και μετα θα έχουν βελτιωθεί οι χρόνοι σου σε όλα τα μικρότερα. Θα τρέχεις ημιμαραθώνιο και θα νιώθεις ότι κάνεις σπριντ. Προγραμμάτισε έναν ημιμαραθώνιο στο τέλος της Άνοιξης και ένα 30άρι το Σεπτέμβρη.






Ενα τριαντάρι τον Σεπτέμβρη,πού άραγε Γιώργη??

Η πιό χαμένη μέρα απο την ζωή μας είναι εκείνη που δέν χαμογελάσαμε.







Στον Κυροφροσινιώτικο...



Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ,Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΑΙΩΝΙΑ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jonnylo
Newbie Forum Runner

Greece


20 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/12/2011 :  10:13:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
απο οτι συμπεραινω ,σε πρω φαση θα ακολουθησω εναν συνδιασμο οσων μου εχετε πει, δηλαδη αρχικα να προσπαθησω να παγιωσω τα 10 χλμ και να προσπαθησω να κατεβασω ενα 5 λεπτο τον χρονο. Απο εκι και μετα να αρχισω να προετοιμαζομαι για καποιον ημιμαραθωνιο στα 21 χλμ
Αντε να σταματησει η κακοκαιρια να παμε για τρεξιμο:) καλα χριστουγεννα !!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/12/2011 :  10:30:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δεν αρχιζεις καλα.. η βροχουλα τι εχει; μια χαρα ειναι και δεν αφυδατωνεσαι..οταν με το καλο θα τρεχεις καλοκαιριατικα προετοιμασια για μαραθωνιο με 30+ θα με θυμηθεις...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000