Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Αποτελέσματα Αγώνων Συγκεντρωμένα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 7

sisi
Senior Forum-Runner

Greece


563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2011 :  00:21:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by giorgosdelta

Εγώ θα τους στείλω τα στοιχεία μου διορθωμένα καθώς και τους αγώνες που πραγματικά έλαβα μέρος. Μου κάνει εντύπωση ότι ο φίλος που το έκανε το δούλεψε πολύ. Σε κάποιους αγώνες με είχανε με λάθος επίθετο και εδώ το βρήκα διορθωμένο.


Και εμένα στον 21ο Κολοκοτρώνειο στην Τρίπολη, στα αποτελέσματα με έγραφαν παντού ως Χριστίνα, αλλά εδώ με έχουν σωστά: Χρυσούλα Δήμητρα.
Εντυπωσιάστηκα!
Μπράβο Μανώλη και στα...κονέ σου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2011 :  16:14:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά, εγω απλά ανέλαβα απλά να σας ενημερώσω για την υπαρξη της ιστοσελίδας. Ευχαριστώ για τα ευχαριστώ αλλά πρέπει να πάνε μαζί με τα δικά μου στον δημιουργό.
Ο άνθρωπος αυτός λέγεται Νεόφυτος Τζουανάκης. Ασχολείται με ηλεκτρ. υπολογιστές, προγραμματισμό και είναι ερασιτέχνης στατιστικολόγος. Είναι εξαιρετικός δρομέας και τριαθλητής. Πρόκειται για πολύ αθόρυβο εργάτη σε αυτό που κάνει. Πίσω από την ποιότητα της δουλειάς του Νεόφυτου κρύβεται τεράστιος προσωπικός κόπος. Αρκεί να σκεφτεί κανείς ότι η πλειονότητα των αποτελεσμάτων των αγώνων στην Ελλάδα εξάγεται με εντελώς ερασιτεχνικό τρόπο και οι σχετικές λίστες βρίθουν λαθών, ανακριβιών και αναξιοπιστίας που οφείλονται κατά 99% στους ίδιους τους διοργανωτές. Ο Νεόφυτος, χωρίς να χειραγωγεί και να αλλοιώνει τα "επίσημα" αποτελέσματα, επεμβαίνει διορθωτικά και συμπληρωματικά σε αυτά βάζοντας σωστά τα ονόματα, τα έτη γέννησης κλπ. κλπ. ψάχνοντάς τα ένα ένα. Αυτό απαιτεί τεράστιο κόστος χρόνου και κόπο. Φενερώνει επίσης μεράκι και προσήλωση στην αξιοπιστία αυτού με το οποίο ασχολείται.
Ας γνωρίσει, λοιπόν, η δρομική κοινότητα ένα αθόρυβο μέλος της, τον Νεόφυτο Τζουανάκη, που της προσφέρει έτοιμο ένα εκπληκτικό δώρο.

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sisi
Senior Forum-Runner

Greece


563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2011 :  16:58:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια Κε Νεόφυτε Τζουανάκη
για την εξαιρετική ιδέα σας της ιστοσελίδας συγκεντρωμένων αποτελεσμάτων και την επίπονη υλοποίηση αυτής!
Προσφέρατε στην Δρομική Κοινότητα ένα χρήσιμο, όσο και απαραίτητο εργαλείο!
Σας ευχαριστούμε πολύ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skakinen
Elite Forum-Runner

1234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2011 :  18:17:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν ο Νεόφυτος διαβάζει το forum ίσως λάβει τα πολλά ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ που αξίζει.
Μπράβο Νεόφυτε, η δουλειά και ο κόπος σου είναι ανεκτίμητης αξίας.
Οι ευχαριστίες μας ποτέ δεν θα είναι αρκετές.

------------------
Διονύσης
------------------
Αν είσαι φίλος της Μουσικής (Κλασσική, Jazz, Rock κλπ) πρέπει να επισκεφθείς τη Μουσική Κατηγορία του AvClub
http://www.avclub.gr/forum/forumdisplay.php?f=18
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mtbiker
Senior Forum-Runner

Greece
578 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2011 :  18:19:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MANOLIS2004


Πρόκειται για πολύ αθόρυβο εργάτη σε αυτό που κάνει. Πίσω από την ποιότητα της δουλειάς του Νεόφυτου κρύβεται τεράστιος προσωπικός κόπος.



Η σπουδαιότητα αυτού του εργαλείου είναι (εντελώς)αντιστρόφως ανάλογη
της προβολής του δημιουργού του.
Πραγματικά,αν συνειδητοποιήσει κανείς τον χρόνο που χρειάζεται ο χειρισμός των δεδομένων,θα ανατριχιάσει.
Συγχαρητήρια !

Pain is temporary.
Trophies last forever !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2011 :  18:24:58  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο πάντως στον άνθρωπο. Του αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για την όρεξή του και που το μοιράστηκε με εμάς. Ας ελπίσουμε να δούμε και άλλες ανάλογες τέτοιες κινήσεις και από άλλους :)

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PATENTAS
Elite Forum-Runner

Greece
1494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2011 :  18:32:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by PATENTAS

Το λογισμικό αλλά και το αποτέλεσμα είναι πραγματικά εκπληκτικό.
Επιτέλους, καλύφθηκε μία ανάγκη της δρομικής κοινότητας. Φυσικά, βελτιώσεις και τροποποιήσεις θα είναι αναγκαίες σε νεότερες εκδόσεις του λογισμικού.

Η γνώμη μου είναι ότι η προσπάθεια αυτή πρέπει να ανταμοιφθεί τουλάχιστον σε ηθικό επίπεδο.

Συνεπώς, προτείνω τον Μανώλη και τους πιθανούς συνεργάτες του σαν υποψήφιους προς βράβευση από τον ΣΕΓΑΣ και τα Σωματεία/Συλλόγους.


Σημείωση: Την υποψηφιότητα προς βράβευση την πρότεινα χωρίς να θέλω να υποτιμήσω, πρώτον άλλους φίλους δρομείς και μή των οποίων την δράση δεν γνωρίζω αλλά και δεύτερον τον ανώνυμο δρομέα/εθελοντή με την συνεισφορά του.






Νεόφυτε, σου εκφράζω τις ευχαριστίες μου, και όπως έγραψα τις προάλλες σε προτείνω ως υποψήφιο προς βράβευση από τον ΣΕΓΑΣ και τα Σωματεία.
Ελπίζω το εξαιρετικό και επίπονο δημιούργημά σου να συνεχιστεί και να συνεχίσεις να μας εκπλήσσεις ευχάριστα.


Σημείωση: Την υποψηφιότητα προς βράβευση την πρότεινα χωρίς να θέλω να υποτιμήσω, πρώτον άλλους φίλους δρομείς και μή των οποίων την δράση δεν γνωρίζω αλλά και δεύτερον τον ανώνυμο δρομέα/εθελοντή με την συνεισφορά του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vavoulis
Elite Forum-Runner

Greece


2137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2011 :  20:40:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν υπάρχουν λόγια για να εκφράσουμε τα ευχαριστώ μας στο Νεόφυτο και σε όλους αυτούς τους αθόρυβους ερασιτέχνες και το γράφω χωρίς διαλυτικά γιατί αυτοί οι άνθρωποι πραγματικά αγαπούν την "τέχνη" τους, οποία και αν είναι και το σπουδαιότερο την μοιράζονται με όλους εμάς

Ευχαριστούμε πολύ Νεόφυτε!

Γιώργος Κ. (geok)
http://nikerunning.nike.com/nikeos/p/nikeplus/en_EMEA/plus/#//challenges/detail/972307359/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nt1960
Newbie Forum Runner

Greece
1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2011 :  00:47:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια.
Θα επιθυμούσα αυτή η βάση να χρησιμοποιείται από όλους και κυρίως από τους διοργανωτές των αγώνων για εγκυρότερη, πληρέστερη και άμεση ενημέρωση του κοινού. Στόχος είναι η βελτίωσή της και η διόρθωση τυχόν λαθών με τη βοήθειά σας. Υπάρχουν ιδέες για την ενσωμάτωση νέων λειτουργιών και στην πορεία θα προκύπτουν περισσότερες.

Εύχομαι σε όλους Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά και το κυριότερο πολλούς και καλούς αγώνες.

Νεόφυτος Τζουανάκης.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2011 :  00:54:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χρόνια πολλά Νεόφυτε. Σ΄ευχαριστούμε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2011 :  01:08:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νεόφυτε θερμά συγχαρητήρια, σε ευχαριστούμε όλοι οι δρομείς για τη δουλειά που κάνεις!!!

Αν θέλεις, μπορεί ο καθένας μας να σου δώσει όσα αποτελέσματα έχει από παλιότερες χρονιές, για να τα συμπεριλάβεις και αυτά.


Τις επόμενες ημέρες θα ανοίξω ένα θέμα με τίτλο 'Αποτελέσματα παλαιότερων αγώνων' (αν δεν με προλάβει άλλος), όπου ο καθένας θα μπορεί να βάζει ότι υλικό έχει. Έτσι, και θα μπορεί ο κόσμος να βλέπει στο θέμα αυτό παλιά αποτελέσματα, αλλά κι εσύ αν θέλεις θα μπορείς να τα επεξεργαστείς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2011 :  09:19:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χρόνια πολλά Νεόφυτε. Συγχαρητήρια για την εκπληκτική δουλειά σου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2011 :  09:23:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υπόψιν ότι έστειλα διορθώσεις σχετικά με τους αγώνες που έχω πάει στον Νεόφυτο και τα διόρθωσε αμέσως.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sisi
Senior Forum-Runner

Greece


563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2011 :  18:27:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by giorgosdelta

Υπόψιν ότι έστειλα διορθώσεις σχετικά με τους αγώνες που έχω πάει στον Νεόφυτο και τα διόρθωσε αμέσως.



Εμένα το μήνυμά μου που στέλνω δεν μου το δέχεται η σελίδα της Επικοινωνίας - μου βγάζει κάτι κινέζικα... Μέχρι και σε Greeklish το έγραψα (εγώ που τα μισώ), μήπως και το διαβάσει έτσι το σύστημα, αλλά τίποτα!
Είναι ο πρώτος μου αγώνας, το 10άρι του ΚΜΑ του 2008 που δεν έχει καταχωρηθεί, με χάλια βεβαίως επιδόσεις, αλλά με αρκετή συναισθηματική αξία γιατί τότε γνώρισα ένα καινούργιο κόσμο που μου έχει γίνει πλέον τρόπος ζωής!
Πολλές ευχές σε όλους, με Υγεία και πολλά χιλιόμετρα!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2011 :  20:07:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σίσι εδώ κανονικά με το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο:
info@doliho.gr
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 7 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000