Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Συναντήσεις - Προπονήσεις
 Πάρκο Α. Τρίτσης
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 13

sotfireman
Forum-Runner

Greece


160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/12/2014 :  15:59:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η αλήθεια είναι οτι το πάρκο εδώ και μερικούς μήνες έχει αφεθεί από τους Δήμους στην μοίρα του και μόλις νυχτώσει είναι έως και επικίνδυνο...Δεν συζητάω για καθαριότητα γιατί είναι μια μεγάλη πληγη.Πλέον το καλύτερο μέρος για μετά την δύση του ήλιου είναι όντως ο ποδηλατόδρομος.
Ίσως η μόνη λύση για το πάρκο να είναι η εκμετάλλευση του από ιδιώτες, ίσως και η όλη εγκατάληψή του να γίνεται ακριβώς για να οδηγηθούμε σε αυτή την λύση. Είναι πάντως κρίμα να βλέπουμε το μεγαλύτερο πάρκο της Αθήνας να καταρρέει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/12/2014 :  17:08:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
έτσι όπως το έχουνε παρατημένο ούτε ιδιώτες δεν θα το θέλουνε...
όντως τα τελευταία 3 χρόνια το ΥΠΕΧΩΔΕ παρατημένο το είχε, πριν 2 μήνες με διάταγμα ο φορέας διαχείρησης μεταβιβάστηκε στους 2 δήμους (Ιλίου & Αγίων Αναργύρων)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/12/2014 :  20:45:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

xaxa, έχουμε τεμπελιές Τάσο και πάμε ποδηλατόδρομο στους αγίους μετά τις 6 γιατί έχει φωτισμό
όσοι πάτε με αυτοκίνητο να παρκάρεται μόνο στο escape γιατί στα πάρκινκ του πάρκου τα σπασίματα των παρμπρίζ απο κλεφτρόνια είναι πολύ συχνα πλέον





Είναι πολύ καλή και αυτή η ιδέα και δέν έχω τρέξει ποτέ εκεί,μόνο περπάτημα εχω κάνει.Για τα σπασίματα στο παρκινκ δεν το ήξερα.Καλά που το ανέφερες για να το έχω στα υπόψιν μου.

Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται συνήθως με τρείς τρόπους:την ελπίδα,το όνειρο και το χιούμορ.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/12/2014 :  20:49:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

έτσι όπως το έχουνε παρατημένο ούτε ιδιώτες δεν θα το θέλουνε...
όντως τα τελευταία 3 χρόνια το ΥΠΕΧΩΔΕ παρατημένο το είχε, πριν 2 μήνες με διάταγμα ο φορέας διαχείρησης μεταβιβάστηκε στους 2 δήμους (Ιλίου & Αγίων Αναργύρων)




Αυτό πάλι τώρα το μαθαίνω

Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται συνήθως με τρείς τρόπους:την ελπίδα,το όνειρο και το χιούμορ.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotfireman
Forum-Runner

Greece


160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2015 :  18:33:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πήγα σήμερα το μεσημέρι 12 η ώρα στο Πάρκο (8km χαλαρά σε 50 λεπτά) και όταν γύρισα βρήκα το παράθυρο του αυτοκινήτου σπασμένο και να μου λείπει το τσαντάκι με το δίπλωμα και την ταυτότητα. Από την ασφάλεια μου είπαν οτι τις τελευταίες 2 εβδομάδες τα κρούσματα κλοπών είναι πάρα πολλά τόσο έξω όσο ακόμη και μέσα στο πάρκο. Οπότε όσοι πηγαίνετε στο πάρκο για προπόνηση με ιδιαίτερη προσοχή.
Μια παράκληση,αν κάποιος βρει μια κόκκινη θήκη διπλώματος (με δίπλωμα και ταυτότητα μέσα) στους δρόμους γύρω από το Πάρκο ας το πάει στην αστυνομία ή ας επικοινωνήσει μαζί μου. Η ταυτότητα είναι υπηρεσιακή (πυροσβεστικής)ροζ χρώματος.
Ευχαριστώ πολύ
mail:sotandreikos@yahoo.com

Μετά από αυτό λέω να παρκάρω στα στενά απέναντι από το πάρκο και να πηγαίνω τρέχοντας σε αυτό..έτσι θα κάνω και προθέρμανση
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2015 :  17:14:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με τα σπασμένα τζάμια σε αυτοκίνητα γίνεται χαμός εδώ και 1 χρόνο περίπου,
καλύτερα για παρκάρισμα πλέον στο πάρκινκ του εμπορικού η του σούπερ-μάρκετ.
Η πλάκα είναι ότι ξέρουμε έναν σίγουρα που κάνει αυτές τις μαλακίες αλλά μας ξεγλιστράει συνέχεια.....που θα πάει.....
υπόψιν ότι τα πιο πολλά ημέρα τα κάνει


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotfireman
Forum-Runner

Greece


160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/02/2015 :  00:40:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είχα παρκάρει στην είσοδο από Λ.Φυλής στο πάρκινγκ που κάνουν μαθήματα οδήγησης για μοτοσυκλέτα πιστεύοντας ότι είναι πιο ασφαλείς εκεί.Τώρα κι εγώ θα παρκάρω στο σινεμά όπου έχει μια υποτυπώδη ασφάλεια.Αυτόν που μου έσπασε το αμάξι τον είδα και καλύτερα γι αυτον να μην τον ξαναπετυχω.Ψηλός,αδύνατος με μουσακι,εννοείται πρεζάκιας,και χρυσό δοντι.Φορούσε τζιν και μαύρο μπουφάν και καθότανε στην είσοδο από Λ.Φυλής.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/02/2015 :  00:52:53  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν σας παρηγορεί τα ίδια κ σε εμάς στο πάρκο. Φίλου του ανοίξαν την μπαγκαζιέρα της μηχανής καθώς ετρεχε.
Πρεζάκι 100%.
Τώρα όλα τα άλλα...
Καλύτερα σε αυτές τις περιπτώσεις να μην κουβαλάς τίποτα. Φωτοτυπία τα χαρτιά, και αν μπλέξεις σε κανάν έλεγχο και δεν σε πιστεύουν είναι μικρότερο το ρίσκο από να σε κλέψουν, και αν μπλέξεις μικρότερη η ταλαιπωρία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  11:45:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Αν σας παρηγορεί τα ίδια κ σε εμάς στο πάρκο. Φίλου του ανοίξαν την μπαγκαζιέρα της μηχανής καθώς ετρεχε.
Πρεζάκι 100%.
Τώρα όλα τα άλλα...
Καλύτερα σε αυτές τις περιπτώσεις να μην κουβαλάς τίποτα. Φωτοτυπία τα χαρτιά, και αν μπλέξεις σε κανάν έλεγχο και δεν σε πιστεύουν είναι μικρότερο το ρίσκο από να σε κλέψουν, και αν μπλέξεις μικρότερη η ταλαιπωρία.





"Η άν θέλει κανείς να τα έχει μαζί του για τον χ,ψ,ω λόγο,να τα κρύβει,π.χ σε πορτ παγκάζ.

Το καλύτερο σου χαμόγελο να το φυλάς για κείνους που δέν το αξίζουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  12:41:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μα δεν είναι σίγουροι πάντα ότι θα βρούν κάτι, όσο γι'αυτό που λές Τάσο σπάνε και το πίσω τζάμι, πάντως η ασφάλεια πρέπει να έχει θραύση κρυστάλλων..
άλλη θέση σχετικά χωρίς προβλήματα όταν έχουν το απόγευμα οι ομάδες ποδοσφαίρου προπόνηση είναι η αλάνα μπροστά απο το γήπεδο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  13:42:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

Με τα σπασμένα τζάμια σε αυτοκίνητα γίνεται χαμός εδώ και 1 χρόνο περίπου,
καλύτερα για παρκάρισμα πλέον στο πάρκινκ του εμπορικού η του σούπερ-μάρκετ.
Η πλάκα είναι ότι ξέρουμε έναν σίγουρα που κάνει αυτές τις μαλακίες αλλά μας ξεγλιστράει συνέχεια.....που θα πάει.....
υπόψιν ότι τα πιο πολλά ημέρα τα κάνει




για να σας ξεγλυστραει ειναι σιγουρα για κατω απο 3.25... ε ρε 100 αρια που θα βαρεσετε αν τον πετυχετε... τι διαλλειματικες και αηδιες... παντως δεν υπαρχει μεγαλυτερο ρισκο απο το να κλεβεις πεζος, εναν δρομεα

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotfireman
Forum-Runner

Greece


160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  14:29:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

μα δεν είναι σίγουροι πάντα ότι θα βρούν κάτι, όσο γι'αυτό που λές Τάσο σπάνε και το πίσω τζάμι, πάντως η ασφάλεια πρέπει να έχει θραύση κρυστάλλων..
άλλη θέση σχετικά χωρίς προβλήματα όταν έχουν το απόγευμα οι ομάδες ποδοσφαίρου προπόνηση είναι η αλάνα μπροστά απο το γήπεδο



Το τζάμι δεν αποτελλέι κάποιο πρόβλημα. Στις 14:00 το βρήκα σπασμένο,στις 16:00 το αμάξι ήταν έτοιμο,να είναι καλά οι ασφαλιστικές.Το τρέξιμο είναι για τα χαρτιά και τις ταυτότητες. Η καλύτερη λύση γι αυτό είναι όπως είπαν πιο πριν:ολα τα χαρτιά στο πορμπαγκαζ. Ο πεθερός μου χρόνια το κάνει κι εγώ έλεγα οτι υπερβάλλει
Στερνή μου γνώσει να σε είχα πρώτα,που λέει και ο λαός
Τώρα πλέον παρκάρω στο σουπερμαρκετ και αμα παω πιο αργά στο Escape.Εκεί τουλάχιστον έχει κάποιον φύλακα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  15:47:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by zoro

Με τα σπασμένα τζάμια σε αυτοκίνητα γίνεται χαμός εδώ και 1 χρόνο περίπου,
καλύτερα για παρκάρισμα πλέον στο πάρκινκ του εμπορικού η του σούπερ-μάρκετ.
Η πλάκα είναι ότι ξέρουμε έναν σίγουρα που κάνει αυτές τις μαλακίες αλλά μας ξεγλιστράει συνέχεια.....που θα πάει.....
υπόψιν ότι τα πιο πολλά ημέρα τα κάνει




για να σας ξεγλυστραει ειναι σιγουρα για κατω απο 3.25... ε ρε 100 αρια που θα βαρεσετε αν τον πετυχετε... τι διαλλειματικες και αηδιες... παντως δεν υπαρχει μεγαλυτερο ρισκο απο το να κλεβεις πεζος, εναν δρομεα

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...


σιγά μην είναι πεζός, ο "τσεκαρισμένος" έχει μηχανάκι
που θα πάει, όταν γίνω 1500άρης....
ά, ο συγκεκριμένος ανοίγει και πορτμπαγκάζ..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotfireman
Forum-Runner

Greece


160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2015 :  16:35:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν δεν δουλέψει ούτε η λύση του πορτμπαγκαζ,η αμέσως επόμενη που μου έρχεται είναι με χρήση βαζελινης,απλώς μπορεί να δυσκολεύει λίγο στο τρεξιμο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2015 :  12:38:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εεεε,εντάξει βρε παιδιά.Υπάρχουν μέρη μέσα στο αυτοκίνητο που μπορεί κανείς να κρύψει τα χαρτιά του.Ας μήν είναι στο πορτπαγκάζ.Το πρεζόνι που θα σπάσει το τζάμι δέν έχει δα και 2 ώρες μπροστά του για να ψάξει εξονυχιστικά όλο το αμάξι.Ψάχνει σε κανα 2-3 σημεία που συχνά βάζει ο κόσμος τα χαρτιά,άδεια,κλπ(π.χ στο ντουλαπάκι)και την κοπανάει.

Το καλύτερο σου χαμόγελο να το φυλάς για κείνους που δέν το αξίζουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 13 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000