Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Συναντήσεις - Προπονήσεις
 Πάρκο Α. Τρίτσης
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 13

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/01/2013 :  17:09:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα που έτρεξα στο πάρκο,είδα πως είχε τρακτέρ μέσα,πράγμα που σημαίνει πως δέν τελείωσαν ακόμα τα έργα.

Η πιό χαμένη μέρα απο την ζωή μας είναι εκείνη που δέν χαμογελάσαμε.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/01/2013 :  23:54:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα έργα στο γήπεδο δεν έχουν ξεκινήσει. Και τον Γενάρη off το στάδιο και βλέπουμε..
Σήμερα στις 4 το πάρκο ήταν απόλαυση με τον ήλιο!!
Μετά όμως είχε μια παγωνιά.. μμμππππρρρρρ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/01/2013 :  15:39:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρώτη φορά μετά το καλοκαίρι, έτρεξα ξανά στο πάρκο, εχθές το μεσημέρι-απόγευμα, 3 με 5. Ήταν υπέροχα και κάθε φορά που αντάμωνα με κάποιον δρομέα, σκεφτόμουν αν είναι κάποιος που τον ξέρω διαδικτυακά. Τον μόνο που αναγνώρισα και χαιρετηθήκαμε, ήταν τον Γιώργο Τάτση - μιλούσε με ένα άλλο παλικάρι, δρομέας και αυτός.

Αν διασταυρωθήκατε εχθές με έναν γκριζο-απρομάλλη με κολάν, ψιλοκοιλίτσα και ζώνη με υδροδοχείο που αγκομαχούσε στις ανηφορίτσες, ήμουν εγώ!!!

Κάθε φορά που τρέχω στο πάρκο, θυμάμαι πότε πρωτότρεξα εδώ : πριν από 33 χρόνια, στα 18 μου!!! Είχε κλείσει το γυμναστήριο του ΕΜΠ λόγω κατάληψης για τον (τότε) νόμο πλαίσιο και μαζί με τον φίλο μου Μανώλη, δεν είχαμε άλλη διέξοδο και αρχίσαμε να τρέχουμε στο πάρκο (τότε... δεν υπήρχε το πάρκο βέβαια, μόνο το αλσύλιο γύρω από τον πύργο βασιλίσσης). Τι κρίμα που δεν συνέχισα να τρέχω τότε και τόριξα πάλι στα βάρη...

Καλησπέρα σε όλους!!!


IVORTEAM : 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

emmanuel
Forum-Runner



71 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/01/2013 :  17:37:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@ ivorman:
καλά που την θυμήθηκες την κατάληψη στο ΕΜΠ το 80?
Επειδή τα γραφεία του συλλόγου των φοιτητών της σχολής μου ήταν ακριβώς δίπλα στο γυμναστήριο, κάθε φορά που είχαμε Συμβούλιο για την κατάληψη, κοιτάζαμε σαν ''ουφο '' αυτούς που ήθελαν να γυμναστούν ..
τελικά μετα από λίγα χρόνια στο βοηθητικό του ΟΑΚΑ έγινα ''ουφο " και εγώ...ευτυχώς
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Initiative
Advanced Forum-Runner



216 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/01/2013 :  17:53:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με αφορμή αυτό που έγραψε ο Ivorman "Πρώτη φορά μετά το καλοκαίρι, έτρεξα ξανά στο πάρκο, εχθές το μεσημέρι-απόγευμα, 3 με 5. Ήταν υπέροχα και κάθε φορά που αντάμωνα με κάποιον δρομέα, σκεφτόμουν αν είναι κάποιος που τον ξέρω διαδικτυακά. Τον μόνο που αναγνώρισα και χαιρετηθήκαμε, ήταν τον Γιώργο Τάτση - μιλούσε με ένα άλλο παλικάρι, δρομέας και αυτός."
με προβλημάτισε το εξής ...οτι δεν λέμε ουτε μια καλησπέρα μεταξύ μας...παιρνουμε το στυλ μας ,το υφος μας κλπ. και προχωραμε,ουτε ενα χαμογελο δηλαδη.Προσωπική παρατηρηση απο το παρκο Τριτσης.Δεν λέω οτι εγω ειμαι ο εξω καρδια απλα το σκεφτομουν και με προβληματισε ...αυτα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/01/2013 :  18:35:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ivorman, Γιώργος Τάτσης εδώ..
Initiative πριν 3 χρόνια ξεκίνησα το τρέξιμο στο πάρκο και ειλικρινά δεν γνώριζα κανένα... τώρα υπάρχει μια μεγάλη παρέα δρομέων (mustukuluru team + δρομείς πάρκου τρίτση) γύρω στα 30 άτομα περίπου. Σημείο συνάντησης και ξεκούρασης το παγκάκι στην πάνω βρύση. Έλα στην παρέα μας, απλώς να ξέρεις ότι είμαστε χαβαλέδες-δρομείς... Μέχρι τέλους του μήνα θα μαζευτούμε για κοπή πίτας+μασαμπούκα στην αίθουσα δίπλα στο γυμναστήριο. Θα το αναφέρω όταν γίνει και εδώ για να γνωριστούμε καλύτερα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Initiative
Advanced Forum-Runner



216 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/01/2013 :  19:17:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω ξαναδεί οτι μαζευεστε αλλα εγω λογω δουλειας τρεχω κυριως τα βραδια στο παρκο τωρα τελευταια και μαλλον δεν σας προλαβαινω γι αυτο δεν σας εχω πετυχει ποτε.Ωραια τοτε θα τα πουμε και στην πιτα.Αν υπαρχουν τοσοι οργανωμενοι να οργανωσουμε κανα γεγονος!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/01/2013 :  19:50:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Initiative

Με αφορμή αυτό που έγραψε ο Ivorman "Πρώτη φορά μετά το καλοκαίρι, έτρεξα ξανά στο πάρκο, εχθές το μεσημέρι-απόγευμα, 3 με 5. Ήταν υπέροχα και κάθε φορά που αντάμωνα με κάποιον δρομέα, σκεφτόμουν αν είναι κάποιος που τον ξέρω διαδικτυακά. Τον μόνο που αναγνώρισα και χαιρετηθήκαμε, ήταν τον Γιώργο Τάτση - μιλούσε με ένα άλλο παλικάρι, δρομέας και αυτός."
με προβλημάτισε το εξής ...οτι δεν λέμε ουτε μια καλησπέρα μεταξύ μας...παιρνουμε το στυλ μας ,το υφος μας κλπ. και προχωραμε,ουτε ενα χαμογελο δηλαδη.Προσωπική παρατηρηση απο το παρκο Τριτσης.Δεν λέω οτι εγω ειμαι ο εξω καρδια απλα το σκεφτομουν και με προβληματισε ...αυτα!



Zoro, σε διαβάζω καιρό τώρα αλλά δεν το είχα αντιληφθεί ότι είσαι ο Γιώργος. Είναι ωραίο να αντιστοιχείς ένα πραγματικό πρόσωπο σε ένα nickname!!!

Initiative, δεν είναι έτσι όπως τα λες. Με τους περισσότερους δρομείς που διασταυρώθηκα εχθές, χαιρετηθήκαμε, είτε με ένα νεύμα, είτε με ένα χαμόγελο. Δεν θα πιάσω την κουβέντα με έναν άγνωστο βέβαια, εν μέσω προπόνησης, αλλά ένα νεύμα πάντα το κάνω. Εκτός από ελάχιστες περιπτώσεις, που κάποιοι δεν νιώθουν άνετα με αυτό - το καταλαβαίνεις, όταν αποφεύγουν το βλέμμα σου. Δικαίωμά τους φυσικά, ο καθένας τρέχει για τους δικούς του λόγους, με τις δικές του σκέψεις, με τα δικά του ζόρια.


IVORTEAM : 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Initiative
Advanced Forum-Runner



216 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/01/2013 :  21:47:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι να πω ,η βραδινη βαρδια θα ειναι πιο επιφυλακτικη...ασε που δεν βλεπομαστε κιολας με τοση σκοτεινια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/01/2013 :  23:07:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με τους περισσότερους δρομείς που διασταυρώθηκα εχθές, χαιρετηθήκαμε, είτε με ένα νεύμα, είτε με ένα χαμόγελο. Δεν θα πιάσω την κουβέντα με έναν άγνωστο βέβαια, εν μέσω προπόνησης, αλλά ένα νεύμα πάντα το κάνω. Εκτός από ελάχιστες περιπτώσεις, που κάποιοι δεν νιώθουν άνετα με αυτό - το καταλαβαίνεις, όταν αποφεύγουν το βλέμμα σου


Ετσι γίνεται συνήθως στο πάρκο μας.Μιά καλήμέρα,ένα γειά χαρά,το λέμε πάντα.Εκτός βέβαια κάποιων ελαχίστων περιπτώσεων...

Η πιό χαμένη μέρα απο την ζωή μας είναι εκείνη που δέν χαμογελάσαμε.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2013 :  19:47:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

Ivorman, Γιώργος Τάτσης εδώ..
Initiative πριν 3 χρόνια ξεκίνησα το τρέξιμο στο πάρκο και ειλικρινά δεν γνώριζα κανένα... τώρα υπάρχει μια μεγάλη παρέα δρομέων (mustukuluru team + δρομείς πάρκου τρίτση) γύρω στα 30 άτομα περίπου. Σημείο συνάντησης και ξεκούρασης το παγκάκι στην πάνω βρύση. Έλα στην παρέα μας, απλώς να ξέρεις ότι είμαστε χαβαλέδες-δρομείς... Μέχρι τέλους του μήνα θα μαζευτούμε για κοπή πίτας+μασαμπούκα στην αίθουσα δίπλα στο γυμναστήριο. Θα το αναφέρω όταν γίνει και εδώ για να γνωριστούμε καλύτερα!




Γιώργη,σας έχω χάσει γιατί το τέλευταίο διάστημα τρέχω μεταξύ 1 και 2 το μεσημέρι.Αν είμαι εδώ πάντως, θα έρθω στις 26/1,ημέρα σάββατο,στην πίτα των δρομέων του πάρκου.

Η πιό χαμένη μέρα απο την ζωή μας είναι εκείνη που δέν χαμογελάσαμε.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/01/2013 :  01:51:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι δρομείς πάρκου τρίτση-mustukuluru running team κάνουν γνωστό ότι η κοπή της πίτας θα γίνει: ΣΑΒΒΑΤΟ 26 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΩΡΑ 12 στην αίθουσα δίπλα στο γυμναστήριο. Καλούνται όλοι οι γνωστοί και άγνωστοι δρομείς του πάρκου (και όχι μόνο..) όπως προσέλθουν έγκαιρα μετά αλμυρού η γλυκού... όλα τα τρώμε!!

Υ.Γ: Φέτος θα μας έρθει και το ..'ΘΑΝΑΤΗΦΟΡΟ ΚΟΡΜΙ'.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2013 :  20:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για το Σάββατο στην κοπή πίτας προβλέπεται το αδιαχώρητο.
Υπενθυμίζω ότι είναι στην αίθουσα δίπλα στο γυμναστήριο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/01/2013 :  22:45:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαμός σήμερα απο δρομείς (44) το μεσημέρι στην κοπή της πίτας. Η μάζωξη είχε απ'όλλα εκτός απο τρέξιμο.. Και του χρόνου παιδιά!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Initiative
Advanced Forum-Runner



216 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2013 :  00:32:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρέχοντας σήμερα βράδυ στο πάρκο στεναχωρήθηκα αρκετά βλέποντας το να το χουν παρατήσει χωρίς φωτισμό(μα καθολου ομως ουτε λαμπιτσα) και μια στοιχειώδης φύλαξη,Παρέες με το τσιγαριλίκι τους και με διάφορες ατάκες απέναντι μας χαμένοι στη σκιά τους,που και που ενα μηχανακι να χει εισελθει ειτε απο την εκκλησια ειτε απο την κατω μερια που χουν βγαλει και τον στυλο.Ρατσιστής δεν ήμουν ποτέ αλλά αυτό το πράγμα που γινεται σαββατοκυριακο με το εθνικο σπορ των πακιστανων δεν μπορω να το πιστεψω...Χαιρομαι που ασχολουνται εποικοδομητικα ομως δεν μπορω να τρεχω εκει περα και να μην ξερω απο ποια μερια θα ερθει η μπαλα...δεν ξερω τι να πω...Θα ήθελα να ζητήσω την προσοχή σας και σας προτεινω να παμε ενυπογραφα στο δημο ή στους αντιστοιχους αρμοδιους να κανουν κατι πριν να ειναι αργα.
Ευχαριστώ

Edited by - Initiative on 29/01/2013 00:38:06
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 13 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000