Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 κολπικη μαρμαρυγη
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 28/01/2012 :  21:34:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αλησπερα στην παρεα .Παρακολουθω εδω και καιρο το port με ενδιαφερον γιατι και εγω εχω προβλημα με αρρυθμιες και κολπικη μαρμαρυγη απο 3ετιας περιπου .Ηδη εχω 5 επεισιδια τα οποΚια ανεταξα αμεσως σε νοσοκομειο την πρωτη φορα με ρυθμονορμ και τις αλλες με ανγκορον .Στην αρχη πηρα ρυθμονορμ 3 φορες την ημερα λομπιβον 1/2 πρωι βραδυ και την ασπιρινι .Απο την δευτερη φορα και μετα πηρα ατι ασπιρινης σιντρομ .Μετα την 5 φορα επισκεφθηκα καποιον γιατρο και μου εδωσε πρανταξα 150 μιλ 2 φορες την ημερα .Οι αρυθμιες μου με το λομπιβον ειναι σε καλη κατασταση .Μολις μου το αλλαξαν και μου εδωσαν λοπρεσσορ 1/4 πρωι βραδυ ειχα αρρυθμιες καθε πρωι και βραδυ ωσπου σε 15 μερες μετα το τελευταιο επεισοδιο να ξαναπαθω κολπικη μαρμαρυγη .Ο γιατρος μου ειπε να κανω ablation .Επισκευθηκα καποιον ηλεκτροφυσιολογο ο οποιος μαλλον δεν ειναι ειδικος στο ablation για την μαρμαρυγη και μου ειπε να συνεχισω με φαρμακα γιατι το ablation εχει πιθανοτητες επιτυχιας 60% και σοβαρες επιπλοκες αν κατι παει στραβα /.Παρ ολα αυτα εγω θελω να το ρισκαρω .απο τις αναφορες σας εχω κατασταλαξει σε τρεις γιατρους .Θεωδορακης ,εφραιμιδης ,και Γεργακοπουλος υγεια .Αν εχετε κατι να μου συστησετε παρακαλω απαντηστε μου στο φοροθμ η στο fullstop11@hotmail.com

fullstop
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000