Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 11ος Δρόμος Αργολικού Κόλπου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 13

xazos
Advanced Forum-Runner



299 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 07/02/2012 :  02:37:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δεν μπορω να καταλαβω ενα πραγμα?? στους προηγουμενους 10 αγωνες δεν ειχανε ηλεκτρονικη χρονομετρηση...τι τους επιασε ξαφνικα να βαλουν...και κατ'επεκταση και χρηματικο αντιτιμο....Κατι μου μυριζει!!!Δεν θελω να φανω καχυποπτος αλλα δεν μου το βγαζεις απο το μυαλο οτι κατι τρεχει με τις διοργανωσεις των αγωνων τελικα!!!
Τωρα που οι καιροι ειναι δυσκολοιοικονομικα, αρχισαν ολοι να σκεφτονται και καλα την ποιοτητα των αγωνων!!! ή μηπως την τσεπη τους....

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2012 :  08:49:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα είναι δυνατόν να κάνουμε θέμα για τα 5€..?!?!?
Ιδίως σε αγώνες εκτός Αθηνών που εκ των πραγμάτων μάς κοστίζουν λόγω ταξιδιού.
Είσαι 100% βέβαιος ότι ΟΛΑ τα νερά θα είναι χορηγία, ΟΛΕΣ οι μπανάνες θα είναι χορηγία, τα πάντα θα είναι χορηγία;
Που ακόμη κι έτσι να είναι, θα σε πείραζε να συνεισφέρεις ένα τέτοιο ποσό ώστε βοηθήσεις την βιωσιμότητα του τοπικού συλλόγου για να σού ξανακάνει και του χρόνου τον ωραίο αυτό αγώνα;
Και ο συγκεκριμένος άνθρωπος (Παπαβασιλείου), μαζί με 1-2 ακόμη, σάς λέω με βεβαιότητα ότι κάθε χρόνο βάζουν κι απ' την τσέπη τους, πέραν της προσωπικής εργασίας.


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2012 :  08:59:41  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Έλα μου ντε.Το πεντάευρω μας μάρανε.Τοσα λεφτά πετάμε σε ένα σωρό παπαριές,να δώσουμε 5 ευρώ για το τρέξιμο,ένα από τα λίγα ευγενή αθλήματα πόυ έχουν μείνει μιας κ είναι κυρίως σε ερασιτεχνικό επίπεδο,μας πείραξε.Το έδωσα και με μεγάλη μου χαρά κιόλας.

Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ,Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΑΙΩΝΙΑ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2012 :  09:31:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και δέν είναι μόνο τα νερά,οι μπανάνες,οι λιχουδιές.Το μετάλλιο και το δίπλωμα κοστίζουν και δέν είμαι σίγουρος εάν είναι χορηγία.

Η πιό χαμένη μέρα απο την ζωή μας είναι εκείνη που δέν χαμογελάσαμε.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2012 :  09:35:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Έλα μωρέ.Είναι το μόνο πράγμα ,πέραν βεβαίως-βεβαιως των προσωπικών μας αναγκών,που αξίζει να δίνουμε λεφτά.Εάν δεν υπάρχει και αυτό το αντίτιμο,θα εξαλειφθούν οι αγώνες και θα αρχίζουμε να λέμε και να κλαίμε λ.χ. ΄΄τι έγινε άραγε εκείνος ο αγώνας,τι έγινε ο δείνα κ.ο.κ.΄΄

Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ,Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΑΙΩΝΙΑ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2012 :  09:45:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κοίτα Παύλο, δεν θα πω σε κανέναν αν τα 5€ είναι λίγα ή πολλά και πού θα τα διαθέσει. Δεν είμαι υπεράνω οποιουδήποτε ποσού.
Αλλά το να λέμε αβίαστα ότι πάνε στη τσέπη του διοργανωτή (ή μάλλον του συλλόγου), δεν μού αρέσει.
Ακόμη κι έτσι να 'ναι όμως, ας μού εξηγήσει κάποιος το μεμπτό του πράγματος...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2012 :  09:53:08  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Κανένα κατ'εμέ.Και καλά κάνει,ότι χρήματα περισσέψουν ,αν περισσέψουν,να τα βάλει στην τσέπη του ο εκάστοτε διοργανωτής.Ο κόπος του,ο χρόνος του και το διαφυγέν εισόδημα που έχασε προκειμένου να τρέξει τα του αγώνα,για μένα αξίζουν μία μικρή έστω χρηματική αποζημίωση.Για σκεφτείτε τι χρήμα χάνει κάποιος για να κάνει έναν αγώνα.
Και εγώ ,τώρα που τρέχω τον αγώνα που θέλω να διοργανώσω στις Κροκεές Λακωνίας,θα πρέπει να κατέβω τουλάχιστον 3 φορές κάτω για τα της διο΄ργάνωσης.Οι βενζίνες και τα διόδια από μενα θα πληρωθούν.Δεν ξέρω αν θα βάλω αντίτιμο-δεν θέλω να βάλω.Αλλά αν γίνει αυτό,και περισσέψει κατιτις,στην τσέπη μου θα πάει,απλά και σταράτα.Θα τα αφήσω τουλάχιστον ως ΄΄κάβα΄΄ για να έχω ένα απόθεμα για τον αγώνα και του χρόνου.

Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ,Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΑΙΩΝΙΑ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2012 :  14:21:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποιοι θα κατεβουν στο Ναυπλιο;Εγω θα κατεβω παντως ,αφου ολο το λατρευω το Ναυπλιο.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2012 :  14:30:32  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Και γω.Από Παρασκευή.Θα κατεβούμε 4 άτομα,αλλά μόνο εγώ δρομέας.Θα χω και εξέδρα.

Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ,Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΑΙΩΝΙΑ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2012 :  14:33:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Και γω.Από Παρασκευή.Θα κατεβούμε 4 άτομα,αλλά μόνο εγώ δρομέας.Θα χω και εξέδρα.

Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ,Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΑΙΩΝΙΑ.


Και εγω απο Παρασκευη οικογενειακως.Αν θες σου στελνω το τηλ. μου και γνωριζομαστε και απο κοντα.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2012 :  14:43:00  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by stratus

quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Και γω.Από Παρασκευή.Θα κατεβούμε 4 άτομα,αλλά μόνο εγώ δρομέας.Θα χω και εξέδρα.

Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ,Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΑΙΩΝΙΑ.


Και εγω απο Παρασκευη οικογενειακως.Αν θες σου στελνω το τηλ. μου και γνωριζομαστε και απο κοντα.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.




No problemo Χρηστο.Στείλτο.

Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ,Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΑΙΩΝΙΑ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xazos
Advanced Forum-Runner



299 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2012 :  22:43:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εδω μεσα τελικα ολοι ειστε,συγνωμη για την εκφραση! κουτορνιθια!!
τιποτα δεν σας πτοει και δεν σας προβληματιζει περαν του τρεξιματος!! Το εχω ξαναπει αλλα δεν το καταλαβαινετε!Υπαρχει μεγαλη δυναμικη κερδους στους αγωνες τρεξιματος και ειναι καλα κρυμμενο πισω απο την "αγαπη" σας για το τρεξιμο!!
Το κρατος σου βαζει φορο 20 ευρω το χρονο και βγαινεις να τον φας ζωντανο!!! πω πω τι χαρατσι ειναι αυτο κ.ο.κ!!
Τοσα χρονια ο καλος ανθρωπος που λες δεν τα εβαζε απο την τσεπη του??Φετος μιας και θα τα ξαναβαζε,γιατι δεν σκεφτετε εσενα που εισαι "θυμα" τις κρισης και δεν εχεις να πληρωσεις τους φορους σου, παρα σου ζηταει να τσονταρεις για τον αγωνα??
Και συ σπευδεις να τον υπερασπιστεις, και διαρυκνυεις και τα ιματια σου κιολας....Μονο και μονο για το καλο του αγωνα!!
Γιατι δεν κανεις το ιδιο και για τα αλλα! Και εκει συμφωνα με καποιους για καλο σε Γ@μ@νε!!

Edited by - xazos on 07/02/2012 22:45:32
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2012 :  23:02:50  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε αν δεν σου αρέσει, μην τρέξεις. Δεν σου έβαλε κανείς κανέναν φόρο με το ζόρι.
Τώρα επι της ουσίας, το 5€ είναι λογικό. Να μείνει κ κάτι για τον τοπικό σύλλογο, χαλάλι. Αν περάσετε καλά γιατί όχι. Να βγάλει κ περίπου ...80€ που ίσως περισσέψουν κ να τα φάει ο διοργανωτής (λέμε τώρα), χαλάλι. Ασχολήθηκε 5-10 μέρες να περάσουμε εμείς καλά, το αξίζει.
Δεν ειναι κακό το κέρδος. Ούτε κακό ειναι βέβαια να κοιτάς την τσέπη σου από την άλλη.
Αλλά το κέρδος... ΔΕΝ είναι κακό. Από που κ ως που έγινε κακό?
Εσύ δουλεύεις για την ψυχή της μάνας σου?
Εγώ πάντως όχι. Έχω έξοδα, κ θέλω να δουλεύω να κερδίζω. Προσφέρω κάτι στην κοινωνία κ παίρνω ως αντάλλαγμα κάτι πίσω από αυτήν. Αλλά ας μην αρχίσουμε τις πολιτικές θεωρίες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2012 :  23:38:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βάλε κι ένα "κατα" μπροστά από το ψευδώνυμό σου για να ξέρουμε και με ποιόν μιλάμε...
Όλο έχουμε ονοματεπώνυμο.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xazos
Advanced Forum-Runner



299 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2012 :  23:51:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σιγουρα και δεν θα παω φιλε μου! Τελικα εδωμεσα λειτουργειτε καθαρα συντεχνειακα! βαζεις στοιχημα οτι απο του χρονου θα σου ζητανε 20 ευρω!!Ολα για το τρεξιμο λοιπον! οσο για το ονομα μου αρκεσου στο χαζος!!το κανονικο δεν εχει καμια σημασια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xazos
Advanced Forum-Runner



299 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2012 :  23:56:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Φίλε αν δεν σου αρέσει, μην τρέξεις. Δεν σου έβαλε κανείς κανέναν φόρο με το ζόρι.



μαλλον δεν καταλαβες τι ηθελα να πω με το παραδειγμα του φορου!!
Και αυτοι που σου βαζουν φορο και χαρατσια και σε γ@αμ@νε καθε μερα,κατα μερικους καλο σκοπο εχουν!! γιατι λοιπον φωναζεις και αντιδρας? Μαλλον επειδη ανοικεις στου αλλους! και οχι στο μερος τους(....συντεχνειακα ....)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 13 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000