Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Στάδια
 Αθλητικό κέντρο Χαιδαρίου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

MIMISBEST
Newbie Forum Runner

Greece
12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 01/04/2012 :  23:33:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σημερα 1/4/2012 και ψαχνοντας μερος να τρεξω μιας και ο στιβος της χωράφας στο Περιστερι ηταν κλειστος λογω αγωνα πρωταθλήματος ποδοσφαίρου, με εβγαλε ο δρομος (ημουν με αυτοκινητο)σε ενα εκπληκτικό μερος, πολυ ήσυχο, πολυ περιποιημενο, με γηπεδα μπάσκετ διπλα(οι μπασκετες ειχαν ολες διχτακι!!!), με γηπεδο τεννις με 5-6 οργανα γυμναστικης γυρω κτλ εντυπωσιαστηκα σταλήθεια!!!Μπραβο σε αολους οσους προσεχουν με τοσο μερακι αυτη την ομορφη αθλητική γωνια!!

MIMISBEST
Newbie Forum Runner

Greece
12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2012 :  23:37:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξεχασα να προσθεσω οτι ο στιβος ηταν αριστουργημα, με οχι παρα πολυ κοσμο(μου εκανε μεγαλη εντυπωση!)το μηκος του στην εκτη λωριδα ειναι 450 μετρα περιπου ενω στην εσωτερικη 400.Στη μεση εχει γηπεδο ποδοσφαιρου. Οσοι εχετε την ευτυχια να μενετε κοντα ειστε δρομεις ή γενικα αθλητικοί τυποι, ειναι κριμα να μην το επισκευθείτε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2012 :  23:46:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες, Δημήτρη.
Πώς το ξέρεις ότι η εσωτερική είναι 400μ.;

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2012 :  23:52:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MIMISBEST

Σημερα 1/4/2012 και ψαχνοντας μερος να τρεξω μιας και ο στιβος της χωράφας στο Περιστερι ηταν κλειστος λογω αγωνα πρωταθλήματος ποδοσφαίρου, με εβγαλε ο δρομος (ημουν με αυτοκινητο)σε ενα εκπληκτικό μερος, πολυ ήσυχο, πολυ περιποιημενο, με γηπεδα μπάσκετ διπλα(οι μπασκετες ειχαν ολες διχτακι!!!), με γηπεδο τεννις με 5-6 οργανα γυμναστικης γυρω κτλ εντυπωσιαστηκα σταλήθεια!!!Μπραβο σε αολους οσους προσεχουν με τοσο μερακι αυτη την ομορφη αθλητική γωνια!!



Μήπως είναι πρωταπριλιάτικο αστείο;;;;

Life is full of surprises
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MIMISBEST
Newbie Forum Runner

Greece
12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2012 :  10:11:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ουτε πρωταπριλιατικο αστείο είναι ουτε διαθεση για να πω εξυπναδες εχω, αλλωστε εχω περασει τα -αντα προ πολλού αγαπητοι φιλοι.Για την πληρεστερη ενημέρωσή σας (μου εκανε αλλωστε πολυ μεγαλη εντυπωση οτι στο στιβο ηταν λιγα άτομα)μπορειτε να πάτε εκεί ερχομενοι απο τη Λεωφορο Καβάλας(απο Αθηνα)θα στρίψετε απο την Παπανδρέου και μετά στο 3-4 στενό ολο δεξιά και θα σας βγάλει σε αυτό τον αθλητικό παράδεισο! Για τη φίλη που ρωτησε για το μηκος της διαδρομής ρώτησα καποιον αθλητή εκεί(ηταν σε υψηλό επίπεδο, φαινοταν απο τον εξοπλισμό, την ηλικία, και την προπόνηση που εκανε)και μου ειπε οτι η εσωτερική ειναι 400 και αυξάνεται περίπου 7 μέτρα ανα λωρίδα.Αυτά και καλή προπόνηση παιδιά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tamilthi
Advanced Forum-Runner

Greece


301 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2012 :  10:34:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στην Ελλάδα Δημήτρη το να βρεις ένα περιποιημένο στάδιο σε όμορφη περιοχή που να μπορείς να κάνεις άνετα την προπόνησή σου ακούγεται σαν πρωταπριλιάτικο αστείο...
Πραγματικά πάντως το στάδιο στο Χαϊδάρι είναι κόσμημα. Ειδικά σε σχέση με τη Χωράφα. Πήγα και στα δύο χθες την ίδια ώρα (κατά τις 10) και έκανα συγκρίσεις στον κόσμο.
Στη χωράφα σε περίμετρο στίβου γύρω στα 350 μέτρα θα ήταν γύρω στα 70-90 άτομα, την ώρα που στο Χαϊδάρι θα είδα το πολύ 40 (σε μεγαλύτερη διαδρομή).
Μάλιστα ήταν εντυπωσιακό οτι οι περιπατητές στο Χαϊδάρι χρησιμοποιούσαν ως επί το πλείστον την τρίτη και τέταρτη διαδρομή, ακριβώς όπως λέει ο κανονισμός. Μπράβο.
Καλοκαιράκι θα ανεβαίνω πιο συχνά και γω εκεί γιατί έχει παραπάνω δροσούλα...




You'll never ...run alone
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2012 :  10:37:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ ρώτησα για την εσωτερική.
Ευχαριστώ.

Η Αλεξάνδρα έκανε το σχόλιο, προφανώς για να τονίσει ότι αθλητικοί χώροι όπως τον περιέγραψες, σπανίζουν πλέον.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MIMISBEST
Newbie Forum Runner

Greece
12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2012 :  10:51:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωχ εκανα λάθος και εκανα νεα αναρτηση ενω ηθελα να απαντησω εδω!
Παιδια ξέρετε τι μου εκανε περισσοτερο εντύπωση από ολα, πραγματικά??Το οτι κανενας εδω μέσα και ειμαι σίγουρος οτι υπάρχουν πάρα πολλοί, πιό ψαγμένοι και πιό αθλητικοί τύποι απο εμένα που δεν το έχουν αναφέρει.Εγω ξέρετε πως το βρήκα??Ψάχνωοτας όπως σας ειπα για μέρος να τρέξω επειδή το στάδιο της χωράφας ηταν κλειστο λογω ποδοσφαίρου μου ειπαν για το άλσος Νεας Ζωής(κοντά στο Περιστέρι που μένω εδω και 2 χρόνια γιαυτό αλλωστε δεν ξέρω καλά τα μέρη)αλλά πηγαίνοντας προς τα εκεί βρέθηκα στην πύλη ενός στρατοπέδου οπου ενας φαντάρος στην Πύλη μου ειπε πως θα πάω σε αυτό το στάδιο που ειναι 5 λεπτά απο εκεί!Τρελλάθηκα πραγματικά και απόρησα συνάμα πόσο λίγοι το ξέρουν.Οπως είπε και ο φίλος πιο πάνω μέσα στο στάδιο ηταν καμμιά 20αρια άτομα ενω στη Χωράφα καμμία 100 αριά και μαλιστα ατομα που δεν έχουν σχέση με αθλητισμό (ηλικιωμένοι που περπατούν κτλ οχι οτι εχω τιποτα εναντίον τους αλλα να χρησιμοποιουν το στιβο για περπάτημα?)ενω στο Χαιδάρι οντως στις εσωτερικές τρέχουν οσοι κανουν σπρίντ, και στις εξω λορίδες οσοι κανουν αντοχή.Ωραία και νοικοκυρεμένα πράγματα!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS
Great Master of Literature



1704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2012 :  12:54:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το σταδιο Χαιδαριου,ειναι ο χωρος οπους προετοιμαζομαι εδω και πεντε χρονια.
Η εσωτερικη 400 μετρα η εξωτερικη 460(με ροδα)ομορφη θεα,ευκολη προσβαση στο Ποικιλον ορος και στο Βοτανικο,το τερεν σε διαφορα σημειο ειναι φθαρμενο,οσοι κανουν περιπατο εχου <<εκπαιδευτει>>να πηγαινουν 3,4 οσοι κανουν διαλλειματικες 1, οσοι κανουν ανοιγματα στο 2 κι οσοι εχουν συνεχομενο στο 5,6,οποιος δεν το κανει ......γελαει καθε πικραμενος,απαγορευται το καπνισμα,η ελλειψη σεβασμου <<τιμωρειται>>οποιος θελει ναρθει ας με ψαξει,ειμαι καθε μερα στις 1905 πλην Σαββατου στις 8,30 και Κυριακης Αγ Κοσμα η Βοτανικο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2012 :  15:04:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μανώλη, υπάρχει δυνατότητα για ντους;

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS
Great Master of Literature



1704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2012 :  15:43:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εγω μενω κοντα,δεν μου ειναι απαραιτητο,ομως εχει κλειστο Μπασκετ, Βολευ,εχει γυμανστηριο,εχει και ντουζ ,ομως δεν ξερω αν μπορεις να κανεις
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2012 :  17:37:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οκ, ευχαριστώ! :)

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2012 :  10:03:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έτρεξα χθες βράδυ στο γήπεδο Χαιδαρίου.
Ήσυχα, με θέα όλη την Αθήνα, πραγματικά όμορφος χώρος.
Έπεσα και πάνω στον Μανώλη (MANOLIS), ο οποίος ήταν γλυκύτατος και ευδιάθετος!
Σίγουρα θα ξαναπάω.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

hlias_3
Forum-Runner

Greece


117 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2012 :  14:31:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πήγαινα το 2003 για κανά χρόνο περίπου. Εγώ και άλλοι 10 ήμασταν το πολύ. Πολύ ωραίο γήπεδο και εγκαταστάσεις. Τότε είχε χώμα και μόλις άρχισαν τα έργα για ταρτάν σταμάτησα και ξανά ξεκίνησα το τρέξιμο πριν 2 μήνες !!! στο Πάρκο Τρίτση καθώς έχω μετακομίσει πλέον.

Υ.Γ.
Η πρώτη και μοναδική κοπάνα από το στρατό έγινε καθώς υπηρετούσα στο Χαϊδάρι για ειδικότητα Tow-Milan και την έκανα από το στρατόπεδο και πετάχτηκα απέναντι στα γήπεδα για μπασκετάκι !!!

Πουθενά στις πολιτείες του λευκού δεν υπάρχει μια ήσυχη ειρηνική γωνιά.Δεν υπάρχει τόπος να σταθείς ν'ακούσεις το ξεπέταγμα των φύλλων την άνοιξη ή το βουητό των εντόμων.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000